جلوگیری از نفوذ آب به دیوار
زمان مطالعه: 9 دقیقه

جلوگیری از نفوذ آب به دیوار با عایق نانو با طناب و بدون داربست در تهران و کرج

همیشه کار اب بندی و عایق کاری نمای خود را دست یک شرکت مناسب و وارد به کار بدهید که بتوانید ضمانت کار خود را بکند. شرکت جهان فرود اماده انجام خدمات جلوگیری از نفوذ آب به دیوار با عایق نانو با طناب و بدون داربست در تهران و کرج میباشد که بزرگترین شرکت در ایران در حال حاضر نیز میباشد.

جلوگیری از نفوذ آب به دیوار با عایق نانو

همه ی ما می دانیم که آب و رطوبت 2 عامل مخرب به شمار می روند و هنگامیکه این عوامل مخرب به نما و دیوار ساختمان نفوذ می کند آسیب و ضررهایی را به ساختمان و ساکنین داخل آن وارد می نماید. گاهی این آسیب باعث خسارت مالی و گاهی جانی خواهد شد. نکته قابل توجه اینجاست که اگر آببندی نما به شکل صحیح انجام نشود، زمینه ای را برای نفوذ نم و رطوبت به ساختمان باز خواهد کرد. امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه های مختلف تکنولوژی انجام شده مواد نانو جایگزین مناسبی برای عایق های سنتی قیر و ایزوگام خواهد بود. اگر عایق مناسبی برای سطوح دیوار وجود نداشته باشد به مرور زمان نم و رطوبت وارد شده بر روی دیوار نما به صورت سفیدک و شوره ظاهر خواهد شد که در شکل ظاهری نما تاثیر گذار خواهد بود و نمایی زشت و زننده را ایجاد خواهد نمود .شوره و سفیدک به شکل قارچ بر روی سطح دیوار نما بسیار بد منظره خواهد بود. به همین علت داشتن پوشش مناسب ضد آب در زیبایی نما و محافظت از آن اثرگذار خواهد بود.در ادامه مطالب به توضیحات بیشتری خواهیم پرداخت.

 

نکات مهم درباره ی نحوه ی مراقبت از دیوارهای ساختمان در تهران و کرج

نم کشیدن دیوارها و به مرور تخریب آنها از عوامل مهمی است که پیش از ایجاد آثار مخرب در دیوار ساختمان باید شناسایی شوند. در بعضی منازل از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که باید مقدار پایین تری از این وسیله استفاده نمود. باز کردن در، پنجره باعث خارج شدن میزان رطوبت خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش رطوبت و نم کشیدن آن به سطوح دیوار نما می گردد. آویز کردن لباسهای خیس داخل منازل به علت افزایش زندگی شهر نشینی است. زیرا فضایی برای آویز لباس ها وجود ندارد. اما برای جلوگیری از نم و رطوبت لباس به دیوار ساختمان باید حتما این لباسها داخل خانه خشک شوند. در شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج به علت افزایش جمعیت و آپارتمان نشینی مشکل نم و رطوبت به دیوار داخلی و نمای خارجی ساختمان زیاد می باشد. زیرا افراد مجبور هستند ،لباسها را به علت نداشتن محیط بازی مانند حیاط، درون منزل آویز نمایند. بوی نم و رطوبت به قدری آزار دهنده است که این افراد مجبور هستند برای رفع این بو در و پنچره ها را باز نمایند. آنچه باعث افزایش رطوبت در داخل دیوارها می گردد. شست و شوی دیوار به مراتب و استفاده از مواد شوینده زیاد است که در کوتاه مدت باعث می شود رنگ دیوار ریخته شود و دیوار دچار نم زدگی شدید گردد.

 

پوشش ضد رطوبت دیوار

نکته قابل توجهی که باید مد نظر قرار داده شود این است که همواره پوشش ضد رطوبت دیوار باید به شکل صحیح انجام شود در غیر این صورت باعث به وجود آمدن نم و رطوبت چشمگیری خواهد شد. گاهی ممکن است عایق کاری که در بیرون ساختمان انجام شده به صورت نادرست و توسط افراد غیر حرفه ای و ناواردی انجام گرفته است در این صورت زمینه ای برای ایجاد نم و رطوبت درون ساختمان بوجود خواهد آورد. حتی گاهی اوقات وجود کوچکترین نقص یا مشکلی در عایق مورد استفاده مثل ایزوگام یا قیر گونی و ..باعث به وجود آمدن نم و رطوبت در دیوار ساختمان خواهد شد.عملیات عایق کاری و آببندی نمای ساختمان به کمک داربست همواره با مشکلات فراوانی روبرو بوده است. در شهرهای پر جمعیتی مانند تهران، کرج به علت افزایش جمعیت رو به رشد و افزایش تعداد واحدهای ساختمانی مرتفع ،عملیات نصب داربست منوط به کسب اجازه از همسایگان مجاور امکان پذیر بوده است که البته این کار مشکلات فراوانی را به دنبال داشته است. در ضمن برای نصب داربست احتیاج به زمان بیشتری بوده است و علاوه بر آن هزینه ی نصب و برداشت آن زیاد بوده که این مساله مشکلات فراوانی را به همراه خواهد آورد. درضمن سرعت و عملکرد کیفیت کاری در استفاده از داربست بسیار پایین تر از استفاده از روش نوین استفاده از طناب و بدون داربست می باشد.

 

انجام کار با طانب و بدون داربست

روش به کار گیری از طناب و بدون داربست بهترین و آسانترین روش برای دسترسی به سایر بخش هایی از ساختمان است که هر فردی قادر به دسترسی آن نخواهد بود. در ضمن سرعت و کیفیت عملکرد کاری در آن بالا می باشد و هزینه ی اضافی نصب داربست و فضای اضافی حذف می گردد. از همه ی موارد قید شده در روش استفاده از طناب محکم، بدون داربست امنیت کاری و آرامش ذهنی برای عملکرد کارگر بر روی طناب بالا می باشد. زیرا کارگران تحت پوشش بیمه هستند و در ضمن دوره های آموزشی لازم برای کار در ارتفاع را در طی مدت زمان کوتاه دیده اند.

 

نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله های آب در تهران و کرج

گاهی اوقات ممکن است در ساختمان شما و یا دیگر همسایگان مجاورتان ترکیدگی اتفاق بیوفتد در نتیجه ترکیدگی لوله آب، باعث نشتی و ایجاد خسارت مالی برای شما خواهد شد. این خسارت و وجود نم و رطوبت باعث تخریب دیوارهای نمای ساختمان و پاره ای موارد ریزش دیوار داخلی منزلتان خواهد بود. تا جایی که ریزش رنگ و گچ از سطح دیوارها، شل شدن پایه ی ستون ساختمان، زرد شدن وسایل درون منزل ناشی از وجود نم و رطوبت از دیگر مواردی است که وجود رطوبت و ترکیدگی لوله ی آب را تایید خواهد نمود.ترکیدگی لوله ی آب خسارت مالی هنگفتی را بر جا خواهد گذاشت که هزینه ی جبران این خسارت بسیار سنگین خواهد بود.
دیوارها و شکاف هایی از ساختمان را که باز ماندند و زمینه ی ورود آب به نما و درون ساختمان می باشند توسط نیروی کار در ارتفاع، با استفاده از طناب و بدون داربست باید شناسایی شده و به کمک عایق و آببندی مناسب باید پوشانده شود.

 

کاربرد عایق نانو در تهران و کرج

نانو نوعی عایق رطوبتی می باشد که برای عایق کاری پشت بام ،نمای ساختمان، سرویس بهداشتی، استخر کاربرد فراوانی دارد. عایق نانو برای پوشاندن حوضچه های پرورش ماهی استفاده می کنند. نانو کاربردهایی فراوانی دارد برای عایق کاری آبنما و غارهای مصنوعی در رنگهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. عایق نانو برای کف کارخانه ها، فروشگاه ها، اماکن پررفت و آمد کاربرد فراوانی دارد. اما عایق های نانو به صورت سطحی و حجمی مورد استفاده می باشند. در ضمن این عایق ها به هر نوع ملاتی اضافه خواهند شد. عایق رطوبتی نانو از جنبه ی اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. درضمن مدت زمان عمر مفیدش 30سال است. نانو روی همه ی سطوح قابلیت استفاده دارد. نانو بر روی سطوح مواج و مورب قابل استفاده می باشد. نانو دارای گواهینامه ی iso9001 و iso10004 می باشد و نوعی پوشش ضد رطوبت دیوار می باشد. نانو دارای مزیت بالایی است به این صورت که پوسته پوسته نمی شود و ترک نمی خورد.درضمن نانو دارای سازگاری با محیط است و به سلامتی انسان ضرری نمی رساند. نانو دارای قابلیت مهمی است و آن ترمیم جزیی، فوری، آسان است. نانو باعث انعکاس نور، اشعه، گرمای خورشید می باشد.

 

نحوه ی نصب عایق نانو در تهران و کرج بدون داربست با طناب به چه شکلی می باشد؟

نانو یک نوع پوشش ضد رطوبت دیوار می باشد و در بیشتر ساختمان ها در مناطق مختلف کشور از جمله تهران و کرج مورد کاربرد می باشد. اما برای انجام و اجرای عملیات نانو بر روی سطوح نمای ساختمانی توسط نیروی کاردر ارتفاع بدون داربست و به کمک طناب، با استفاده از ابزار و تجهیزات استاندارد کار به شکل تخصصی انجام می گیرد. نانو در اصل نوعی پوشش عایق کاری مهم می باشد که از نظر عملکردی بسیار پر قدرت عمل می نماید. این افراد با تجربه و حرفه ای به کمک فرچه یا فشار آب قوی ابتدا بخشی از نما را که باید عمل عایق کاری صورت گیرد را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی، گرد و غبار، خاک، چربی می نمایند و سپس یک لایه پرایمر آکرلیک روی سطح بتن اجرا می گردد.

 

نکته: برای سطوح فلزی پیش از اجرای نانو باید یک لایه ی ضدزنگ روی سطح فلز اجرا گردد. اما عایق نانو هیچ لایه ای را روی سطح تولید نمی کند در اصل جذب موادی می گردد که توانایی جذب آن را دارند. و پس از جذب شدن به مواد ،جزیی از ساختار آن سطح می شود. درضمن مهمترین عملکرد عایق نانو درشهرهای مختلف از جمله تهران و کرج در این است که علاوه بر آنکه سطح را در برابر رطوبت و گرما حفظ می کند در برابر هر گونه ضربه ای هم مقاوم و سفت خواهد نمود. درضمن عایق نانو در مقابل حرارت، گرما، داغی باد نخواهد کرد و از سطح جدا نخواهد شد. عایق نانو دارای کارایی فراوانی به نسبت سایر عایق ها می باشد و از نظر سریع و سبک بودن و ارزان بودن بسیار پر کاربرد می باشد.

 

درزبندی، آب بندی نما، پوشش نانو

بستن درز، شکاف دیوارهای نمای ساختمان با مواد و چسب مخصوص جهت آببندی و جلوگیری از ورود آب باران، برف، رطوبت، گرما ،سرما ،طوفان ،گرد و غبار به نمای ساختمان و درون ساختمان از جمله کارهایی است که پیش از اتمام پروژه های ساختمانی باید صورت گیرد. البته مواد مورد نیاز برای آببندی و عایق کاری نمای ساختمان در هر شهری با شهر دیگر با توجه به شرایط و موقعیت آب وهوایی متفاوت می باشد. عایق نانو بهترین جایگزین برای عایق کاری به روش سنتی استفاده از ایزوگام می باشد. نانو دارای مواد پلیمری و الاستومری آب پایه فرموله و تولید شده است. درضمن بعد خشک شدن به طور کامل آب بند می گردد.

 

ویژگی عایق نانو

این نوع عایق در همه ی سطوح اعم از بتنی، فلزی، آجری، ایزوگام، آسفالت و ..آسان اجرا خواهد شد. از مهمترین ویژگی کاربردی نانو این است که تا مقدار 45 درصد از هدر رفتن انرژی جلوگیری می نماید. اگر مقدار قابل توجهی از ماده ی پیگمنت به نانو اضافه کنید نوعی عایق رطوبتی رنگی به وجود خواهید آورد. نانو روی همه ی سطوح عمودی و افقی قابلیت اجرا دارد. نانو خاصیت چسبندگی بالا و بدون شره است. نانو دارای عمری طولانی و پایدار می باشد.

 

اجرای پوشش نانو روی دیوار نما در تهران و کرج به چه شکلی انجام می شود؟

استفاده از پوشش ضد رطوبت دیوار (نانو) در نماهای قدیمی و فرسوده ی تهران و کرج به این صورت است که اگر نمای ساختمان شما در طی گذر زمان و گذشت سالها دچار کهنگی، پوسیدگی، کثیفی ،جرم، آلودگی و گرد و غبار شده باشد ابتدا باید توسط دستگاه واترجت (شستشوی نما )به طور کامل شست و شو داده شود و اگر جرم موجود بر روی سطح دیوار نما از نوع سخت باشد توسط واترسندبلاست شسته شود و پس از خشک کردن سطوح عملیات بسیار مهم نانو بر روی سطوح توسط افراد متخصص ارتفاع کار بدون داربست صورت خواهد گرفت.
اما برای نانو کاری سطوح نماهای ساختمانی نو ،یا در حد نو نیاز به استفاده از واترجت نیست و بعد از یک مرحله ی کاری کوچک اجرای پوشش نانو با دستگاه صورت می گیرد. در نظر داشته باشید هر چه کار نمای دیوار ساختمان بیشتر باشد و نیاز به بکارگیری دستگاه برای آماده سازی عملیات شست و شوی نما بیشتر باشد هزینه ای که کارفرما به کارگر پرداخت می کند هم بیشتر خواهد بود و بالعکس

 

 

انجام خدمات آب بندی نمای ساختمان بدون داربست و با طناب

اگر آب از پنجره آهنی، نمای سنگی، درز ساختمانی نفوذ نماید، برایتان دردسرساز خواهد شد. اما مواد آب بندی به شما کمک بسیاری برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب به درون ساختمان خواهد نمود. مواد آب بندی به شکل دستی و با قلمو را به همه ی نقاط حساس نمای ساختمان خواهیم زد تا از نفوذ و جذب آب جلوگیری به عمل آید. اما پیش از اجرای آب بندی بهتر است بدانیم علت نفوذ آب به سطح دیوار نمای ساختمان چه بوده است؟ شاید دانستن این مساله کمک شایانی به ما در بکارگیری بهترین و مرغوبترین نوع مواد آببندی و عایق کاری نماید.

 

چرا از عایق رطوبتی نانو باید استفاده نمود؟

استفاده از تکنولوژی نانو امروزه دارای اهمیت فراوانی است به علت پیشرفت های زیادی که در زمینه ی تکنولوژی صورت گرفته است .هر روز خواسته و نیاز بشر افزایش می یابد و بهتر است همه ی علوم خود را به روز نگه داشت. در غیر این مساله نمی توان خود را با سرعت جهانی یکی کنیم. به عنوان مثال در صنعت ساختمان قدیم از ایزوگام و قیر به عنوان ماده ی عایق مهم استفاده می شده است اما استفاده از این 2 تا عایق بسیار سخت و زمان بر بوده است و امروز صنعت نانو بسیار کاربردی می باشد. استفاده از نانو سبک ،مقرون به صرفه و دوستدار طبیعت است. نتیجه این که بهتر است با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا هماهنگ و به جلو برویم.
نانو بهترین محافظ و پوشش دهنده ی قوی سطوح نمای ساختمان است که امروزه خیلی آسان بدون داربست و به کمک طناب در ارتفاعات ساختمانی انجام می گردد.این ماده هم برای به تعویق انداختن شست و شوی نما و هم جریان آب بندی نما کاربرد ویژه دارد. نانو با ایجاد لایه خیلی نازک و نامرئی سطح نما را در برابر بسیاری از عوامل جوی مقاوم می نماید. آببندی و عایق کاری با نانو یک تحول بسیار بزرگ می باشد. بیشتر صاحبان ساختمانی از نانو به عنوان ماده ی عایق پر قدرت برای پوشاندن سطوح بیرونی نما استفاده می نمایند و البته اجرای صحیح کار نانو را به عهده ی تیم ویژه شرکت های معتبر کار در ارتفاع قرار می دهند.

 

انواع عایق رطوبتی نانو

1_عایق رطوبتی نانو شیلد
این نوع عایق نمای سنگ و یا آجر را در برابر تغییرات جوی، شوره زدن حفظ می نماید.در اصل عملیات آببندی را انجام می دهد.
2_نانو آردو کالر
این محصول به عنوان عایق رطوبتی برای آبندی سطوح فلزی، گالوانیزه و همچنین سقفهای فلزی شیبدار مورد کاربرد است.
3_نانو کالر
این نانو یک عایق قوی برای آب بندی رطوبتی در نمای ساختمان به خصوص سطوح دیوار نماهایی که در بخش شمال غربی و غرب در معرض باران هستند کاربرد فراوان دارد.
4-نانو بام در تهران وکرج
نوعی عایق برنگ سفید و با غلظتی شبیه عسل که به راحتی قابل اجرا به کمک ابزار قلمو توسط ارتفاع کاران می باشد.

 

قیمت عایق نانو در تهران و کرج بدون داربست و به کمک طناب به چه صورت می باشد؟

قیمت عایق با توجه به پارامترهای مختلف مورد استفاده ،ضخامت سطوح دیوار ،شرایط جوی منطقه ،نحوه ی بکارگیری در سایر بخش های ساختمانی متفاوت می باشد.3 دسته عایق صوتی، حرارتی ،رطوبتی وجود دارند که از همه مهمتر نانو می باشد که کاربرد بی نظیر در صنعت ساختمان سازی خواهد داشت.

 

جمع بندی
شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور وجود دارند که از بهترین و پر کاربردترین نوع عایق را برای جلوگیری از نفوذ آب و..به سطوح نمای ساختمانی و درون آن به مشتریان معرفی می کنند که از مهمترین آنها نانو می باشد که بسیار هم مورد استفاده قرار گرفته است. نانو نوعی پوشش قوی ضد آب و محکم می باشد که به شکل لایه ای نازک بر روی سطوح دیوار نمای ساختمان پوشانده می شود که البته این عمل تنها توسط ارتفاع کاران فعال و متخصص به کمک طناب و بدون داربست صورت می گیرد. نانو ارزانترین نوع عایق می باشد. امروزه با پیشرفتهای زیاد در زمینه ی تکنولوژی استفاده از نانو به عنوان پوشش دهنده قوی از سوی شرکتها به کاربران معرفی می گردد.

 

شرکت اب بندی نما جهان فرود