پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در ایلام و زاهدان با طناب بدون داربست

پیچ و رولپلاک سنگ نما موثرترین راهکار در جهت ایمن ساختن سنگ های لق شده در نمای ساختمان می باشد. نمای ساختمان ممکن است پس از گذشت سال ها، دچار کهنگی زیاد شده و در نتیجه ریزش را به همراه آورد. به همین دلیل راهکارهایی وجود دارد که می توان به کمک آن ها ،نمای ساختمان هایی را که تحت عوامل محیطی مختلف از بین رفتند را تعمیر و بازسازی نمود. اما بهتر است بدانید عدم رعایت نکات ایمنی در ساخت و ساز ساختمان باعث ایجاد خسارت و پیامدهای ناگواری در آینده یی نزدیک خواهد شد.پس کار را به متخصصین در حوزه عمل پیچ و رولپلاک بسپارید. افرادی که در این حوزه کار می کنند پیش از اجرای عملیات با طناب و بدون داربست، شرایط آب و هوایی منطقه را مورد بررسی قرار می دهند و با توجه به عوامل جوی مختلف منطقه کار را آغاز می نمایند در ادامه ی مطالب با ما همراه شوید.

 

اب بندی دیوار سنگ و سیمان در زاهدان

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما در ایلام و زاهدان

ایلام و زاهدان دو شهری هستند که از نظر شرایط آب و هوایی در بیشتر روزهای سال گرم و خشک می باشند. بنابراین کار پیچ و رولپلاک در این 2 شهر پیش از اجرای کامل آن توسط این گروه کار بلد مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این گروه متخصص در شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمان ،گزینش و تایید صلاحیت لازم برای کار در ارتفاع و آموزش لازم برای استفاده از طناب محکم را دوره دیده اند و در این کار بسیار خبره و توانمند می باشند. این گروه عملیات سفت و محکم کاری سنگ از نما را به کمک طناب و ابزار مورد نیاز پیچ گالوانیزه ی ضد زنگ، رولپلاک، دریل برای سوراخ کاری سنگ انجام می دهند. این افراد با شجاعت و شهامت لازم از ارتفاعات بالا رفته و کار را انجام می دهند.

 

چه کارهایی باید پیش از اجرای عملیات محکم و مقاوم سازی سنگ نما انجام گردد؟

اما تیم ویژه و متخصص عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در ایلام و زاهدان، نوع و رنگ سنگ نما، رگه های موجود در سنگ و کیفیت سنگ نما ،قطر و ابعاد سنگ را پیش از اجرای کار، مورد بررسی قرار می دهند و سپس کار را شروع می نمایند.
نکته: اگر از افرادی که در کار پیچ و رولپلاک مهارت و تجربه ای نداشته باشند برای محکم سازی سنگ نما استفاده شود و کارگر نداند به چه صورت سنگ ها را پیچ و محکم کند و با چه ابزاری این کار را انجام دهد. باعث خواهد شد تنش های سنگین به سنگ وارد نماید که این کار باعث ضربه زدن و شکستن سنگ در نما و سقوط آن به پایین ارتفاع خواهد شد. به طور مثال استفاده از دریل و مته ی مورد نظر برای سنگهای مختلف با توجه به نوع جنس سنگ متفاوت است و اگر اشتباهی در کار سوراخ کاری سنگ با دریل انجام شود احتمال شکستن سنگ و خرد شدن آن و پرتابش از ارتفاع خواهد بود.

 

موارد با اهمیت برای محکم سازی سنگ نما در زاهدان و ایلام

دانستن شرایط مختلف آب و هوایی در شهرهای مختلف کشور کمک بسزایی برای انجام کار توسط این تیم ویژه کار در ارتفاع خواهد داشت. ایلام دارای 3 منطقه آب و هوایی سرد و کوهستانی 2_معتدل کوهستانی 3_بیابانی و نیمه بیابانی می باشد. در مقابل زاهدان دارای شرایط آب و هوایی گرم می باشد.برای انجام کار صحیح پیچ و رولپلاک در ارتفاع استفاده از ابزار استانداردی مانند دریل ،مته، طناب، پیچ گالوانیزه، پیچ بند برقی برای سریع بستن پیچ ها و استفاده از رولپلاک مرغوب پیشنهاد می گردد.
نکته: برای افزایش سرعت عمل بیشتر برای کار در ارتفاع، استفاده از طناب، بدون داربست پیشنهاد می گردد. زیرا در استفاده از طناب، کارها با کیفیت و سرعت بیشتری انجام می شود. درضمن هزینه ی انجام کار با طناب کمتر از داربست خواهد بود و درضمن نصب مجدد داربست نخواهیم داشت. کارگر ماهر با امنیت و آرامش بهتری کار در ارتفاع را انجام خواهد داد.

 

مقاوم سازی نما توسط ارتفاع کاران در زاهدان و ایلام

این کار توسط افراد خبره با دقت انجام می شود. کوچکترین اشتباهی در این کار باعث کنده شدن سنگ و پرتابش به پایین ارتفاع خواهد شد که جز ضرر مالی و جانی چیز دیگه ای به همراه نخواهد داشت. عابر پیاده ای که در حال رفت و آمد در پایین ساختمان است با نداشتن آگاهی کافی از این که ممکن است هر لحظه سنگی از بالا بر روی سرش فرود آید جان خود را بر اثر اصابت سنگ از نما، از دست بدهد. ماشین هایی که در پایین ارتفاع پارک هستند و یا در حال تردد هستند هر لحظه ممکن است شاهد پرتاب سنگی بزرگ بر روی شیشه ماشین و یا سقف آن باشند و دچار خسارت مالی هنگفتی شوند.

به راستی چه کسی پاسخگوی به وجود آمدن چنین مشکلاتی خواهد بود؟

و به چه صورت باید خسارت را جبران سازد؟

پس همواره این را به خاطر داشته باشید که برای پیشگیری از وقوع چنین مواردی به افرادی ماهر و خبره و کارشناسان آموزش دیده نیاز خواهیم داشت.

 

مراحل انجام پیچ و رولپلاک در زاهدان و ایلام

هر پیچ نما را در هر 50 سانتی متر از نمای ساختمان تعبیه می گردد تا بتوان از این طریق میزان مقاومت ساختمان را افزایش داد.نیروی متخصص پیچ و رولپلاک، در کار خود بسیار استادانه عمل می نمایند. به طوری که به محض گزارش به محل اعزام شده و به کمک ابزار و طناب از ارتفاع بالا رفته و سپس سنگهایی که در نمای ساختمان دچار مشکل شل شدگی از سطح نما شدند را شناسایی و به وسیله دریل، آن راسوراخ و هنگامی که به بتن های کار شده در زیر سنگ رسید پیچ و رولپلاک را بر روی بتن زیر سنگ تعبیه نموده و سنگ نما را مقاوم می سازند. پس از تعبیه پیچ و رولپلاک بر روی نما ساختمان بتن هایی همرنگ با سنگ های نما قرار می دهند تا از مقدار زیبایی سنگ نما کم نگردد و تاثیر منفی نداشته باشد.

 

 

چه مواقعی بیشتر سنگ از نما جدا می گردد و باید مراقب بود؟

در طی ریزش بارندگی های سالیانه یا تغییر و ورود از فصلی به فصل دیگر، زمان زلزله و طوفان های سهمگین، عدم اسکوپ سنگ و ضریب انبساط هوا باعث می شود شاهد بیشترین میزان ریزش سنگ از نما باشیم. اما درمورد ساختمان های قدیمی که سنگهای کوچک و بزرگ در بخش نمای ساختمان بکار رفته است. به علت فرسایش تدریجی سنگ و ملات پشت سنگ، باید اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ از نما نمود.

 

اندازه مناسب پیچ برای تثبیت سنگ در زاهدان و ایلام چیست؟

در هر شهری مانند زاهدان و ایلام هم که بخواهید کار تثبیت سنگ به کمک پیچ را انجام دهید باید از پیچ هایی با اندازه های مختلف استفاده نمود. در ضمن طول، ضخامت پیچ بستگی به ضخامت سنگ و ملات پشت آن دارد.

 

 

ویژگی پیچ مصرفی در زاهدان و ایلام برای پیچ و رولپلاک سنگ چیست؟

در هر شهری با توجه به در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی همان شهر کارهای مختلف مربوط به خدمات نما انجام می گردد. اما انجام این کارها تنها توسط نیروی متخصص آموزش دیده ی شرکت های معتبر خدمات نما صورت خواهد گرفت. پیچ و رولپلاک سنگ نما باید به کمک افراد با تجربه انجام گردد که توانایی لازم در زمان جدا شدن سنگ و کنترل آن را داشته باشند. البته این افراد ماهر در مورد جنس سنگ و نوع سوراخ کاری آن باید اطلاعات لازم را داشته باشند. در ضمن سنگهای نما را تا زمان محکم شدن آنها در نما نباید رها نمود. تنوع پیچ مصرفی در بازار زیاد می باشد اما پیچ هایی که برای نما استفاده می شود باید دارای مشخصات زیر باشد
اگر از پیچ های مصرفی برای بیرون استفاده شود باید دارای روکش گالوانیزه ضد آب باشند که در مقابل هر گونه شرایط محیطی مقاوم باشند.
پیچ های مصرفی، باید سخت کاری شده باشد و در برابر چکش خواری دارای مقاومت لازم باشند.
چهار سو باشد تا در زمان بستن از سر پیچ بند فرار نکند و به آسانی سفت گردد.
گل پیچ یا سر پیچ به اندازه ای باشد که در خزینه سنگ قرار بگیرید.
تمام رزوه باشد تا در زمان بستن درضخامت های مختلف سنگ، تا انتها بسته گردد.
پیچ باید دارای استقامت کششی مناسب باشد تا وزن سنگ را تحمل نماید.

 

میزان تحمل بار پیچ چقدر می باشد؟

هنگامی که سنگ ها پیچ و رولپلاک می گردند در اصل به نوعی سنگ ها را اسکوپ نمودیم .در اصل پیشگیری از حرکت سنگ به سمت جلو می باشد. و وزن سنگ ها به طور معمول بر روی یکدیگر می باشد و در آخر به زمین انتقال داده می شود. در عین حال استقامت این نوع پیچ که به منظور مقاوم سازی استفاده می گردد. در آزمایشگاه های معتبر امتحان کششی شده است و در صورت جدا شدن سنگ می تواند وزن سنگ را به خوبی تحمل نماید و مانع از جدا شدن سنگ و پرتاب آن شود.
نکته: انجام عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما کار تخصصی است و درضمن نمی توان برای مقاوم سازی نمای ساختمان در هر شهری مانند ایلام و زاهدان از هر نوع پیچ و رولپلاکی استفاده نمود. به همین دلیل شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور از جمله در شهرهای ایلام و زاهدان برای کسب رضایت مشتری و انجام کار به شکل حرفه ای، از بهترین جنس ها در پیچ و رولپلاک نما استفاده می نمایند.

 

 

پاکیزگی نمای ساختمان در زاهدان و ایلام پس از عملیات پیچ و رولپلاک به چه صورت می باشد؟

همواره باید در نظر داشت، پس از اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ در نما کار نظافت و پاکیزگی سطوح نما باید به کمک ابزار استاندارد نماشویی و مواد شوینده انجام شود. زیرا پس از هر مرحله از کار دریل کاری (سوراخ کاری سنگ در نما )غبار، خاک، آلودگی در بخش های مختلف نما صورت می گیرد. که البته پیش از اجرای عملیات نماشویی و حتی آب بندی ،عایق کاری نما اجرای کار محکم کاری سنگ در نما باید با دقت فراوان صورت گیرد.
نکته: اگر عملیات پیچ و رولپلاک قبل از اجرای عملیات نماشویی، آب بندی، عایق کاری نما انجام نشود .باعث شل شدن سنگ در نما و پایان آن پرتاب سنگ از ارتفاع به پایین خواهد شد.

 

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در نمای ساختمان در شهرهای ایلام و زاهدان چقدر است؟

قیمت پیچ و رولپلاک انواع سنگ در نما در شهرهای مختلف از جمله ایلام و زاهدان متفاوت می باشد. این قیمت با توجه به انواع سنگ در نما، متراژ سنگ نمای ساختمان چقدر است؟ و ابزاری که در به کارگیری محکم ساختن سنگ در نما به کار می رود متفاوت می باشد. این که از چه سنگی برای نما استفاده می شود؟ مرغوبیت، کیفیت سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان ،بر افزایش یا کاهش قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما اثر گذار خواهد بود.

 

 

چرا پیچ و رولپلاک نما برای ساکنین ساختمان و همسایگان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

اگر کار محکم کاری سنگ نما توسط عملیات پیچ و رولپلاک صورت گیرد. ساکنین ساختمانی با آرامش و اطمینان خاطر از کنار ساختمان عبور خواهند کرد و دیگر با مشکل ریزش و سقوط سنگ از ارتفاع مواجه نخواهند شد. ریزش مصالح یا سنگ از ارتفاع می تواند خطر آفرین باشد به طوری که منجر به ایجاد خسارت مالی و جانی خواهد شد.
عملیات پیچ و رولپلاک در کار رونق و خرید و فروش ملک اثر گذار خواهد بود. زیرا مشتری همواره به دنبال مکانی امن می گردد.
عملیات پیچ و رولپلاک برای مقاوم سازی سنگ از نما در برابر عوامل و شرایط محیطی مختلف اثر گذار خواهد بود. در اصل سنگ نما در برابر زلزله، بارش های باران، برف، طوفان مقاوم خواهد شد.

 

نکته: سنگی که در نمای ساختمان به کار می رود باید متناسب با شرایط آب و هوایی همان منطقه باشد. به طور مثال: در شهرهای ایلام و زاهدان نوع مصالح و سنگ به کار برده در بخش نما متناسب با شرایط آب و هوایی همان منطقه به کار رفته است.

 

نحوه ی پیچ و رولپلاک سرامیک نما در زاهدان ایلام

باید در نظر داشته باشید که سرامیک به علت ضخامت کمی که دارد با دریل کاری زود می شکند بنابراین برای کار پیچ و رولپلاک آن باید کمال دقت را به خرج داد و پیچ ها را به کمک واشر در بخش بندهای آن قرار می دهیم و پس از بستن پیچ، واشر لبه های سرامیک را محکم می کند و این کار در فصل مشترک سرامیک ها صورت می گیرد و به این شکل همه ی سرامیک ها مقاوم می شوند. پیچ و رولپلاک سرامیک پس از این که سرامیک ها جدا شدند تنها راه محکم سازی آنهاست

 

درچه مواقعی زدن پیچ و رولپلاک نما مناسب است؟

اگر تکه سنگی از نما سقوط کند و یا بندکشی سنگ باز بماند و یا ترک های ریزی روی نما دیده شود. بلافاصله باید از طریق متخصصین کار پیچ و رولپلاک اقدام نمود. اگر به موقع کار محکم کاری انجام نشود با عواقب جبران ناپذیری مواجه خواهیم شد .

 

عواملی که در ریزش و شل شدن سنگ درنما موثر می باشند

1-سهل انگاری و تجربه ی ناکافی از سوی سنگ کار باعث می شود سیمان و ماسه با هم به خوبی ترکیب نشود و پشت سنگ را کامل پر نکند.
2-نفوذ آب به پشت سنگ ،عامل دیگر در شل شدن سنگ از نما و پرتابش به پایین ارتفاع می باشد که برای جلوگیری از چنین مواردی باید کار محکم کاری سنگ از نما توسط متخصصین و به کمک پیچ گالوانیزه انجام شود.
3_نشست ساختمان در اثر زلزله مهمترین عامل در ریزش مصالح و سنگ از نما می باشد که بسیار هم حادثه ساز می باشد.

 

پیچ و رولپلاک نمای سنگی ساختمان در ایلام و زاهدان

نمای بیشتر ساختمان های امروزی را سنگ تشکیل داده است .اما کار مقاوم سازی سنگ نما را افراد کار بلد و متخصص انجام دادند. بهتر است برای جلوگیری از ریزش سنگ از نما، این کار در همان مراحل ابتدایی ساخت و ساز ساختمان های نوساز انجام شود و یا برای ترمیم سنگ های شکسته از نما و جلوگیری از خطر سقوط آن ها به پایین صورت گیرد. این کار علاوه بر مقاوم سازی به زیباتر جلوه دادن نمای ساختمان کمک می نماید.

 

میزان عمر پیچ و رو لپلاک سنگ در نما در زاهدان و ایلام به چه شکل می باشد؟

اگر پیچ و رولپلاک سنگ در نما به صورت تخصصی و ماهرانه توسط نیروی کار انجام شود و از جنس مرغوب استفاده گردد تا پایان عمر ساختمان باقی خواهد ماند در غیر این صورت هر لحظه امکان ریزش سنگ وجود خواهد داشت.

 

آیا پیچ ها پس از پیچ و رولپلاک سنگ نما دیده می شوند؟

دیده نشدن پیچ به امکان خزینه کردن سنگ بستگی دارد. برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ در نما باید پیچ هم سطح سنگ بسته شود. بتونه ای که روی پیچ ها اجرا می شود همرنگ سنگ آماده می گردد. درضمن باید آب گریز باشد در برابر بارندگی از بین نرود.

 

جمع بندی

کار پیچ و رو لپلاک سنگ حرفه ای تخصصی می باشد و از عهده ی هر فردی بر نخواهد آمد. لازمه ی انجام موفقیت آمیز آن تجربه و دانش بالا می باشد. کوچکترین اشتباهی در این امر فاجعه ای تاسف بار از جنبه ی ایجاد خسارت مالی و حتی جانی را به همراه خواهد داشت. امروزه انجام این عمل به کمک طناب و بدون داربست توسط نیروی حرفه ای در ارتفاعات طی مدت زمان کوتاه و با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می شود. برای افرادی که به دنبال صرفه جویی در بخش هزینه ها و امنیت کاری هستند استفاده از طناب بهترین روش است.