خدمات راپل با طناب او کار در ارتفاع بدون داربست در فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال

 

روش دسترسی به طناب محکم جایگزین بسیار مناسب و کم هزینه تری نسبت به شکل استفاده از روشهای گوناگون داربست، بالابر، جرثقیل، کلایمر و ..می باشد.

راپل روش دسترسی آسان به همه ی نقاط و بخشهایی از ارتفاعات ساختمانی می باشد که هر کارگر عادی قدرت دسترسی به آن را پیدا نخواهد کرد. انسان ها برای عملیات مختلف از طناب محکم استفاده فراوانی می کنند.

اما این استفاده زمانی پر اهمیت تر شد که ساختمان ها بلند و بلندتر شدند آنقدر بلند شدند که استفاده از روشهای قدیمی مثل داربست دیگر پاسخگو نبود.

زیرا برای دسترسی به بخشهای مختلف از ارتفاعات بلند مثل برج ها یا ساختمان های چند طبقه فقط باید از طناب راپل استفاده می شد .

دسترسی به طناب در اوایل دهه 1980 شروع گردید. که اول به وسیله ی غارنوردی توسعه یافت.

با این توصیف در سیستم آنها فقط از یک طناب استفاده می نمودند. امروزه در همه ی کشورها و از جمله شهرهای ایران استفاده از راپل برای کار در ارتفاع پیشنهاد می شود در ادامه به توضیح بیشتری راجع به کار در ارتفاع در فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال خواهیم پرداخت.

راپل کار در فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال

اگر چه ممکن است تصور شما از کار در ارتفاعات و آویزان بودن در ارتفاعات بسیار دشوار و خطرناک باشد اما باید به صراحت بگوییم این تصور غلط و اشتباه است چون افراد ماهر در راپل کاری آموزش و تکنیک های لازم را به کمک تجهیزات استاندارد برای بالا رفتن از ارتفاعات ساختمانی دیده اند.

از طرفی کارگر در ارتفاعات با طناب محکم خاطرش جمع و امنیت لازم را در بالای ارتفاعات حس می کند زیرا از طرف شرکت بیمه می باشد.

هنگامی که کار در ارتفاع با طناب حمایت می شود هر یک از طناب ها به وسایل و مکانیزم های فرود ایمن در حالت به وجود آمدن مشکل و خرابی متصل می باشند.

راپل کاری آنقدر امن است و کارها با امنیت و آرامش خاطر پیش میرود که همه ی شهروندان فومن ،لاهیجان، لنگرود و ماسال برای انجام عملیات مورد نظر برای خدمات نمای ساختمان خود به شرکنهای معتبر در این راستا کمک می گیرند.

همه ی ابزار آلات و وسایل کار در ارتفاع اعم از دریل ،چکش و .. به کمک بند به تونوکه متصل می گردند.

تا از خطر سقوط آنها بر روی افراد که در پایین ارتفاعات در حال رفت و آمد هستند جلوگیری گردد.

توجه داشته باشید هر پروژه کاری با طناب حداقل به 2 تکنسین دوره دیده احتیاج دارد که هر کدام توانایی و مهارت نجات در مواقع لازم را داشته باشند.

کار در ارتفاع در همه ی شهرهای ایران با اهمیت است اما از همه مهمتر در شهرهایی که شرایط آب و هوایی آنان متفاوت با بقیه می باشد با اهمیت تر جلوه داده می گردد.

در شهرهایی که میزان رطوبت و بارندگی مثل فومن، لاهیجان، لنگرود، ماسال زیاد است توجه به انجام کار در روزهایی که هوا بارانی گزارش شود از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

زیرا نامساعد بودن هوا برای کار در ارتفاعات راپل کار مشکلات فراوانی به وجود خواهد آورد و حتی ممکن است خطر جانی به همراه آورد .

در هر صورت همه ی متخصصین کار با طناب به وسیله ی یک نفر متخصص حرفه ایی به شکل مستقل ارزیابی می گردد.

همه ی لوازم و تجهیزات براساس دستورالعمل مشخص به شکل منظم بازرسی و نگهداری می گردد.

خدمات نمای ساختمانی توسط راپل در فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال به چه صورتی می باشد؟

درشهرهای شمالی کشور بنابه شرایط خاص آب و هوایی و بارش های مکرر پیش از انجام خدمات نمای مختلف در بخشهای مختلف ساختمانی توسط راپل کار محکم کاری و پیش زمینه ی اصلی کار با مواد و تجهیزات لازم برای جلوگیری از ورود آب به داخل سنگ و مصالح ساختمانی و جلوگیری از ایجاد خسارت و خرابی باید اتخاذ شود.

زیرا اگر این کار صورت نگیرد صاحبان ساختمانی دچار خسارت ناشی از ورود آب و نم زدگی به بیرون نما و سطح داخلی دیوار ساختمان خواهند شد.

مثلا راپل کار برای انجام عملیات نور پردازی ساختمان در زمان بارندگی نباید این کار را انجام دهد زیرا دچار برق گرفتگی خواهد شد.

یا پیش از انجام رنگ آمیزی ساختمان حتما باید درز، شکاف ساختمان با مواد خاص پوشانده شوند تا جلوی ورود آب، رطوبت، آلودگی به درون ساختمان گرفته شود.

یا از ورود هوای سرد زمستان یا سوزان تابستان به داخل ممانعت به عمل آید.

راپل کار کلیه ی خدمات مختلف مربوط به ارتفاعات را مثل نصب توری مرغی برای جلوگیری از ورود پرندگان به داخل پاسیو یا بالکن، نصب کولر، تهویه و بسیاری دیگر از خدمات یاد شده را با سرعت قابل ملاحظه ای انجام میدهد.

جمع بندی

ما نمی توانیم بگوییم داربست را به طور کامل از سیستم ساختمانی حذف خواهیم کرد ولی باید بگوییم نقش داربست نسبت به گذشته به علت به وجود آمدن پاره ای از مشکلات کمرنگ شده است .و جایگزین آن روشی کم هزینه تر، با کیفیت تر، مطمئن تر به نام راپل آمده است که روشی آسان و به روز است و کلیه ی خدمات ساختمانی را با کمترین زمان ممکن به کمک تجهیزات استاندارد انجام می دهد.