عایق کاری پنجره نما

برای عایق کاری پنجره نمای ساختمان ها لازم است چندین نکته را مورد توجه قرار دهیم. اول اینکه باید به صورت تخصصی بررسی شود که نفوذ آب و یا هدر رفت انرژی دقیقا از کدام ناحیه است.

کی از نکات این است که بدانیم استحکام خوب قاب های پنجره ها که از جنس فلزاتی مانند آهن یا آلومینیوم است، موضوعی غیرقابل انکار می‌باشد اما در زمستان وجود این فلزات به دلیل رسانایی بسیار زیادی که دارند، باعث می‌شوند که گرما به بیرون هدایت شود و حتی با اتفاق افتادن پدیده میعان، قطرات آب روی قاب و لبه پنجره ها به وجود آید که در هوای سردتر منجر به یخ هایی می‌شوند که از لبه پنجره ها آویزان است و نیک می‌دانیم این مسائل برای سلامت جان افراد کم مخاطره هم نیستند. این موضوع یکی از موضوعاتی است که عایق کاری پنجره نمای ساختمان را اهمیت می‌بخشد.

نکته دیگر قابل بحث در این مورد تک لایه بودن پنجره های قدیمی است که بر همگان واضح است، امروزه استفاده از پنجره های تک لایه یکی از اولین موارد هدر رفت انرژی محسوب می‌شود و به خوبی می‌دانیم در درجه اول استفاده از پنجره های دو جداره و حتی سه جداره بسیار مناسب‌تر هستند. یکی دیگر از موارد قابل توجه، استفاده از عایق های پروفیل می‌باشد که برای جلوگیری از هدر رفتن گرما در عایق کاری پنجره نماها استفاده می‌شود.

چسب کاری پنجره نما

در چسب کاری پنجره نما شما به عنوان مصرف کننده در انتخاب رنگ چسب، گزینه هایی مانند رنگ های سفید و قهوه ای و مشکی و سایر رنگ ها که در بازار وجود دارد، آزادی انتخاب دارید. در حقیقت چسب کاری پنجره نما برای جلوگیری از هدر رفتن گرما و سرما از لا به لای درزهای پنجره صورت می‌گیرد که یکی از مقدمات صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان و تابستان محسوب می‌شود و جزو مواردی است که تمامی سازندگان ساختمان‌ها سعی در انجام این فرآیند دارند.

چسب ها نیز انواع گوناگونی دارند و مثلا از مواد پلی اورتان و یا سیلیکونی تشکیل شده اند که تمامی این گزینه ها عایق های خوبی برای درزها محسوب می‌شوند.

همان طور که گفته شد این چسب ها در رنگ های متفاوت در بازار موجود هستند. بعضی افراد صرفا دوجداره کردن شیشه پنجره های خود را در صرفه جویی در مصرف انرژی کافی می‌دانند، اما لازم است که بدانیم مواردی همچون ورود گرد و غبار به منزل و ساختمان شما، و همین احساس سرمایی که با وجود بالا بودن حرارت شوفاژ و یا شومینه خانه دارید نشان از هدر رفتن انرژی از داخل خانه به بیرون است که بسیار ساده و با چسب کاری پنجره نما می‌توانیم از این هدر رفتن جلوگیری کنیم و امروزه نیز لزوم حل شدن این موضوع در تمامی کشورهای دنیا به اثبات رسیده است.

 

رزین کاری پنجره نما

رزین کاری پنجره نمای ساختمان امروزه در بین مشتریان بسیار کاربردی و پر طرفدار است زیرا رزین کاری پنجره نما یکی از مطمئن ترین و موثر ترین روش های آب بندی پنجره نماست و هدر رفت انرژی را نیز به حداقل می‌رساند.
در رزین کاری پنجره نما از ماده ای به نام رزین استفاده می‌گردد که ماده ای چسبناک و بی رنگ است و این بی‌رنگ بودن باعث می‌شود که با همه رنگ پنجره و حتی دیوار هارمونی رنگی داشته باشد و این موضوع یعنی احتیاجی نیست که شما نگران زیبایی نمای ساختمان خود باشید و با خیال راحت می‌توانید از رزین کاری پنجره نما بهره بگیرید. رزین ماده ای است که به صورت طبیعی در دسترس است و همچنین به صورت مصنوعی نیز تولید می‌شود. این ماده کاربردی در رزین کاری پنجره نما برای براق کردن و جلا دهندگی در نمای ساختمان ها و پنجره ها نیز استفاده می‌شود. خوب است آگاه باشیم که برای فرآیند عایق کاری پنجره نما غلظت آن در نتیجه کار بسیار مهم و موثر است و به صورت غلیظ مصرف می‌شود. همچنین اگر مصرف کننده تمایل داشته باشد که برای جلا دادن نمای ساختمان رزین را مصرف کند، توصیه می‌کنیم که با تینر ترکیب شود.

آب بندی نمای پنجره نمای ساختمان

خوب می‌دانیم که آب بندی نمای پنجره نمای ساختمان برای هر ساختمان و سازه ای ضروری است زیرا در بسیاری از ساختمان ها در مواقع بارش برف و باران و یا حتی در اثر شست و شوی جداره بیرونی پنجره ها، آب به داخل نفوذ می‌کند و موجب نشت آب به داخل پنجره ها می‌شود و ممکن است نم و رطوبت به دیوار ها نیز سرایت کند. برای آب بندی نمای پنجره نمای ساختمان ها، ما استفاده از نانو را پیشنهاد می‌کنیم که متخصصان این زمینه برای خدمت رسانی آماده هستند. در صنعت آب بندی نمای پنجره نمای ساختمان فقط نشت آب نیست که کار را مهم جلوه می‌دهد امروزه مسئله جلوگیری از هدر رفتن انرژی و گرما و سرما در زمستان و تابستان دغدغه سازندگان ساختمان ها و اهالی فن است.

3 thoughts on “چسب کاری پنجره نما عایق پنجره نمای ساختمان رزین کاری پنجره نما تهران و کرج”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.