راپل و کار در ارتفاع در رشت و گیلان
زمان مطالعه: 3 دقیقه

راپل بدون داربست و کار در ارتفاع با طناب در رودسر، رضوان شهر، صومعه سرا

راپل کاری از گذشته های دور تا به امروز وجود داشته است و یک کار سخت و دشوار است که هر فردی عادی از عهده ی آن بر نمی آید اما در مواقعی که استفاده از داربست امکان پذیر نباشد از طناب محکم، بدون داربست در بخش ارتفاعات ساختمانی استفاده می شود که این ساده ترین روش ممکن می باشد برای نقاطی از بخشهای ساختمانی که دسترسی به آنها میسر نمی باشد.

راپل کاری کاربردهای فراوانی در آتش نشانی، شغل های نظامی برای نجات افراد و انجام عملیات سخت و دشوار می باشد. اولین شرط برای بالارفتن از ارتفاعات و شاغل شدن در راپل کاری نترسیدن از ارتفاعات است.

فردی که از ارتفاعات هراس دارد نباید وارد این حرفه شود زیرا با بالارفتن از ارتفاعات از هوش خواهد رفت. راپل کار باید تسلط لازم بر کار برطناب را داشته باشد زیرا بین زمین و هوا معلق می گردد و این کار یک کارگر معمولی نیست.

شرط موفقیت راپل کار در کار در ارتفاع داشتن تجهیزات استاندارد و مورد نیاز برای کار خدمات نما و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه ی مورد نظر از نظر باران، رطوبت، برف، گرما و سرمای شدید منطقه ای و ..می باشد.

در این مطلب درباره ی راپل و کار در ارتفاع در رودسر، رضوان شهر، صومعه سرا به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

پیچ و رولپلاک نما در رودسر و صومعه سرا

به صرفه بودن راپل کاری در کارهای ساختمانی در رودسر، رضوان شهر، صومعه سرا

برای انجام عملیات مختلف خدمات نما مثل پیچ و رولپلاک نما، نماشویی، تعمیر، بازسازی نما ،نقاشی نما، آببندی نما، عایق کاری نما، درزبندی نما در ساختمان هایی که از نظر میزان ارتفاع و بلندی به حداکثر مقدار ممکن در شهرهای رودسر، رضوان شهر،صومعه سرا می رسند انجام عملیات ایجاد و نصب داربست می تواند بسیار زمان بر و هزینه بر باشد.

اما با استفاده از راپل کاری و استفاده از طناب محکم در ارتفاعات مشکل زمان، وقت، هزینه به کمترین میزان ممکن در مقایسه با داربست خواهد رسید. راپل کاری امنیت بالا برای کارگر متخصص حین انجام وظیفه در ارتفاعات به وجود می آورد که نظیر این امنیت در استفاده از داربست برای کارگر وجود ندارد. فرد راپل کار ماهر در ارتفاعات باید آنقدر به انجام کار در ارتفاع مسلط باشد که در زمان کوچکترین حادثه در ارتفاع بتواند از خود عکس العمل سریع و قابل ملاحظه ای انجام دهد. تا جلوی حادثه و خطر بیشتر گرفته شود.

در رودسر ،رضوان شهر، صومعه سرا به دلیل شرایط جوی آب و هوایی بارانی، شرجی بودن آب و هوا وجود رطوبت زیاد عملیات انجام کار در ارتفاع توسط راپل با طناب محکم به گونه ای است که همه ی تصمیمات لازم برای انجام خدمات مختلف نما پیش از نفوذ رطوبت به داخل سنگ یا مصالح ساختمانی و ایجاد خسارت مالی و جانی تا حدود قابل توجهی گرفته شود.

رطوبت ناشی از نزدیک بودن به سطح دریا باعث می شود انجام کلیه ی خدمات نما در شهرهای شمالی کشور با مشکل روبرو شود.

زیرا اگر قرار باشد که نقاشی نما در این شهرها صورت گیرد اقدامات لازم راپل کاری پیش از نقاشی و رنگ آمیزی نما به بهترین شکل ممکن باید صورت گیرد و اگر قرار است که از مواد، مصالح خاصی برای جلوگیری از رطوبت، نم زدگی سطوح نمای ساختمانی استفاده شود این کار توسط راپل کار پیش از اجرای نقاشی نما باید انجام شود.

زیرا سطوحی از نما که در آن رطوبت وجود دارد رنگ بخورد بعد مدت کوتاهی همه ی رنگ و نقاشی بر خواهد گشت.

ایجاد تصمیمات درست در شرایط بارانی و مه آلود در شهرهای شمالی کشور مثل رودسر، رضوان شهر، صومعه سرا به موفقیت کاری راپل کار و شرکت خدمات نما می انجامد.

اب بندی نما در رشت و گیلان

 

جنس طناب راپل در ارتفاعات نمای ساختمانی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم جنس طناب از ابریشم مصنوعی است که به وسیله ی الیاف تهیه می گردد.

این طنابها فقط مختص کار در ارتفاعات نمای ساختمانی هستند که به صورت طناب دینامیک و طناب استاتیک ساخته شده اند.

طناب دینامیک
این مدل از طنابها دارای خاصیت کشسانی بوده در صخره نوردی و کوه نوردی مورد استفاده قرار می گیرند.

طناب استاتیک
این گونه از طناب ها خاصیت کشسانی ندارند و به طور معمول راپل کار را به حالت ثابت روی یک نقطه نگه میدارد. به همین دلیل راپل کار به شکل بهتر و با تسلط کافی تری می تواند از عهده ی خدمات ساختمانی بر آید.

پیچ رولپلاک نما در رشت گیلان

 

جمع بندی
حرفه ی راپل کاری سخت و دشوار است لازمه ی آن شرکت در کلاس و دوره ی آموزشی از سوی شرکت می باشد. و نهایت کسب مدرک گذراندن راپل در ارتفاعات می باشد.

افراد در راپل همه دارای تخصص و مهارت و تجربه لازم برای بالا رفتن از ارتفاعات هستند این افراد از سلامتی روحی و روانی و جسمی برخوردار هستند و بدون سابقه ی اعتیاد. جوانان شیفته ی ارتفاعات و ورود به این شغل نوین و پر درآمد هستند.

در برگزاری دوره ها نحوه ی استفاده از ابزارها و تجهیزات راپل و آشنایی با قوانین و شرایط آب و هوایی هر منطقه از نقاط کشور آموزش داده می گردد.