رنگ امیزی نمای سیمانی

نقاشی و رنگ کردن نمای سیمانی در تهران و کرج

اگر نمای شما قدیمی شده یا کثیف شده است ان را به ما بسپارید و یک نمای نو با نقاشی مدرن را ازما تحویل بگیرید.  شرکت جهان فرود انجام دهنده خدمات رنگ امیزی نمای ساختمان با سطح سیمانی میباشد.  روش انجام نقاشی نمای سیمانی با طناب و بدون داربست میباشد که به اصطلاح به ان راپل هم میگویند.  قیمت انجام کار به صورت کنترات با ضمانت میباشد که درون قرارداد قید میشود.  کارکنان شرکت جهان فرود دارای بیمه میباشند و هرگونه حادثه در هنگام رنگ امیزی سیمان بر عهده جهان فرود میباشد.

 

رنگ امیزی نمای سیمانی با طناب
رنگ امیزی نمای سیمانی با طناب

 

 

قیمت رنگ امیزی نمای سیمانی

نقاشی نمای سیمانی بستگی به هدف شما برای انجام این کار دارد.

بعضی وقت ها شما برای زیبایی اینکار را میکنید و بعضی وقت ها نیز برای جلوگیری از خرابی و ترک خوردن اینکار را میکنید تا نمای شما عمر بیشتری داشته باشد.

 قیمت رنگ امیزی همچنین به نوع رنگ و چند دست رنگ زدن راپل کارها روی نما نیز تاثیر میگذارد و این موضوع حتما باید با بازدید و مشاوره حضوری صورت گیرد.

هزینه و اجرت نقاشی نمای سیمانی کنترات و چکی گفته میشود و بستگی به توافق ترفین دارد پس لطفا تماس بگیرید تا بشما مشاوره بدهیم.

 

قیمت رنگ نما 

 

نقاشی نمای سیمانی
خدمات رنگ امیزی سیمانی

رنگ امیزی سنگ نما با طناب و بدون داربست

رنگ امیزی سنگ نما به کافرماهای عزیز توصیه نمیشه چون سنگ رو هیچوقت رنگ نمیزنن باید انرا با سندبلاست تمیز کرد تا نو و تازه شود. ولی اگر اصرار میکنید شرکت جهان فرود نقاشی و رنگ امیزی سنگ نمای ساختمان را نیز انجام میدهد.

 

 

رنگ آمیزی نمای سیمانی تهران و کرج

شما در هرکجای شهر تهران و کرج که باشید اکیپ قوی و متخصص ما برای انجام رنگ امیزی دیوار سیمانی شما وارد عمل میشود. فقط کافی است باما تماس بگیرید و متراژ ذیوار سیمانی خود را بما بدهید. قیمت اعلام شده با مصالح و رنگ مصرفی است. 

 

نقاشی دیوار سیمانی در تهران و کرج
نقاشی دیوار سیمانی در تهران و کرج

 

رنگ آمیزی نمای سیمانی؛ قوانینی که لازم است بدانید

هنگامی که صحبت از رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان به میان می آید، ناخودآگاه، واژه “کار در ارتفاع” در ذهن تداعی می شود.

در حقیقت، چیزی جز این تعریف نیز وجود ندارد.

ساختمان ها معمولاً مرتفع ساخته می شوند؛ به ویژه آن دسته از مجتمع های مسکونی چند واحدی که چندین متر ارتفاع دارند.

مسئله رنگ کردن نمای بیرونی ساختمان هم از نظر نکات فنی و مهندسی و هم از نظر جلوه های زیبایی و بصری اهمیت زیادی دارد.

نقاشی نمای سیمانی برای جلوگیری از اثرات مخرب محیطی در سیمان و مصالح ساختمانی الزامی است؛ اما اینکه کار در ارتفاع چه شرایط و چه قوانینی دارد، مسئله ای است که قصد داریم در خصوص رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان ها به آن بپردازیم.

به عبارت ساده، اهمیت نقاشی نمای یک ساختمان، کم اهمیت تر از تضمین ایمنی کارگران نیست. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاربردی را در این خصوص به دست آورید.

 

رنگ امیزی نما سیمانی
نقاشی نمای ساختمان با سیمان و رنگ

 

تعویض لامپ و چراغ نما با طناب

 

 تجهیزات مورد استفاده برای کار در ارتفاع چیست؟

رنگ آمیزی نمای سیمانی تهران و کرج

تجهیزات مورد استفاده برای نقاشی نمای سیمانی در ارتفاعات باید ایمن باشند.

در اکثر اوقات توصیه شده است کارگران متخصص و با تجربه در حوزه رنگ آمیزی نمای سیمانی از نردبان ها یا داربست ها استفاده کنند.

در این مورد یک چالش بسیار جدی وجود دارد؛ نردبان ها و داربست ها اغلب بی ثبات بوده و در معرض خطر بسیار بالای سقوط کارگران یا ریزش مصالح قرار دارند؛ بنابراین یکی از ساده ترین و ایمن ترین روش ها برای رنگ آمیزی نمای سیمانی؛ خدمات رنگ آمیزی در ارتفاع با استفاده از طناب است.

رنگ آمیزی نمای سیمانی با استفاده از طناب، ایمنی های خاص خود را دارد اما این مسئله هرگز باعث نمی شود افراد بی تجربه و غیر حرفه ای نسبت به این کار اقدام کنند.

اگرچه تمام تجهیزات کار در ارتفاع برای تضمین ایمنی کارگران فراهم است، به شدت توصیه شده است تمام کارگران از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند.

یکی دیگر از تجهیزاتی که برای نقاشی نمای سیمانی در کنار خدمات رنگ آمیزی در ارتفاع با طناب یا داربست ها استفاده می شود، استفاده از بالابرها و آسانسورهای سکودار است.

اخیراً آسانسورهای مخصوص کار در ارتفاع طراحی شده که یک نفر را حمل می کنند.

البته این روش به واسطه کنترل آسانسور توسط فرد دیگری امکان پذیر است که از لحاظ زمانی نیز تقریباً کندتر از سایر روش ها  انجام می شود.

یکی از محدودیت هایی که استفاده از آسانسورهای سکودار برای نقاشی نمای سیمانی ساختمان ها ایجاد می‌کند این است که آسانسور تا یک ارتفاع استاندارد می تواند بالا برود.

اگر ارتفاع ساختمان از حد معمول بیشتر باشد، رنگ آمیزی نمای سیمانی در ادامه کار باید به روش های سنتی انجام شود و این مورد یک چالش بزرگ است.

 

اجرای رنگ نمای سیمانی

 

مقررات کار در ارتفاع رنگ آمیزی نمای سیمانی تهران و کرج

در بسیاری از کشورها، مسئله کار در ارتفاع، یکی از مشاغل خطرناک است.

طبق آخرین آمار ثبت شده، حدود ۲۸ درصد از تلفات ساختمانی هنگام رنگ آمیزی نمای سیمانی و نقاشی نمای بیرونی ساختمان ها، در ارتفاع اتفاق می افتد که درصد زیادی از این مقدار، منجر به مرگ افراد شده است.

علاوه بر این خطر، سایر خطرهای موجود در محل کار شامل ریزش مصالح، سقوط اشیای کار، رها شدن ناخواسته وسایل و لوازم رنگ آمیزی و غیره می باشد که می تواند باعث آسیب دیدگی شدید برای افرادی شود که در ارتفاعات کمتر مشغول به کار هستند.

به دلیل اهمیت کار در ارتفاع در حوزه رنگ آمیزی نمای سیمانی و تضمین سلامت و ایمنی افراد، قوانین بین المللی و استاندارد برای مشاغلی که در دسته کار در ارتفاع قرار دارند وضع شده است.

این قوانین برای تمام کشورها الزامی می باشد. تمام شرکت های ساختمانی و پیمانکاری که در حوزه نقاشی نمای سیمانی فعالیت دارند ملزم به اجرای استانداردها در این خصوص هستند. استخدام نقاشان ساختمانی ماهر و دارای تجربه کافی برای رنگ آمیزی نمای سیمانی در ارتفاع مختلف،  ضرورت دارد.

قوانین وضع شده در این حوزه شامل کارفرمایان و کارگران می شود.

رعایت تمام قوانین از مرگ و میر یا مصدوم شدن افراد جلوگیری کرده و صدمات جبران ناپذیر را تا حد امکان کاهش می‌دهد. تمام کارفرمایان موظف هستند مسئولیت ایمنی کارگران را بر عهده بگیرند.

قوانین کار در ارتفاع جزو قوانین کار نیز محسوب می شود.

رنگ آمیزی نمای سیمانی تهران و کرج

در خصوص مهم ترین قوانین کار در ارتفاع برای رنگ آمیزی نمای سیمانی به موارد زیر دقت بیشتری داشته باشید:

۱-یکی از قوانینی که برای رنگ آمیزی نمای سیمانی وجود دارد این است که مسئول پروژه باید میزان ریسک نقاشی نمای سیمانی را با استفاده از طناب ارزیابی کند.

هرچه این ارزیابی و تجزیه و تحلیل در وسعت بیشتری انجام شود، نتیجه کار مطلوب تر و رضایت بخش تر خواهد بود.

در این مسئله، شناسایی خطرات موجود بسیار اهمیت دارد. مسئول پروژه موظف است تمام موقعیت نمای ساختمان را بررسی کرده و خطراتی را که برای افراد وجود دارد به حداقل برساند.

همچنین به کارگران آموزش دهد، اقدامات احتیاطی هنگام بروز حادثه شامل چه چیزهایی هستند. تمام این روابط کمک می کنند آسیب ها و حوادث تا حد امکان کاهش پیدا کند. ارزیابی ریسک و مدیریت پروژه رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان با همکاری تمام عوامل پروژه کار در ارتفاع میسر خواهد شد.

 

۲- قانون دیگر کار در ارتفاع به منظور رنگ امیزی نمای سیمانی، عنوان می کند که تنها افرادی مجاز به انجام پروژه نقاشی نمای ساختمانی با استفاده از طناب هستند که یک فرد شایسته و ماهر به شمار روند.

فرد ماهر و حرفه ای به فردی گفته می شود که تجربه و تخصص کافی و لازم را برای یک کار ایمن برای رنگ آمیزی نمای سیمانی در ارتفاع مختلف ساختمان داشته باشد.

شایستگی افراد باید از طریق مدیر پروژه به تایید برسد. گواهی ایمنی محیط کار و گذراندن دوره های مربوطه، برای کارگرانی که در این حوزه کار می کنند، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

به همین ترتیب، شرکت های پیمانکاری که خدمات رنگ آمیزی نمای سیمانی در ارتفاع را ارائه می دهند چنانچه از این دسته از کارگران استفاده کنند، در میان سایر رقبا، متمایز خواهند بود.

 

۳- یکی از مهمترین قوانینی که برای رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان ها به اندازه ایمنی کارگران اهمیت دارد، مسئله در نظر گرفتن شرایط جوی و آب و هوایی هنگام عملیات نقاشی نمای سیمانی است.

این که شرایط هوایی در چه وضعیتی قرار دارد و میزان رطوبت هوا، تابش نور خورشید و وزش باد، گرد و غبار و غیره چگونه است، یک مسئله مهم می باشد که هم بر نحوه کار کارگران تاثیر داشته و هم کیفیت رنگ آمیزی نمای سیمانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

۴- توجه داشته باشید که تهیه کردن تمام ابزارها و لوازم وسایل و تامین ایمنی فضای کار و همچنین تامین کردن شیوه های مدیریت حوادث یا نجات اضطراری کارگران هنگام کار در ارتفاع مواردی هستند که جزو ضروریات پروژه رنگ آمیزی نمای سیمانی محسوب می‌شوند. به عبارت ساده تر، مدیریت ریسک یا خطر در تمام مراحل باید وجود داشته باشد.

 

۵- کارفرمای پروژه رنگ آمیزی نمای سیمانی وظیفه دارد مراحل اجرای پروژه را گام به گام دنبال کند و تحت نظارت دقیق قرار دهد و همچنین قبل از اقدام به کار، موظف است تمام تجهیزات حفاظتی و ایمنی را تامین کرده و آنها را مورد بازرسی قرار دهد.

در غیر اینصورت، مسئولیت تمام حوادث و اتفاقات بر عهده شرکت پیمانکاری خواهد بود.

نکات کاربردی برای کارگران رنگ آمیزی نمای سیمانی

تمام کارگرانی که به شغل رنگ آمیزی نمای سیمانی یا کار در ارتفاع مشغول هستند، لازم است در دوره های آموزش اجباری در حوزه تخصصی خود شرکت کنند.

هر فرد نقاش ساختمان که مجبور است در یک ارتفاع مشخص کار کند –  بدون در نظر گرفتن ارتفاع در پروژه نقاشی نمای ساختمانی –  باید مهارت های عملی و فردی خود را ارتقا دهد. شرکت در دوره های ایمنی و بهداشت محیط کار ضروری است.

از طرفی دیگر بسیار اهمیت دارد که کارگران دقیقاً بدانند از ابزارهای رنگ پاش، قلمو، سطل های رنگ و … چگونه استفاده کنند و همچنین  با ابزارها و لوازم ایمنی کار در ارتفاع نیز به خوبی آشنا باشند.

لازم است تمام کارگران در دوره های آموزشی شرکت کنند تا بدانند چگونه حوادث و بحران کار در ارتفاع را در هنگام رنگ آمیزی نمای سیمانی مدیریت و کنترل نمایند. در این میان، کارفرما نیز مسئولیت دارد امکانات لازم را در این خصوص فراهم آورد.

رنگ آمیزی نمای سیمانی

درباره رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان

فراهم کردن ابزار و لوازم و تجهیزات ایمنی و کار برای رنگ آمیزی نمای سیمانی، تنها یک سمت پروژه های نقاشی ساختمان است. مسئله مهم دیگر، انتخاب رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان است؛ به گونه ‌ای که بسیار با دوام بوده و بتواند از مصالح سیمانی در برابر شرایط محیطی محافظت کند.

در برخی از مراجع، بهترین رنگ برای رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان را رنگ های آکریلیک و سیلیکونی معرفی کرده اند.

این رنگ ها معمولاً برای  پوشش دهی مصالح ساختمانی به کار می روند و یک لایه نهایی رنگ محسوب می شوند.

مهمترین ویژگی رنگ های اکریلیک و سیلیکونی به عنوان رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان، پایداری و مقاومت بالای رنگ ها در برابر اثرات مخرب رطوبت، تابش نور خورشید و اثرات مواد شیمیایی و تغییرات شدید آب و هوایی می باشد.

در شرایط آب و هوایی مرطوب و پرباران نیز از این رنگ ها به راحتی می توان در نمای ساختمان استفاده کرد.

 

 نکته مهم در رنگ آمیزی نمای سیمانی

علاوه بر تمام مواردی که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم نکته بسیار مهمی که هنگام رنگ آمیزی نمای سیمانی وجود دارد؛ قبل از اعمال رنگ اصلی بر روی نمای ساختمان لازم است آماده سازی سطح به بهترین شکل انجام شود. هرگونه جرم یا رسوب بر روی نمای ساختمان باید برطرف گردد.

ابزارهای ساینده فیزیکی برای این کار مناسب هستند. اگر حفره یا سوراخ بر روی نمای ساختمان وجود دارد، حتماً قبل از رنگ امیزی نمای سیمانی باید پر شود.

استفاده از رنگ مخصوص نمای سیمانی طبق دستورالعمل شرکت سازنده انجام می گیرد. کار در ارتفاع و نقاشی نمای سیمانی با استفاده از ابزار طناب با استفاده از ابزارهای مختلف رنگ آمیزی قابل اجرا است.

2 thoughts on “رنگ امیزی نمای سیمانی – نقاشی سیمان نما با طناب و بدون داربست در تهران کرج”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *