اطلاعاتی جامع و کامل درباره‌ی آب بندی نما در لرستان

در ساخت و ساز و تکمیل ساختمان مراحل مهم بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها آب‌ بندی نما یا عایق بندی نمای ساختمان می باشد. در طول گذر زمان و به مدت، در نمای ساختمان درز‌هایی به وجود می آیند که باعث نفوذ آب، سرما و گرما به داخل ساختمان می شود.

درصد ایجاد این درز‌ها در تمام نماها وجود دارد اما در نماهایی با متریال سنگ مرمر یا سنگ تراورتن بسیار است چرا که این نوع سنگ ها قدرت جذب آب بالایی دارند و همین امر باعث به وجود آمدن رطوبت و نم در دیوارهای ساختمان‌ها می شود.

آب ‌بندی نما در لرستان می تواند به راحتی جلوی این درز‌ها یا هر عامل دیگری مثل نور خورشید، برف یا باران را که باعث خرابی نما می‌شود را بگیرد. آب‌‍ بندی نما در لرستان علاوه بر اینکه مانع ورود آب، نم و رطوبت به داخل ساختمان می شود؛ جلوی ورود گرما و سرما را به ساختمان می گیرد.

آب بندی نما در لرستان با توجه به نوع متریال استفاده شده در نما می تواند متفاوت باشد؛ چرا که آب بندی انواع نماهای آجری، سیمانی، سنگی، کامپوزیتی، کرتین وال، رومی، شیشه ای و غیره با یکدیگر بسیار متفاوت است.

در آب بندی نما در لرستان از انواع متریال مانند انواع چسب های بتن، کاشی، Z90 و غیره استفاده می شود تا بهترین نتیجه به دست بیاید.

آب بندی نما در لرستان به منظور عدم نفوذ رطوبت به داخل ساختمان، پیشگیری از شل شدگی و افتادگی سنگ نما، صرفه جویی در مصرف انرژی، عایق بندی نمای ساختمان، جلوگیری از کپک زدگی، پوسته پوسته شدن سنگ ها صورت می گیرد.

آب بندی نما در لرستان باعث زیباتر دیده شدن ساختمان ها می شود چرا که شوره زدگی ساختمان ها را برطرف می کند.

اطلاعاتی جامع و کامل درباره‌ی آب بندی نما در لرستان

آب بندی نما در لرستان در ساختمان های سنگی به این صورت است که بعد از تمام شدن بندکشی بین درزهای سنگ ها، به صورت کلی تمام سطح نمای بیرونی ساختمان را آب بندی می کنیم.

ساختمان های نو ساخت معمولا در سه سال اول ساخت دچار نشست خیلی جزئی زیر بنا می باشند که همین امر موجب به وجود آمدن ترک های خیلی جزئی در نما می شود.

برای جلوگیری از این مورد، از آب بندی سیمان نمای ساختمان استفاده می شود. اگر این آب بندی استفاده نشود این ترک ها آب را به داخل ساختمان هدایت می کنند باعث خرابی ساختمان می شوند.

برای اینکه از نشت آب به داخل ساختمان جلوگیری کنیم باید ترک های سیمانی موجود در نمای بیرونی را آب بندی کنیم و در صورتی که بعد از آب بندی ساختمان جلو زیبایی نداشته باشد، نمای بیرونی را رنگ آمیزی کنید و بعد از آن کل نما را با نانو آب بندی کنید.

آب بندی نما در لرستان برای نماهای آجری متفاوت می باشد. نماهای آجری ممکن است در طول زمان آب بندی خود را از دست دهند و همین امر باعث از بین رفتن کل نما و خرابی ساختمان می شود.

در صورتی که این اتفاق بیفتد باعث ورود آب و رطوبت به ساختمان می شود، برای جلوگیری از این اتفاق باید مجددا فضای بین آجرها را آب بندی کرد و در نهایت تمام نمای ساختمان آب بندی و درزگیری کرد.

اطلاعاتی جامع و کامل درباره‌ی آب بندی نما در لرستان

آب بندی نما در لرستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که اگر یک ساختمان به درستی آب بندی نشده باشد یا به مرور زمان دچار تخریب آب بندی شود ممکن است در مقابل یک طوفان یا یک بارندگی شدید، میزان زیادی آب را از طریق نما وارد ساختمان کند و همین امر می تواند خسارات جبران ناپذیری به ساختمان وارد کند.

آسیب هایی که آب می تواند به ساختمان وارد کند بسیار است و برای جبران این آسیب ها باید هزینه های بسیاری پرداخت کرد.

اما آسیب های ساختاری که ورود آب به نما وارد می کند شامل یخ زدگی، واکنش های قلیایی مصالح، آسیب در اثر باران های اسیدی، افزایش حجم نما، خوردگی آهن موجود در اسکلت، کاهش انعطاف پذیری نما، ایجاد ترک های وسیع و غیره می باشد.

در آب بندی نما در لرستان از چسب عایق کاری بیرون نما استفاده می کنند چرا که استفاده نکردن از آن عوارضی مثل ترک خوردگی، شوره زدگی، نفوذ باران های اسیدی، کپک زدن، جذب باکتری و از بین رفتن رنگ نما و پوسته پوسته شدن آن را در بر میگیرد.

 

همه چیز درباره‌ی ضد‌آب سازی نما در لرستان

ضد‌آب سازی نما در لرستان در برابر سیستم های سنتی قرار دارد و یکی از روش های نوین و موثر تکنولوژی برای در امان ماندن نمای ساختمان ها از عوامل مخرب جوی همچون باد، باران، برف و غیره است.

در گذشته بیشتر مکان هایی که در آن‌ها ضد‌آب سازی صورت می گرفت استخرها، پشت بام ها و سرویس ها بودند اما امروزه نماها نیز جزء مکان هایی است که ضد‌آب سازی در آن صورت می گیرد. دلیل اینکه امروزه نماها را ضدآب سازی می کنند، توجه مردم به نما به عنوان یک پارامتر مهم است.

ضد‌آب سازی نما در لرستان با توجه به متریال نما، انواع گوناگونی از مواد را مورد استفاده قرار می دهد که یکی از پرطرفدارترین آن ها استفاده از فناوری نانو می باشد.

ضد‌آب سازی نما در لرستان با فناوری نانو می تواند برای انواع سطوح آجری، سیمانی، گچی، سنگی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد و فواید بسیاری دارد.

از جمله فواید ضد‌آب سازی نما در لرستان با نانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ضد‌آب سازی با نانو از نما در برابر اشعه UV محافظت می کند
ضد‌آب سازی با نانو مانع از جذب گرد و خاک به سنگ نما می شود
ضدآ‌ب سازی با نانو از ایجاد کپک و شوره در نما جلوگیری می کند
ضد‌آب سازی با نانو از خالی شدن سطوح موجود در سنگ جلوگیری می کند یا به عبارتی از ایجاد حفره بر روی سنگ به دلیل تخلیه آن جلوگیری می کند
ضد‌آب سازی با فناوری نانو برای تمیز نگهداشتن نمای ساختمان برای زمان طولانی بسیار مفید است
ضد‌آب سازی با نانو یک لایه محافظ بر روی متریال نما ایجاد می کند و از تخریب نما جلوگیری می کند
ضد‌آب سازی نما باعث می شود تا شما نما را هر چند سال یک بار شستشو دهید و اگر از نانوهای با کیفیت تری استفاده کنید هر پنج الی شش سال یک بار نما نیاز به شستشو خواهد داشت
ضد‌‌‌‌‌‌‌‌آب سازی نما با نانو، نما را عایق بندی و طول عمر آن را افزایش می دهد
ضد‌آب سازی نما با نانو با توجه به بی رنگ بودن آن آسیبی به ظاهر نما وارد نمی کند
ضد‌آب سازی نما با نانو باعث می شود تا نما بخار نکند
ضد‌آب سازی نما با نانو اجازه تنفس به سطح نما را می دهد
ضد‎‌آب سازی نما با نانو؛ شستشوی نما را بسیار آسان می کند

همه چیز درباره‌ی ضد‌آب سازی نما در لرستان

برای استفاده از ضد‌آب سازی با فناوری نانو ابتدا نیاز است تا محل مورد نظر تمیز شود. برای نماهای آجری بهتر است از نانو‌ آجر استفاده شود تا بهترین کارایی را داشته باشد و برای نماهای شیشه ای از نانو شیشه استفاده شود.

برای استفاده از نانو شیشه بر روی نماهای شیشه ای ابتدا باید نمای مورد نظر را تمیز و عاری از هرگونه چربی و آلودگی کنید و سپس اجازه دهید تا نما خشک شود و بعد از آن نانو شیشه را بر روی نما اسپری کنید و با دستمال حوله ای تمیز آن را بر روی شیشه بکشید و پخش کنید.

بعد از گذشت مدت زمان حدودا سه ساعت می توانید نمای ضد‌آب شده‌ی خود را توسط آب تست کنید تا از نتیجه آن اطمینان پیدا کنید. ضد‌آب سازی نما هیچ آسیبی به محیط زیست نمی‌رساند و به همین دلیل بسیار مورد توجه دوست‌داران محیط زیست می‌باشد.

رفع نم نمای ساختمان در لرستان

نماهایی که امروزه بسیار در کارهای ساختمانی پرطرفدار هستند از جمله نماهایی با متریال سنگ و آجر هستند.

در نماهای ساختمانی از طرح های بسیاری استفاده می شود که در بسیاری از طرح ها مکان هایی برای نفوذ و جمع شدگی آب وجود دارد.

در نمای بسیاری از ساختمان ها از سنگ هایی همچون تراورتن که درصد جذب آب بالایی دارند استفاده می شود که این خود سبب ایجاد نم و رطوبت در ساختمان می شود.

یا اینکه در نمای بسیاری از ساختمان ها شیب رعایت نمی شود و شیب به صورت معکوس است و همین امر موجب نفوذ آب به درون نما و ساختمان می شود. رطوبت از طریق زمین و پی دیوار وارد نما می شود اما عامل اصلی رطوبت و نم مصالح ساختمانی است.

از آنجایی که رطوبت و نم خسارات بسیار جبران ناپذیری بر ساختمان وارد می کند بنابراین حتما باید آن را در اولین فرت برطرف کرد.

افراد مجرب و حرفه ای برای رفع نم نمای ساختمان در لرستان ابتدا محل هایی در نما که دارای درز و شکاف هستند را پیدا می کنند و برای این کار نما را به درستی و با دقت مورد بررسی قرار می دهند.

برای رفع نم نما قبل از اینکه نما را تعمیر کنند شکاف ها را تعمیر می کنند. در نماهای قدیمی و کهنه برای رفع نما ابتدا سطوح نما را از هر گونه آلودگی و کثیفی پاک می کنند.

چند روش برای رفع نم نما وجود دارد که البته بسته به نوع متریال نماها این روش ها متفاوت هستند. بهترین زمان برای رفع نم نمای ساختمان در لرستان فصل های گرم سال می باشد.

اطلاعاتی درباره‌ی بندکشی و درزگیری نما در لرستان

امروزه نمای ساختمان در بین مردم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و برای همین نماهایی با طرح ها و متریال بسیار متنوعی ساخته می شوند.

اما معضلی که وجود دارد این است که نماها در اثر نشست ساختمان و یا جابه جایی اندک نما دچار ترک می شوند که این امری طبیعی است.

حتی در صورتی که از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها در ساخت نما استفاده کنید باز هم احتمال وقوع ترک در نما وجود دارد.

برای برطرف کردن این مشکل از بندکشی یا درزگیری استفاده می کنند، بندکشی یکی از اصول مهندسی است که باعث می شود هوای بیرون وارد ساختمان نشود.

بندکشی و درزگیری نما در لرستان با توجه به نوع مشکل موجود صورت می گیرد به این صورت که محل درز یا شکاف با مصالح مورد نیاز بند‌کشی پر می شود تا از طریق نما آب وارد ساختمان نشود و نما مقاوم باشد. برای اینکه نما زیبا و شیک دیده شود حتما بعد از بندکشی و درزگیری سطح نما را از هرگونه آلودگی پاک کنید.

همه چیز درباره‌ی آب بندی پنجره در لرستان

در دنیای امروزی آب بندی پنجره ها در ساختمان امری بسیار مهم است و اغلب مردم به این امر توجه ویژه ای دارند. آب بندی پنجره ها از آن جهت اهمیت دارد که اگر آب بندی اتفاق نیفتد هنگام بارندگی آب از طریق پنجره ها وارد ساختمان می شود.

این امر باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری از جمله تبل کردن گچ، خیس شدن پرده ها و فرش می شود. آب بندی پنجره در لرستان باعث می شود تا ساختمان از گرد و خاک، طوفان ، بارندگی و سر و صدا در امان بماند.

برای آب بندی پنجره ها از یکسری چسب های سیلیکونی در رنگ های متنوع سفید، بی رنگ، قهوه ای و مشکی استفاده می شود که در بازار موجود هستند و هر فرد با توجه به نیازش از رنگ خاص آن استفاده می کند.

زمانی پنجره های ساختمان نیاز به آب بندی دارند که گرد و غبار وارد ساختمان می شود یا در صورت روشن بودن شوفاژها از پنجره ها هوای سرد وارد ساختمان شود یا در صورت بارندگی نم وارد ساختمان شود.

برای اینکه پنجره ها را درزگیری کنید باید منشاء ورود هوا را پیدا کنند. از روش های رایج آب بندی برای پنجره های دوجداره می توان به روش UV و برای پنجره های فلزی به روش PVC اشاره کرد.

جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نما در لرستان

از مشکلات عمده در ساختمان که گریبان بسیاری را می گیرد ورود آب از نما به داخل ساختمان یا ورود رطوبت و نم از نما به داخل ساختمان می باشد.

احتمال نفوذ آب به داخل ساختمان از درزهای پنجره، کف دیوار و نمای ساختمان وجود دارد که خسارات جبران ناپذیر بسیاری را در ساختمان برجا می گذارد.

دغدغه بسیار مهمی که برای صاحبان ساختمان ها وجود دارد راه هایی برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نما به داخل ساختمان می باشد.

راه و روش های بسیاری برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نما در لرستان وجود دارد که یکی از روش های سنتی آن استفاده از قیرگونی یا ایزوگام می باشد.

امروزه برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نما در لرستان از ترکیبات مختلفی مانند رزین های آب بندی، پلی اورتان و سیلرهای سیلیکونی استفاده می شود.

اما از روش های نوین که می توان به آن اشاره کرد، تکنولوژی نانو می باشد.

عایق کاری نمای ساختمان در لرستان

بیشتر ساختمان های قدیمی و حتی ساختمان های نو ساخت می توانند نیاز به عایق کاری داشته باشند به دلیل اینکه احتمال نشست ساختمان یا دیوار ها وجود دارد.

در صورت نشست ساختمان که امری طبیعی است ترک ها و درزهایی در نما و دیوار ها به وجود می آید که هنگام بارندگی آب باران و برف به صورت نم و رطوبت از بین بین ترک ها وارد ساختمان می شود که این امر باعث می شود، ساختمان زیبایی خود را از دست بدهد. علت اینکه رطوبت وارد ساختمان می شود می تواند از بین رفتن آب بندی بین درزها یا از بین رفتن عایق کاری باشد.

عایق کاری مناسب و اصولی می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود از طریق عوامل زیر:

عایق کاری اصولی از ورود رطوبت و نم به داخل ساختمان جلوگیری می کند
عایق کاری اصولی از ورود هوای سرد در زمستان و خروج هوای گرم جلوگیری می کند و باعث گرم ماندن ساختمان می شود
عایق کاری اصولی و مناسب از ورود هوای گرم در تابستان و خروج هوای سرد جلوگیری می کند و باعث خنک ماندن ساختمان می شود

عایق کاری نمای ساختمان در لرستان

عایق کاری نمای ساختمان در لرستان می تواند از طریق عایق پلیمری، عایق معدنی، عایق نانو پلیمر، رزین، عایق رطوبتی شفاف نما و چسب آب بندی صورت بگیرد.
چسب آب بندی: استفاده از چسب آب بندی نما مزایای بسیاری دارد که اینجا گفته خواهد شد. از چسب آب بندی در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود که نمای ساختمان را ضد آب و ضد رطوبت می کند و استحکام ساختمان را بالا می برد. از چسب آب بندی برای عایق کاری نمای ساختمان در لرستان استفاده می شود که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها است و از نفوذ حرارت به ساختمان جلوگیری می کند. علاوه بر همه ی این مواردی که برای چسب آب بندی نما گفته شد این چسب ها انواع مختلفی دارند و از آلودگی نمای ساختمان نیز جلوگیری می کنند.
عایق رطوبتی شفاف نانو: عایق رطوبتی شفاف نانو در برابر عوامل مخرب جوی بسیار مقاوم و عایق بسیار مناسبی است. این عایق هیچ گونه حساسیتی در برابر اشعه ماورا بنفش ندارد و برای همین در محیط های شیمیایی متوسط از مقاومت محدودی برخوردار است. از این محصول برای آب بندی استخرها استفاده می شود بنابراین از خاصیت فوق العاده ضد آب و ضد رطوبت بودن برخوردار است. عایق رطوبتی شفاف نانو همانطور که از اسمش پیداست هیچگونه رنگی ندارد و شفاف است و برای عایق کاری نما در تمام متریال ها می توان از آن استفاده کرد. این عایق مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و گرما نیز دارد.

 عایق كردن سنگ و سيمان نمای ساختمان در لرستان

عایق پلیمری: یکی دیگر از عایق های پرطرفدار عایق پلیمری است که در بازار با نام دیگری چون عایق رطوبتی ایزوپل پوششی پلیمری شناخته می شود. این عایق نما بر روی سطوح مختلف نما قابل اجرا می باشد و از آن جایی که این عایق بر پایه آب است در برابر رطوبت و نم و آب از مقاومت بالای برخوردار است. این عایق لایه ای مقاوم در برابر رطوبت و آب ایجاد می کند برای همین نیز بسیار پرطرفدار است. این عایق نوع جدیدی از فناوری نانو می باشد. از این عایق در عایق کاری نمای ساختمان در لرستان برای جلوگیری از فرسودگی در اثر باران های اسیدی استفاده می شود.
عایق معدنی: یکی از سنتی ترین عایق های نما، عایق معدنی است. در این عایق پشم شیشه، پشم سنگ و پشم سرباره استفاده می شود و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند؛ مقاومتی بین 400 تا 700 درجه سانتی گراد. عایق معدنی در عایق کاری نمای ساختمان در لرستان مورد استفاده قرار می گیرد و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و در امان ماندن ساختمان از رطوبت و آتش سوزی می شود.

  عایق کاری شيشه و كامپوزيت ساختمان در لرستان

عایق نانو پلیمر: یکی از مطمئن ترین روش های عایق کاری نمای ساختمان در لرستان استفاده از عایق نانو پلیمر است. این عایق از قدرت جذب آب و رطوبت فوق العاده ای برخوردار است و طول عمر بسیار بالایی نیز دارد. این عایق در بین مردم بسیار پرکاربرد و پر طرفدار است. این عایق به صورت نامرئی است و هیچ گونه آسیبی به نما وارد نمی کند یا باعث تغییر شکل نما نمی شود و حتی به نما درخشندگی می دهد و باعث زیباتر دیده شدن آن می شود.
رزین به عنوان عایق: گاهی اوقات برای آب بندی نما در لرستان از رزین استفاده می شود. از این ماده که به صورت طبیعی یا مصنوعی در بازار موجود می باشد برای عایق کاری نما نیز می توان استفاده کرد. برای عایق کاری نمای ساختمان در لرستان می توان از رزین نیز بهره برد به این صورت که از این ماده باید به صورت غلیظ استفاده شود تا کارایی لازم را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *