پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شرق تهران

به نظر شما پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان چقدر اهمیت دارد؟

گروه پیچ و رولپلاک نما اماده خدمت رسانی به عزیزانی است که در منطقه شرق و غرب در استان تهران و کرج زندگی میکنند.

این خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در شرق تهران میباشد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در شرق تهران

روش هایی که برای پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در شرق و غرب تهران استفاده می شود کدام یک می تواند بهتر از دیگری به نظر برسد؟

چطور ممکن است با کمترین هزینه بتوانیم روند پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در تهران  را به اتمام برسانیم؟

کار در ارتفاع و پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در غرب از دسته موارد مهم و همیشگی محسوب می شود که جا دارد یک بررسی دقیق در مورد انواع محکم سازی سنگ در تهران صورت پذیرد.

انواع پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان شرق تهران

به طور کلی پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به دو دسته مهم تقسیم می شود، دسته اول استفاده از طناب برای مقاوم سازی نمای ساختمان است و دسته دوم مربوط به داربست خواهد بود.

در قدیم پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به وسیله داربست صورت می گرفت و این موضوع سبب شد که هزینه و زمان زیادی صرف باز و بسته کردن داربست صورت بگیرد از طرفی داربست ها برای کوچه های باریک و فضاهای محدود گزینه مناسبی نبودند وجود خطرات جدی در خصوص استفاده از داربست سبب شد که مهندسین به فکر استفاده از روش دیگری باشند که داربست را به طور کلی کنار بگذارد، در این بین پیچ کردن سنگ نما ابتدا در تهران با استفاده از طناب شروع به کار کرد و بررسی ها نشان می دهد که استفاده از طناب سبب می شود که هزینه ها تا حد بسیاری کاهش یابد و دیگر دشواری و خطرات استفاده از داربست نیز به حداقل برسد.

اهمیت استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در تهران و کرج

بسیاری از ساختمان ها پس از مدتی دچار تحلیل شده و سنگ های نمای آنها نیز لق و فرسوده می شود، ترک خوردگی و جدا شدن سنگ ها سبب بروز خطرات مختلف و همینطور نازیبایی ساختمان می شود، به این ترتیب دوره ای از چسب های قوی در این مسیر استفاده شد اما نتایج حاصل آنطور که باید افاقه نکرد و با روی کار آمدن پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شرق تهران دیگر مشکلات در این لاین به حداقل رسید.

استفاده ازپیچ و رولپلاک کردن نما در تهران و کرج سبب می شود که ظاهر ساختمان شما یک دست و ایمن باشد از طرفی انتخاب پیچ و رولپلاک نما با طناب نیز سبب می شود که به این هدف با حداقل هزینه موجود دست یابید.

نحوه اجرای پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در شرق تهران

برای اینکه پیچ و رولپلاک سنگ  به طور دقیق صورت بگیرد می بایست اجرا و نصب آن طبق قوانین موجود دنبال شود. به طور کلی پیچ و رولپلاک ساختمان قطعه ای است که نقش یک بند را ایفا می کند و عموماً بهتر است که از پیچ های گالوانیزه به طول ۵ سانتی متر و جنس رولپلاگ فیبر و یا پلاستیک استفاده شود.

روش کار به این صورت است که در هر ۵۰ سانتی متر از نمای ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده می شود و در صورتی که عرض نما کمتر از ۵۰ سانتی متر بود بهتر است که بر روی هر یک از پلاسک ها دو پیچ شده شود.
اگر قسمتی از سنگ نما ساختمان ریزش کرده باشد برای مستحکم کردن آن بخش با پیچ نیاز است که در ابتدا محلی که دچار ریزش شده تمیز شود و تمامی نخاله های به جا مانده جداسازی شود،

سپس باید پشت سنگ از ابزاری به سنگ فرز شکاف استفاده شود و چسب های مخصوص سرامیک و همینطور پودر سنگ و سیمان سفید نیز نیاز است تا محل مورد نظر با دقت بازسازی شود.

استفاده از چسب های مخصوص سرامیک و همینطور سیمان های درز گیر سبب می شود که روی پیچ ها و بندهای نما مستحکم تر شده و به نوعی از نفوذ آب به پشت سنگ نما جلوگیری شود.
بهتر است که پیچ های استفاده شده برای تثبیت سنگ ها که با راپل انجام میگردد  قطر و طول استانداردی داشته باشند.

ممنون که مقاله ما را خواندید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *