رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان
زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

اجرای خدمات رنگ نما با جهان فرود

بعد از سالها گذشت از زمان ساخت ساختمان نمای ساختمان های سنگی و سیمانی و کنیتکسی دچار کثیفی و خرابی های زیادی میشود. برای نوسازی و زیبایی نمای ساختمان باید انها را پس از چندین سال رنگ امیزی کرد و مانند روز اول نوسازی کرد.

برای انجام اینکار هزینه داربست و رنگ و اجرت نیرو بسیار مهم هستند. ولی شما میتوانید این هزینه ها را نصف کنید. برای رنگ امیزی نمای ساختمان نیازی دیگر به داربست نیست و شما به راحتی با طناب راپل و بدون داربست میتوانید نمای سیمانی و کنیتکس را رنگ امیزی کنید. 

امروزه کسی دیگر برای رنگ نما داربست نمیبندد و شما در هر ارتفاعی که باشید به راحتی ساختمانتان رنگ امیزی میشود.

 

رنگ امیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نما یکی از عواملی است که دارای تاثیر بسزایی در زیبایی ساختمان، محل زندگی و شهر می باشد.

این نوع نقاشی نما  یکی از اساسی ترین اصول برای نمایش دادن یک تصویر زیبا و درست از نمای یک شهر به شمار می آید.

در واقع رنگ ها به طور چشمگیری قادر هستند حالت ها و احساسات را تغییر دهند.

از اینرو رنگ آمیزی نما روحیه افراد را تغییر داده و باعث آرامش خاطر ساکنین ساختمان خواهد شد.

 

تمیزکاری دیوار ساختمان

 

رنگ امیزی نمای ساختمان
خدمات نقاشی

رعایت نکات مهم در رنگ آمیزی نمای ساختمان

بهتر است بدانید که رعایت یکسری نکات مهم در انتخاب رنگ جهت رنگ آمیزی ساختمان بسیار لازم و ضروری می باشد. از اینرو با برخی از این نکات آشنا خواهیم شد.

مقاومت بالا و عایق رطوبت: با توجه به اینکه نمای ساختمان از جمله قسمت هایی است که همیشه در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار می گیرد، از اینرو باید رنگی را برای انجام این کار انتخاب نمایید که از مقاومت بالایی در برابر اشعه نور آفتاب برخوردار باشد و دچار پوسیدگی نشود. همچنین با توجه به اینکه نمای ساختمان به طور مستقیمی با شرایط جوی مانند برف و باران در گیر می باشد بهتر است از رنگی استفاده کنید که یک عایق رطوبتی خوب باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله  مجری پیچ و رولپلاک نما را مطالعه کنید .

حفظ زیبایی: از دیگر موارد مهم در انتخاب رنگ جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان این است که رنگی را انتخاب و خریداری نمایید که در طی سالیان زیاد زیبایی خود را حفظ کند و دچار پوسیدگی و خرابی نشود.

رنگ امیزی نما با طناب
نمونه کار رنگ امیزی

قیمت رنگ امیزی نمای ساختمان

قیمت و هزینه رنگ امیزی نمای ساختمان چه سیمانی چه کنیتکی و چه سنگ متری بدون لوازم از 15 هزار تومان تا 20 هزار تومان مباشد.

اجرت رنگ امیزی نما با لوازم بستگی به نوع و قیمت رنگ نما دارد که باید بعد از تماس به صورت حضوری خدمت برسیم و تمام این نوع مساعل را در میان بگذاریم.

ولی با لوازم به صورت حدودی 25 تا 35 هزار تومان هر متر مربع هزینه دارد.

(نمونه ای از رنگ آمیزی نما)

 

خاصیت آنتی استاتیک: از دیگر عوامل مهم در انتخاب رنگ جهت رنگ آمیزی نما آنتی استاتیک بودن آن می باشد. زیرا این نوع رنگ ها از مقاومت بالایی در مقابل گرد و غبار و دوده برخوردار می باشند. به هر اندازه که این قابلیت در رنگ ها بالا باشد می توانند شادابی و طراوات خود را تا سال های بسیار زیادی حفظ نمایند.

 

انتخاب رنگ های بافت دار: بهتر است بدانید که استفاده از این نوع رنگ ها نما و جلوه زیبایی را به ساختمان می دهند. زیرا این نوع رنگ ها دارای سطحی با ظاهری ابریشمی و بسیار صاف می باشند. در واقع این نوع رنگ ها به دلیل غلظت بالایی که دارند قادر هستند تمامی خطاهای زیر کار را به بهترین شکل پوشش دهند. از مزایای اصلی و مهم این نوع رنگ آمیزی نما این است که به سرعت و آسانی قابل اجرا بوده و قابل شستشو نیز می باشند.

 

خاصیت کشسانی: انتخاب یک رنگ جهت رنگ آمیزی کردن نما با این خاصیت به طور قابل توجهی از بروز و نمایش ترک های سطح زیر رنگ جلوگیری می کند. باید توجه داشته باشید که این نوع رنگ ها باید با ضخامت استاندارد اجرا شوند تا از توانایی انعطاف در برابر ترک های نمای ساختمان برخوردار باشند.

 

خاصیت چسبندگی و دوام بالا: باید توجه داشته باشید که رنگی را که برای رنگ کردن نمای ساختمان در نظر می گیرد خاصیت چسبندگی و دوام بسیار بالایی را داشته باشد. زیرا در غیر اینصورت چسبندگی خود را در کمترین زمان از دست می دهد و باعث پوسته شدن رنگ خواهد شد که این امر نه تنها باعث زیبایی نمای ساختمان نمی شود بلکه در زیبایی ساختمان دارای تاثیر منفی می باشد.

دیگر خدمات ما پیچ و رولپلاک نما می باشد . برای مشاهده قیمت پیچ ورولپلاک نمای ساختمان کلیک کنید .

آشنایی با نحوه و مراحل رنگ آمیزی نما

برای شروع به رنگ کردن نمای ساختمان باید یکسری مراحل را به خوبی سپری نمود تا بهترین نتیجه ممکن را به دست آورد.
ابتدا باید نمای ساختمان مورد نظر را به خوبی پاکسازی کنید و آنرا به وسیله واتر جت به صورت کامل شستشو دهید. زیرا این کار به نوعی هم باعث بالا رفتن کیفیت رنگ آمیزی نما می شود و هم از پوسته شدن رنگ به طور قابل توجهی جلوگیری می کند. در مرحله بعد بهتر است اقدام به ترک گیری، درزگیری و مرمت سطوح مربوطه کنید، زیرا این کار باعث خوب جلوه دادن نما و صاف شدن آن می شود. همچنین در صورتی که سطوح مورد نظر احتیاج به زیرسازی داشته باشد بهتر است متناسب با شرایط جوی بهترین نوع زیرسازی را انتخاب نمایید. بعد از انجام دادن تمامی این مراحل به راحتی می توانید اقدام به رنگ آمیزی نما با رنگ مورد نظر کنید.

 

آشنایی با نحوه رنگ آمیزی نمای سیمانی

بهتر است بدانید که یکی از مواردی که برای رنگ آمیزی نمای سیمانی مورد توجه قرار گیرد اجرای مناسب پرایمر زیر کار می باشد. برای رنگ آمیزی نمای سیمانی ابتدا باید سطح دیوار را به وسیله سنباده زبر آهنی و کاردک به خوبی تراش دهید تا همه دون های اضافی روی سطح دیوار به بهترین شکل تراشیده شوند و در مرحله بعد باید گرد و غبار روی سطح را پاک نمود. بعد از انجام این مراحل باید اقدام به اجرای پرایمر با غلظت و کیفیت مناسب نمود.

برای اجرای پرایمر باید سطوح مورد نظر را به گونه ایی پرایمر کنید که حتی یک سانتی متر هم از آن بدون پرایمر باقی نماند و با پرایمر همه سطوح را به طور کامل پوشش دهید. بعد از اجرای پرایمر باید سطوح مورد نظر را بتونه کاری کنید و سپس با رنگ های نما آن را به بهترین شکل نقاشی کنید.

تفاوت رنگ آمیزی نما با نقاشی نمای بیرونی ساختمان

بهتر است بدانید که رنگ آمیزی نمای ساختمان با نقاشی نما با یکدیگر متفاوت می باشند. در واقع در صورتی که بخواهید بر روی قسمت های مختلف نمای ساختمان بافت رنگی ویژه ای را ایجاد نمایید و یا اینکه بخواهید برای بخش های مختلف آن از رنگ ‌های مجزای استفاده کنید برای انجام این کار باید روش نقاشی ساختمان را انتخاب کنید.

به همین دلیل برای ایجاد نمای فضای مورب موج مانند و یا یک سطح به صورت راه راه تیره و روشن باید از نقاشی نمای بیرونی ساختمان استفاده نمایید. بهتر است بدانید که برای انجام این کار روش های مختلفی همچون جرثقیل و یا کلایمر،  کار با طناب، بالابر و داربست وجود دارد. در بین این روش های مختلف کار با طناب و بدون نیاز به داربست یکی از بهینه ترین و رایج ترین روش ها محسوب می شود. زیرا این روش از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و مزاحمت کمتری برای محیط رفت و آمد ایجاد می کند.

2 thoughts on “قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران و کرج”

  1. سلام
    با شما تماس گرفتم و تا لب به سخن گشودم و سراغ قيمت سند بلاست گرفتم گفتى داداش انجام نمى دهم اصفهان و بدون خدا حافظى قطع كردى !!
    تعجب مى كنم
    بنده با يكصد سال پشتوانه در زمينه رنگ و پوششهاى ساختمانى و حداقل ٣٠سال سابقه كار شخصى ،برخوردى بسيار ناشايست از شما شاهد بودم .بسيار ناراضى😡😡😡😡

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *