نماشویی با راپل

نماشویی با راپل

یکی از جمله خدماتی که نقش موثری در زیبایی هر چه تمام تر نمای ساختمانی دارد عملیات شست و شوی نمای ساختمان است که با روشهای مختلفی انجام می شود اما در این بین استفاده از روش راپل یکی از جدیدترین تکنیک های انجام کار نماشویی در ارتفاعات نمای ساختمان محسوب می شود که در مقابل روش سنتی به کارگیری استفاده از داربست دارای اولویت خاصی می باشد .به طوری که امروزه دربین جوانان از شهرت خاصی برخوردار می باشد. جوانان به خاطر میزان درآمد بالای این حرفه و هیجان انگیز بودن آن گرایش زیادی پیدا نمودند به طوری که تعداد افراد با شهامت و نترس وارد شده به این شغل روز به روز افزایش می یابد.نوع نماشویی و شستشوی نمای ساختمان و قیمت نماشویی به طرح و جنس نمای ساختمان، شرایط و مکان جغرافیایی و شهری که ساختمان در آن قرار دارد بستگی کامل دارد. در شهرهای بزرگتر به علت تردد رفت و آمد ماشین آلات و کارخانه جات صنعتی میزان آلودگی بسیار زیاد می باشد که این آلودگی به شکل لایه ای از جرم و کثیفی بر روی نمای ساختمانی بافت شهر تاثیر می گذارد و فضای شهر را از ساختمانی هایی کثیف با ظاهر بسیار زشتی پر می نماید اما شرکتهای معتبر خدمات نما عملیات نماشویی با راپل پیشنهاد می کنند که در ادامه دراین باره به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.

 

راپل چیست؟

راپل در قدیم اکثر در فرود از صخره های مرتفع انجام می گرفت اما به مرور نظر به استفاده از آن در بعضی مناطق دشوار شهرت و کاربرد فراوانی را به خود اختصاص داد. راپل در اصل به همه ی مراحل فرود از یک ارتفاع مشخص و به نقطه صفر و عبورهای عرضی به کمک وسایل تخصصی کار در ارتفاع راپل گفته می شود. اما افرادی که در این حوزه مشغول به کار می شوند راپل کار هستند.

 

خدمات ارئه شده در نماشویی با راپل

توجه داشته باشید پس از محیط داخلی ساختمان بی شک نمای ساختمان مهمترین بخش است که توجه ساکنان و افراد دیگر خارج از ساختمان را به سمت خود جذب می نماید و در اصل زیبایی و تمیزی نمای ساختمان یک امری ضروری در هویت بافت شهر و معرفی آن می باشد. اگر نمای ساختمان پاکیزه و به دور از جرم، غبار، آلودگی باشد در نتیجه تاثیر بسزایی در میزان افزایش فروش موثر خواهد داشت و مشتری بیش از پیش طالب خرید ساختمان خواهد شد. پاکیزگی و نمای ساختمانی در یک شهر باعث می شود هر گونه بیماری و میکروب از محل از بین برود و افراد از زندگی در محل کمال لذت و آرامش را داشته باشند.اما در این بین شرکتهای معتبر خدمات نما در زمینه ی راپل کمک بسیاری در نماشویی مطلوب و پاکیزگی بافت شهر خواهند داشت که تنها با سرچ در اینترنت نام معتبرترین این شرکتها در شهر محل سکونت را می توانید به سادگی پیدا نمایید.

 

انجام خدمات نماشویی با چه موادی صورت می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نماشویی به وسیله ی دستگاه های مخصوص و موادی مانند سیلیس، در بعضی موارد نانو انجام می شود. در روش راپل یا کار در ارتفاع روش دسترسی به نمای ساختمان و دورترین قسمتها که از عهده ی کارگر معمولی بر نمی آید به کمک متخصصین دوره دیده و با تجربه ی راپل کار صورت می گیرد و به همه ی بخشهای ساختمانی اشراف کامل خواهند داشت.

 

روش نماشویی با راپل و شست و شوی دستی

اگر سطوح نمای ساختمان صیقلی و درخشان باشد مانند: نمای شیشه ای، کامپوزیت باید به کمک سرکه صنعتی و محلول آب، الکل و مواد شوینده اسیدی و قلیایی به کمک دستمال نانو و توسط تیم راپل کار در بخش ارتفاعات انجام پذیرد.

 

نماشویی با راپل و شست و شو با دستگاه واترجت

نماشویی دیوار ساختمان با دستگاه واترجت برای از بین بردن همه ی کثیفی و آلودگی نمای ساختمان با فشار آب بسیار بالا صورت می گیرد. خاصیت این دستگاه می تواند آب شهری را با فشار بالا پمپ نماید. این دستگاه در روش نماشویی با راپل انجام می شود. و قدرت این دستگاه فشار آب بالا به اندازه یی است که قادر خواهد بود سطوح مختلف نما از جمله سیمانی، آجری، برج مرتفع را به طور کامل شست و شو دهد و مواد سیلیس با آب ترکیب شده و سنگ را شفاف می نماید و کیفیت سنگ را تا چندین برابر افزایش می دهد.

 

نماشویی با راپل توسط دستگاه واترسندبلاست

اگر نمای ساختمانی آنقدر کثیف و دچار جرم گرفتگی باشد که با دستگاه واترجت تمیز نشود به ناچار گروه راپل کار مجبور هستند از دستگاهی با قدرت و فشار آب قوی تری استفاده نمایند که این دستگاه واتر سند بلاست می باشد که قادر است فشار آب تاچند برابر افزایش دهد. البته این دستگاه با تزریق سیلیس بیشتری همراه خواهد بود. راپل کاران به کمک دستگاه واتر سند بلاست نماهای آجری، سنگی، رومی، سیمانی و ..را در ارتفاع شست و شو می دهند.

 

نماشویی با راپل توسط دستگاه واترجت آب گرم

در این روش سطوح نماهایی از ساختمان که دچار آلودگی و چربی زیادی هستند و همچنین نماهای تاریخی که سطوح نما کهنه شده باشند به کمک آب گرم شست و شو داده می شوند طوری که به بافت نما آسیبی وارد نشود. این کار با دقت زیادی توسط راپل کار انجام می شود. کارگر عادی به دلیل متخصص نبودن از عهده ی هر کاری بر نخواهد آمد. اما راپل کار به دلیل آموزش ها و دوره های کوتاه مدتی که برای کار در ارتفاعات مختلف دیده است بر روی طناب و نمای ارتفاع با تسلط کافی کار را به خوبی انجام خواهد داد. دستگاه های واترجت آب سرد، برقی، موتوربنزینی، ثابت مرکزی از جمله دستگاه های نماشویی با راپل می باشند.

 

جمع بندی

پیش از اجرای کار همیشه باید ببینید کارگر اعزام شده به محل نمای ساختمان از ارتفاع هراسی نداشته باشد. این فرد باید از نظر روحی، روانی، جسمانی تاییدیه لازم را داشته باشد تا بتواند با قدرت هر چه تمام تر در ارتفاعات مختلف نمای ساختمانی کار را انجام دهد. راپل کار کلیه ی مواردی که پیش از اجرا لازم است را باید مطالعه کرده باشد. مواردی مانند کنترل جریان و شدت برق در ارتفاعات، بررسی روزی که قرار است نماشویی انجام دهد که روزی آفتابی باشد نه بارانی نه طوفانی. همچنین عدم رعایت هر یک از موارد در بخش ارتفاعات می تواند سانحه ی دلخراشی برای راپل کار مانند سقوط در ارتفاعات و مرگ حتمی را به دنبال داشته باشد. استفاده از طناب راپل و ابزار استاندارد کار باید مورد تایید شرکت خدمات نمای معتبر باشد و هر بار پس از کار درستی و سلامتی ابزار چک گردد تا خدای نکرده باعث به وجود آمدن مشکلات بدی در بخش ارتفاعات برای راپل کار نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *