کفسابی

کفسابی در تهران و کرج، خدمات کفسابی ساختمان، قیمت کفسابی

تاریخچه کفسابی در ایران با شرکت جهان فرود به 35 سال پیش باز میگردد.

تقریبا در همین حدود سال پیش ایتالیایی ها انجام کار کسابی را به ایران آوردند ولی به دلیل محدود بودن نیروی کار متخصص و گران بودن آن عملیات فقط برای بعضی از ساختمانها انجام میشد.

گذشت زمان باعث شد عملیات کفسابی در ایران به نحوی بومی شود تا جایی که امکانات و لوازم پیشرفته برای آن درون کشور فراهم آید.افراد زیادی بخاطر این حرفه مجبور به آموزش دوره های مختص به کفسابی شدند این عمل باعث شد تعرفه های قیمت تا حد قابل توجهی پایین آید.کار کفسابی در قدیم نوع دیگر از شغل سنگ کاران به شمار میرفت .

کفسابی مدرن
کفسابی با بهترین دستگاه

 

کفسابی از 2 کلمه ی کف و ساب تشکیل شده است که کف در این جا کف سنگ منزل ،محل کار،مغازه است که از نوع سنگ، سرامیک، بتن سنگ مرمر، گرانیت میتواند باشد.کلمه ی ساب هم به معنای سابیدن است. هر حرفه ای در زمان های متفاوت بخاطر نیاز و خواسته ی افراد مختلف در جامعه بوجود می آید.

خدمات کفسابی از زمانی دارای اهمیت شد که تقاضاها برای بهره گرفتن از انواع کف پوش ها،سنگ فرش ها در بخش نمای منازل مسکونی، تجاری زیاد شد.هدف اصلی از عمل کفسابی زیباسازی و جلوه بینظیر به بخشهای مورد نظر ساختمان میباشد.

در عملیات اجرایی کفسابی ،سنگسابی کلیه ی مواردی مثل: براق کردن ،درخشان کردن، گرفتن جرم روی سنگ ،شیشه ای کردن سنگ بر روی سنگ انجام میگردد.

کفسابی و سنگسابی دو کار اجرایی هستند که بر کف سنگهایی مثل: مرمر، گرانیت گوهر، دهبید، سرامیک، بتن و .. انجام میپذیرد.در عملیات کفسابی و سنگسابی، انجام کار لایه برداری به اندازه ی 1تا 5 میلی متر به وسیله ی دستگاه های مخصوص از روی سطح سنگ برای از میان بردن هر گونه جرم و درخشندگی هر چه زیادتر سنگ کف و برطرف سازی ایرادات دیگر انجام میشود.

در این مقاله سعی بر بررسی موضوع کفسابی در تهران و کرج، خدمات کفسابی ساختمان ،قیمت کفسابی خواهیم پرداخت پس با ما همراه شوید.

کفسابی جهان فرود
کفسابی جهان فرود در تهران و کرج

 

قیمت اب بندی نما

کفسابی چیست

کفسابی نوعی حرفه و عمل تخصصی است که برای از میان بردن بالا و پایین های سطح کف سنگ ویا از بین بردن جرم سطح سنگ سیمان، گچ، مات بودن آن کاربرد فراوانی دارد.

گاهی اوقات در جایی رفتید که آنجا پر از سنگهای مختلف است ناگهان سنگی را در زیر پای خود همانند شیشه حس خواهید کرد که حاله ای از تصویر خود را در آن میبینید این سنگ شیشه ای است و عملیات کفسابی ایتالیایی بر روی آن به خاطر این که دارای ظاهر زیبا و درخشانی شود انجام میگردد.

عملیات کفسابی به کمک تجهیزات و دستگاههای مدرن امروزی صورت میگیرد.

کفسابی با هزینه مناسب
کفساب با قیمت مناسب در تهران

 

خدمات نطافت پاسیو و نورگیر

سنگسابی

عملیات اجرایی سنگسابی جز زیر مجموعه های کفسابی میباشد.به این صورت که سنگهای کف که جدید نصب شده اند را عمل لایه روبی سنگ انجام میدهند.

یعنی کار هم طراز کردن سنگها، برطرف کردن هر گونه جرم و کثیفی بر روی سطح کف سنگ، بر طرف کردن جای مواد اسیدی و هر گونه لک ،درست کردن حفره ها از جمله خدمات اجرایی سنگسابی میباشد.

اما این که عملیات سنگسابی کف سنگ به چه صورت انجام میشود؟

به وسیله ی دستگاه ساب زن یا سنگسابی میباشد که این دستگاه دارای لقمه های مختلف است که هر کدام کار یک بخش را انجام میدهند. لقمه ظاهری شبیه به آجر یا صابون جامد دارد که به پایین این دستگاه وصل میگردد.

این لقمه ها برای درخشان سازی کف سنگها بکار میروند. نوعی دیگر از لقمه برای عملیات پر ساختن درزها بکار میرود. و از نوع لقمه ایتالیایی برای تمیز و براق سازی فوق العاده سنگ استفاده میکنند.

 

کفسابی در کرج

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما

کف ساب

کف ساب نوعی وسیله ی برقی است که از این وسیله برای پاکسازی و تمیز سازی کف سطوح مختلف و متفاوتی مثل: سنگ، سرامیک ،موزاییک، چوب فرش استفاده میکنند. به کمک این وسیله سطوح یاد شده کاملا براق و شفاف خواهند شد.امروزه نوعی کف ساب ایتالیایی در بازار موجود است که سطوح کف سنگ را بسیار براق میسازد.

 

کفساب کیست ؟

فردی که عملیات کفسابی و سنگسابی را به خوبی و شکل صحیح انجام میدهد را کفساب گویند.هر فردی کفساب نیست فردی که تخصص لازم را بعد از سالها کار پیش استاد کار در زمینه ی کفسابی دیده باشد توانمند است چون در این زمینه تجربه کافی گرفته است و کار کردن با دستگاههای ساب زنی را به خوبی بلد است.

