رنگ کاری نمای ساختمان از جنس سیمان با طناب بدون داربست در تهران و کرج
زمان مطالعه: 6 دقیقه
Rate this post

رنگ کاری کردن دیوار سیمانی و سنگی و اهنی با شرکت جهان فرود

شرکت جهان فرود  متخصص در انجام رنگ کاری نمای سیمانی و سنگی در تهران و کرج میباشد. جهان فرود با داشتن نیروهای متخصص و با دانش در امر رنگ کاری نمای ساختمان میتوانند بهترین جنس و ترکیب رنگ را برای شما انجام بدهند. برای استعلام قیمت و بازدید حضوری لطفا تماس بگیرید تا به راحتی شما را راهنمایی کنیم.

رنگ کاری نما با طناب بدون داربست
رنگ کاری نما با طناب بدون داربست

راهکارهای مناسب برای رنگ کاری نمای ساختمان

ساختمان ها اغلب به تعمیر و نگهداری بیرونی نیاز دارند، چه برای تمیز کردن پنجره های بیرونی ساختمان و چه برای رنگ کاری نمای ساختمان، که در طول سال ها با آلودگی و گذر زمان، کثیف تر می شود.

 

رنگ کاری نما

معمولاً همه صاحب خانه ها درگیر تعمیر و نگهداری هستند، اما وقتی صحبت از یک آسمان خراش یا یک آپارتمان بلند مرتبه می شود، می تواند سخت باشد و خطرات زیادی را نیز به همراه داشته باشد.
مشکل اصلی این است که ارتفاع برخی از ساختمان ها به اندازه ای زیاد است که نمی توان با کمک داربست و یا جرثقیل به آنها دسترسی داشت و کار رنگ کاری نمای ساختمان را انجام داد.
علاوه بر این نمی توان برای انجام یک رنگ کاری ساده نما؛ هزینه زیادی بابت تجهیزات سنگین، مانند داربست پرداخت کرد.

رنگ کاری نما
رنگ کاری کردن نما

نحوه رنگ کاری نما با طتاب در تهران کرج

در وهله اول، مهم است که مشخص کنیم آیا رنگ کاری نما ضروری است یا خیر. اگر نما دچار رطوبت، ترک یا آسیب دیدگی است یا به دلیل قدیمی بودن، کثیف بودن یا خراب بودن رنگ، می خواهیم آن را مجدد رنگ کنیم.
در وهله دوم، شما باید با توجه به موقعیت و نیز ارتفاع ساختمان، یک سیستم مناسب برای رنگ کاری انتخاب کنید.
اگر می خواهید هزینه و زمان رنگ کاری نمای ساختمان را کاهش دهید باید به سراغ داربست نروید. این سیستم قدیمی به زمان زیادی نیاز دارد تا نصب شود و هزینه اجاره آن نیز به مراتب بیشتر است.
از طرفی باید به سراغ سیستمی بروید که امنیت را به طور کامل برای شما و نیروهای کاری شما فراهم کند. بنابراین نمی توان از بابات ایمنی به داربست و سیستم های مشابه اعتماد کرد.
در نهایت بهترین و عاقلانه ترین پیشنهاد می تواند سیستم راپل و کار در ارتفاع باشد. بابت این موضوع نیز در این این مقاله بحث خواهیم کرد.

رنگ کردن نما در تهران و کرج

قطعا به این موضوع فکر می کنید که آیا جایگزین ارزان تری برای رنگ کاری نمای ساختمان به جای داربست وجود دارد.
باید گفت بله، راه های ارزان تری برای رنگ کاری نما وجود دارد. که بهترین آن، استفاده از سیستم راپل است که افراد آموزش دیده و ماهر با کمک طناب این کار را انجام می دهند.
خوشبختانه شرکت های معتبری در ایران حضور دارند که در این زمینه فعالیت می کنند و شما می توانید برای رنگ کردن نمای سیمانی به آنها اعتماد کنید.
شما می توانید این شرکت ها را در شهرهایی مانند تهران و کرج پیدا کنید. در واقع می توانید با قیمت ارزان کار رنگ کاری نما را به آنها بسپارید.
قیمت رنگ کاری نما در تهران و کرج می تواند بسته به فاکتورهایی متفاوت باشد که در بخش دیگر به آن می پردازیم.
رنگ کاری نمای ساختمان هر ۵ الی ۷ سال توصیه می شود. هنگامی که مالکان ساختمان ها تصمیم به استخدام شرکتی برای رنگ آمیزی نما گرفتن، باید تصمیم گرفت که از چه نوع دسترسی برای رسیدن به سطح دیوارها و نما استفاده شود.

قیمت رنگ کاری نمای ساختمان
سیستم راپل:

معمولاً اکثر مالکان به دلیل امنیت بالا و مهمتر از آن هزینه ارزان، کار با طناب را پیشنهاد می کنند و به ندرت دسترسی با داربست را در دستور کاری خود قرار می دهند. مگر اینکه ساختمان تک طبقه و یا دو طبقه باشد.
به این تکنیک می گویند، راپل یا کار عمودی. این روش برای حل مشکلات در مکان های صعب العبور که استفاده از تکنیک های دیگر امکان پذیر نیست بسیار مفید است.

 

داربست معلق:

گزینه دیگر داربست معلق است که در صورت نصب آن، انجام کار را تسهیل می کند و باعث پایان بهتر کار می شود.
داربست معلق توصیه می شود نه داربست لوله ای، قفسه ای یا پلت فرم، زیرا با دومی، به راحتی نمی توان به پاسیو داخلی دسترسی داشت. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که داربست معلق برای قرار دادن سیستم وزنه تعادل نیاز به پایه افقی دارد.
بنابراین لازم است تکنسین متخصصی استخدام شود که مطالعه مربوطه را انجام دهد و ابتدا بررسی کند که آیا سقف اجازه می دهد یا خیر.
ضمناً این نکته را نیز باید در نظر گرفت که اگر شرکت نصب نتواند از آسانسور برای بالا بردن وزنه های تعادل داربست استفاده کند، قیمت کار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
هنگامی که موضوع دسترسی به روکش نما یا دیوارها حل شد، کار روی نما شروع می شود. بنابراین اولین کاری که انجام می شود بررسی وضعیت نما است.
هر نقصی که روی نما وجود دارد قبل از رنگ کاری نمای ساختمان برطرف می شود. البته نوع مقابله با مشکلات نما مانند ریزش سنگ نما و غیره با روش های خاصی حل می شود، بنابراین نوع کار به مشکلی که باید حل شود بستگی دارد.

 

 

نحوه انجام رنگ آمیزی نما

کار رنگ کاری نمای ساختمان مشکلات خود را دارد و بهتر است برای بالا بودن کیفیت کار از یک شرکت با تجربه کمک بگیرید.
شرکت ها؛ با تجربه بالایی که در زمینه رنگ کاری نما دارند می توانند کارها را سریع تر، با کیفیت تر و ارزانتر انجام دهند.
از طرفی آنها امنیت پروژه را تضمین می کنند و از سیستم هایی برای دسترسی به بخش های مختلف نما استفاده می کنند که خطر سقوط را بسیار کاهش می دهد.
آنها به خوبی درک می کنند که گرد و غبار، پوسته های قدیمی رنگ، لکه های سفید، لکه هایی با منشاء بیولوژیکی (گیاهان) و غیره را قبل از زنگ کاری از روی نما حذف کنند.
در صورتی که چنین آلودگی هایی بر روی نما باقی بماند، می تواند پیامد های بدی به همراه داشته باشد و هزینه های شما را نیز در کوتاه مدت افزایش دهد.

 

رنگ کاری نما در ارتفاع

به دلیل وجود شکاف ها، ترک ها، سوراخ ها و تمام عیب هایی که باعث کاهش کیفیت رنگ کاری نما می شود، باید هنگام بررسی و تمیز کاری با کمک مواد مختلف این مشکلات را برطرف کرد، مانند:
رزین اکریلیک
الیاف پلی استر
سیمان
چسب بتن
و غیره
با این حال می توان با اعمال مستقیم یک پوشش رنگی مبتنی بر رزین اکریلیک فوتو رتیکولار جایگزین کرد، که در تماس با نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش واکنش نشان می دهد و شبکه ای ایجاد می کند که مقاومت در برابر ترک خوردگی را ایجاد می کند.
این مقاومت در برابر ترک به لایه های رنگ توصیه شده توسط سازنده بستگی دارد. البته در انتخاب این موارد باید هزینه نهایی را نیز لحاظ کنید.
هرچه نما کمتر خراب شود، تعمیرات اساسی کمتری در آینده ایجاد خواهد شد و به تبع هزینه تعمیر نیز کاهش می یابد.

سیستم راپل
هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران و کرج چقدر است؟

هر چند درست است که رنگ کاری نمای ساختمان می تواند برای حفظ و نگهداری صحیح و رعایت وظیفه صیانت از ملک و خدمات و امکانات مشترک امری ضروری باشد.
اما ممکن است ساکنین ساختمان وقت خود را صرف تصویب بودجه برای رنگ آمیزی، رفع ریزش و نیز مقاوم سازی نما کنند. در این صورت هزینه زیادی را در بر خواهد داشت.
بنابراین، اولین چیزی که باید از خود بپرسید این است که چه نوع عملی را می خواهید انجام دهید. هنگامی که نوع کار مشخص شد، باید چندین روش برای مقاوم سازی و یا رنگ کاری نمای ساختمان مطالعه و مقایسه شود تا اطمینان حاصل شود که برای این نوع کاری که قرار است انجام شود، کار با قیمت و کیفیت مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر.

 

کار در ارتفاع

به طور کلی، رنگ آمیزی نما به تنهایی هزینه زیادی ندارد. در واقع عوامل دیگری هستند که می توانند روی قیمت رنگ کاری نما تاثیر بگذارند مانند:
نوع رنگ
نوع مقاوم سازی
مدت زمان کار
مساحت نما
ارتفاع ساختمان
نوع مصالح نما
نوع سیستم رنگ کاری نما
محل و موقعیت ساختمان
هزینه نیروی کار
و غیره
البته قبل از نقاشی نمای ساختمان باید توسط تکنسین های آموزش دیده، تمامی آلودگی ها از روی نما پاک شده باشد. قطعا این کار می تواند رویه هزینه نهایی شما اضافه کند.
معمولا با پمپ های تحت فشار تمامی آلودگی ها را از روی سطح نما حذف می کنند.در هر صورت، رنگ کاری نمای ساختمان به سطحی که باید رنگ‌آمیزی شود، کیفیت مواد، سیستم‌های داربست یا قرقره‌ای برای انجام کار، مدت زمان کار و هزینه کار بستگی دارد.

 

قیمت رنگ کاری نمای ساختمان

سخن آخر

اگر می خواهید زیبایی را دوباره در نمای ساختمان خود زنده کنید، به تیم حرفه ای ما اعتماد کنید تا با کمک تجربه و تجهیزاتی که به همراه داریم در رنگ کاری نمای ساختمان به شما کمک کنیم.
ما از سیستم راپل برای رنگ کاری نما استفاده می کنیم که هم امنیت و هم کیفیت را به ارمغان می آورد. از طرفی این سیستم هزینه های شما را نیز کاهش می دهد.
خدمات اصلی ما به دو شهر بزرگ تهران کرج مربوط می شود. شما می توانید برای آگاهی از قیمت رنگ کاری نمای ساختمان با ما تماس بگیرید.
کارشناسان ما با توجه به سطح نما و مساحت آن و ارتفاعی که دارد، قیمت ها را برآورده می کنند. معمولا قبل از بستن قرارداد قیمت های نهایی را در اختیار شما قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *