محکم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک نما در رشت

 

پیچ و رولپلاک نما در رشت بهترین گزینه به منظور تثبیت و محکم سازی نمای ساختمان است. گاهی اوقات نمای زیبای یک ساختمان به علت سقوط برخی از سنگ نماها از دست می رود، اما با استفاده از تثبیت این سنگ ها می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد و با پیچ و رولپلاک نما در رشت زیبایی ساختمان را به همان حالت قبل برگرداند. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با همه جزئیات مقاوم سازی سنگ نما آشنا کنیم.

برخی از عوامل مختلفی که منجر به آسیب به نمای ساختمان می شوند در این قسمت شرح داده می شوند. مقاومت چسب استفاده شده برای نصب سنگ نماها بالاست اما شرایط جوی نامساعد و مخصوصا انقباض و انبساط ایجاد شده با تغییر دما منجر به کاهش مقاومت سنگ نما و سقوط آن می شود. به جای اینکه بعد از سقوط سنگ نما به فکر استفاده از پیچ و رولپلاک باشید، بهتر است از همان ابتدا این کار را انجام داده و در هزینه هایی که در آینده بایستی متحمل شوید، جلوگیری نمایید.

پیچ و رولپلاک نما در رشت برای محکم سازی سنگ نما در ساختمان های قدیمی بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد چرا که نمای این ساختمان ها رفته رفته شروع به فرسایش می کند. بسیاری از سنگ نماهای قدیمی ممکن است برای شما جذاب باشند و مسلما نمی خواهید که به آنها آسیبی وارد شود. بنابراین بهتر است که برای حفظ نمای بناهای قدیمی روش پیچ و رولپلاک را بکار ببرید.

علاوه بر این معمولا در طراحی نماهای قدیمی سنگ های ریز و درشت در کنار هم به کار رفته اند و این امر باعث شده در طول زمان دچار فرسایش بیشتری شوند. با پیچ و رولپلاک می توان از آسیب بیشتر به این سنگ نماها جلوگیری کرد.

محکم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک

 

ویژگی ها و مزایای پیچ و رولپلاک و انواع مختلف آنها

با انجام عملیات پیچ و رولپلاک نما در رشت دیگر هیچ گونه نگرانی بابت خراب شدن نمای ساختمان خود نداشته باشید. روش محکم سازی سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک از جمله کاربردی ترین ابزارها در این زمینه می باشد. در ادامه به توضیح مختصری درباره پیچ و رولپلاک و انواع مختلف آنها می پردازیم.

در واقع پیچ از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها جهت ایجاد اتصال در قطعات مختلف است. در پیچ دو قسمت کلی قابل مشاهده است: کلگی و پایه ی استوانه ای که البته نام دیگر کلگی، سرپیچ می باشد. قسمت پایه پیچ دارای شیارهای با طرح ها و شکل های متنوع و به منظور انجام کارهای مختلف می باشد. پیچ ها همچنین مطابق جهت باز و بسته شدن آنها به دو دسته ی راست گرد و چپ گرد تقسیم بندی می گردند.

انواع مختلف پیچ عبارتند از: پیچ فلز، پیچ چوب، پیچ چشمی، پیچ شش گوش، پیچ فیکس و پیچ ام دی اف.

از جمله ویژگی ها و مزایای پیچ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. افزایش مقاومت کششی به علت رزوه های موجود در پایه ی پیچ

2. مقاومت بالا در برابر رطوبت و ضد زنگ

3 باز و بسته شدن راحت تر پیچ نسبت به دیگر روش های ایجاد اتصال

4. تنوع بالای پیچ ها در اندازه ها و مدل های مختلف 5. کاربرد های متنوع و زیاد آنها
رولپلاک ها دارای جنس های مختلفی مثل فیبر، پلاستیک و یا فلز هستند.

هنگامی که قصد اتصال قطعه ای را به وسیله ی پیچ داریم اما وزن قطعه زیاد بوده و پیچ نمی تواند این وزن را تحمل کند، از رولپلاک استفاده می کنیم. همچنین در مواردی که قصد اتصال یک قطعه ی شکننده را به دیوار داریم برای اینکه قطعه و نیز دیوار دچار ترک خوردگی نشوند، می توانیم از رولپلاک استفاده کنیم. از رولپلاک به علت هزینه ی پایین و مزایایی که دارد در صنایع مختلف استفاده می شود.

انواع مختلف رولپلاک براساس کاربرد عبارتند از: ساده، پروانه ای، فیشر، فلزی، HUD، لبه دار و شاخک دار.

عایق کاری نمای ساختمان در رشت

جزئیات استفاده از پیچ در محکم سازی سنگ نما چیست؟

استفاده از پیچ های متناسب با هر سنگ نما به درستی و با دقت توسط گروه مجرب پیچ و رولپلاک نما در رشت اعمال می شود. بکارگیری پیچ مناسب هنگام پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار ضروری است. میزان ضخامت مجموعه ی سنگ و ملات به کار رفته در پشت آن در انتخاب سایز مناسب پیچ مهم است. بنابراین با توجه به به طراحی نما، پیچ مناسب توسط راپل کاران ماهر در پیچ و رولپلاک نما در رشت به کار برده می شود.

از آنجایی که پیچ گالوانیزه مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی، شرایط نامساعد جوی و تغییرات آب و هوایی دارد، به منظور عملیات اسکوپ سنگ نمای فضای خارجی ساختمان بسیار مناسب می باشد. علاوه بر مقاومت خود پیچ، میزان مقاومت بتونه ی بکار رفته روی آن نیز مهم است.

پیچ های بکار رفته در اسکوپ کردن سنگ نما از نظر قدرت کششی مورد آزمایش قرار می گیرند. این پیچ ها در صورت کنده شدن سنگ نما وزن آن را تحمل کرده و از سقوط آن جلوگیری می کنند. اما نکته ی مهم دیگر فاصله ی پیچ ها نسبت به هم است. فاصله ی پیچ ها با توجه به طول و عرض سنگ نما متفاوت است و این فاصله بایستی با دقت کافی محاسبه شود تا کارایی لازم را داشته باشد. فاصله ی پیچ ها از هم در سنگهای با طول بیشتر از 1 متر و عرض 40 سانتی متر، تقریبا 50 سانتی متر می باشد و این مقدار بسته به طول و عرض نما متغیر است.

نکته ی بعدی که در استفاده از پیچ در مقاوم سازی سنگ نما باید در نظر گرفت این است که استفاده از پیچ 2 سو برای این کار توصیه نمی شود. علت آن جدا شدن چندین مرتبه ای پیچ 2 سو از سرمته در حین کار است که این مسئله راپل کاران را خسته می کند و باعث پایین آمدن دقت و کیفیت کار می شود. مناسب ترین نوع پیچ برای این عملیات پیچ 4 سو است که همراه با سرمته 3 سو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی انواع رولپلاک مورد استفاده در محکم سازی سنگ نما

توجه به انتخاب رولپلاک های مناسب جهت تثبیت سنگ نما اهمیت زیادی دارد. انواع مختلفی از رولپلاک برای پیچ کردن سنگ نما در رشت گیلان استفاده می شود که در ادامه به معرفی ویژگی های مهم هر یک می پردازیم.

رولپلاک توکار: پرکاربردترین رولپلاک مورد استفاده در پیچ و رولپلاک نما می باشد و در ایران به علت استفاده از ملات در پشت سنگ نما بسیار بکار گرفته شده و به خوبی منجر به تثبیت سنگ به ملات پشت آن می شود.

رولپلاک لبه دار یا روکار: این نوع رولپلاک بیشتر جهت نصب قطعات روی سطوح مختلف کاربرد داشته و استفاده بسیار کمی در مقاوم سازی نما دارد.
رولپلاک پروانه ای: این رولپلاک جهت نصب و اتصال قطعات به سطوحی که پشت آنها خالی است به کار می رود و در برخی موارد نیز در محکم سازی نما مورد استفاده قرار می گیرد. پره های این رولپلاک پس از ورود به سطح باز شده و به خوبی در آن تثبیت می شوند.

رولپلاک فیشر: رولپلاکی است که امروزه در ایران نیز مشابه خارجی آن تولید می شود و به منظور نصب و اتصال قطعات به سطوح بدون ملات بکار می رود. این رولپلاک به خوبی قطعه را تثبیت کرده چرا که در پشت سطح جمع شده و با این کار به خود سطح گیر می کند. این رولپلاک نیز برخی اوقات در اسکوپ سنگ نما استفاده می شود.
راپل کاران متناسب با پیچ و رولپلاکی که انتخاب می کنند، بایستی دریل مناسبی را در هر مرحله بکار بگیرند.

قبل از شروع کار سنگ نمای ساختمان به صورت کامل توسط تیم ماهر پیچ و رولپلاک نما در رشت بررسی شده و رولپلاک های مناسب انتخاب می شوند.

افزایش ایمنی با مقاوم سازی سنگ نما در رشت

ایمنی نمای ساختمان خود را با پیچ و رولپلاک نما در رشت بالا ببرید. امروزه اسکوپ کردن و یا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بسیار مهم بوده و مورد توجه قرار گرفته است چرا که از سنگ های بزرگتر در نمای ساختمان ها به خاطر زیبا سازی بیشتر استفاده می شود و این سنگ ها به علت وزن زیادی که دارند بایستی تثبیت شوند.

مقاوم سازی سنگ نما در رشت باعث افزایش ایمنی در برابر خطرات احتمالی ناشی از افتادن سنگ می شود. باران های شدید، طوفان و بادهای با سرعت زیاد و نیز عوامل دیگری مثل زلزله ممکن است باعث سقوط و کنده شدن سنگ نما شوند و خطراتی را برای افراد به وجود آورند.

بنابراین مقاوم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک نما در رشت امنیت افراد را بالا می برد.

حتما تا به حال شنیده و یا دیده اید که فردی در اثر افتادن سنگ نما دچار آسیب شده و یا وسیله ای در اثر سقوط نما دچار خسارت شده است، و احتمالا از خود پرسیده اید که آیا راهی برای محکم سازی سنگ نما وجود دارد؟ پیچ و رولپلاک نما روشی برای جلوگیری از این خطرات و صدمات احتمالی می باشد. با اسکوپ کردن سنگ نمای ساختمان خود دیگر نگران سقوط آنها و صدمه زدن به ساکنین و عابران نباشید. راپل کاران با مهارت بالایی عملیات پیچ و رولپلاک نما در رشت را انجام می دهند.

پیچ و رولپلاک نما در رشت چگونه انجام می شود؟

اگر می خواهید بدانید که نحوه ی انجام پیچ و رولپلاک نما در رشت به چه صورت است و به طور کلی پیچ و رولپلاک نما چگونه انجام می شود، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورید.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در واقع روشی جهت تثبیت سنگ نمای ساختمان و جلوگیری از ریزش آن می باشد. این روش به دو صورت با داربست و بدون داربست و با استفاده از طناب انجام می شود. امروزه روش بدون داربست مرسوم تر بوده و مزایایی نیز نسبت به روش دیگر دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

پیچ و رولپلاک نما در رشت به منظور مقاوم سازی نمای ساختمان و بالا بردن سطح ایمنی بسیار ضروری و مهم می باشد. جنس رولپلاک ها معمولا پلاستیکی و یا مخروطی است. انواع مختلفی از پیچ جهت اسکوپ کردن سنگ به کار برده می شود که پیچ گالوانیزه به جهت مقاومت بالاتری که دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

ابتدا توسط دریل معمولی سنگ را تا زمانی که به بتن برسد سوراخ کرده و سپس توسط دریل چکشی بتن را نیز سوراخ می کنند. پس از آن توسط پیچ و رولپلاک سنگ را تثبیت می کنند. اما در مرحله ی آخر به منظور اینکه پیچ ها نمایان نشوند از بتونه ای که همرنگ سنگ نما باشد استفاده کرده و روی پیچ و رولپلاک می زنند تا زیبایی نمای ساختمان از بین نرود.

پیچ و رولپلاک نما در رشت چگونه انجام می شود؟

ترمیم بندکشی و ترک های سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک نما در رشت

همان طور که گفته شد علاوه بر انجام پیچ و رولپلاک نما در رشت، امکان قرار دادن سنگ های جدید به جای انواع کنده شده و نیز ترمیم قسمت های جدا شده ی سنگ نماها وجود دارد.
از جمله کارهای ضروری در مقاوم سازی نمای ساختمان ترمیم بندکشی هایی است که به مرور زمان از بین رفته است.

این کار مانع از نفوذ رطوبت به زیر سنگ ها شده و از جدا شدن زودهنگام آنها جلوگیری می کند. انجام بندکشی مقاومت نما را بیشتر تضمین می کند. اما اگر سنگ نما در اثر عوامل مختلف دچار ترک خوردگی شده باشد هم هیچ جای نگرانی نیست چرا که با استفاده از بتونه های مناسب و همرنگ سنگ این ترک ها نیز پوشانده می شوند و اثری از آنها بر جای نمی ماند.

تمامی مواردی که در بالا اشاره شد به بهترین صورت ممکن توسط راپل کاران ماهر و مسلط در زمینه پیچ و رولپلاک نما در رشت انجام می شود. فقط کافی است که پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در رشت و گیلان را به این راپل کاران مجرب بسپارید و نمای ساختمان خود را برای همیشه مقاوم سازی کنید.

ترمیم بندکشی و ترک های سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک نما در رشت

نکات مورد توجه در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چیست؟

قبل از شروع هر کاری بایستی نکات مهم آن را مورد بررسی قرار داده و با چند و چون آن آشنایی پیدا کرد. تثبیت سنگ نمای ساختمان نیز از جمله کارهایی است که نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد. در این قسمت به ذکر برخی از نکات پیرامون پیچ و رولپلاک نما می پردازیم.

محل نصب پیچ و رولپلاک به فاصله ی هر 50 سانتی متر از نمای ساختمان است. این روش می تواند جهت تثبیت سنگ هایی که عرض آن ها کمتر از 10 سانتی متر است به کار رود.

باید توجه داشت که نحوه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با توجه به نوع سنگ بکار رفته در نما متفاوت است. به عنوان مثال برای سوراخ کردن انواع مختلف سنگ بایستی از دریل های مخصوص استفاده کرد تا آسیبی به آن وارد نشود. بنابراین قبل از انجام تثبیت سنگ نما توسط گروه مجری پیچ و رولپلاک در رشت مواردی مثل جنس سنگ های به کار رفته در نما و رنگ آنها، کیفیت سنگ، ضخامت و ابعاد سنگ، چگونگی انجام نماکاری، نوع مصالح مصرفی و نحوه ی انجام نماکاری و همچنین جنس سطح و یا دیواری که نماکاری شده بایستی به طور دقیق بررسی شود و با توجه به این موارد، ابزار و وسایل مناسبی برای اجرای کار بی نقص انتخاب شود.
در نظر گرفتن موارد ذکر شده باعث می شود که اجرای اسکوپ نما به درستی و با کیفیت دنبال شده و مانع از آسیب جبران ناپذیر به نما می گردد. محکم سازی سنگ نما در رشت با مهارت و دقت بالایی اجرا می شود و راپل کاران با تجربه به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام می دهند.

وسایل مورد نیاز برای حفظ ایمنی راپل کاران

حفظ ایمنی راپل کاران از جمله موارد مهمی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد تا از خسارات جانی به این افراد جلوگیری شود.
راپل کاران از دو طناب اصلی و حمایتی برای فرود استفاده می کنند. این طناب ها قابلیت تحمل بار بسیار بالایی دارند و امنیت آنها را هنگام پایین آمدن تضمین می کنند.
بنابراین راپل کاران فعال در زمینه محکم سازی نما در رشت با امنیت بالا به فعالیت می پردازند.

نکات مورد توجه در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چیست؟

مزایای استفاده از روش راپل نسبت به داربست چیست؟

پیچ و رولپلاک نما در رشت به هر دو روش استفاده از طناب یا همان روش راپل و نیز استفاده از داربست انجام می شود. اما روش راپل مزایایی نسبت به استفاده از داربست دارد، از جمله امنیت بیشتر آن برای راپل کاران و نیز عابران پیاده نسبت به داربست. راپل کاران با استفاده از طناب حمایتی با امنیت کامل پایین می آیند.

از مزایای دیگر می توان به عدم اختلال در رفت و آمد با بکارگیری این روش اشاره کرد. بکارگیری داربست فضای زیادی را در مقابل ساختمان اشغال می کند و انجام عملیات پیچ و رولپلاک ممکن است زمان بر باشد، بنابراین استفاده از داربست می تواند مشکلاتی در تردد ایجاد نماید.

مورد دیگری که منجر به محبوبیت روش راپل شده است، سرعت کار بالا و دقت کافی برای انجام کار است. با استفاده از این روش کار پیچ و رولپلاک نما در ساختمان های بزرگ با سرعت بیشتری پیش می رود و موجب رضایت کاربران می گردد. علاوه بر این نصب و برقراری داربست زمان بر بوده و هزینه های اضافی برای کاربران دارد. بنابراین اسکوپ کردن سنگ نما با استفاده از راپل کاران با تجربه بیشتر بکار گرفته می شود. این روش را می توان جزو به صرفه ترین و بهترین روش ها برای مقاوم سازی سنگ نما در نظر گرفت.

مزایای استفاده از روش راپل نسبت به داربست چیست؟

آیا استفاده از پیچ و رولپلاک باعث از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان می شود؟

اما شاید بپرسید که آیا استفاده از این پیچ ها خود باعث از بین رفتن زیبایی سنگ نماها می شود؟ اما می توان گفت که استفاده از پیچ و رولپلاک هیچ اختلالی در زیبایی نمای ساختمان ایجاد نمی کند و در داخل نما مشخص نمی شوند.

بعد از انجام پیچ و رولپلاک نما، بتونه ای هم سطح و همرنگ با سنگ را روی آن به کار می برند تا برجستگی آن مشخص نباشد. با این کار پیچ و رولپلاک از فاصله ی حداقل 5 متری قابل مشاهده نیست و شما سنگ نمای مقاوم و در عین حال زیبایی خواهید داشت.

لازم به ذکر است اجرای عملیات پیچ و رولپلاک به علت سوراخ کردن سنگ و بتن نمای ساختمان را خاکی می کند، اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که اقدامات لازم جهت تمیز کاری و نیز عملیات ترمیم و پر کردن ترک ها توسط راپل کاران به خوبی انجام می شود.

با استفاده از خدمات پیچ و رولپلاک نما در رشت می توانید ساختمانی با نمای زیبا و مقاوم داشته باشید. بنابراین جزئیات مربوط به محکم سازی نما در رشت را با اطمینان خاطر به گروه مجرب تثبیت نما بسپارید.

آیا استفاده از پیچ و رولپلاک باعث از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان می شود؟

چه زمانی برای انجام پیچ و رولپلاک نما مناسب است؟

گروه مقاوم سازی سنگ نما در رشت آماده ی انجام این کار در هر زمانی می باشد. امکان انجام پیچ و رولپلاک نما در تمامی فصول سال فراهم می باشد، اما با توجه به مواردی که قبلا اشاره شد بهتر است که در شرایط نامساعد آب و هوایی این کار انجام نشوند.

شرایط آب و هوایی نامساعد مثل بارندگی شدید می تواند برای راپل کاران خطرناک باشد چرا که آنها از وسایل برقی استفاده می کنند و ممکن است در معرض برق گرفتگی قرار بگیرند. علاوه بر این موقعی که در شرایط یخ زدگی کار می کنید، رطوبت در پشت سنگ نما باعث بروز مشکلاتی در انجام کار توسط راپل کاران می شود.

تیم با تجربه ی پیچ و رولپلاک نما در رشت زمان مناسب برای انجام این کار را تشخیص می دهند و با شروع کار در بهترین زمان ممکن امنیت و کیفیت را تا حد ممکن بالا می برند.

با توجه به مطالبی که گفته شد نتیجه می گیریم که بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه تثبیت سنگ نما را می توانید با انجام پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در رشت و گیلان دریافت کنید و از سنگ نمای بسیار مقاوم و زیبای خود کمال رضایت را داشته باشید. بهتر است تا دیر نشده نسبت به محکم سازی نمای ساختمان خود اقدام کنید.