پیچ و رولپلاک نما در تهران و ایران

پیچ و رولپلاک نما در تهران با طناب و بدون داربست جهان فرود

پیچ و رولپلاک نما در تهران خدمات موثر و مفید شرکت جهان فرود در پایتخت میباشد. یکی از سریعترین و در واقع مناسب ترین راه هایی که می توان استحکام نما در ساختمان ها را انجام داد، پیچ و رولپلاک نما در تهران می باشد. این روش در نمای ساختمان ها کاربرد بسیاری دارد و امری ضروری برای ساختمان با نماهای سنگی محسوب میشود. امروزه انجام پیچ و رولپلاک نما در تهران، با تکنولوژی های پیشرفته قابل اجرا می باشد. انجام خدمات مقاوم سازی سنگ نما با روش های مختلف برای جلوگیری از سقوط سنگ نما و همچنین جلوگیری از خطرات احتمالی که ممکن است تبدیل به خسارت های مالی و جانی شود، صورت می پذیرد.

 

توضیح مختصر ویدیو پیچ رولپلاک نمای ساختمان در تهران

در ویدیو بالا ملاحضه میفرماید که نیرو در جال پیچ و رولپلاک نمای ساختمان میباشد که به صورت حرفه ای و با ابزار فرانسوی انجام میشود. پیچ مورد استفاده برای سنگ نمای ساختمان از جنس گالوانیزه خارجی میباشد که هم ضد زنگ است و هم دارای مقاومت بالایی در مقابل سرما و گرما میباشد. از رولپلاک قرمز که محصول شرکت تک است استفاده میشود که گرونترین رول در بازای تهران میباشد.

روش پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در تهران

روش به این صورت است که شما نیازی نیست پول داربست بدهید و روش ما به صورت راپل انجام میشود و تمام سنگ های نمای ساختمان باطناب پیچ و رولپلاک میشود تا دیگر سنگی از روی نما ریزش نکند و شما خیالتان از ایمنی ساختمان راحت باشد.

 

ایا دلیل ریزش سنگ نما را میدانید؟ 

دلیل ریزش سنگ به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که باید انرا بدانید. یکی از دلایل ریزش سنگ بی دقتی در بررسی نمای ساختمان است. شما اگر مدام نما را چک کنید و نقاط شل شده را بررسی کنید دیگر سنگی ریزش نخواهد کرد و حادثه ای هم رخ نخواهد داد. دلایل دیگر را میتوانید در لینک قرمز بخوانید.

دلایل ریزش سنگ نما

ایا مقصر رزش سنگ را میشناسید؟

مقصر ریزش سنگ نما را باید تا مدتی پس از ساخت سازنده و سنگکار را بدانید و بعد از ده سال دیگر بر عهده مالک ساختمان است و مالک باید هرچند وقت یکبار نما را چک بکند و لقی و شل بودن نمای سنگی را مورد بررسی قرار بدهد.

چه کسی باید نمای ساختمان را پیچ و رولپلاک کند؟

نمای ساختمان همان طور که گفتیم موقع شل بودن نیاز به پیچ و رولپلاک پیدا میکند که افراد خبره و متخصص باید این کار را انجام بدهند. خرج پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان بر عهده موقع ریزش برعهده مالک و سازنده میباشد. که انرا باید در مقاله زیر بخوانید.

مسعولیت پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

مسئولیت ریزش سنگ نما  مطالب پیشنهادی ما

قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران چگونه محاسبه می شود؟

یکی از عوامل مهم در انجام کار های ساختمانی مانند نماسازی، قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران و در نظر گرفتن هزینه های مربوطه می باشد. معمولا این هزینه ها به صورت کنترات محاسبه می شود. قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران با راپل ، به جنس سنگ، تعداد سنگ، سایز سنگ، که به بزرگ و یا کوچک بودن سنگ بستگی دارد، هزینه کار پیچ و رولپلاک نما در تهران با توجه به سایر نکات، از هر متر مربع ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان متغییر می باشد. البته باید گفت که این قیمت ثابت نیست، چون متراژ و مساحت نمای ساختمان در این امر تاثیرگذار است. در متراژ بالای ساختمان، طبیعتا تعداد پیچ رولپلاک بسیار بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. موارد دیگری که می توان گفت باعث افزایش قیمت در پیچ و رولپلاک نما در تهران می شود، تعداد سنگ های است که افتاده است.

پیچ و رولپلاک نما در تهران جهان فرود
پیچ و رولپلاک نما در تهران جهان فرود با طناب

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران و اطراف پایتخت بزرگ

یکی از نکات قابل توجه در نماهای سنگی، پیچ و رولپلاک نما در تهران می باشد که اجرای آن بسیار مهم است. بعد از مدتی که از ساخت یک ساختمان می گذرد، سنگ نما بر اثر اتفاقات جوی دچار فرسودگی می شود و دچار ترک شده و احتمال سقوط و ریزش سنگ نما وجود دارد. اگر این موضوع مورد بررسی و بازیابی قرار نگیرد، باعث خطراتی می شود. سقوط سنگ نما می تواند خطرات زیادی را برای افراد رهگذر در پی داشته باشد. بر همین اساس سنگ نما در ساختمان باید توسط پیچ و رولپلاک نما در تهران محکم سازی شود. از آنجایی که ساختمان های قدیمی زمان زیادی از ساخت آنها می گذرد، فرسودگی در ملات و همچنین سنگ نما بیشتر جریان دارد و احتمال سقوط و ریزش سنگ نما می باشد.

 

 

 

چه مواقعی احتمال سقوط سنگ نما وجود دارد ؟

با شروع فصل سرما و وجود بارندگی ها و همچنین یخبندان، بالاترین احتمال برای سقوط سنگ نما وجود دارد. از دلایل سقوط سنگ نما، سایز بزرگ سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان ها می باشد. برای پیشگیری از این موارد، استفاده از پیچ و رولپلاک نما در تهران، بهترین گزینه برای رفع این مشکل است و می توان گفت یک امر کاملا واجب در زمینه محکم سازی نما می باشد. موارد دیگر احتمال سقوط سنگ نما را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

پیچ و رولپلاک سنگ در تهران جهان فرود
پیچ و رولپلاک سنگ در تهران جهان فرود

۱٫ اسکوپ نکردن سنگ نما

با توجه به این که در نماسازی ساختمان ها از سنگ هایی با سایز بزرگ در نماها استفاده میشود، حتما باید از اسکوپ به عنوان یک عنصر درگیر کننده سنگ استفاده شود و مدت استحکام سنگ را بیشتر کرد. اسکوپ در نما باعث می شود ماندگاری سنگ در نما بالا رود و مانع از جدا شدن سنگ می شود. هنگامی که سنگ اسکوپ نداشته باشد بهترین روش برای محکم کردن سنگ نما، پیچ و رولپلاک نما می باشد. چرا که این روش از افتادن احتمالی سنگ نما جلوگیری می کند و می توان گفت که از روش های پرکاربرد و استاندارد در صنعت ساختمان سازی در جهان نیز محسوب می شود.

۲٫ طراحی نامناسب نمای ساختمان

یکی از عواملی که برای پیشگیری از سقوط سنگ نما بیشترین نقش را دارد، طراحی مناسب نما می باشد. در نماهایی که از طرح های رومی استفاده می شود احتمال سقوط و ریزش نما بیشتر امکان دارد. این سنگها با سایز باریک و همچنین بلند برای اطراف پنجره ها و ستون ها استفاده می شوند. طول این سنگ ها زیاد است و باید با یکدیگر درگیر باشند تا از افتادن هم جلوگیری کنند. بر همین اساس از روش اسکوپ برای محکم کردن آن ها استفاده نمی شود. و بهترین روش پیچ و رولپلاک نما در تهران می باشد.

۳٫ سنگ ها نسبت به هم منحرف شده باشند

هنگامی که عمل سنگ کاری نما در ساختمان انجام می شود، لبه های سنگ با هم چفت می شوند و همه سنگ ها با هم در یک ردیف قرار می گیرند. مگر زمانی که طراحی نمای ساختمان متفاوت باشد. اگر در نمای سنگی، متوجه شکل ظاهری نامتعارف سنگ ها نسبت به یکدیگر شدید، مانند ایجاد فاصله و جدا شدن سنگها از هم، سریعا باید برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. یکی دیگر از این موارد، از بین رفتن بند کشی و فاصله گرفتن سنگ ها از یکدیگر می باشد که در این مواقع باید از نفوذ پذیری آب جلوگیری کرد و روش هایی که برای پر کردن درز و فاصله ایجاد شده می باشد استفاده کرد. فاصله در بین سنگها باعث می شود تا آب و رطوبت به پشت سنگ نفوذ کند. رطوبت ایجاد شده با گرم شدن و سرد شدن هوا باعث افتادن و سقوط نمای سنگی ساختمان می شود.

پیچ و رولپلاک نما با راپل در تهران
پیچ و رولپلاک نما با راپل در تهران

دلایل پیچ و رولپلاک نما در تهران

۱٫ جهت ایمن سازی نمای ساختمان، از عواملی می باشد که بسیار مهم است.

۲٫ مهم ترین دلیلی که می توان گفت و لازم است با دقت بیشتری به آن اهمیت داده شود، پیچ و ‌رولپلاک سنگ نمای ساختمان می باشد که باید با کیفیت و به صورت کامل و استاندارد انجام شود، بی دقتی در این کار باعث می شود رعایت ایمنی لازم در کار انجام نشود و همچنین خطرات ناشی از آن برای رهگذران را پیش خواهد آورد.

۳٫ نمایی که با پیچ و ‌رولپلاک محکم نشده باشد، امکان دارد تا در هر لحظه یک قطعه از سنگ ساختمان از بالا سقوط کند و باعث آسیب های احتمالی برای عابران رهگذر شود.

۴٫ یکی دیگر از عواملی که اگر پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انجام نشده باشد، ریزش سنگ نما بر روی خودروهای عبور کننده باشد و باعث خسارت شود و یا خودرو هایی که در زیر ساختمان پارک شده اند ریزش سنگ و یا سقوط آن باعث ایجاد خسارت شود. این مسئله باعث می شود تا مشکلات متعددی چه از نظر جانی و چه از نظر مالی به‌دنبال داشته باشد.

انواع پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران 

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران، می توان گفت مورد توجه است، استفاده از انواع مختلف پیچ و رولپلاک نما در تهران و همچنین در نظر گرفتن جنس ملاتی است که در پشت کار انجام می شود. چرا که برخی از رول پلاک ها مناسب برای استفاده در ملات خشک و برخی دیگر مناسب برای استفاده در ملات تر هستند. هدف از ملات تر ملاتی می باشد که در زمان انجام کار، قصد داریم رولپلاک را در آن نصب کنیم و هدف از ملات خشک این است که بعد از اینکه ملات کاملا خشک شد اقدام به نصب رولپلاک شود. بعد از اینکه همه جوانب در نظر گرفته شد، باید اقدام به خرید و تهیه و استفاده از رولپلاک شود. رولپلاک هایی که معمولا در نماسازی از آنها استفاده میشود در انواع مختلف می باشد که به آنها اشاره خواهیم داشت.

رولپلاک تو کار ، رولپلاک روکار ، رولپلاک پروانه ای ، رولپلاک فیشر

رولپلاک توکار: اگر می خواهید که در هنگام ملات زدن سنگ ها را پیچ و رولپلاک نما در تهران کنید، باید از رول پلاک های توکار استفاده کنید. از این رولپلاک ها در ملات تر استفاده می کنند و مناسب این کار می باشند و این پیچ و رولپلاک نما در تهران به صورت دندانه دندانه ساخته می شوند و به صورت دو یا چهار پر می باشند. در کشور ما غالبا در زمانی که ملات می زنند، عملیات پیچ و رولپلاک صورت می گیرد. بر همین اساس رولپلاک توکار کاربرد بیشتری را در نماسازی دارد. این مدل از رولپلاک ها به این دلیل آنکه هیچ لبه اضافه ای ندارند برای این کار مناسب است و به خوبی وارد ملات می شود و سطحی را به صورت جانبی بر روی کار ایجاد نمیکنند. رول پلاک های توکار توسط بتونه پوشش داده میشوند و به راحتی در دل کار جای می گیرند. و همچنین از نظر ظاهر، بر روی نما تاثیر خاصی نمی گذارند.

پیچ کردن سنگ نما در تهران
پیچ کردن سنگ نما در تهران با طناب

از چه نوع پیچی و همچنین رولپلاک برای محکم سازی در تثبیت سنگ نما استفاده می شود؟

تنوع پیچ و رولپلاک در بازار بسیار بالا می باشد اما ویژگی پیچ های مورد استفاده که دارای کیفیت و همچنین استاندارد باشند را به اختصار در این مطلب اشاره خواهیم کرد.

_ اگر عمل محکم سازی در قسمت بیرونی نمای ساختمان باشد و همچنین در معرض هوای باز باشد، برای مقاومت سازی نما در مقابل بارندگی های شدید و همچنین شرایط جوی، حتما باید از پیچ های جنس گالوانیزه استفاده شود. این پیچ ها دارای مقاومت و کیفیت بالا میباشند و در نمای سنگی ساختمان کاربرد زیادی دارند.

_ اگر عمل پیچ و رولپلاک در قسمت داخلی ساختمان باشد، مانند سنگ های راه پله و یا پارکینگ، می توان از پیچ هایی که روکش ندارند و مخصوص این کار می باشند استفاده کرد.

_ برای اینکه بشود از پیچ ها در برابر آب و هوا حفاظت بیشتری کرد باید بر روی آن ها از بتونه استفاده کرد برای بتونه ، باید از موادی که ضد آب هستند و در واقع آب به آن نفوذ نمی کند و در برابر رطوبت مقاوم هستند استفاده شود. بر همین اساس از چسب های مخصوص در بتونه نیز استفاده می شود.

_ یکی از پیچ های مورد استفاده در نما کاری چهارسو بودن آن است و همچنین گل پیچ در بین سنگ به خوبی قرار گیرد و به راحتی بشود آن را پیچید و محکم کرد.

_ به صورت تمام رزوه باشد و در سنگهای ضخیم تا انتهای سنگ به خوبی بسته شود.

_ از مقاومت بالایی برخوردار باشد و همچنین این مقاومت دارای کشش باشد تا وزن سنگ را به خوبی تحمل کند.

 

پیش بینی عمر پیچ و رولپلاک نما در تهران روی سنگ چقدر می باشد

یکی از نکات قابل توجه و مهم در پیچ و رولپلاک نما، مدت زمان دوام و همچنین مقاومت پیچ بر روی سنگ نما می باشد که باید به آن توجه داشت. به صورت تضمینی می توان گفت که صد درصد پیچ و رولپلاک در نمای سنگ، تا آخر عمر ساختمان بر روی سنگ نما می مانند و هرگز سنگ ریزش نخواهند کرد. باید اضافه کرد که این تضمین مستلزم استفاده از ابزار با کیفیت و همچنین پیچ و رولپلاک کار ماهر و با تجربه می باشد و همچنین استفاده از جنس مناسب برای رولپلاک و پیچ می باشد. که باید گفت متاسفانه امروزه بسیاری از افراد کلاهبردار در زمینه این کار زیاد شده اند و دقت بیشتری را برای انتخاب افراد که به صورت استاندارد و با کیفیت فعالیت می کنند داشت. توصیه می شود که در انتخاب پیچ رولپلاک کار نیز دقت بیشتری داشته باشید.

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در تهران جهان فرود
پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در تهران جهان فرود

مناسب ترین سایز پیچ و رولپلاک کار ساختمان در تهران

اولین عاملی که باید قبل از انتخاب پیچ و رولپلاک کار ساختمان در تهران در نظر گرفت، سایز و ضخامت سنگ نما می باشد. به طور مثال اگر می خواهید برای نمای ساختمان از سنگ های ضخیم و همچنین سنگینی مانند گرانیت و یا تراورتن مورد استفاده قرار دهید، باید از پیچ های ضخیم تر و همچنین قوی تر استفاده کنید تا پیچ بتواند به راحتی از سنگ عبور کند و همینطور به راحتی وارد ملات پشت آن شود. زمان ایجاد سوراخکاری بر روی سنگ های نازک تر می توان از مته های ریز که مخصوص این کار می باشند و در واقع مناسب ایجاد سوراخ بر روی سطح سنگهای نازک هستند، مورد استفاده قرار داد. این کار باعث می شود تا از ترک خوردن و شکستن سنگها پیشگیری شود.
مورد دومی که باید مد نظر قرار داد و به آن توجه شود جنس و مقدار ملات است. اگر ملات به صورت ضخیم باشد و یا از نوعی غیر از سیمان استفاده شده باشد مانند، چسب های خمیری, و همچنین چسب های سرامیک و… باید سایز و اندازه پیچ را نیز، تغییر دهید. اما به صورت کلی می توان گفت، استاندارد ترین سایزی که برای پیچ و رولپلاک در نما وجود دارد و میتوان از آن در اسکوپ کردن بسیاری از ساختمان ها استفاده کرد پیچ ۶ سانتی متری می باشد.

 

برای اینکه پیچ ها بعد از پیچ و رولپلاک سنگ نما قابل مشاهده نباشند چه روشی به کار می رود؟

پنهان کردن ظاهری پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان از مواردی است که ممکن است خیلی از افراد مایل نباشند که از پیچ و رولپلاک در نما استفاده کنند چرا که فکر میکنند بعد از تمام شدن کار پیچ هایی که بر روی سنگ نما کار شده است در معرض دید قرار میگیرد. و از نظر ظاهر نمای ساختمان را زشت می کند. در صورتی که این طور نیست. چرا که پس از تمام شدن کار بتونه ای که همرنگ با رنگ سنگ نما ترکیب میشود و بر روی پیچ ها کشیده می شود پیچ ها را پنهان می کند و دیگر اثری از ظاهر پیچ ها وجود نخواهد داشت. این بتونه باید به درستی و با کیفیت ساخته شود و قابلیت ضد آب داشته باشد تا در هنگام بارندگی ها دچار آسیب نشود. ایجاد بتونه میتواند ظاهری زیبا و شکیل به نمای ساختمان بدهد و همچنین پیچ و رولپلاک را پنهان کند و باعث شود تا از فاصله چند متری نیز هیچ چیزی در نما قابل رویت نباشند.

برای چه سنگ هایی می توان از پیچ و رولپلاک نما در تهران استفاده کرد؟

استفاده از پیچ و رولپلاک در نمای سنگی ساختمان باعث می شود تا نما از نظر ظاهری دید زیبایی نداشته باشد. و همچنین استفاده از پیچ و رولپلاک نما در کرج روی هر سنگ به مدل و همچنین جنس سنگ نیز بستگی دارد. در فرآیند نصب پیچ و رولپلاک نما در تهران، به دلیل استفاده از وسایل صنعتی، امکان دارد که نمای ساختمان از نظر ظاهر دچار نواقصی شود. راه حلی که می توان برای برطرف کردن این مشکل و رفع نواقص در نظر گرفت استفاده از بتونه کاری می باشد. در این روش با استفاده از ترکیب، سیمان سیاه و سیمان سفید، بتونه مورد نظر ساخته می شود. و با استفاده از کاردک و لیسه، گل پیچ رولپلاک را پنهان می کنند. بعد از اتمام کار، این بتونه با رنگ سنگ نما ترکیب میشود و پیچ و رولپلاک نما در تهران مشاهده نمی شود. در ترکیب و ساخت این بتونه باید در نظر داشت که قابلیت ضد آب لحاظ شود تا در هنگام بارندگی آب به آن نفوذ نکند و از بین نرود و دچار فرسودگی نشود. اگر انجام بتونه به درستی و با کیفیت انجام شود، امکان دید ندارد و از فاصله حداقل پنج متری متری قابل مشاهده نمی باشد. برای اینکه یک نمای ساختمان با کیفیت و تمیز و زیبا از نظر ظاهر داشته باشیم بعد از انجام بتونه، نماشویی بهترین کار برای داشتن نمایی زیبا در ساختمان می باشد.

4 thoughts on “تهران راپل : پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران و اطراف پایتخت بزرگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *