پیچ و رولپلاک نما در بندرعباس

مقاوم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک در بندر عباس به صورت راپل:

شرکت جهان فرود در بندرعباس شعبه افتتاح کرد و شما عزیزان ازین پس میتوانید خدمات نمای ساختمان در بندرعباس را به راپل کاران ما بسپارید.

ساختمان‌سازی جزء مشاغل پردرآمد به حساب می‌آید که این‌روزها بسیار رواج دارد.

خانه‌های قدیمی را تبدیل به خانه‌های جدید و آپارتمان‌های مدرن می‌کنند. اما تنها ساختن و تمام کردن یک خانه شرط نیست بلکه محکم و مقاوم بودن آن اهمیت بیشتری دارد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس صحبت کنیم.

 

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در بندرعباس
پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در بندرعباس

 

ساختن آپارتمان جدید:

هنگامی که تصمیم به ساختن یک خانه‌ی جدید دارید ابتدا باید به دنبال یک سازنده‌ی کاربلد باشید و اطمینان کافی به او داشته باشید تا بعدها مشکلاتی پیش نیاید.

تمام هزینه‌های ساخت یک خانه از ابتدا تا انتها بر عهده‌ی سازنده است اما سازنده هم قبل از انجام کار توافق‌هایی با صاحب ملک می‌کند و تمام این صحبت‌ها بر روی کاغذ به عنوان مدرک و قولنامه نوشته می‌شود.

تحویل دادن به موقع ساختمان سر موعد گفته شده بسیار اهمیت دارد، سعی کنید سازنده‌ای را پیدا کنید که علاوه بر تخصص داشتن در این کار، خوش قول هم باشد تا برنامه‌ریزی‌های شما خراب نشود و ساختمان را به موقع به شما تحویل دهد. نمای ساختمان یکی از اصلی ترین کارها در ساخت یک آپارتمان است و زیبا و شیک بودن آن برای همه ساکنین اهمیت دارد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد انواع نماها در ساختمان‌ها هستیم که فوق‌العاده زیبا و چشمگیر هستند.

محکم سازی در نما بسیار اهمیت دارد زیرا باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی می‌شود. در بندر عباس هم برای ساختن نما به این موضوع بسیار توجه می‌کنند و یکی از شروط در نمای آنها، مقاوم سازی سنگ نما در بندر عباس است. در ادامه توضیحاتی در مورد این نماهای جذاب می‌دهیم.

 

انواع سنگ نما:

نمای سیمانی: نمای سیمانی در مقایسه با نماهای دیگر از قیمت مناسب‌تری برخوردار است و برای کسانی که به دنبال ارزان‌تر بودن نما هستند این گزینه بسیار مناسبی است. برای نمای سیمانی از متریال خوب و باکیفیت استفاده می‌شود تا مقاومت خوبی هم داشته باشد. یکی از بهترین دلایل استفاده از این نما سرعت در انجام آن است، به طوری که در کمترین زمان ممکن بر روی سطح خارجی ساختمان اعمال می‌شود. یکی از نکته‌های مثبت آن این است که در برابر حریق مقاومت می‌کند و از انتشار آتش سوزی جلوگیری می‌کند. برای نمای سیمانی می‌توان از سیمان سفید و یا رنگی بر طبق سلیقه خود استفاده کنید که هر دو بسیار جذاب و زیبا هستند. نحوه‌ی شستن این نما هم بسیار آسان است. نمای سیمانی نمایی ساده و در عین حال زیبا است.

نمای سنگ: نمای سنگی جزء نماهای بسیار مدرن و لوکس است و با استفاده از انواع سنگهای ساختمانی اجرا می‌شود. قیمت سنگ نما هم در مقایسه با نماهای دیگر بالاتر است. برای مثال نمای رومی یکی از نماهای سنگی است که از نظر زیبایی حیرت‌ انگیز است. در بندر عباس از نمای سنگی بسیار استقبال شده است البته مقاوم سازی سنگ نما در بندر عباس از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیار به این مورد توجه می‌کنند. در بندر عباس برای نماهای سنگی از انواع سنگ مرمر، تراورتن و سنگ گرانیت استفاده می‌شود زیرا زیبایی بسیاری دارند. دلیل انتخاب این نما محکم و مقاوم بودن آن در برابر باد و باران و نور خورشید و گرد و غبار و … است. در کل سنگی که استفاده می‌شود باید مقاومت بالایی داشته باشد در غیر این صورت در اثر انبساط و انقباض دچار شکستگی و ترک می‌شود. این نما هم به تنهایی و هم با ترکیب با نماهایی از جنس‌های دیگر زیبا می‌شود و در بندرعباس هم مانند بعضی شهرهای دیگر گاهی برای زیبایی بیشتر نمای سنگی، 20 درصد از نما را با آجر شکل می‌دهند.

ترمیم سنگ نما ریزش کرده

نمای شیشه‌ای ساختمان

نمای شیشه‌ای: نمای شیشه‌ای طرفداران زیادی بین مردم دارد و از این نما در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می‌کنند. یکی از مزیت‌های این نما این است که نورگیر بسیار عالی در محیط داخلی ساختمان دارد که این مورد یکی از دلایل انتخاب این نوع ساختمان برای همه می‌تواند باشد. شیشه‌ها به دلیل این که نور را بازتاب می‌کنند فضایی زیبا و رویایی را ایجاد می‌کنند که از دیدن آن حتما لذت خواهید برد. در این نوع ساختمان‌ها با نمای شیشه‌ای به راحتی می‌توانید از گیاهانی استفاده کنید که نیاز به نور و گرمای زیادی دارند. این نوع شیشه به کار برده شده در نما معمولا از جنس سکوریت و یا رفلکس است. این شیشه‌ها کاملا عایق صدا هستند پس نگران سروصدای بیرون ساختمان نباشید. مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس به هر طریقی رعایت می‌شود و فرقی نمی‌کند نمای ساختمان چه نوعی باشد.

نمای چوبی: این نماها بسیار شیک و مدرن هستند، شاید با شنیدن نمای چوبی به یاد خانه‌های جنگلی بیفتید اما این را بدانید که امروزه برای نماهای مدرن از چوب استفاده می‌کنند. ترکیب چوب با فلز و شیشه و دیگر متریال‌ها بسیار جذاب و زیبا است. چوب ترمووود از جمله چوب‌هایی است که در ساخت نما مورد استفاده قرار می‌گیرد، این چوب بسیار زیبا و سبک اما در عین حال مقاومت بالایی دارد. چوب نما مزیت‌های زیادی دارد برای مثال مقاومت بالا و قابلیت شکل پذیری و برشکاری و .. دارد. همانطور که میدانید ساختن نما فقط منتهی به زیبایی ومدرن بودن آن نمی‌شود بلکه بحث حفاظتی و مقاوم بودن آن هم مطرح است. برای مقاوم سازی سنگ نما در بندر عباس از چوب‌های فرآوری شده استفاده می‌شود تا در برابر نفوذ حشرات و رطوبت و باد و باران مقاوم باشد.

 

نمایی بسیار چشمگیر از نوع کلاسیک

نمای کلاسیک: نمای کلاسیک یکی دیگر از نماهایی است که بسیار از آن استقبال شده است زیرا علاوه بر شیک بودن مقاومت خوبی هم دارد. این نما شبیه به نمای رومی است، استفاده از این سبک در ایران باستان هم به چشم می‌خورد. در این نما از سنگ و سرستون‌ها استفاده می‌شود که این ستون‌ها نمایی قدرتمند به ساختمان می‌دهد و آنقدر زیبا است که دوست دارید ساعت‌ها به تماشای آن بنشینید.

نماهای دیگری هم وجود دارد که در مورد آن توضیح نداده‌ایم، استفاده از همه نماها در شهرهای مختلف قوانین و ضوابطی دارد که باید به آن قوانین احترام گذاشت و از قبل اطلاعاتی در مورد این نوع قوانین داشته باشیم تا دچار دردسر نشویم. برای مثال در شهر اصفهان استفاده از نمای شیشه‌ای و شیشه‌های رفلکس در نمای اصلی و جانبی ممنوع است. در ادامه می‌خواهیم در مورد مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس صحبت کنیم.

 

اب بندی نما در بندر عباس

ایمنی در نمای ساختمان:

همانطور که می‌دانید مسئله اصلی در نمای ساختمان بحث ایمنی آن است، مسئولیت ریزش سنگ و خسارت‌هایی که بعد از آن بوجود می‌آید بر عهده سازنده ساختمان است. در واقع یکی از مسئولیت‌های سازنده‌ی ساختمان، سنگ ‌نما است پس سازنده باید آنها را به طور محکم پیچ رولپلاک کند تا از ریزش سنگ‌ها جلوگیری کند. در واقع هرگونه خسارتی که بر اثر ریزش سنگها بوجود بیاید تا مدت زمانی معلوم به عهده سازنده است.

این مسئولیت به مدت 5 تا 10 سال ادامه دارد. پس سازنده با صرف هزینه‌ی کمی می‌تواند این کار را انجام دهد تا بعدها پشیمانی بوجود نیاید. مشخص است که هیچ سازنده‌ای از روی قصد و نیت در این کار تنبلی و بی‌توجهی نمی‌کند، در واقع خود سازنده هم ممکن است متوجه این موضوع نباشد که چه مشکلاتی بعدها بوجود می‌‌‌آید، بنابراین داشتن اطلاعات کافی در این زمینه برای سازنده ضروری است. نماکار، نما را سنگ‌کاری می‌کند و با همه‌ی مسئولیتش تحویل سازنده می‌دهد، اگر نماکار سنگ‌ها را پیچ رولپلاک نکرده باشد، هنگامی که نما را تحویل می‌دهد در ابتدا سالم و زیبا به نظر می‌رسد و کسی متوجه این مشکل نمی‌شود.

مشکل از جایی شروع می‌شود که هوا سرد شود و باد و باران شروع شود، در آن موقع به مرور زمان سنگ‌ها جا‌به‌جا می‌شوند و در نتیجه باعث ریزش می‌شوند که حادثه‌های جبران ناپذیر و دلخراشی را بوجود می‌آورند. یکی از دلایل جا‌به‌جایی سنگ‌ها استفاده از سیمان کم و خشک پشت سنگ‌ها است، با محکم کردن سنگ‌نما اگر سنگ از سیمان هم جدا شود دیگر ریزش نمی‌کند و فقط ممکن است کمی لق شود که قابل تعمیر است و خسارت‌های شدیدی را بوجود نمی‌آورد.

سازنده با رعایت کردن این نکات دیگر استرس ساختمان ساخته شده را ندارد و با آرامش ساختمان را تحویل می‌دهد. نکات به این مهمی نشان می‌دهد که هرکسی نمی‌تواند وارد کار ساخت‌و‌ساز شود و این کار نیاز به مطالعه، تجربه و تخصص دارد. در مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس، سازنده ابتدا این مورد را چک می‌کند که ساختمان ایمنی درست و مناسبی داشته باشد.

سازنده‌های بندرعباس بسیار حساس و با وجدان در این حیطه کاری هستند. حال اگر این اتفاق بیفتد و سنگ ریزش کند هزینه خود نمای ساختمان را اعضای ساختمان می‌دهند و شرکتی که نیرو برای این کار می‌فرستد فاکتوری را ارائه می‌دهد تا هزینه‌ی این کار از سازنده گرفته شود.

 

پیچ و رولپلاک نما در قزوین

چگونگی ریزش سنگها در نمای ساختمان:

گاهی اوقات پیش می‌آید که ریزش سنگهای نمای ساختمان مانند زلزله خبر نمی‌دهند و خیلی یهویی و اتفاقی می‌ریزند و متاسفانه ممکن است جان عابری را بگیرند. اما در اکثر مواقع این ریزش‌ها از قبل خبر می‌دهند به این صورت که آن سنگی که مقاومت ندارد و آماده‌ی ریزش است چند سانتی متری نسبت به سنگهای دیگر جلوتر و یا برآمده است که این موضوع نشان‌دهنده خطر و ریزش است. با همه‌ی این اطلاع‌رسانی‌ها متاسفانه باز هم خیلی از مردم به این موضوع توجه ندارند و سالانه تعداد زیادی از عابرین جان خود را از دست می‌دهند.

 

ممکن است این سوال پیش بیاید که با پیچ رولپلاک کردن دیگر سنگها ریزش نخواهند داشت؟

قطعا با محکم کاری و پیچ رولپلاک دیگر جایی برای نگرانی ریزش سنگ وجود ندارد اما این نکته هم حائز اهمیت است که اگر پیچ رولپلاک‌کاری این کار را اصولی و دقیق انجام ندهد، بعد از مدت کوتاهی سنگها ریزش می‌کنند. پس در انتخاب این کارکنان هم باید دقت کرد و کسانی را انتخاب کرد که تجربه و تخصص این کار را دارند. برای پیچ و رولپلاک نما در بندرعباس شرکت‌هایی هستند که نیرو برای این کار می‌فرستند و تمامی آنها معمولا باتجربه و خبره هستند، این نیروها کمک می‌کنند تا مقاوم سازی سنگ نما در بندر عباس به طور خوب و با دقت انجام شود تا مشکلی برای کسی پیش نیاید.

 

راپل کار 

 

قیمت پیچ و رولپلاک نما در بندر عباس

این مورد هم مانند تمامی کارها هزینه‌ی مخصوص به خودش را دارد و قیمت دقیقی برای آن نمی‌شود بیان کرد زیرا هر شرکتی در هر جای ایران قیمت خاص خودش را دارد. ابتدا در شهری که هستید به دنبال چندین شرکت و سایت معتبر برای پیچ‌ و رولپلاک بگردید، سپس قیمت کارهای آنها را سوال کنید تا نسبت به قیمت‌ها آگاهی داشته باشید. معمولا قیمت‌ها را یا به صورت دونه‌ای و یا به صورت متر مربعی حساب می‌کنند. در مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس، قیمت سازه‌هایی با مساحت بزرگتر را به صورت دونه‌ای محاسبه می‌کنند. محاسبه‌ی قیمت نهایی در پیچ و رولپلاک دونه‌ای، به تعداد مورد استفاده‌ی آنها در نما بستگی دارد.
عامل‌های دیگری هم در قیمت پیچ و رولپلاک کردن نما‌ی ساختمان بستگی دارد که به صورت گزینه‌ای بیان می‌کنیم.
هزینه‌های خورد و خوراک کارکنان
مساحت نمای ساختمان
تعداد کارکنانی که مشغول به کار هستند.
تعداد پیچ و رولپلاک مورد استفاده در نمای ساختمان

 

نماشویی

نکات ضروری در پیچ و رولپلاک کردن سنگ در بندرعباس:

کسی که کار پیچ و رولپلاک را انجام می‌دهد باید سرعت انجام کار را هم در نظر بگیرد تا در کمترین زمان و با دقت فراوان کار را به صاحب کار تحویل دهد زیرا سستی زیاد در انجام کار باعث کاهش اعتبار آنها می‌شود. انجام کار مقاوم سازی ساختمان هم زمان خاصی دارد، زمانی که آب‌و‌هوا مناسب باشد و باد و بارانی در کار نباشد تا این کار با دقت و آرامش بیشتر انجام شود. رعایت نکات ایمنی برای کارکنان بسیار اهمیت دارد زیرا آنها در ارتفاعات هستند و هرگونه بی‌احتیاطی موجب از دست دادن جان آنها می‌شود. هنگامی که کار شروع می‌شود در پایین ساختمان جایی که محل عبور عابران است، با استفاده از تابلوهای احتیاط، هشدار داده می‌شود. تمامی رعایت این نکات به ظاهر ساده می‌تواند باعث نجات جان یک انسان بی‌گناه شود. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در بندر عباس قوانین و ضوابط محکمی دارد تا در هنگام باد و باران، کسی دچار آسیب نشود. همه‌ی این کارهای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس با نظم و سرعت بالا بررسی می‌شود.

 

کار در ارتفاع

انواع پیچ‌ها:

بهتر است کمی هم در مورد پیچ چهارسو و دوسو بدانید. پیچ‌های دوسو نسبت به پیچ‌های چهارسو مقاومت کمتری دارند این نشان می‌دهد که این پیچ‌ها دیگر مورد استفاده قرار نخواهند گرفت و جای خود را به پیچ‌های چهارسو می‌دهند. هنگامی که نوک مته را داخل پیچ می‌گذارند اگر مته از آن عبور کند، باعث می‌شود که سنگ به طور کامل محکم نشود. استفاده از پیچ و مته چهارسو باعث می‌شود پیچ تا انتها بسته شود و سنگ حسابی سفت شود و مشکل خاصی بوجود نیاید. علاوه بر انتخاب درست در نوع پیچ مسئله بعدی نحوه صحیح نصب پیچ‌ها است.

راپل کار باید تجربه کافی در نصب را داشته باشد و بداند که چطور یک سنگ را اصولی سوراخ کند که سنگها دچار شکستگی نشوند، هم چنین باید بدانند در چه مواقعی از چه نوع پیچی استفاده کنند که بهتر باشد. پیچ و رولپلاک‌کاران بهتراست که اطلاعات کافی و مورد نیاز هم در مورد خود نوع سنگ داشته باشند تا بدانند که آن سنگ چه مشخصاتی دارد و چه مواقعی امکان شکستن دارد. برای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس معمولا از پیچ و مهره استفاده می‌کنند اما بعضی اوقات هم از چسب استفاده می‌شود، البته برای سنگ بیشتر همان پیچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک پیچ هم به عنوان پیچ گالوانیزه وجود دارد که مقاومت بالایی در برابر باد و باران دارد و زنگ نمی‌زند و عمر بالایی هم دارد. انتخاب نوع پیچ هم معمولا به عهده‌ی خود کارکنان است. پیچ‌ها معمولا 5 و 6 و 7 سانتی متری هستند که پیچ 5 سانتی نرمال‌ترین پیچ برای محکم سازی سنگ است.

پس توجه داشته باشید که نوع نحوه پیچ و مهره بسیار در تمیزی کار تاثیر دارد اگر می‌خواهید مقاوم سازی سنگ نما در بندر عباس به طور تمیز هم انجام شود و البته ایمن باشد حتما از کارکنان باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

 

نماشویی با طناب  –  نماشویی با راپل

رولپلاک:

رولپلاک‌ها هم به اندازه‌ی پیچ‌ها مهم هستند و باید در انتخاب آن دقت کنید. خیلی مهم است که رولپلاک، جنسی داشته باشد که زود پوسیده نشود و کارایی بالایی داشته باشد. رولپلاک باید دقیقا اندازه سوراخ ایجاد شده درون سنگ باشد تا هنگامی که پیچ را محکم می‌کنید، رولپلاک در جای خود تکان نخورد. رولپلاک‌های تک، مناسب ترین رولپلاک برای پیچ رولپلاک کردن نمای سنگ است که هم بسیار استاندارد است و مقاومت خوبی هم دارد. برای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس از همین رولپلاک‌های تک هم برای استفاده می‌شود.
تعدادی که هر قطعه سنگ نیاز به پیچ رولپلاک دارد متغیر است اما به صورت طبیعی و اصولی هر 50 سانت در سنگ یک عدد پیچ خورده می‌شود. به طور مثال اگر اندازه‌ی سنگ یک متر است دو تا پیچ رولپلاک و اگر سنگ دو متر است 4 عدد پیچ رولپلاک استفاده می‌شود. البته در سنگهای دومتری ممکن است گاهی به صلاح‌دیده پیچ رولپلاک کار 3 عدد استفاده شود. برای پیچ و رولپلاک سنگ نما در بندر عباس هم از همین قوانین تبعیت می‌شود تا کار در آخر رضایت سازنده را جلب کند. همانطور که گفتیم مقاوم سازی سنگ‌نما در بندرعباس به این صورت است که همه‌ی این نکات کوچک در طی کار بررسی می‌شود، به همین دلیل است که بندرعباس خانه‌هایی با نمای زیبا و البته ایمن دارد.

عایق کاری نما

ترک سنگها:

حال اگر بنا به دلایل مختلفی سنگ ترک خورد، بهتر است خیلی سریع اقدام به ترمیم کنید. در ابتدا شرکتی را انتخاب کنید که قبلا امتحانش را پس داده باشد و مورد اطمینان باشد، در ابتدا از آنها مشاوره بگیرید و آنها برای بازدید نما حضور می‌یابند اگر شکستگی خیلی زیاد نباشد با استفاده از بتونه آن را صاف و ترک را محو می‌کنند اما اگر این شکستگی زیاد باشد باید سنگ جدید تهیه شود و سنگ قبلی تعویض شود. هدف از بتونه کردن این است که در مرحله‌ی اول زیبایی ساختمان حفظ شود، اگر نمای ساختمان ترک خورده و زشت باشد حتما از قیمت آن هم کاسته می‌شود. در مرحله‌ی دوم هدف این است که به مرور زمان و با بارش باران آب به داخل فضای داخلی ساختمان نفوذ نکند. این بتونه کاری برای سنگ‌هایی است که پیچ و رولپلاک می‌شوند.

 

 

طناب و داربست برای پیچ و رولپلاک کردن نما:

نحوه‌ی انجام این کار کاملا سلیقه‌ای است و خود کارفرما تشخیص می‌دهد از چه وسیله‌ای برای این کار استفاده کند. داربست‌ها ابزاری هستند که بعضی از کارکنان از آن استفاده می‌کنند. اما بدون داربست هم به راحتی می‌توان این کار را انجام داد و مشکل خاصی بوجود نمی‌آید. بعضی از شرکت‌ها بدون نصب داربست و با استفاده از ابزاری پیچ و رولپلاک‌ها را نصب می‌کنند. با استفاده از ابزارها خودشان را به نما می‌چسبانند تا تعادلشان حفظ شود و روی کار تسلط کافی داشته باشند. بیشترین وسیله مورد استفاده برای این کار طناب است که در همه جای دنیا هم از آن استفاده می‌کنند. به هر حال این مورد جزء موارد ایمنی برای کارکنان به حساب می‌آید و از قبل این رو‌ش‌ها بررسی شده اند. محکم سازی سنگ نما در بندر عباس هم با همین روش‌ها صورت می‌گیرد که این روش‌ها به عنوان روشی برای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس و برای حفظ سلامت کارکنان است.

انواع مدل‌های مته

 

مته‌ی مورد استفاده :

معمولا برای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس از انواع مختلفی از مته استفاده می‌شود اما به نظر می‌رسد مته‌های 7 و8 کوتاه مناسب انجام تثبیت سنگ نما در بندرعباس هستند. مته‌ای خوب است که سنگ را به صورت دایره‌ای سوراخ کند تا رولپلاک بسیار مناسب به داخل سنگ قرار بگیرد. دو نوع مته به نام‌های سه نظام و چهار شیار وجود دارد که هرکدام مخصوص کاری هستند. مته‌ی سه نظام برای سنگهای کوچک و مته‌ی چهار شیار برای سنگهای پهن و بزرگ استفاده می‌شود. مته‌ای که کهنه باشد و زیاد از آن استفاده شده باشد ممکن است سنگ را خراب کند و به خوبی سوراخ نکند و یا ایجاد سوراخ‌هایی گشادتر از حد معمول کند. بهتر است از مته‌های جدید استفاده شود که تیز و برنده هستند و به راحتی سنگ را سوراخ می‌کنند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم پیچ کردن نما برای مقاوم سازی سنگ نما در بندرعباس از جمله مشاغلی است که بسیار حساس است و کارفرما و کارکنان و سازنده همگی به این موضوع حساس هستند. اگر سنگی از نما ریزش کند اگر جان انسانی را هم نگیرد ممکن است بر روی یک ماشین بیفتد و خسارت سنگینی را بوجود آورد. همه‌ی این نکات توضیح داده شد تا از اهمیت این ماجرا باخبر باشید و آن را دست کم نگیرید. یکی از شرکت‌های بسیار معتبر و باتجربه در این زمینه pichorolpelaknama.com در بندرعباس است که مشاوره‌های لازم قبل از انجام کار را می‌دهد و در آخر نمایی تمیز و حرفه‌ای با رعایت تمام اصول تحویل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *