زمان مطالعه: 3 دقیقه

بهترین استادکار سیمانکاری نما در مشهد راجع به نمای ساختمان با شما گفتگو می‌کند:

وقتی به دنبال یک استاد برای سیمانکاری نما در مشهد بودم، با مطالبی آشنا شدم که بد نیست شما هم در جریان آن باشید.

این سخنان حاصل یکی از استادکاران سیمانکاری نما در مشهد است که صادقانه مطالبش را با ما درمیان گذاشته است.

میتوانید برای خدمات پیچ رولپلاک نما در مشهد لینک قرمز را کلیک کنید.

 

 

او از خاطراتش در سیمانکاری دیوار نما در مشهد، تبریز، شیراز و اصفهان سخن گفت و اشاره کرد:

سیمانکاری نما یک هنر از اجرای ساختمان است. همه کارهای ساختمان اگر به صورت ذوق و سلیقه انجام شود به طوری که ساختمان به صورت زیباتری به چشم مالک و یا خریدار بیاید جزو هنرها محسوب می‌گردد.

سیمانکاری نمای یک ساختمان می‌تواند به صورتی انجام شود که به ارزش ذاتی ملک بیفزاید. از این رو مالکانی که قصد فروش ملک خودشان را دارند، به نمای ظاهری خودشان اهمیت می‌دهند. علاوه بر آن سیمان مانع ورود رطوبت، سرما و گرمای بیش از حد به ساختمان می‌شود.

در شهرهای مختلف ایران عوامل آب و هوایی متفاوتی وجود دارد.

از این رو سیمانکاری نما در شهرهای مختلف به دلایل متفاوتی انجام می‌شود.

به طور مثال سیمانکاری نما در مشهد باعث می‌شود ساختمان در زمستان سخت و سوزناک مشهد در امان باشد و در نتیجه گاز و برق کمتری برای گرمای منزل استفاده شود. یا سیمانکاری نما در تبریز علاوه بر سرما ساختمان را از برف و بوران در امان نگه می‌دارد.

قیمت سیمانکاری نما 

 

روش‌های سیمانکاری نما در مشهد:

سیمانکاری مراتب متفاوتی دارد. در اولین گام باید زیر ساخت اجرای سیمانکاری را فراهم نمود.

به همین دلیل کسانی که سیمانکاری نما را در مشهد و یا شهرهای بزرگ انجام می‌دهند مقید هستند که کار را درست و به خوبی انجام دهند.

در ابتدا در ساختمان‌های قدیمی قسمت‌هایی که سیمان قدیمی ریخته شده یا ترک برداشته را به خوبی از سطح ساختمان پایین می‌ریزند.

دیوار را خیس نموده و سپس لایه ای از سیمان به قطر دو یا سه سانتیمتر به عنوان آستر روی دیوار می‌زنند.

بدیهی است که اگر ساختمان تازه ساز باشد باید گلوله‌های اضافی چسبیده به دیوار را از روی دیوار زدود و سپس آسترکاری کرد.

آسترکاری برای آن است که سطح دیوار صاف شود و لابلای شکاف‌های دیوار که با انواع آجر چیده شده است، پر گردد.

اگرقرار باشد در نمای ساختمان برجسته کاری‌هایی داشته باشیم، استاد سیمانکاری نما در مشهد حتما با رابیتس بندی و سیمانکاری زیر ساخت آن را آماده خواهد نمود.

بعد از آسترکاری باید به مدت سه تا شش روز هر روز دو یا سه بار سیمان روی دیوار را آب داد تا سیمان حسابی خودش را بگیرد و بعدا ترک نخورد. بعد از آن سیمانکاری اصلی را انجام داد. سیمانکاری اصلی بعد از آن انجام می‌شود.

در حال حاضر برای زیباتر شدن نما از برخی سنگ‌های براق نیز استفاده می‌کنند تا نمای ساختمان زیباتر شود.

بعد از کشیدن سیمان روی آستر زیرین فراهم شده سنگ‌های درخشان را به داخل سیمان فرو می‌کنند و سپس با اسفنج خیس روی آن‌ها را می‌کشند تا درخشش خود را به دست آورند.

استاد سیمانکاری نما در مشهد سفارش کرد که حتما برای جلوگیری از ترک خوردن سیمان رویه، در متراژهای مشخص آن را با شیارهایی جداسازی نماییم.

تا اگر هم سیمان ترک خورد کوچک باقی بماند.

برخی برای سیمانکاری نما در مشهد از سیمان سفید به همراه پودرسنگ استفاده می‌کنند تا نمای انها سفید و جذابتر شود. آب دهی سیمان رویه کار هم نباید فراموش گردد.

اگر به دنبال سیمانکاری نما در مشهد هستید، یا اگر ساختمان شما نیازمند سیمانکاری نما در اصفهان هست و یا دنبال سیمانکاری در تبریز می‌گردید، استادکاران معرفی شده توسط ما را یک بار امتحان نمایید.

ما با جمع‌آوری گروهی از زبده‌ترین سیمانکارانی که هنر سیمانکاری دیوار نما در مشهد، تبریز، شیراز و اصفهان را دارند، به شما کمک می‌کنیم از ایده‌های فراوان آنها برای تزئین ملک خود مشاوره گرفته و قیمت آن را بالاتر ببرید و اگر هم ملک را برای خودتان می‌خواهید، امنیت و زیبایی آن را تضمین نمایید.

سیمانکاری نما در مشهد