پیچ و رولپلاک نما در قزوین

پیچ رولپلاک کردن سنگ نما در قزوین

گروه پیچ کردن نمای ساختمان در قزوین که نام ان جهان فرود میباشد و اولین نمایندگی پیچ و رولپلاک نما در قزوین با اکیپ بسیار خوب و قوی میباشد. شرکت جهان فرود دارای 6 عضو فعال در قزوین دارای شرکت و قرارداد رسمی میباشد. از شهروندان قزوینی عزیز میخواهم به ما اعتماد کنند تا جواب ای اعتماد را به شما بدهیم. با ریزش سنگ مسئولیت ریزش نما بر عهده مالک و سازنده میباشد.

 

جلوگیری از ریزش سنگ در قزوین

برای جلوگیری از بروز حوادث مالی و جانی انجام خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما باید به درستی صورت گیرد. اگر این عمل به درستی انجام نشود باعث می شود پس از مدت زمان کوتاهی به سنگ نما آسیب جدی وارد شود و سنگ از محل نما شل شده به پایین پرتاب شود.

 

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان قزوین
پیچ کردن سنگ نمای ساختمان قزوین

 

خدمات پیچ رولپلاک نما در قزوین

پیچ و رولپلاک سنگ نما از جمله خدمات مهم شرکتهای نمای ساختمانی می باشد که برای ترمیم سنگ نما و یا تعویض سنگ نما با استفاده از ابزار و تجهیزات استاندارد توسط نیروی متخصص این کار بدون داربست انجام می شود.استفاده از طناب محکم، بدون داربست چند سالی است که به علت مزایای بالا جایگزین روش سنتی استفاده از داربست شده است. زیرا در روش استفاده از طناب محکم نیروی ماهر بدون تلف کزدن وقت در نصب داربست با کیفیت و سرعت قابل ملاحظه ای و با صرفه جویی در هزینه ها کار خدماتی مختلف از جمله پیچ و رولپلاک سنگ نما را در ارتفاعات مختلف ساختمانی انجام می دهند .این نیرو با تجربه و آموزش دیده هستند که از طرف شرکتهای معتبر خدمات نمای قزوین به مکان ساختمانی مورد نظر برای محکم کردن سنگ نما در جهت جلوگیری از ریزش و سقوط اقدام می کنند در ادامه ی مطلب درباره ی اهمیت این موضوع به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

 

پیچ و رولپلاک نما در تهران

چه مواقعی بیشتر سنگ از نما جدا می گردد؟

در زمان بارندگی های پاییزی و برف زمستان ،طوفان های شدید، زلزله، بازسازی نمای داخلی ساختمان، رطوبت شاهد بیشترین میزان جدا شدن سنگ از نمای ساختمانی خواهیم بود. توجه داشته باشید حادثه ی مرگبار تنها با 1 مرحله انجام می تواند کار را تمام کند پس پیش از انجام شدن هر گونه حادثه ای راهکارهایی که برای پیشگیری از عواقب ناگوار پیشنهاد می گردد را در دستور کار قرار دهید. در شهر قزوین هم مانند دیگر شهرهای ایران به علت نوع طراحی نماها، بزرگتر شدن اندازه و بعد سنگ در نماهای ساختمانی پیچ و رولپلاک سنگ نما کاری ضروری وبا اهمیت جلوه داده می شود.همچنین در ساختمان های قدیمی شهر قزوین که سنگهای کوچک و بزرگ در نمای ساختمانی مورد استفاده قرار داده شده اند به خاطر فرسایش تدریجی سنگ و ملات پشت سنگ باید نیروی ماهر اقدام به عملیات پیچ و رولپلاک نما نمایند زیرا هر لحظه امکان کنده شدن سنگ و پرتاب آن به پایین ارتفاع و بروز خطرات جانی و مالی برای افراد پایین ساختمان و ماشین های پارک شده در همان حوالی را به دنبال خواهد داشت.

 

پیچ و رولپلاک نما در کرج

عمر ملات پشت سنگی که به نما متصل شده است چقدر است؟

با بررسی های انجام شده توسط ارتفاع کاران ماهر عمر ملاتی که پشت سنگ های نما برای اتصال به جایگاه نما در روش سنتی به کار رفته بین 15تا 20 سال تخمین زده شده است. شرکتهای متخصص در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما در قزوین هستند که مشاوره و کارشناسی رایگان برای بازدید از محل برای محکم کاری سنگ نما و تثبیت آن ها در جایگاه نما را به مشتری محترم ارائه می نمایند.

 

نکات قابل توجه پیش از آغاز عملیات پیچ و رولپلاک در قزوین

در شهر قزوین هم ساختمان های قدیمی و جدید در قسمتهای مختلف خیابان های شهر به چشم می خورند. حتما دیده اید گاهی سنگ ریزه هایی از بالای ارتفاع نمای ساختمانی در این شهر در حال ریزش هستند لطفا این خطر را جدی بگیرید و برای جلوگیری از به وجود آمدن خسارتهای جانی و مالی هر چه سریع تر اقدام نمایید. زیرا ریزش این سنگ نماها نشانه ی پرتاب سنگهای بسیار بزرگتر از قبل به پایین و اطراف ارتفاع ساختمان خواهد بود. صاحبان ساختمانی نخستین کاری که باید انجام دهند نوار خطری به فاصله ی 5 متری از نمای ساختمان بکشند تا مانع از رفت و آمد افراد و تهدید افتادن سنگ بر روی آنها و حتی اتومبیل های پارک شده در اطراف باشد. این کار را انجام دهند تا زمانی که نیروهای متخصص کار در ارتفاع بدون داربست هر چه سریع تر به محل مذکور برسند. باید بگوییم که بعد از سقوط سنگ ریزه تکه های شکسته سنگ می توانند تا 15 متر پرتاب گردند. این تکه های پرتاب شده سنگ به راحتی قادر خواهند بود به شیشه ی ماشین یا بدنه ی ماشین آسیب جدی بزنند. ارتفاع کاران پس از رسیدن به محل گزارش شده اول قسمتی از نما را که دچار ریزش شده را شناسایی و در جهت ترمیم آن تلاش خواهند نمود. بعد با آسودگی خاطر کار پیچ و رولپلاک نما در ساختمان اعلام شده در شهر قزوین را به کمک ابزار مخصوص این کار، پیچ های گالوانیزه ضد زنگ، دریل برای سوراخ کردن سنگ و ..انجام می دهند.

 

مجری پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما در قزوین

ارتفاع کاران پس از اعزام به محل ساختمان گزارش شده برای انجام عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در شهر قزوین ابتدا باید نوع نما را مشخص کنند که برای انجام پیچ و رولپلاک از چه نوع تکنیک، ابزاری باید استفاده شود و در ضمن توانایی به کارگیری همه ی اجزای بدن به خصوص حرکات دست و پا برای بالا رفتن از ارتفاع را داشته باشند. مهارت این افراد بدون داربست و به کمک طناب محکم و آویزان در هوا به این صورت است که بر روی طناب تسلط لازم را داشته اند و همچنین توانایی مهار کردن هر گونه سنگ جدا شده از روی نما را داشته باشند. درباره ی نماهایی که دارای طرح رومی هستند و دارای ابزار، ستون های زیادبا سنگهای باریکند جهت مقاوم سازی آنها باید از روش های خاصی برای سوراخ کاری سنگ استفاده شود. تا سنگ دچار تنش نگردد. اما در مقابل در نماهایی که به شکل ساده کار شدند انجام عملیات پیچ و رولپلاک ساده تر و روانتر انجام می گیرد.انجام عملیات پیچ و رولپلاک نیاز به تجربه و تخصص چند ساله دارد و یک کار فنی می باشد. همواره شرکتهای خدمات نمای معتبر در قزوین افرادی که دارای تخصص و مهارت ویژه در این زمینه هستند را برای انجام عملیات به محل مورد نظر اعزام می نمایند.زیرا نحوه ی استفاده از ابزار مورد نظر برای این کار و سوراخ کردن انواع سنگ نیاز به تجربه طولانی مدتی خواهد داشت. همه ی افرادی که از سمت شرکت برای کار خدمات نما در بخشهای مختلف ساختمانی در قزوین و دیگر شهرهای ایران اعزام می شوند دارای بیمه مسئولیت از سوی شرکت می باشند که این نوعی اطمینان و آسودگی خاطر را برای این افراد برای کار در بخشهای مختلف نمای ساختمانی در ارتفاعات به وجود می آورد.

 

قیمت کار در ارتفاع

 

آیا عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما برای فرد متخصص حادثه ساز است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هیچ شغلی خطرناک نیست اما به شرطی که رعایت اصول و قوانین و استانداردها به خوبی رعایت شود. سخت ترین و ترسناک ترین مشاغل با رعایت اصول جز راحترین کار محسوب می شوند. در شغل ارتفاع کاری اگر از 2 طناب اصلی و حمایت استفاده شود به هیچ عنوان برای فرد خطری را به همراه نخواهد آورد.بلکه از کار بر روی داربست نیز ایمن تر خواهد بود.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در قزوین

قیمت خدمات پیچ کردن سنگ نما بیشتر به حالت کنتراتی محاسبه می گردد و صاحبان ساختمانی با ارسال یک تصویر واضح و شفاف از نمای ساختمان خود به شماره واتساپ شرکت خدمات نمای معتبر در قزوین از قیمت دقیق و صحیح پیچ کردن نمای ساختمانی خود مطلع شوند. اما در بعضی موارد قیمت به حالت دونه ایی گفته می شود به این صورت که به ازای انجام هر دانه پیچ و رولپلاک به نمای ساختمان مقدار معینی گرفته می شود اما روش دیگر این است که آدرس یا لوکیشن را برای شرکت خدمات نمای معتبر در شهری که هستید ارسال می کنید تا مشاوران و کارشناسان شهر مورد نظر مثل قزوین برای بازدید از نمای ساختمانی به صورت رایگان هر چه سریعتر اقدام کنند.

راپل و خدمات راپل

 

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در قزوین چه زمان انجام می شود؟

در همه ی فصول سال پیچ کردن سنگ نما صورت می گیرد اما زمانی که برف و باران زیاد باشد امکان اجرای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان وجود ندارد در هنگام بارش باران و برف ابزارآلات خیس می شود و هر لحظه امکان اتصال برق وجود دارد در هنگام باد و طوفان شدید ریزش سنگ نما زیاد شده و در مواقعی که بارش برف و باران زیاد است اکثر افراد پیچ رولپلاک نمای ساختمان خود را در فصل بهار و تابستان انجام می دهند و بعضی افراد در روزهای نزدیک عید نوروز این کار را انجام می دهند.

 

پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن در قزوین

یکی از پر کاربردترین نوع سنگ در نماسازی ساختمان محسوب می شود که در اندازه، کیفیت، رنگ متنوعی در کشور ما وجود داردو این سنگ به شکل آهکی و رسوبی می باشد. سنگ تراورتن در ارتفاع 30 و 40 سانتی بر روی نما انجام می شود. در نظر داشته باشید بر روی یک سنگ 40 سانت ارتفاع و یک متر طول 2 عدد رولپلاک گالوانیزه ضد زنگ صورت می گیرد. سنگ تراورتن به آسانی خزینه می شود و روی سنگ عملیات بتونه کاری انجام می شود. این سنگ نسبت به دریل کاری استقامت نشان نداده و نمی شکند به آسانی سوراخ هایی برای بستن پیچ و رولپلاک می توان روی آن ایجاد نمود.عملیات پیچ و رولپلاک در قزوین با دقت خاصی توسط نیروهای متخصص ارتفاع کار با سرعت قابل ملاحظه ای صورت می پذیرد. پیچ کردن سنگ تراورتن نما قیمت و هزینه ی بسیار مناسب تری نسبت به سایر سنگ نماها خواهد داشت. اگر عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما انجام می شود صرفا به خاطر محکم کاری سنگ نما برای جلوگیری از سقوط و کنده شدن سنگ از نما به پایین ارتفاعات می باشد.

نماشویی

پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت در قزوین

سنگ گرانیتی در قزوین در رنگ و وزن های بالایی موجود است این نوع سنگ از نظر مقدار جذب آب در سطح پایینی قرار دارد و همین باعث می شود که در موقع سنگ کاری سیمان به سنگ گرانیت به خوبی نچسبد و احتیاج به پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت را تا چندین برابر افزایش دهد. سنگ گرانیت به خاطر تنوع در رنگ، براق بودن، زیبایی در نمای ساختمان ها استفاده می کنند. نیروهای ماهر با تجربه برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت در نما به کمک ابزار مخصوص دریل، مته الماسی جهت سوراخ کاری سنگ گرانیت برای عملیات پیچ و رولپلاک نما استفاده می کنند. پیچ ها در سنگ های گرانیتی باید هر 40 سانتی متر زده شود و در پایان روی سنگ گرانتی را با رنگ روغن پوشانید. در ارتباط با نصب سنگ گرانتیت بهتر است به پشت سنگ چسب زده شود و با پیچ و رولپلاک با تراکم زیاد روی آن زده شود تا خطر افتادن و سقوط سنگ دوباره تکرار نشود. در نظر داشته باشید پیچ هایی که برای محکم کاری سنگ نما استفاده می شود از نوع گالوانیزه ی ضد زنگ باشند. یعنی در مقابل رطوبت و آب مقاوم باشند.

 

بهترین نوع پیچ برای پیچ رولپلاک نمای ساختمان در قزوین چیست؟

در اصل بهترین و پر کاربردترین نوع پیچ که در اثر بارشهای باران، برف، رطوبت از مقاومت کافی برخوردار باشد پیچ چهار سوی 5یا 6 سانتی ضد زنگ گالوانیزه می باشد. گالوانیزه بودن پیچ باعث می شود که سالیان سال بر روی نما دوام و استقامت داشته باشد و زنگ نزند البته در این بین چهار سو بودن پیچ هم حائز اهمیت خاصی می باشد. زیرا بر روی نما به آسانی با پیچ گوشتی بسته می گردد. توجه کنید به علت حساس بودن کار پیچ و رولپلاک سنگ نما در بخش ارتفاع بهتر است شخص متخصص ارتفاع کار یا نماکار ایراد و مشکلاتی که در حین انجام کار در بخش نما وجود دارد را به صاحب ساختمانی گزارش دهد. این ایرادات ممکن است به این صورت باشد که نما دارای ترکهایی باشد که احتیاج به آبندی داشته باشد تا رطوبت و ..باعث تخریب نمای ساختمان نشود. یا امکان دارد بند سنگ های نما خالی شده باشد و..اگر این خدمات همراه با عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما صورت گیرد قیمت مناسبی خواهد داشت. زیرا استادکار ابزار و وسایلشان در همان محل دایر می باشد.

اب بندی نما

 

آیا نمای ساختمان پس از عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما زشت دیده خواهد شد؟

سنگ های تراورتن، مرمریت بالاترین درصد سنگهای نمای ساختمان را در شهر قزوین تشکیل می دهند امکان خزینه کردن دارند. پس از این عمل بتونه همرنگ سنگ نما روی پیچ کشیده می شود تا سنگ به شکل برجسته مشاهده نشود و پیچ پنهان گردد اما در سنگهای گرانیت پیچ هم سطح گرانیت بسته می شود و در صورت امکان یک رنگ همرنگ گرانیت بر روی پیچ زده شود توجه کنید بتونه ای که بر روی پیچ زده می شود همرنگ سنگ آماده می شود دارای استقامت بالا و درجه ی آب گریزی است. هر اندازه پیچ کار با کیفیت بالا کار کند بتونه روی پیچ از نمای نزدیک با حدودی دیده می شود.

جمع بندی

پیچ کردن سنگ نما در شهر قزوین هم مانند دیگر شهرهای ایران دارای اهمیت است و این عمل برای همه ی انواع سنگهای نما از قبیل تراورتن، مرمر، مرمیت رومی با ابزار بادبر و گرانیت یا حتی سرامیک هم مناسب می باشد البته روش پیچ کردن هر سنگی با توجه به نوع آن با سنگ دیگر متفاوت است .به منظور مقاومت بیشتر سنگ ها پس از محکم کردن فاصله سوراخ هایی که روی سنگ زده شود بر اساس نوع سنگ متفاوت می باشد. سنگهای تراورتن که بیشتر اندازه بزرگتری دارد هر 40 سانت یک سوراخ زده می شود و برای سنگ های مرمر که بیشتر اندازه ی کوچکتری دارند هر سنگ 20 در سی سانت یک پیچ بسته می شود. گاهی استفاده از مواد نانو ضد آب برای پشت سنگهای چسبیده به نما از شل شدن این سنگها و خطر ریزش آنها جلوگیری به عمل خواهد آورد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *