زمان مطالعه: 3 دقیقه

قدرتمندترین گروه راپل و کار در ارتفاع در سیاهکل، شفت، رودبار

به یاد داشته باشیم خدمات کار در ارتفاع بدون داربست به کمک روش راپل در ارتفاع هر ساختمانی اگر انجام شود باعث سرعت بخشیدن به انجام کلیه ی خدمات نما در آن ساختمان خواهد شد. امروزه حرفه ی راپل یکی از مشاغل پر اهمیت برای انجام کار در ارتفاع ساختمان های بلند می باشد.

این حرفه کار هر فرد عادی نیست زیرا بالا رفتن از ارتفاعات نیازمند تخصص ویژه می باشد.

راپل کاران برای مدت زمانی در هوا معلق هستند و حرکات آنان به کمک پایشان می باشد.

آنها به کمک استفاده از تکنیک های کوه نوردی ،صخره نوردی به راحتی از ارتفاعات ساختمان بالا می روند.

در شهرهای شمالی کشور سیاهکل، شفت، رودبار به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی و بارندگی شدید کار در ارتفاعات با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد به همین دلیل پیش از اعزام راپل کار به محل مورد نظر برای انجام خدمات نمای ساختمان پیش بینی های لازم هواشناسی باید صورت گیرد تا از خطرات احتمالی جانی برای راپل کار کاسته شود در ادامه درباره ی راپل و کار در ارتفاع در سیاهکل ،شفت، رودبار به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از راپل و کار در ارتفاع در سیاهکل، شفت، رودبار

برای کارگران متخصص و ماهر آموزش دیده هزینه ی انجام بالا رفتن از ارتفاعات ساختمانی به مراتب بسیار کمتر از استفاده از داربست خواهد بود.

2-در شکل استفاده از راپل با استفاده از تکنیک های صخره نوردی ،غارنوردی، کوه نوردی امنیت بیشتری در حین انجام کار به کمک تجهیزات کافی و استاندارد، دانش، تجربه لازم به خاطر دوره های آموزشی لازم وجود دارد. امنیت لازم برای راپل کار تا حدی است که در حین انجام کار در ارتفاعات به آرامش و نوعی امنیت خاصی دست پیدا خواهد نمود.

3- شرکتهای خدمات نما در سیاهکل، شفت، رودبار در زمینه های مختلف انجام کارهای مختلف در بخش ارتفاعات ساختمانی اعم از پیچ و رولپلاک سنگ نما، نقاشی نما، تعمیر و بازسازی نما، آببندی و عایق کاری نما، نصب و تعمیر در، پنجره، کولر، تهویه، درزبندی انواع نما، شستشوی نماهای ساختمانی، نورپردازی نما و خیلی موارد دیگر راپل کار تربیت کرده و به محل برای انجام کلیه ی خدمات نمای ساختمانی اعزام می نمایند.

4-زمان در انجام کارهای ساختمانی توسط راپل کار با سرعت قابل ملاحظه تری صورت می گیرد و راپل کار همه ی خدمات نما را با کیفیت بیشتری نسبت به استفاده از داربست انجام خواهد داد.

5-راپل کاری شغل پردرآمدی است که امروزه بیشتر جوانان را بسوی خود جذب نموده و همگی بعد از آزمون و تایید صلاحیت از سوی شرکت معتبر خدمات نما بیمه و به استخدام شرکت معتبر خدمات نما در خواهند آمد.

6-همه ی سطوح ساختمانی در نماهای مختلف در شهرهای مختلف کشور از جمله سیاهکل ،شفت ،رودبار به کمک راپل به آسانی انجام می شود. در شکل استفاده از راپل به کمک طناب ،بدون داربست هیچ گونه آسیبی به نمای ساختمانی ایجاد نمی شود. اما اگر داربست در نما نصب شود به سطحش آسیب جدی خواهد رساند. در نتیجه عمر ساختمان کوتاه خواهد شد.

7- شاید این سوال در ذهن افراد پیش آید که خدمات کار در ارتفاع و راپل در سیاهکل، شفت، رودبار یا دیگر شهرهای شمالی کشور چرا باید با ایمنی بیشتری صورت گیرد و آیا کار در ارتفاع در شهرهای شمالی کشور خطرناکتر از دیگر شهرهای ایران است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. کار در ارتفاع در شهرهای شمالی کشوربه علت استفاده از تجهیزات ایمنی و استاندارد و پیش بینی های لازم شرایط آب و هوایی برای انجام کار در ارتفاعات با خطرات کمتری نسبت به دیگر شهرهای کشور همراه است.

زمانی که در شهرهای شمالی کشور از جمله سیاهکل، شفت، رودبار بارندگی افزایش می یابد سطوح نما جذب آب و رطوبت بیشتری خواهند داشت و سنگ نما و مصالح خیس خواهند شد که در نتیجه ی آن با ریزش و سقوط سنگ نما مواجه خواهیم شد.

که این می تواند خطر جانی برای کارگر متخصص راپل کار در ارتفاعات به وجود آورد.

یا این که سرما و گرمای شدید باعث انقباظ و انبساط داخل سنگ خواهد شد و نتیجه ی آن شکاف سنگ و ریزش به پایین ارتفاعات را به دنبال خواهد داشت.

همان طور که می دانیذ میزان مه گرفتگی در شهرهای شمالی کشور بسیار زیاد است این امر نگاه کارگر به اطراف را در هنگام کار در ارتفاعات به پایین ترین میزان ممکن خواهد رسانید.

نوع نگاه و توجه این موارد به سلامتی و حفظ جان کارگر راپل کار در ارتفاعات کمک شایانی خواهد نمود. در ضمن شب هنگام در زمان بارندگی در ارتفاعات راپل کار نباید کار کند زیرا خطر برق گرفتگی تجهیزاتش وجود دارد که نتیجه ی آن سلامتی کارگر به خطر خواهد افتاد.

جمع بندی
هزینه و قیمت راپل و کار در ارتفاعات در شهرهای شمالی کشور از جمله سیاهکل، شفت، رودبار به عوامل مختلفی از جمله متراژ عرضی ساختمان، تعداد طبقات موجود در ساختمان، نوع خدماتی که ارائه می شود بستگی دارد و این هزینه در شکل استفاده از راپل به پایین ترین میزان به نسبت استفاده از داربست خواهد رسید.

فراموش نکنید امنیت و کیفیت کار در راپل بالاتر از داربست می باشد. در نتیجه کارها در ساختمان با سرعت بالاتری انجام خواهد شد.