کفساب خوب و توانمند باید بتواند از عهده ی خیلی موارد به خوبی بر بیاید از جمله:

1-اثری از ناهمواری و کثیف بودن در سطح کف سنگ نماند. 2-تمام سطح ناهموار سنگ باید طی عملیات صاف شود .3-استفاده از دستگاه به خوبی بلد باشد طوری که شفافیت و درخشندگی خاصی بر روی سنگ بیاندازد.4- آنقدر کار بلد باشد تا بعد از اتمام کار بتواند تصویر نهایی خود را بر روی سنگ شفاف شده مثل آینه ببیند.5-گاهی اوقات درز،شکافی لابه لای سنگها وجود دارد که باید توسط عملیات اجرایی کفسابی کاملا پوشانده شوند.گاهی اوقات در ساختمان جایی که هستیم چه منزل و چه اداره نیازمند کفساب متخصص هستیم .

زمانی که سنگ یا کف ساختمان با یکدیگر در یک سطح تراز نیستند. راه حل این قضیه فقط به دست کفساب ماهر است. به این صورت که به وسیله ی موتور 3 فاز سنگ یا موزاییک های غیر هم تراز را صاف و هماهنگ و هم تراز میکند این کار به شکل ساییدن سنگ انجام میشود.

سپس توسط مواد بتونه مانند درزهای باز را پر میکند.سپس به وسیله ی پدهای خاص اقدام به براق کردن سنگ یا سزامیک مینماید.

گاهی اوقات در منزل مصالح ساختمانی ناخواسته بر روی کف سنگ یا موزاییک ریخته شده است و شما با هر چیزی قادر به پاک کردن آن نیستید در نتیجه مجبور خواهید شد توسط کفساب و به وسیله ی موتور مخصوص این موارد ریخته شده را پاک کنید بعد آن درزهای باز شده پر میشود.

در آخر هم توسط پدهای مخصوص ایتالیایی سنگ براق و شفاف خواهند کرد. گاهی کف سنگ یا سرامیک کمی لب پریدگی یا آسیب سطحی میبیند تنها راه حل برای ترمیم این مشکل اعزام کفساب با وسیله کفسابی میباشد. اگر سطح سنگ خیلی پریدگی نداشته باشد و آسیب کمی دیده باشد نوسط این دستگاه ترمیم خواهد شد. اما اگر عمق آسیب دیدگی زیاد باشد شکاف با مواد بتونه پر میگردد.

 

خدمات کفسابی
دستگاه کفسابی

 

خدمات نمای ساختمان

فایده کفسابی

عملیات کفسابی فواید بسیاری دارد از جمله

1-باعث میشود مواردی که دارای پستی و بلندی در سنگ، موزاییک میباشد را به آسانی رفع نماید. 2-به سنگ یا موزاییک ظاهری درخشان دهد طوری که سنگ مثل روز اولش شود.3-تمامی خط و خشهای روی سطح سنگ یا سرامیک را به بهترین شکل ممکن برطرف مینماید. 4-سنگهای شما که به مرور زمان قدیمی و کهنه میشوند بوسیله ی دستگاه سنگسابی مثل روز اول نو و تمیز و درخشان مینماید.5- استفاده از دستگاه سنگسابی عمر و دوام سنگ شما را بیشتر از قبل مینماید. 6-اگر از دستگاه سنگسابی استفاده نشود و ما نسبت به موضوع بی اهمیت باشیم در اثر مرور زمان آلودگی، جرم، کثیفی، ورود آب به داخل درزها و شکافهای سنگ و سرامیک بیشتر نفوذ مینماید و این عمل باعث میشود میزان خرابی و شکاف سنگ از قبل بیشتر شده و سنگ زودتر از قبل بشکند. پس تنها راه حل برطرف سازی این مشکل استفاده از فرد متخصص کفسابی و دستگاه مخصوص کفسابی میباشد.

ساب سنگ

برای عملیات ساب زدن سنگ به دنبال شرکتهای خدماتی معتبر در این راستا بروید .زیرا تجربه تیم اجرایی اثری شفاف بر روی نتایج کفسابی خواهد داشت .

فرد متخصصی که در راستای سنگ سابی کار میکند و از طرف شرکت به محل مورد نظر اعزام شده است قبل کار باید عمق و میزان خراشیدگی روی سطوح سنگ ،سرامیک بررسی کند زیرا گذشت زمان امکان آسیب دیدن سنگ زیاد است .

آسیبهایی مثل شکستگی سنگ ،خط ،شکاف روی سنگ .

در چنین مواردی فرد ماهر در زمینه ی کفسابی ابتدا میزان عمق شکسیدگی یا باز بودن درز سنگ باید بررسی کند و اگر میزان شکاف عمقی بود ابتدا باید این شکاف ترمیم سازد.

فردی که عمل سنگسابی سنگ انجام میدهد زمانی که سنگهای نامیزان را به صورتی میزان کرد و صاف و به موازات یکدیگر چیند در انتهای عملیات خود باید حتما کار چک کند و به ارتفاع لبه سنگ نگاه کند تا همه یکدست و به موازات هم قرار گیرند .

تا انعکاس نور و درخشندگی نور در سطوح کف سنگهای کنار هم به زیبایی بدرخشد.

فردی که به عنوان ساب زن بر روی کف سنگ اقدام به انجام کار میکند نباید با استفاده از دستگاه ساب زنی خیس این کار را انجام دهد چون هنگام پایان کار سطح سنگ تیره تر از زمانی خواهد بود که با استفاده از دستگاه ساب زن خشک عمل مینماید.

از مزایای دستگاه ساب زن خشک هر گونه گرد و غبار روی سطح سنگ از بین میرود.

اگر سنگ ما داری پستی و بلندی یاشد و یا این که ساختمانی را جدید احداث کردید که سنگ شما لک دار است این بخاطر چسب، مصالح ساختمانی، رنگ میتواند باشد که این موارد یاد شده توسط ساب سنگ از بین میرود.

هم چنین از ساب سنگ: برای رفع اشکالات موجود در سنگ، رفع کدر و مات بودن سنگ و در آخر انجام عملیاتی بر کف سنگ برای نتیجه ی براق و شفافیت بیشتر سنگ میتوان استفاده نمود.

ساب سنگ مدل و انواع گوناگونی دارد اما نوع بهتر ساب سنگ از جنس ایتالیایی است. در این نوع کف سنگ یا شی مورد نظر آنقدر براق میشود که این عمل نوعی کف سابی شیشه ای یا آیینه یی طلقی میگردد.

 

اجرای کفسابی
اجرای کفسابی جهان فرود

 

کفسابی در تهران

در شهر بزرگ تهران شرکتهای معتبر و با تجربه ای در زمینه ی کفسابی وجود دارند که از نیروهای با تجربه، حرفه ای، متخصص برای انجام خدمات کفسابی در تهران استفاده میکنند. هر ساختمانی در طول دوره ای نیاز به پاکسازی و تمیزسازی دارد که تنها این کار توسط نیروهای آموزش دیده این شرکتها در سریعترین زمان ممکن و به بهترین شکل لازم تحت عنوان خدمات کفسابی در تهران انجام میپذیرد.

توجه کنید عملیات اجرایی کفسابی را هر فرد عادی نمیتواند انجام دهد چون نتیجه ی آن جز ضرر و زیان و آسیب رساندن به بافت ساختمانی و سنگ چیز دیگری نخواهد بود.برای به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص شرکتهای معتبر و با تجربه در زمینه ی کفسابی در تهران، کرج با سرچ در گوگل میتوانید لیستی از این شرکتها به راحتی آماده کنید و برای انجام خدمات کفسابی ساختمانی خود از این شرکتها استفاده کنید.تنها با یک تماس نیاز خود را برای انجام عملیات کفسابی ساختمان اطلاع دهید .تا نیروهای کارآمد و متخصص در کوتاهترین زمان ممکن به محل اعزام شوند.

 

مجری کفسابی
مجری خدمات کفسابی

کفسابی سنگ تهران

به طور کلی هر ساختمانی برای طول عمر و دوام بیشتر خود نیازمند است که به شکل دوره ای مشخص برای بهتر و زیباتر شدن عملیات کفسابی یا سابیدن کف سنگ ساختمان انجام شود.این کار توسط نیروهای متخصص انجام میگردد.کفسابی سنگ تهران از جمله مواردی است که در بخش کفسابی شهرهای بزرگ و پرجمعیت مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است .

توجه به این نکته دارای اهمیت ویژه است که شهرهای بزرگ و پر جمعیت به علت ازدحام و میزان شلوغی و اوج ترافیک و دود حاصل از کارخانجات صنعتی و ترافیک بالا نیاز مردم به عمل تمیز و پاک سازی ساختمان و کف سنگ بیشتر از پیش میگردد.

شرکت کفسابی سنگ تهران تا حد بالایی به برآورده شدن نیاز افراد در این شهر بزرگ در 4 بخش شمال، شرق،غرب،جنوب پاسخگو درتلاش برای رفع نیاز خواسته ی افراد به بهترین و سریعترین شکل ممکن در تلاش میباشد.

در تهران، جهت جدید سازی سنگ ها یا عملیات کفسابی در ساختمان ها صورت میگیرد.

طوری که همه ی لایه های زبر،ضرر دیده ی ساختمان به وسیله ی افراد با تجربه ،حرفه ای در تهران به وسیله ی با کیفیت ترین ،بهترین ،پیشرفته ترین دستگاه های سنگسابی برداشته میشوند.

کفسابی سنگ کرج ،با استفاده از دستگاه کفسابی به بهترین شکل انجام میشود.

اگر سنگ ساختمان شما بر اثر مرور زمان زیاد استفاده شده و آثار کثیفی و سیاهی بر روی آن نقش بسته است، یا آثار مواد اسیدی روغنی در آن موجود است ،یا بر اثر رفت و آمد فراوان سطح کف سنگ چرک شده باشد یا این که کف سنگ دیوار پله ها، پایگرد، پارکینگ و..باید به کف ساب برای عملیات تمیز کاری رجوع فرمایید.

 

کفساب در تهران کرج
کفساب در تهران کرج

 

سایت کفسابی

در تعریف سایت کفسابی، سایتی معتبر در زمینه ی انجام خدمات عملیاتی کفسابی، نماشویی ،سنگسابی با بهترین دستگاه های به روز و پیشرفته ی ساب زنی سنگ، در کمترین زمان ممکن با صرفه جویی در بخش هزینه ها کلیه ی خدمات مربوط به ساختمان را اعم از برطرف سازی هر گونه کثیفی، سیاه شدن سنگ در اثر مرور زمان ،زبر بودن کف سنگ، برطرف سازی شکل لبه دار شدن سنگ که بر اثر عامل سنگ فرش شدن انجام شده است را با بکارگیری بهترین متخصصین در زمینه ی کف سابی یا ساب سنگ در کوتاهترین زمان ممکن تنها به وسیله ی سرچ در گوگل لیست آدرسی از این شرکتهای معتبر کفسابی در تهران، کرج بدست خواهید آورد.

این شرکتها نیروی با تجربه خود را به محل ساختمان مورد نظر اعزام خواهند کرد.

در سایت کفسابی انواع شرکتهای معتبر در این خصوص هستند که نمونه کارهای انجام شده خود را از نظر کفسابی در بخش های مختلف ساختمان به صورت تصویرهای مختلف قرار داده اند تا با حصول اطمینان مشتریان گرامی بهترین تصمیم برای انتخاب شرکت مورد نظر کفسابی انجام شود.

در این سایت معتبر، آدرس شرکت، نام مدیر عامل ،شماره های تماس ،نحوه ی فعالیت شرکت در زمینه ی کفسابی توضیح داده شده است .

شماره تماس برای مشتریان عزیز جهت سوال و پاسخ و فرستادن نیروی متخصص در زمینه ی کفسابی به بخش مورد نظر ساختمانی در داخل سایت آورده شده است .معمولا این شرکتها دارای مشاوره بصورت رایگان هستند.

از نظر سرعت انجام کار، کیفیت، بکارگیری ابزار، در سطح عالی هستند.قیمتی که برای انجام خدمات ارائه میکنند مناسب و در بیشتر بخشها همراه با تخفیفات لازم است.

از کارکنان مجرب که سابقه ی کاری طولانی دارند استفاده میکنند .حوزه و محدوده انجام دادن خدمات آنها در شهر تهران مشخص است. روشهای انجام کار این شرکتها به روز و کاملا جدید است .نوع عملیات کفسابی را در حد عالی و شفافیت کامل کف سنگ انجام میدهند.

 

کفسابی با روش جدید
کفسابی با روش جدید در تهران کرج

 

خدمات کفسابی

در قدیم برای پوشاندن سطح زمین در ساختمان های منازل ،ادارات از موکت استفاده میشده است .

معایبی که استفاده از موکت به همراه داشته است کثیف شدن آن به مرور زمان، سختی تمیزکاری و نظافت آن، هزینه بیشتر و زمان بالاتری نسبت به شکل امروزی تمیز کاری کف سنگ ساختمان ویا کفپوش داشته است.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از وسیله ی مجهزی بنام دستگاه ساب سنگ یا کف ساب در بین مردم شهرت خاصی پیدا کرده است.

با بکارگیری این دستگاه در مدت زمان کوتاهی با صرف هزینه و انرژی کم براق سازی و تمیز کاری سطح سنگها و کفپوش قسمتهای محتلف ساختمان با سرعت قابل ملاحظه ای انجام خواهد شد.

در شکل استفاده از دستگاههای پیشرفته دیگر نیازی به استفاده زیادی از آب ،مواد پاک کننده ،یا سایر وسایل و تجهیزات دیگر نیست.

همه ی خدمات کفسابی امروزه با مجهزترین متد و بکارگیری دستگاههای پیشرفته و مجهزترین ابزارها به وسیله ی نیروی متخصص حرفه ای در مدت زمان کوتاهی با صرفه جویی در هزینه ها توسط شرکتهای معتبر خدمات کفسابی در شهرهای بزرگی مثل تهران انجام میپذیرد.

خدمات کفسابی به صورتی است که پس از انجام خدمات تا مدتها سنگ یا کف پوش ساختمان تمیز و زیبا خواهد بود.

عملیات اجرایی خدمات کفسابی توسط دستگاههای پیشرفته ساب ایتالیایی، آلمانی، ژاپنی انجام میشود.

روند کاری بیشتر این شرکتهای معتبر بعد از عملیات سنگسابی تمیز کاری و نظافت کامل سنگ یا پارکت میباشد.

بیشتر شرکتهایی که در این زمینه فغالیت دارند پس از سالیان سال تلاش و تجارب لازم به زیبایی می درخشند و همچنان در بین مردم طرفداران خود را حفظ نمودند.

 

کفسابی ایتالیایی
کفسابی با دستگاه ایتالیایی

قیمت کفسابی

قیمت کفسابی در شهرهای بزرگی مثل تهران، کرج به عوامل مختلفی از جمله: نوع سنگ که عملیات اجرایی کفسابی (تمیز کاری و شفاف سازی سنگ صورت گرفته است )،اندازه ی محیطی که در آنجا قرار است با تجهیزات مجهز عملیات کفسابی انجام گیرد. مورد بعدی میزان دور بودن یا نزدیک بودن محیط کفسابی به شهر، مورد بعدی در نظر گرفتن کف سنگ یا کفپوش که آیا قبلا عمل ساب زنی (تمیز کاری سنگ یا کفپوش از کثیفی یا چسب و رنگ و..) بعد این که نوع کفسابی است که بنابر تقاضای مشتری قرار است برای درخشان و تمیز سازی سنگ مورد استفاده قرار گیرد که آیا از نوع ایتالیایی است یا معمولی یا رزین ساب و خیلی از موارد دیگر که همگی این موارد تاثیر مستقیم بر قیمت کفسابی میگذارند.

در نظر داشته باشید در شهر بزرگی مثل تهران، قیمت کفسابی بر حسب متر مربع حساب میگردد.قیمت کفسابی با توجه به نوع سنگ که آیا سنگ از نوع گران است یا معمولی یا ضعیف و با توجه به سختی کفسابی تغییر میابد.

به طور مثال: سنگ گرانیت چون نوع با کیفیت و گران است در نتیجه قیمت کفسابی آن هم بیشتر از نوع سنگ معمولی یا ضعیف میباشد.

اما نوع استفاده از کفسابی هم تاثیر در افزایش قیمت آن دارد.افرادی که ازکفسابی ایتالیایی ،شیشه ای استفاده میکنند باید پول بیشتری بابت خدمات کفسابی به شرکت پرداخت کنند.گاهی اوقات در عملیات کفسابی چند عدد سنگ باید تعویض شود که این تعویض در قیمت کفسابی تاثیرگذار میباشد.

گاهی اوقات ممکن است سنگ دارای درز یا شکافهایی باشد در این صورت برای پوشاندن این درزها باید از رزین هم رنگ سنگ استفاده شود که به این عمل رزین ساب میگویند.این عمل باعث افزایش قیمت کفسابی میگردد.

برای پله هم قیمت کفسابی در تعداد پایین و بالا نحوه ی محاسبه ش متفاوت است.

قیمت کفسابی در مناطق دور از شهر به علت افزایش هزینه رفت و آمد بیشتر است. عامل دیگری که بر میزان هزینه و قیمت کفسابی موثر است میزان و شدت کثیفی برروی سطح کف سنگ، موزاییک، پارکت است هر اندازه شدت کثیفی و حجم آن بیشتر باشد به همان اندازه قیمت کفسابی بیشتر میشود و شما دستمزد و هزینه ی بیشتری بابت آن باید پرداخت کنید.

البته کارشناس یا فرد ماهری که در این راستا کار میکند ابتدا این وسعت کاررا بررسی میکند بعد آن قیمت میدهد.

نوع دستگاهی که در این بخش استفاده میشود بسیار موثر است و تاثیر فراوانی بر افزایش یا کاهش قیمت کفسابی میگذارد.

 

دستگاه کفسابی ایتالیایی
دستگاه کفسابی ایتالیایی

 

دستگاه کفسابی

با پیشرفت تکنولوژی امروزه استفاده از دستگاه کفسابی جز موارد ضروری است که مورد تقاضا و نیاز افراد مختلف در شهرهای بزرگی مثل تهران، کرج میباشد.

شرکتهای معتبر کفسابی در تهران و کرج علاوه بر داشتن نیروهای کارآمد و با تجربه حرفه ای در زمینه ی عملیات اجرایی کفسابی، دارای تجهیزات و لوازم کار با متد جدید و به روز مثل دستگاه کفسابی میباشند.

تجربه ی این شرکتها در به کارگیری این دستگاه نشان داده است که عملیات کفسابی یا سنگسابی بر بهتر شدن سطوح سنگ ها و زیباتر شدن آنها با شفافیت و جذابیت بالا در رفع مشکلات سنگی، کثیفی روی سطوح سنگ ،رفع پستی بلندی روی سنگها کمک بسیاری مینماید.

این دستگاه در مدل های مختلفی وجود دارد .اما در ایران دستگاه کفسابی به 2 صورت 3 فاز ،تک فاز وجود دارد. اما برای کار عملیات اجرایی سنگ سابی دستگاه کفسابی 3 فاز ،دارای توانایی بالاتری از نظر سزعت عملکرد قدرت، توانایی انجام کار در مقابل تک فاز است.

دستگاه کفسابی 3 فاز برای اماکن تجاری، اداری، مسکونی که برق 3 فاز دارند مورد کاربرد قرار میگیرد و خدمات کفسابی را با کیفیت بالا و سریع تحویل مشتری میدهد.

از نظر کیفیت کاری دستگاه تک فاز و 3 فاز به هیچ عنوان با هم قابل قیاس نیستند.

درمورد دستگاه کفسابی تک فاز در ساختمانهایی که برق 3 فاز نداشته باشند مورد کاربرد قرار میگیرند.

این دستگاه در اماکن کوچک مورد کاربرد قرار میگیرد. توجه به این نکته دارای اهمیت است که استفاده از دستگاه کفسابی و انجام این عملیات توسط کفساب با تجربه و اوستا کار کفسابی میباشد.

دستگاه کفسابی به 3 بخش اصلی تقسیم بندی میشود.

1-دستگاه ساب hand _held از این نوع مدل دستگاه در اماکن کوچک مورد کاربرد قرار میگیرد برای صاف نمودن سطح کفپوش 2-دستگاه ساب walk_behind از این نوع مدل دستگاه برای انجام عملیات کفسابی در اماکن مسکونی، تجاری، انبارها مورد استفاده قرار میگیرد.3-دستگاه کفساب ride_on در این نوع مدل از دستگاه کاربر روی آن نشسته از طریق فرمان آن را هدایت میکند.

از این مدل دستگاه برای تمیز کاری سطوح کف سنگ در مکان های بزرگی مثل :مراکز تجاری، نمایشگاهها،انبارها استفاده میشود. دقت کنید از دستگاه کفسابی بزرگ به خاطر سرعت بخشیدن در کار نظافت ،براق شدن و پاک کردن کثیفی سطوح های سنگی در اماکن وسیع (بزرگ )مورد استفاده قرار میگیرد.

در اماکن کوچک از نوع مدل دستی استفاده میگردد.

 

کفسابی سنگ تراورتن
کفسابی سنگ تراورتن

قیمت کفسابی پارکینگ

در رابطه با قیمت کفسابی پارکینگ توجه به این نکته حائز اهمیت ویژه ای است که هر اندازه مساحت سطح پارکینگ منزل، محیط کار بیشتر باشد میزان دستمزد فردی که عمل کفسابی را به کمک دستگاه کفسابی انجام میدهد بیشتر خواهد بود و هر اندازه میزان مساحت کف سنگ پارکینگ کمتر باشد میزان دستمزدی که فرد متخصص کفسابی میگیرد کمتر خواهد بود.

در اصل قیمت کفسابی پارکینگ تحت تاثیر خیلی از عوامل مختلف متغییر خواهد بود. حتی دوری مسافت پارکینگ منزل، محل کار یا نزدیک بودن آن در هزینه ای که باید بابت عملیات کفسابی پرداخت کنیم متفاوت است. تصور کنید یک روز وارد پارکینگ آپارتمان شخصی خود شده اید یا پارکینگ اداره ای که در آن مشغول کار و فعالبت هستید.

با توجه به این که پارکینگ مربوط به همه ی افراد ساکن در آپارتمان یا اداره میباشد در نتیجه انواع و اقسام وسایل نقلیه مثل: ماشین، موتور در حال حرکت و رفت وآمد میباشند.

این تردد شدید رفت و آمد روزانه باعث آلودگی و جرم گرفتگی و کثیفی بر روی سطوح کف سنگ پارکینگ مورد نظرتان خواهد شد.

در اثر مرور ،زمان کف سنگ پارکینگ در بعضی از لبه ی سنگها برآمدگی هایی به نسبت سایر سنگها بوجود می آید که نوعی نا هماهنگی در طرز قرار گرفتن سنگهای پارکینگ بوجود می آید که در این صورت نیاز میبینیم که از شرکتهای معتبر در تهران ،کرج فرد متخصص و استاد در زمینه ی انجام عملیات کفسابی به وسیله ی دستگاههای کفسابی یا سنگسابی برای تمیز کردن، شفاف سازی مجدد سنگها هم مانند روز اول، بر طرف کردن هر گونه عیب و مشکلی در زمینه ی سنگ، و هماهنگ ساختن نحوه ی درست چیدمان سنگ های پارکینگ کنار هم اقدام کنیم.

اگر در حین عملیات کفسابی سنگ پارکینگ از سنگ مرمر استفاده شده بود خوب هزینه یا قیمت کفسابی آن با سنگ گرانیتی کاملا متفاوت است.

اما در این بین میزان توقع کارفرما، نوع برقی که در پارکینگ برای تمیز کاری مورد استفاده قرار میگیرد، میزان کثیفی و آلودگی ،جرم بر روی سنگ یا موزاییک کف پارکینگ، ناهماهنگی لبه ی سنگها، میتواند بر قیمت کفسابی پارکینگ تاثیرگذار باشد.

گاهی اوقات کارفرما در خواست میکند شستشوی ساده ای برای کف سنگ پارکینگ یا موزاییک انجام دهید. طبیعی است این شستشوی ساده قیمتش با شستشوی با دستگاه کفسابی ایتالیایی کاملا متفاوت خواهد بود.

 

کفسابی سرامیک
کفسابی سرامیک

 

سنگ ساب دستی

اما گاهی اوقات پیش می آید که استفاده از دستگاه های بزرگ کفسابی تحت بعضی از شرایط امکان پذیر نمی باشد .در این صورت مجبور هستیم از دستگاه های کوچکتری بنام دستگاه سنگ ساب دستی استفاده کنیم .

این دستگاه کوچک قابلیت ها و توانایی هایی دارد که دستگاه کفسابی بزرگ آن را ندارد گاهی اوقات بر روی بالکن منازل فزولات پرندگان چنان نقش میبندد که سطح موزاییک یا سنگ به راحتی تمیز نمیشود، یا آثار چرک و کثیفی بر روی آن بر اثر مرور زمان مینشیند یا میخواهید دیوار سنگی خود را ساب بزنید برای درخشان کردن و تمیز سازی آن نیازمند دستگاه سنگ ساب دستی هستیم .

گاهی اوقات بعضی قسمتهای استخر، راه پله، سرویس بهداشتی نیاز به دستگاه سنگ ساب دستی کوچک دارند زیرا آنها دارای گوشه و زوایایی هستند که فقط برای تمیز سازی آنها باید از سنگ ساب دستی کوچک برای براق کردن، جرم گیری سطوح سنگ ،تمیز کردن سنگ استفاده کنیم.

سرویس های بهداشتی و حمام به دلیل میزان رطوبتی که همیشه به خود میگیرند هر چند وقت یکبار نیاز به کفسابی پیدا میکنند و چون دارای زوایا با گوشه های مختلف هستند تنها از طریق سنگ ساب دستی کوچک این کار پاکسازی امکان پذیر خواهد بود.

گاهی اوقات سطوح بالکن آنقدر دچار گرد و غبار و آلودگی شدید میشود که پاکسازی آن و تمیز کردن سطوح ناشی از آلودگی گرد و غبار روی سطوح سنگ و موزاییک تنها به کمک دستگاه سنگ ساب دستی کوچک امکان پذیر است.

برای براق و درخشان سازی مجسمه های سنگی، میز سنگی از این روش استفاده میکنند.اما مزیت های مختلفی برای استفاده از سنگ ساب دستی است از جمله پایین بودن هزینه و مقرون به صرفه تر بودن آن به نسبت استفاده از روش دستگاه کفسابی.

2-محدودیتی برای عملیات ساب زدن نقاط مختلف وجود ندارد .3- دستگاه سنگ ساب دستی از نظر وزنی سبک تر و مناسبتر است .4-مناسب محیطهای آپارتمانی است. زیرا تولید صدای کمتری دارد.4-برای عملیات سنگ ساب دستی ما نمیتوانیم قیمت و هزینه ی مشخصی را در نظر بگیریم. زیرا مهمترین عامل تعیین کننده در تعیین قیمت مکان بکارگیری آن میباشد

.در رابطه با قیمت کفسابی دستی در رابطه با پله بخاطر داشتن زوایا و گوشه های مختلف بیشتر از قیمت کفسابی یک اتاق کوچک است. متراژ هم در تعیین قیمت اثرگذار است. متراژ بیشتر قیمت هزینه ی بیشتری خواهد داشت و بالعکس.

کفسابی منزل
کفسابی منزل

 

کفسابی منزل

در عملیات کفسابی منزل با استفاده از دستگاه های پیشرفته ساب زنی در کوتاهترین زمان ممکن کف پوش سنگ، سرامیک، پارکت منازل شما به بهترین شکل ممکن تمیز و پاکیزه میگردد.همه ی آلودگی های سطح که بر اثر رفت و آمد زیاد در اثر مرور زمان دچار کثیفی شده است تمیز و درخشان میشود آنقدر براق که گاهی تصویر لوستر خانه ی شما بر کف زمین نقش میبندد.

با این عملیات دیگر نیازی به تعویض کف پوش، سنگ، سرامیک نمی باشد. چون شرکتهای معتبر تهران،کرج که در زمینه ی خدمات کفسابی مشغول هستند با اعزام نیروهای متخصص استاد کار در زمینه ی سنگسابی کلیه ی این عملیات را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن انجام میدهند.هزینه ی شستشو ی سرامیک به کمک دستگاه سنگ ساب در مقایسه با هزینه ای که هر چند وقت یکبار برای شستشوی فرش و موکت استفاده میکنید کمتر میباشد..

ساب زنی موزاییک بیشترین کاربرد را در کفسابی منزل دارد. چون قبل از پهن کردن فرش یا موکت باید موزاییک حتما تمیز شده باشد. که این کار توسط دستگاه ساب زن در کمترین زمان ممکن انجام میشود.

در عملیات کفسابی منزل هر گونه کف سنگی مثل: گرانیت، مرمر، پارکت به وسیله ی دستگاه ساب زن باید طوری شسته شوند که هر گونه آثاری از چسب، سیمان، گچ، رنگ بر روی این سطوح نقش ببندد باید توسط این دستگاه تمیز و صاف شود و اثری از کثیفی باقی نماند.

عمل کفسابی در منزل برای بهتر جلوه داده شدن و تمیز و براق شدن سطوح مختلف کف سنگ، سرامیک، پارکت، موزاییک منزل در آسانترین شکل ممکن انجام میشود.

کفسابی ساختمان
کفسابی ساختمان

 

کفسابی ساختمان

همه ی سطوح مختلف ساختمان روزی دچار کهنگی و فرسایش میشود تا جایی که آثار خرابی یا کثیفی بر روی سنگ، سرامیک، کفپوش بخش های مختلف ساختمان دیده خواهد شد و تنها راه حل این مشکلات استفاده از دستگاه های جدید با متد جدید میباشد.

گاهی آنقدر سطح کف ساختمان دچار خرابی و برگشتگی میشود که مجبوریم جهت ترمیم کفپوش یا این سنگها از دستگاه های کفسابی استفاده کنیم ولی بهره گرفتن از این دستگاه ها کار هر فرد عادی نیست فقط شرکتهای معتبر در شهرهای تهران، کرج که در زمینه ی کفسابی عمل میکنند از عهده این خدمات بر می آیند.

گاه یک فرد معمولی از مواد شیمیایی برای شستشوی کف سنگ ،کفپوش ،سرامیک ساختمان استفاده مینماید. که بطور ناخواسته باعث ضربه زدن و خراب کردن این کف پوشها میگردد.گاهی کفپوش های سطوح مختلف ساختمان دچار خرابی میگردد.

اما جالب است بدانید هزینه ی تعویض کفپوش ها خیلی بالاتر از هزینه ی شستشوی آنها بوسیله ی دستگاه کفسابی میباشد.

مزیت این دستگاه این است که با سرعت قابل ملاحظه ای اقدام به شستشوی کف کفپوش یا سنگ مینماید.

وهر کجا نیاز به پاکسازی و ترمیم، جرم گیری، هم سطح سازی سنگ یا پارکت باشد انجام میدهد.عمل کفسابی ساختمان، باعث میشود ظاهری زیبا با جلوه ی بهتری به سطوح مختلف ساختمانی بدهد.زیرا عمل کفسابی ساختمان باعث شفاف سازی هر چه بیشتر سنگ ها و کفپوش ها میگردد.عمل کفسابی ساختمان علاوه بر افزایش طول عمر ساختمان، باعث پر شدن قسمتهای روزنه، درز سنگ میگردد.

این کار باعث میشود هیچ گونه آلودگی داخل سنگ وارد نشود واین بخاطر این است که فضای سنگ بسته میگردد. درتعیین قیمت کفسابی انواع سنگ کف ساختمان براساس متر مربع محاسبه میگردد و متغیر میباشد.مثلا قیمت سنگ گرانیت بالاتر از سنگ معمولی است پس قیمت کفسابی سطح آن هم بالاتر خواهد بود.

 

کفسابی موزاییک
کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک

در تعریف موزاییک میتوان گفت که نوعی از صنایع دستی میباشد.که در آن فرد موزاییک کار با چیدمان سنگهایی از جنس گوناگون در رنگ و اندازه مختلف، پدیده ای قابل شناسایی را خلق مینماید.کار موزاییک کاری که با موادی مثل: کاشی، شیشه، چوب و .. انجام میگیرد. در ایران بالاتر از 10 قرن از پیدایشش میگذرد.

اگر به عنوان ایرانگرد،گردشی در شهرهای مختلف ایران داشته باشید به مساجد ،معابدی خواهید رسید که بسیار قدیمی هستند و در ساخت سطوح مختلف آنها از موزاییک استفاده شده است.

اما واژه موزاییک ما را تا حد زیادی یاد قدیم می اندازد .زمانی که حیاط خانه های قدیمی را از موزاییک میساختند یا سطوح داخلی منازل یا برای فرش کردن پیاده روها از موزاییک استفاده میشد.موزاییک نوعی سنگ محسوب میشود که اگر از نوع لقمه ی ایتالیایی استفاده شود جلوه ی زیبا، براق، آینه ای ایجاد خواهد کرد و در ساخت فضایی لوکس و جذاب تاثیرگذار است.

اما مرحله ی نخست کار کفسابی موزاییک، کفساب نباید سریع و با عجله کار را تمام کند زیرا اهمیت مرحله اول بخاطر بتونه کاری از همه ی مراحل دیگر بیشتر است.

اگر دقتی در کار مرحله ی نخست نباشد کیفیت کاری مناسبی در اختیار مشتری قرار داده نخواهد شد.لقمه سمباده در هر بخش از کار کفسابی موزاییک با مرحله دیگر متفاوت است و عمل خاصی را باید انجام دهد.در بخش دوم از لقمه با سایز مختلف برای از میان بردن خط های ساب برش استفاده میکنند.

بعد از این مراحل کار بتونه جهت درزگیری بصورت کامل صورت میپذیرد. اگر هر یک از مراحل یا بخشهای بالا صحیح انجام نشود باعث نارضایتی مشتری و از بین رفتن کیفیت نخستین سنگ میشود.

 

کفسابی بتن
کفسابی بتن

کفسابی بتن

درعملیات انجام کفسابی بتن سطوح باید به وسیله ی دستگاه یکدست و تمیز شود. این عملیات پیش از انجام دادن کار پارکت بسیار مهم میباشد. تا هنگامی که کف را با کفسابی درست نکرده اید امکان هیچ عملیاتی رو کف وجود ندارد.

توجه به این نکته دارای اهمیت ویژه میباشد که بتن در طی زمان کهنه و فرسوده میشود. رفت و آمد وسیله ها، لک چربی، پاشیدن رنگ هم ظاهری نامناسب را بوجود خواهد آورد و هم کاربرد بتن تغییر میدهد و در نتیجه در این جا اهمیت کفسابی بتن و ساختمان اوج خواهد گرفت.

ترک خوردن و شکستن بتن طول عمر بتن را تا حد بالایی کاهش میدهد به خاطر همین موارد اهمیت کفسابی بتن اوج میگیرد.عملیات کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان مکان شکستگی و ترک پر مینماید و هم بر طول عمر کف بتنی می افزاید.

هنگامی که از عملیات اجرایی کفسابی بتن استفاده میکنید تمام ناهمواری باقی مانده از مرحله ماله کشی رفع میگردد و سطوح مورد نظر را به طور کامل براق، درخشان، صاف میگردد.برای انجام عملیات کفسابی بتن از 2 مدل دستگاه ایتالیایی و آلمانی استفاده میکنند.

توجه به این نکته دارای اهمیت است که تنها وجه مشترک این 2 دستگاه دارا بودن لقمه های متفاوت برای اجرای عملیات کار ساب زدن میباشد.

اما این دستگاههای کفسابی بتن به 2 گونه تک فاز و 3 فاز تقسیم بندی شده اند.دستگاه کفسابی بتن تک فاز اندازه ی کوچکتری دارد برق کمتری هم مصرف میکند.

درباره ی دستگاه کفسابی بتن سه فاز ،بزرگتر وبرق مصرفی بیشتری دارد. اگر بخواهیم دیوار بتنی را ساب بزنیم هنگامی که مکان جهت گردش دستگاه اصلی وجود نداشته باشد از دستگاه فرز بتن ساب استفاده میکنیم.

اما دستگاه های کفسابی بتن دارای لقمه های مختلف میباشند که با ضخامت معین و هر کدام جهت انجام کار خاصی در سایزهای مختلف تولید شدند که بر روی دستگاه قرار میگیرند از مهمترین آنها لقمه ی الماسی میباشد.

در بخش مراحل کفسابی بتن توجه به این نکته دارای اهمیت است که زمانی که میخواهید عملیات اجرایی کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان انجام دهید نیاز به آماده سازی چیز خاصی نمیباشد چون لقمه های مناسب کار اجرایی عملیاتی را به خوبی برعهده میگیرند.

اما در عملیات اجرایی کفسابی بتن، باید به سیمان برای ساب زدن آب اضافه نمود تا روند کاری با سرعت بالاتری انجام پذیرد. البته کفسابی بتن با سیمان خشک هم صورت میگیرد.درباره ی قیمت کفسابی بتن توجه به این نکته دارای اهمیت است که نوع بتن نرم است یا سنگ دار.

که این مورد بر انتخاب دستگاه کف ساب بتن و میزان هزینه ی کفسابی موثر خواهد بود.

نوع وسعت متراژ محیط بر قیمت کفسابی بتن موثر خواهد بود. اگر بخواهید این محیط صیقلی شود میزان هزینه و قیمت خدمات کفسابی بتن افزایش میابد. چون برای این کار احتیاج به دستگاههای خاصی میباشد.

عملیات کفسابی بتن، در شهرهای بزرگی مثل تهران،کرج به خاطر افزایش تقاضای افراد مختلف و ازدحام جمعیت یکی از موارد مهمی است که به آن باید توجه کافی شود.کفسابی نیاز به افراد متخصص و حرفه ای دارد که قادر به انجام عملیات و کار بلد با دستگاههای مختلف باشند و این مهارت تنها با دوره هایی که افراد پیش استاد کار در زمینه های مختلف کفسابی میبینند میسر خواهد بود.

شرکتهای معتبر در زمینه ی انجام عملیات کفسابی بتن در تهران کرج با اعزام نیروهای متخصص به محل مورد نظر کار، را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و استفاده از به روزترین دستگاه های پیشرفته در اسرع وقت انجام میدهند.

کفسابی با سنگ فرز
کفسابی با سنگ فرز

 

کفسابی با سنگ فرز

اماکنی که امکان استفاده در آنها از دستگاه های تک فاز یا سه فاز وجود ندارد برای عملیات کفسابی با سنگ فرز استفاده میگردد.برای این کار سنباده را به سر سنگ فرز یسته میشود و بعد عملیات سنگسابی صورت میگیرد اما درجه ی کمیت و کیفیت عملیات اجرایی کفسابی توسط سنگ فرز به هیچ عنوان به اندازه کار با دستگاه مکانیزه سه فاز نمیرسد.

علتش هم این است که دستگاه سه فاز یا تک فاز با ایجاد فشار قوی لقمه ساب را بر سطح مورد نظر میزنند و انجام کار توسط دستگاه با سرعت و کیفیت بالاتری صورت میپذیرد.

توجه کنید عملیات کفسابی با سنگ فرز، مقداری سختر میباشد و تا حد قابل توجهی شباهت فراوان به استفاده از سنگ ساب دستی دارد. اگر ناهمواری سطوح دیوار خیلی زیاد نباشد و سطحی و راحت باشد میتوانید از سنگ فرز برای صاف کردن دیوارهای بتنی یا سنگی بهره گرفت.

اما مکان هایی هستند که از سنگ فرز به عنوان ابزار کاربردی درآنجا میتوان استفاده نمود که شامل: پله ها، گوشه ی سالن، کفسابی آسانسور، ساب سنگ اوپن ،میز ناهارخوری، سنگ روشویی دستشویی، حمام، کلیه ی مکان های کوچک از بالاترین میزان کاربردی است که از کف ساب با سنگ فرز میتوان یاد نمود.

 

 

جمع بندی

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی شهرها روزبه روز بزرگتر شدند.ازدحام جمعیت و افزایش خواسته های افراد باعث شد شرکتهای معتبری در این راستا تشکیل شوند. این شرکتها دارای نیروهای باتجربه و متخصص حرفه ای هستند که مدتی آموزشهای لازم را در زمینه ی کفسابی و انجام فعالیت های مرتبط با آن را بطور کامل فرا گرفته و به شکل فردی با تجربه توسط شرکتهای معتبر در شهرهای تهران،کرج آماده ی ارائه ی بهترین شکل با کیفیت بالا در کوتاهترین زمان ممکن به شهروندان عزیز و گرامی در اسرع وقت میباشند. این افراد به کمک تجهیزات و دستگاه های پیشرفته ای که شرکت در اختیارشان میگذارد به ساختمان های مورد نظر اعزام و به کمک این دستگاه ها در فرصت کم اقدام به پاکسازی قسمتهای مختلف سطوح کف سنگ و پوشاندن درزها و شکافهای موجود در سنگ را مینمایند.این افراد متخصص هستند و هر فرد معمولی قادر به انجام نوع کار تخصصی آنان را نخواهد داشت.

معمولا مشاوره در این شرکتها رایگان است تنها با یک تماس میتوانید سوالات خود را از کارشناسان معتبر شرکت بپرسید لیست بلندی از نام های معتبر شرکتها در زمینه ی کفسابی تنها با یک سرچ کوتاه در گوگل قابل دسترسی هموطنان عزیزمان میباشد.این شرکتهای معتبر با کاملترین تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و به روز اقدام به عملیات کفسابی و سنگسابی در سطح شهر میکنند و در مدت زمان کوتاهی سنگهای قدیمی و کهنه و یا پارکت هایی که نیاز به تعویض داشتند را بدون تعویض یا تمیز کاری بوسیله ی دستگاههای پیشرفته هم مانند روز اول جدید، نو ودرخشان میسازند. وبا این روش صرفه جویی در هزینه ها و زمان برای صاحبان و مالکان منازل مسکونی،ادارات ،ساختمانهای تجاری بوجود می آورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *