اب بندی نما در اصفهان
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چرا آب‌بندی نما در اصفهان لازم است؟

شرکت جهان فرود انجام دهنده   خدمات اب بندی نمای ساختمان    با طناب و بدون داربست در اصفهان که به صورت تخصصی انجام میگیرد.

همان‌طور که میدانید، آنچه در یک ساختمان در اولین برخورد قبل از ورود به آن به چشم میخورد، نمای بیرونی آن است. در هنگام اجرای نما مسئله مهم پس از اجرای آن، آب‌بندی نما است.

زیرا درصورتی‌که نما به‌درستی آب‌بندی نشود علاوه بر آسیب رسیدن به خود نما ممکن است آب به قسمتهای داخلی نما نفوذ کرده و باعث خرابی نازککاری در ساختمان یا اشیاء متصل به دیوار شود.

در شهر اصفهان نیز ما با ساختمانهای مختلفی روبهرو هستیم که هرکدام دارای نماهای ویژه و منحصربه‌فردی هستند، درنتیجه لازم است معیار آب‌بندی نما در اصفهان نیز رعایت شود.

مطلب پیشنهادی ما   ===     قیمت پیچ رولپلاک سنگ ساختمان

 

مزایای آب بندی نما در اصفهان

از مزایای آب‌بندی نما در اصفهان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش نفوذ هوای سرد و گرم به داخل ساختمان
جلوگیری از نفوذ آب
جلوگیری از مصرف بیرویهی سوخت
جلوگیری از شورهزدگی نما
جلوگیری از آلودگی نما
برای آب‌بندی نما در اصفهان از چسبهای پلی اورتان و سیلیکونی استفاده میشود.
در ارتباط با آب بندی نما در اصفهان انواع نماهایی در این شهر وجود دارد که باید آب بندی شوند که به شرح زیر است:
نما سیمانی
نما کامپوزیت
نما آجری
نما کرتینوال
نما فریم لس
نما شیشهای

ضد اب سازی نما در اصفهان

یک ساختمان فقط به معنای یک سازه صلب نیست بلکه یک ساختمان از متنوعترین مواد و مؤلفهها تشکیل‌شده است. بااین‌حال، مواد مختلف تحت تأثیر شرایط فیزیکی مختلفی قرار میگیرند و از خود رفتاری متفاوت نشان میدهند.

به‌عنوان‌مثال، نوسانات دما ممکن است باعث تغییر طول سازه شود درحالی‌که تأثیرات مکانیکی ممکن است منجر به حرکت مواد شود.

آب‌بندی نما در اصفهان با آب‌بندی پنجره متفاوت است.

در آب‌بندی نما در اصفهان، پنجرهها معمولاً درون لایه عایق یعنی در قسمت جلوی بدنه ساختمان نصب میشوند این در حالی است که در آب‌بندی پنجره، پنجره معمولاً درون پنجرهای مشخص قرار میگیرد.

ضد آب سازی نما در اصفهان با فنّاوری نانو و همچنین آب بندی نما در اصفهان با این فناوری

امروزه از فناوری نانو در تولید محصولات زیادی استفاده میشود. از مواد نانو میتوان برای تولید محصولاتی با خاصیت آب‌گریزی استفاده کرد. برای مثال ما میتوانیم برای ضدآب سازی نما در اصفهان از فناوری نانو استفاده کنیم.

ضد آب سازی نما با فناوری نانو در اصفهان

یکی از موارد آب‌بندی نما در اصفهان، ضد آب سازی سنگ نما با استفاده از فناوری نانو است. ما برای ضد آب سازی سطوح زیر میتوانیم از فناوری نانو استفاده کنیم.
سطوح آجری
سطوح سیمانی
سطوح گچی
سطوح سنگی

 

فواید فناوری نانو در آب بندی نما در اصفهان

از فواید فناوری نانو در آب‌بندی نما در اصفهان به شرح زیر میباشد:

مانع از خالی شدن سطوح موجود در سنگ میشود.
محافظت از نما در برابر اشعه یو وی
مانع از ایجاد کپک و شوره در نما میشود.
عدم جذب گردوخاک به سنگ نما
استفاده از فناوری نانو موجب شستشوی راحت و آسان نما میشود.

 

تمیز ماندن نما با استفاده از فناوری نانو

 

برای آب‌بندی نما در اصفهان از جمله نماهای شیشهای ابتدا باید نما را کاملاً تمیز کرده و سپس با اسپری نمودن محلول نانو روی شیشه و پخش نمودن آن، شیشه را ضد آب کرد.

آب‌بندی از قسمتهای داخلی انجام میشود. به‌عنوان یک قاعده کلی، سطح میانی با پشم معدنی یا در عوض با تختههای با کف صلب ساخته‌شده از PUR عایقبندی میشود. همچنین سطح بیرونی غالباً با نوارهای اتصال، قابل‌نفوذ با بخار آب‌بندی میشود.

 

 

نمونهای از آب بندی نما در اصفهان

یکی از روشهای آب‌بندی نما در اصفهان مدل آب‌بندی 3 سطحی است. اما به دلیل انواع مختلف نما و اجزای سازه، طراحان ساختمان مجبورند ضمن رعایت مقررات مربوط، طراحی خود را با نیازهای فردی در محل ساختمان تطبیق دهند. به‌عنوان‌مثال، یک نوار آب‌بندی نما که در قسمت بیرونی ساختمان نصب‌شده است، ممکن است در اثر بخارآب غیر قابل‌نفوذ شود زیرا نما ازنقطه‌نظر ساختار فیزیکی ساختمان در قسمت گرم ساختمان قرارگرفته است.

آب‌بندی سه سطحی نما

 

ضرورت عایق کاری نما در اصفهان و راههای انجام آن

مانند بالا که برای ضد آب سازی نما از فناوری نانو استفاده شد، برای عایق‌کاری نما در اصفهان نیز میتوان از فناوری نانو استفاده کرد.
در حقیقت استفاده از فناوری نانو بهترین روش برای عایقکاری نما است.

با استفاده از فناوری نانو میتوان نمای ساختمان خود را عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی نمود. همچنین از فناوری نانو به‌منظور عایقکاری انواع نماهای آجری، چوبی، سنگی، کاهگل و … استفاده میشود.

بهترین زمان برای فکر کردن در مورد عایق حرارتی دیوارهای خارجی زمانی است که نمای ساختمان در حال بازسازی است یا وقتی قصد تعویض پنجره خود را دارید.

ضریب انتقال گرما یا به‌طور خلاصه مقدار U، کیفیت حرارتی مواد و اجزای ساختمان را نشان میدهد. هرچه مقدار U پایینتر باشد، خاصیت عایق حرارتی بهتر میشود.

عایق‌بندی با کیفیت بالا باعث میشود در یک خانه در مصرف انرژی صرفهجویی شود و در تابستان آن را خنکتر و در زمستان گرمتر میکند. هر دو عامل نه‌تنها کیفیت زندگی را بهبود میبخشد بلکه به ورود انرژی کمتری نیاز دارد.

 

عایقکاری نما اصفهان

 

عایق نما شبیه به یک پوشش محافظ برای بدنه ساختمان است که در صورت فروش ساختمان، ارزش آن را افزایش میدهد. عایق خارجی مناسبترین راه‌حل برای عایق‌کاری دیوارها است. این امر عمدتاً به‌عنوان سیستم عایق کامپوزیت (WDVS) انجام میشود.

در مورد این نوع عایق، ضخامت محدود نیست و در صورت اجرای حرفهای میتوان از بروز پلهای حرارتی به‌راحتی جلوگیری کرد.

 

 

فواید عایقکاری نما در اصفهان با استفاده از فناوری نانو

ازجمله فواید عایق‌کاری نما با فناوری نانو شامل موارد زیر است:

عایق مناسب حرارتی و برودتی
دارا بودن مقاومت کافی در برابر رطوبت و گازهای موجود در جو
مقاومت در برابر اشعهی یو وی
جلوگیری از تغییر رنگ مصالح موجود در نما
افزایش عمر نما
شستشوی آسان
تصفیهکننده هوا
جلوگیری از جذب گردوغبار و دود روی سطح نما
پس از بارش سطوح به‌راحتی پاک میشود (به دلیل خاصیت آب‌گریزی مورداستفاده در آب‌بندی نما در اصفهان میگردد).
قابلیت اجرا روی سطوح مرطوب
دارای خاصیت آنتی باکتریال است.
مانع از رشد جلبک و خزه روی سنگ نما میشود.

عایق بندی نما و فواید آن

 

با آب‌بندی نما در اصفهان میتوان از ساختمانهای این شهر در برابر شرایط آب‌وهوایی سخت محافظت کرد. همچنین میتوان ساختمان را خشک و ایمن نگه داشت.

توصیه میشود از عایق‌های غیرقابل‌احتراق در نما استفاده شود زیرا باعث كاهش یا تأخیر در گسترش آتش‌سوزی میشود. در یک ساختمان معمولی، حدود 30٪ از انرژی مورداستفاده برای گرمایش یا خنک شدن، به دلیل وجود دیوارهایی با عایق ضعیف از بین میرود.

دیوارهای عایق‌بندی شده خارجی، با پوشاندن ساختمان با پوشش مقاوم در برابر گرما، باعث کاهش هدر رفت انرژی میشود و همچنین به رفاه، کاهش قبض انرژی و انتشار کربن کمک میکند.

نمای ساختمان جدید یا موجود را میتوان با سیستم مناسب انجام داد.