آشنایی با پیچ و رولپلاک سنگ نما در لرستان و قيمت

شاید تا حالا کلمه پیچ و رولپلاک نما در لرستان را زیاد شنیده باشید، ولی این بار شما را به طور حرفه ای با این مهارت و تخصص آشنا می کنیم.

پیچ و رولپلاک نما در لرستان، باید توسط راپل کاران و متخصصان این حرفه انجام بگیرد.

پیچ و رولپلاک اولیه که احتمالا خودتان بارها این کار را انجام داده اید با یک دریل ساده صورت می گیرد که بعد از سوراخ شدن قسمت مورد نظر، رولپلاک و بعد پیچ درون آن قرار می گیرد.

بعضی از وقت ها قسمت هایی از سنگ های ساختمان از قسمت خود جدا شده و به پایین سقوط می کنند، که ممکن است باعث آسیب جدی به افراد ساکن در محل شوند.

به ثابت کردن سنگ ها و مقاوم سازی آن ها در نمای ساختمان اسکوپ کردن می گویند.

ریزش سنگ ها از نمای ساختمان به دلایل مختلف مانند ماهر نبودن بنا، بارندگی های چند سال و شاید هم زلزله اتفاق بیفتد.

پیچ و رولپلاک نما ساختمان اگر به صورت اساسی درست نشود، ممکن است خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

امروزه با توجه به اینکه ابعاد سنگ ها بزرگتر شده است و نمای ساختمان ها متفاوت است، مقاوم سازی سنگ نماها یکی از کارهای ضروری ساختمان به حساب می آید.

در نمای ساختمان های قدیمی هم که سنگ های کوچک یا بزرگ به کار رفته، فرسودگی به مرور زمان باعث شل شدن سنگ ها شده است که نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را حتمی می کند.

باید در نظر داشته باشید که انتخاب پیمانکاری که تخصص و تجربه ای در حیطه کاری راپل و کار در ارتفاع ندارد، می تواند باعث پشیمانی و از بین رفتن هزینه کار شود.

در کار با نمای ساختمان باید نکات زیادی مورد توجه قرار گیر ، از جمله این موارد می توان به سایز پیچ مورد نظر، طول و ضخامت پیچ و ضخامت سنگ اشاره کرد.

کار در ارتفاع در ساختمان های مرتفع و برج ها و بدون استفاده از داربست و با کمک راپل و بالابر که توسط فدراسیون جهانی سنگ نوردی تأیید شده است، انجام می گیرد.

در هر کار معمولا به دو راپلکار و یک محافظ راپلکار نیاز است. پیچ و رولپلاک نما در لرستان با انجام بهترین کار، نقش اساسی در زیباسازی ظاهر ساختمان دارد و از دسته کارهای تخصصی در خدمات ساختمانی به شمار می آید.

نوع کار ساختمان و قیمت به طرح و جنس نمای ساختمان، مکان و شرایط جغرافیایی که ساختمان در آن قرار دارد بستگی دارد.

مطلب پيشنهادي                             اب بندي نماي ساختمان در لرستان

 

نحوه و مراحل پیچ و رولپلاک نما در لرستان

پیچ و رولپلاک نما در لرستان با برآورد هزینه، اجرا و گارانتی، بستن قرارداد و ثبت سفارش امکان پذیر است.

اطلاعاتی از قبیل قدمت نما، اطلاعات تکمیلی موقعیت جغرافیایی بنا، نوع سنگ نما و و موارد خاص باید قبل ازشروع کار در نظر گرفته شود.

سنگ نمای ساختمان باید از جهات مختلف مانند ضخامت، درجه سختی، بافت و طول و عرض مورد بررسی قرار گیرد.

پیچ و رولپلاک نما در لرستان معمولا از بهترین نوع گالوانیزه پیچ ها استفاده می کند. در بعضی جاها که نیاز به استفاده از پیچ های استیل است از این نوع پیچ استفاده می شود.

برای نمای ساختمان از رولپلاک های دوبار باز شوی پروانه ای استفاده می شود.

راپل کاران خدمات نمای لرستان با ارائه بهترین کار نتیجه دلخواه و رضایت بخشی را در موقع مقرر تحویل خواهند داد.

 

برای یادگیری این حرفه باید دوره های عملی و مخصوص را پشت سر گذاشت.
در حالت استاندارد بسته به شرایط بین هر 20 تا 60 سانت یک پیچ و رولپلاک کار گذاشته می شود.

البته این کار به شرایط نما و سنگ ساختمان بستگی خواهد داشت.

سنگ نما با دریل هیلتی و با فشار بالا سوراخ می شود که برای این کار از مته های دو و چهار الماسه استفاده می شود.

این کار روی سنگ های در حال ریزش انجام می گیرد.

برای انجام بهتر این کار ابتدا سنگ های جدا شده از نمای ساختمان در نظر گرفته می شود.

چنانچه سنگ نما کاملاَ از بین رفته باشد، از سنگ های باقیمانده یا جدید در آن استفاده می شود.

برای جلوگیری از نفوذ آب به زیر سنگ ها، در صورت نیاز بندکشی سنگ نماها نیز انجام می شود.

در پایان، پیچ و رولپلاک نما در لرستان کار را به طور کامل و با رعایت تمام قوانین مهندسی تحویل خواهد داد.

 

پیچ و رولپلاک نما چقدر زمان می برد؟

 

بسته به تعدا طبقات، تعداد سنگ های جدا شده از نما، مقاومت ملات، نوع و جنس و متراژ نما هزینه و زمان به کارفرما گفته می شود. نباید فراموش کرد که هر نوع سنگ به کار رفته در نمای ساختمان، کار و عملکرد متفاوتی را می طلبد.

انواع سنگ های مناسب نما برای راپلکاری یا پیچ کردن سنگ نما

پیچ رولپلاک سنگ نمای مرمریت، سنگ نمای تراورتن، سنگ نمای گرانیتی، سنگ نمای کوارتزیت، سنگ نمای چینی، سنگ نمای کریستال، سنگ نمای گابروف سنگ نمای لایمستون و سنگ نمای دیوریت از انواع مختلف سنگ نماهای کار شده در ساختمان ها هستند که بسته به نوع سنگ انتخابی، دریل کاری نیز فرق می کند.

 

وسایل و ابزار مورد نیاز برای کار در ارتفاع و اجرای مقاوم سازی سنگ نما ساختمان در لرستان

کار در ارتفاع یا راپل کاری جزء خاص ترین مشاغل است، به همین دلیل به مواد و مصالح خاصی مانند مواد زیر نیاز دارد.

طناب، مهمترین و اصلی ترین ابزار تیم راپلکاری محسوب می شود. اکثر اوقات از طناب روپ اکسس برای کار در ارتفاع استفاده می شود.
طناب هارنس، به شکل کمربند و تسمه ای به صورت پیوسته و منظم به هم وصل هستند.

مانع استاتیک، که معمولا برای گره زدن طناب است و روی پشت بام قرار می گیرد. این مانع همراه تیم مخصوص راپلکار اجرا و حمل می شود.

پیچ و رولپلاک های سنگ نما و ابزارهای جانبی
دریل های هیلتی برای انجام سوراخ کاری
مته های دو یا چهار الماسه
پیچ بند شارژی یا برقی( به هیچ وجه از پیچ گوشتی در این کار استفاده نمی شود).
پیچ های گالوانیزه یا استیل و ضد زنگ و رولپلاک (پلاستیکی ساده، فیبری، پروانه ای)
رابط بین سنگ سمباده، دریل و مته
مته های مخصوص دو و چهار الماسه

پیچ و رولپلاک نما در لرستان به یک شکل انجام نمی شود و انجام این کار به روش های مختلفی نیاز دارد، چون عواملی مانند مقاومت، ضخامت و بسیاری از شرایط دیگر موجب تفاوت عملکرد کار با این سنگ ها می شود.

برای نمونه روش پیچ و رولپلاک سنگ نما کریستالی و تزئینی با سنگ نماهای تراورتن خیلی فرق دارد.

طریقه پیچ رولپلاک انواع سنگ نماها لرستان سيتي

برای پیچ و رولپلاک سنگ های آهکی مثل تراورتن، باید بسیار مراقب بود چون این سنگ ها مقاومت پایینی دارند و در برابر چکش خواری دوام کمی از خود نشان می دهند. با چکش خواری زیاد زود آسیب می بینند و از بین می روند و این می تواند هزینه های اضافی بسیاری به دنبال داشته باشد.

با این توضیحات ذکر شده، به راحتی می توان پی برد، که افراد راپلکار چه شغل حساس و ظریفی دارند و باید دقت و احتیاط لازم را برای پیچ کردن سنگ نماها بسته به نوع سنگ به کار بگیرند.

چون سنگی مثل تراورتن که خود دارای سوراخ هایی در سطح سنگ است، با بی احتیاطی و عدم توجه به راحتی ترک بر می دارد و خرد می شود.

برای جلوگیری از آسیب به سنگ هایی از قبیل تراورتن یا سنگ هایی با ضخامت و مقاومت کمتر، از مته هایی با شماره پایین و کوچکتر استفاده می شود، زیرا آنها آسیب کمتری به سنگ وارد می کنند و سرعت و کیفیت کار را بالا می برند.

 

مقایسه انواع سنگ نماها با یکدیگر

سنگ نماهای مرمریت نسبت به سنگ نمای تراورتن هم آهکی تر و آسیب پذیرتر هستند و باید از نفوذ آب به زیر آنها دقت لازم به کار برده شود و با ظرافت خاص آن ها را مقاوم سازی کرد. سنگ های خارا یا گرانیت که از وزن و چگالی بالای برخوردار هستند، از دسته محکمترین سنگ ها به شمار می روند و باید همانند جنسشان، محکم و مقاوم پیچ و رولپلاک شوند، چون اگر محکم وصل نشوند، احتمال سقوط و ریزش آنها بسیار زیاد است.

محکم کردن نمای ساختمان به وسیله چسب کاری در لرستان

چسب کاری یکی از راه های تثبیت کردن سنگ نماهای ساختمان است که خود یکی از بخش های اساسی راپل کاری محسوب می شود. در بسیاری از ساختمان ها به دلیل استفاده از سنگ های نازک، باید چسب کاری به بهترین شکل و با دقت انجام شود، تا علاوه بر بهبود کیفیت و استحکام نما، جنبه های زیبا شناسی کار نیز حفظ شوند. این موارد اهمیت چسب کاری و پیچ و رولپلاک نما در لرستان را به خوبی نشان می دهند.

نکات مورد توجه در کار در ارتفاع لرستان و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان

از کیفیت و استحکام پیچ و رولپلاک های خریداری شده اطمینان حاصل کنید و به خاطر هزینه کمتر جنس نامرغوب خریداری نکنید، چون این صرفه جویی پشیمانی را به دنبال خواهد داشت. پیچ های ارزان در برابر باران و فرسودگی زنگ میزنند و به مرور از بین می روند و شما متحمل هزینه ای گزاف برای مرمت و باز سازی خواهید شد. ملات پشت سنگ نماها نیز برای پیچ و رولپلاک بسیار اهمیت دارد. پیچ های استیل مقاومت بسیار بالایی دارند و به دلیل جنس و مواد به کار رفته در آنها به راحتی باز یا شکسته نمی شوند و آسیب نمی بینند.

 

طریقه پیچ رولپلاک نما با گروه مهندسی راپلکار لرستان

مجموعه خدمات پیچ و رولپلاک نما در لرستان با مهارت و تخصص در کار خود و با مجهزترین وسایل کار را به کارفرما تحویل می دهد، زیرا مهم ترین اصل در این مجموعه رضایت کارفرماست، که این رضایت فقط در صورت کیفیت و استحکام نما به وجود خواهد آمد.

بر همین اساس تیم پیچ و رولپلاک نما در لرستان تمام نکات زیر را برای بهبود عملکرد خود به کار می برند.

تمامی نکات امنیتی و مقاوم سازی کار در ارتفاع با نیروهای متخصص راپلکار لرستان به طور دقیق اجرا می شود.

تمامی کارهای خدمات نما با استفاده از به روزترین و با کیفیت ترین ابزار و بدون داربست وبا طناب های مخصوص انجام می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، مقاوم سازی و تمام خدمات نما ی ساختمان توسط تیم تخصصی خدمات پیچ و رولپلاک نما در لرستان صورت می گیرد.

 

طناب های مناسب برای راپل کاری و کار در ارتفاع

کار در ارتفاع با طناب های دینامیک و استاتیک انجام می شود. استاندارهای مورد نظر و جنس طناب برای کار در ارتفاع بسیار مهم است. این شرکت به دلیل مزایای بیشتر طناب های استاتیک در بیشتر کارهای خود از انها استفاده می کند.

 

 

طناب استاتیک چه نوع طنابی است؟

طناب استاتیک، طنابی است که خاصیت کشسانی نداشته و انعطاف در کار ایجاد نمی کند. یعنی این طناب به طور ثابت در ارتفاع قرار می گیرد و کششی نیست. طنابی که بیشتر در حیطه کاری راپل کاران و کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد از نوع استاتیک است که نوع جنس داخلی آن از الیاف یا ابریشم اصلی است. روکش طناب استاتیک از جنس های ضد حریق، ضد آب و نایلون است. بیشترین کاربرد طناب استاتیک در پیچ و رولپلاک کردن سنگ نماهای ساختمان است، چون راپل کار به طور کامل باید برای پیچ کردن سنگ نماها معلق بماند و طناب در این کار باید محکم و بدون خاصیت کشسانی باشد، تا از حرکت اضافی راپلکار جلوگیری شود و او به آسانی به تمام نقاط مورد نظر دسترسی داشته باشد، تا هرچه بهتر و سریعتر کار خود را انجام دهد.

قطر طناب های استاتیک

قطر طناب های استاتیک،13 میل و 10 میل و 9 میل است که با ابزار پایین و بالا رفتن کارایی خاص خود را نشان می دهند.

تاریخ مصرف طناب های استاتیک
ابزارهایی که در کارهای پرمخاطره ای مانند خدمات نما استفاده می شوند باید بی خطر و تاریخ مصرف مشخصی داشته باشند که طناب های مورد استفاده در کارهای ارتفاع نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

طناب های کار در ارتفاع که بیشتر از نوع استاتیک هستند اگر به طور مداوم به کار گرفته شوند، بعد از گذشت حدود دوسال باید کنار گذاشته شوند و طناب جدید جایگزین آن ها شود. این کار برای ایمنی بیشتر در حین کار ضروری است. امتیازی که این طناب ها دارند این است که می توانیم خراب شدن و غیرقابل استفاده بودن آن ها را تشخیص دهیم، چون پوسته پوسته می شوند و شکل ظاهریشان از حالت عادی خارج می شود، در حقیقت فرسودگی آنها به وضوح قابل مشاهده است.

 

از چه نوع پیچی برای تثبیت سنگ می توان استفاده کرد؟

وقتی پیچ و رولپلاک برای فضای بیرونی ساختمان می گردد، باید حتما از پیچ های گالوانیزه استفاده کنیم که بارندگی باعث زنگ زدگی آن ها نشود، اما اگر این مقاوم سازی درون ساختمان باشد، می توان برای سنگ های پارکینگ و راه پله از پیچ های بدون روکش استفاده کنیم، تا بتوان در هزینه ها کمی صرفه جویی کرد. برای محافظت بیشتر از پیچ ها می توانیم بتونه روی آن ها اجرا کنیم.

برای این کار کافیست تا چسب های مخصوصی که در بتونه استفاده می شوند، را به کار بریم. پیچ و رولپلاک نما در لرستان باید توسط افراد متخصص در این کار که تجربه کافی را دارند، انجام شود، تا دوباره باعث جدا شدن سنگ ها و به بار آوردن خصارت جانی و مالی نشود. نکته ای که نباید فراموش کرد اینست که جنس سنگ و اندازه ی سوراخی که قرار است، سنگ در آن جا شود، را باید بسیار مورد توجه قرار داد. همچنین به کار گیری ابزاری که باید در این کار استفاده شوند، مهم است.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در لرستان بیشتر موارد که نوع سنگ مرمری یا تراورتن است، دیده نمی شود، همچنین این پیچ و رولپلاک روی سطح سنگ کار گذاشته می شوند. چون در غیر اینصورت، به دلیل سوراخ کردن سنگ و گرد و غباری که از آن ایجاد می شود، نما ساختمان دچار آلودگی یا کثیفی می شود.

در نهایت می توان برای درخشندگی بیشتر نماشویی ساختمان را انجام داد. این کار را می توان توسط نیروهای خدمات نما شویی ساختمان با هزینه مناسبتر انجام داد، چون ابزار لازم برای کار در ارتفاع همراه متخصصان است، به همین دلیل قیمت آن نیز پایین تر می شود.

از پرسنل و ابزار های آنها نیز برای تمیز کردن ساختمان هم استفاده می شود. مجری طرح های پیچ و رولپلاک نما در لرستان باید کار را بدون عیب و نقص تحویل دهند و از پیچ ها و ابزار های مناسب استفاده کنند و کار را در مدت زمان تعیین شده تحویل بدهند.

چه موقع برای ایجاد پیچ و رول پلاک نما مناسب است؟

شاد این سوال را بارها از خود پرسیده اید، که چه زمانی برای پیچ و رول پلاک نما مناسب است؟ پیچ و رول پلاک نما را می توانیم در تمام فصل های سال انجام دهیم. البته در روزهایی که بارانی نباشد یا شب ها خیلی سرد نباشد این کار باید انجام شود. به این دلیل که راپل کاران این کار را با ابزار برقی انجام میدهند و خطر برق گرفتگی اتصالات وجود دارد. این کار بهتر است در فصل هایی انجام شود، که دمای هوا مناسب باشد ولی بهترین زمان موقعی از سال هست که دمای هوا نه خیلی زیاد و نه خیلی کم است. باید ابزار و وسایل راپل کاران برای انجام این کارا استاندار و محکم باشد، در اینصورت نیازی به نصب داربست نیست. کار راپل کاران به این طریق خطر کمتری نسبت به نصب داربست به همراه دارد. راپل کاران با دو طناب که یکی طناب اصلی و یکی هم طناب پشتیبان است، این کار را انجام میدهند. این طناب ها وزنی حدود 1500 کیلوگرم را میتوانند تحمل کنند. در سال های اخیر ایمنی راپل کاران و ابزارشان بر اساس استاندارد های ایراتا است. پیچ و رولپلاک نمای لرستان می تواند بهترین مجری کارهای مربوط به نمای ساختمان و پیچ و رولپلاک باشد، که توسط راپل کاران حرفه های و مجرب انجام می شود. پیچ کردن سنگ نما با استفاده از دریل هایی با دور بالا و سرعت زیاد و چکش کاری پایین انجام می شود. برای پیچ و رولپلاک نما در لرستان از پیچ های مختلفی استفاده می شود که با توجه به جنس سنگ

این پیچ ها انتخاب می شوند. رولپلاک ها انواع مختلفی دارند، مانند رولپلاک روکار، توکار پروانهای و فیشر

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما به ابعاد سنگ نما و نمای ساختمان از لحاظ رومی یا ساده بودن بستگی دارد. همچنین عرض ساختمان، ارتفاع ساختمان و نوع پیچی که برای سنگ استفاده می شود، نیز عواملی موثر در تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما هستند.

 

چطور می توانیم برای پیچ و رولپلاک سنگ نما با گروه متخصص ارتباط برقرار کنیم؟

شما با هماهنگی از طریق این سایت pichorolpelaknama.com می توانید شاهد بهترین کارهای پیچ و رولپلاک سنگ نما، خدمات نما و مقاوم سازی سنگ ها در ساختمان خود باشید. کار پیچ و رولپلاک نما و مقاوم سازی این مزیت را هم داراست که خیلی از کارهای متفرقه ساختمان که مربوط به ارتفاع است، مانند پروژکتورها، تعویض چراغ های نما و شستشوی نما را نیز می توان با کمترین قیمت توسط راپل کاران انجام داد.

یکی دیگر از کارهایی که می توان با راپل کاران خدمات نمای لرستان انجام داد، پوشاندن ترک های بین سنگ ها با استفاده از رنگ آمیزی یا درست کردن ملات یا نانواست. مهرت راپل کار که یکی از فنی ترین شغل هاست باید با استفاده از ابزار و وسایل استاندارد و به طور دقیق انجام شود. نماهای ساختمانی ساده راحت تر کارهای اجرایی در آن ها پیش می رود ولی ساختمان هایی با نمای رومی و پیچیده که دارای سنگ های باریک و ستون های زیاد هستند،

برای محکم کاری باید از تکنیک های خاصی بهره برند، تا سنگ های ساختمان آسیب نبینند. راپل کاران طوری مهارت پیدا می کنند که از دست ها و پاهایشان برای حفظ تعادل و انجام کار به خوبی استفاده می کنند.

بلت ها اغلب از مقاوت بالایی برخوردار هستند و برای سنگ هایی با ضخامت زیاد استفاده می شوند بنابراین در سنگ هایی با مقاومت کم نباید از بلت استفاده کرد، چون سوراخ بزرگ در سنگ ایجاد می کند و باعث شکستگی سنگ و آسیب به نمای ساختمان می شود. بلت ها که در نمای ساختمان کار می شوند، باید بادقت به کار برده شوند، تا نمای ساختمان را به هم نریزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *