نماشویی در تهران با واترجت
زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

نماشویی در تهران و روش های نماشویی

نماشویی ساختمان یکی از مشاغلی است، که به زیبا سازی شهر کمک می کند. نماشویی در تهران یک راه مقرون بصرفه، ارزان و اثر بخشی است برای زیباتر دیده شدن ساختمان های این شهر بزرگ. همان طور که می دانید نماشویی در تهران، از آن جایی دارای اهمیت می باشد که، ظاهر و نمای هر ساختمان نقش بسیاری در زیبایی و زیبا سازی شهر ایفا می کند.
در چند سال اخیر، تهران و بسیاری از شهرهای ایران با مشکل آلودگی های محیطی، که ظاهر و نمای شهر و ساختمان های شهر درگیر کرده است، دست و پنجه نرم می کنند. این آلودگی ها در طول زمان باعث از بین رفتن زیبایی شهرها و نمای ساختمان ها می شود و ظاهری چرک و ناپسند به ساختمان ها می دهد. در این زمان، نیاز به نماشویی ساختمان ها به وجود می آید. نماشویی ساختمان ها می تواند ماهانه و یا سالانه انجام شود. در برخی مواقع حتی بعد از ساخت و ساز ساختمان، برای تمیز کردن نما از گچ و سیمان هایی که بر نمای ظاهری ساختمان باقی مانده نیز انجام میشود.

نماشویی ساختمان در تهران
نماشویی در تهران با طناب

نماشویی در تهران

نماشویی در تهران با طناب  به دلیل الودگی شدید هوا بسیار پرکاربرد میباشد و باید ختما در ساختمان های مسکونی و اداری و تجار اجرا شود.

تهران شهر الوده ای است و میتواند سطح نمای ساختمان را از بین ببرد.

نماشویی در تهران به دو روش انجام می شود. روش اول نماشویی به کمک داربست و روش دوم نماشویی با کمک طناب و کمربند.

نماشویی در تهران با طناب
نماشویی در تهران با طناب

 

قیمت نماشویی در تهران تابستان 1402

نماشویی در تهران به صورت متری از 20 تا 45 هزارتومان قیمت گذاری شده است و به صورت کنترات هم باید نمای ساختمان از نزدیک بازدید شود تا قیمت به شما توسط فاکتور اعلام گردد.

متراژ ساختمان و محل ساختمان و نوع جنس نما در قیمت نماشویی ساختمان توی تهران تاثیر گذار میباشند.

 

نماشویی در تهران با داربست

نماشویی در تهران در کرج با داربست برای ساختمان های با ارتفاع زیاد، ابتدا داربست توسط افرادی حرفه ای در امر نصب داربست، بروی ساختمان نصب می شود. سپس بعد از آن تیم نماشویی کار خود را شروع می کند. نماشویی در تهران با داربست، امنیت بالایی برای تیم نماشویی دارد و افراد تیم با اطمینان وتسلط کافی کار خود را به بهترین نحو و با آرامش خاطر انجام می هند.
امروزه نماشویی با داربست یک روش منسوخ شده به شمار می آید. به جز مواردی خاص از نماشویی، که فقط با کمک داربست امکان پذیر می باشد. در روش نماشویی با داربست، نمای جلوی ساختمان را بطور کامل داربست نصب میکنند، که باعث می شود زمان زیادی صرف نصب داربست شود. یکی دیگر از معایب نماشویی با داربست هزینه بالایی است که در این روش وجود دارد.

 

نماشویی دیوار سنگی در تهران
نماشویی دیوار سنگی در تهران

نماشویی با راپل

نماشویی در تهران با طناب بهترین و کم هزینه ترین روش، برای شستن نمای ساختمان ها از آلودگی ها می باشد. همچنین این روش یکی از پرکاربرد ترین روش ها در نماشویی در تهران می باشد،چرا که در زمان آن صرفه جویی می شود و هزینه اضافه ای مانند داربست زدن را ندارد. نماشویی در تهران با طناب، از طنابی مخصوص به نام راپل استفاده می شود. به این صورت که فرد نماشو یا تیم نماشویی طناب راپل را بالای ساختمان وصل کرده و این افراد یا فرد نماشو به صورت یک کوهنودر از ساختمان به پایین آن حرکت می کنند، و در این میان که به سمت پایین می آیند نمای ساختمان را با هر جنس و نوعی که باشد، با ابزار مخصوصی که دارند تمیز می کنند. نا گفته نماند که نماشویی در تهران جزو یکی از سخت ترین مشاغل به حساب می آید، و ایمنی در نماشویی با طناب بسیار حائز اهمیت می باشد.
یکی دیگر از خدماتی که نماشویی در تهران انجام می دهد، ثابت کردن نمای های سنگی و یا هر نمایی که ممکن است بعد از چند سال در اثر عواملی چون طوفان، باران، باد و … به کمک پیچ و رولپلاک می باشد که هزینه آن از هزینه نماشویی جدا محاسبه می شود.

نماشویی دیوار اجری بدون داربست در تهران
نماشویی دیوار اجری بدون داربست در تهران

 

نماشویی در تهران و انواع روش ها و ابزار های مورد استفاده در نماشویی

تیم نماشویی در تهران باید قابلیت آن را داشته باشد که، نمای ساختمانی با هر متریالی مانند نماهای تراورتن و گرانیتی، نماهای آجری، سنگی و سیمانی، نماهای شیشه ای، کامپوزیت و فریم لس را به تمیز ترین روش و بدون کوچکترین آسیب به نمای ظاهری ساختمان شستشو دهند.
یکی از روش های نماشویی در تهران، نماشویی ساختمان با بالا بر می باشد. در برخی از ساختمان ها امکان استفاده از داربست یا طناب نمی باشد، در این صورت باید از روش نماشویی با بالا بر استفاده کرد. این روش هم مانند روش نماشویی با داربست هزینه زیادی در بر دارد.

نماشویی ساختمان با بالابر
امکانات مورد نیاز نماشویی در تهران
برای اینکه بتوانید یک نماشویی در تهران داشته باشید باید دسترسی به امکاناتی مانند داربست و طناب، مواد نانو و با کیفیت، پولیش و سیلیس، سند بلاست، واتر جت، تی و ابر و مواد شوینده، دیسکلر و … داشته باشید.

روش ها و ابزار های نماشویی در تهران
نماشویی ساختمان با واتر جت
یکی از متداول ترین روش های نماشویی در تهران، استفاده از واتر جت با فشار آب زیاد جهت آلودگی های سطحی می باشد. استفاده از این روش برای نماهای آجری، سنگی و سیمانی و کامپوزیتی مناسب می باشد.

نماشویی ساختمان با واتر سند پلاست
این روش نماشویی در تهران زمانی انجام می شود که بر روی سطح نما، آلودگی و جرم های سخت عمقی وجود داشته باشد. در این روش از موادی مانند سیلیس به همراه آب را به کمک واتر جت با فشار زیاد به سمت آلودگی پرتاب می شود تا تمام آلودگی های موجود بر روی نمای ساختمان از بین برود. از این روش می توان برای نماهای آجری و بتنی وسنگی استفاده کرد. اما باید توجه داشت اگرتخصص کافی در این روش نباشد باعث ایجاد آسیب به نمای ساختمان میشود.

نماشویی ساختمان با دیسکلر
در نماشویی در تهران، زمانی که آلوگی نمای ساختمان از نوع چربی باشد از نماشویی با دیسکلر که یک نوع از اسید رقیق است، استفاده می شود به این صورت که به کمک آب پاش واتر جت، مقداری از دیسکلر را به آلودگی مورد نظر بر روی نمای ساختمان پاشیده می شود تا آلودگی و جرم از نمای ساختمان پاک شود.

نماشویی ساختمان با مواد شوینده و ابر و تی
از این روش نماشویی در تهران برای نماهای شیشه ای و کامپوزیت و گاهی اوقات سنگی استفاده می شود. به این صورت که نماشو ابر رابه مواد شوینده آغشته کرده و به نمای ساختمان اعمال می کند و بعد از آن به کمک تی مواد شوینده را که آلودگی ها را در خود حل کرده، از روی سطح نما جدا می کند و در آخر از دستمال های نانوفایبر برای جلا دادن به نمای شیشه ای استفاده می شود.

نماشویی در تهران و امنیت در آن
از انجایی که کار نماشویی ساختمان در ارتفاع های بالا صورت می گیرد، یکی از پر خطرترین مشاغل به حساب می آید. به همین سبب در کار نماشویی ساختمان از تخصص و امنیت کامل کارگران اطمینان حاصل کرد. از این رو تجهیزات کار باید بروز و سالم باشند و قبل از شروع نماشویی ساختمان می بایست ابزار و تجهیزات کار را مورد بررسی قرار داد تا امنیت آنها مطمئن شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *