قیمت راپل کار با طناب

قیمت راپل کار در تهران و کرج چگونه است؟

آیا تا به حال به قیمت راپل کار ها دقت کرده اید؟

 

تماس: ۰۹۳۰۸۸۷۷۷۹۸

راپل کاری یک کار و شغل بسیار مشکل میباشد به همین دلیل است که هزینه راپل کار بالا میباشد ولی هرجوری که قیمت راپل کار را حساب میکنیم کمتر از داربست برای شما هزینه دارد.

راپل کار با ابزارای امروزی بسیار سبک و ایمن اماده انجام خدمات نمای شماست.

قیمت خدمات راپل کار نیز با فرستادن عکس یا بازدید از نمای شما به شما اعلام میشود.

قیمت راپل کار

قیمت راپل کار را اندازه و حجم پروژه و کار شما تعیین میکند.

هرچقدر کار بزرگتر یا کوچکتر باشد هزینه راپلکار تغییر میکند.

قیمت راپل کار
خدمات راپل روی نما قیمت راپل کار

خدمات راپل

  • پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب
  • شستشوی نما و نماشویی کلیه سطوح نمای ساختمان
  • نورپردازی و تعویض انواع نورپردازی های نما
  • نقاشی نمای ساختمان و رنگ امیزی تمامی سطوح نما ساختمان
  • نصب و تعویض انواع لوله و هواکش و بنر
  • پوشاندن درز انقطاع و نصب طوری مرغی
راپلینگ
راپل کاری

کاربرد های راپل – جهان فرود

از راپل هم اکنون در صنایع مختلف استفاده می کنند اما در گذشته تنها سنگ نوردان و کوه نوردان این قابلیت را داشتند و از آن استفاده می کردند.

با کمک راپل می توان در مواقع حیاتی و ضروری جان  کسانی که دوستشان دارید را نجات دهید و آنها را از خطر برهانید.

راپل توانایی منحصر به فردی است که هر کسی نمی تواند این مهارت را کسب کند و از آن استفاده کند و در واقع نوعی ورزش هم به حساب می آید که برای انجام آن نباید از ارتفاع بترسید.

امروزه به دلیل استفاده از ابزار آلات مناسب و گسترده راپل خود دارای کاربرد های متفاوت شده است.

یکی از کاربرد های  راپل در شستن نمای ساختمان های چند طبقه و برجها است.

برجهای دبی، ایران، عربستان و .. در خاورمیانه با تعداد طبقات زیاد آن هر هفته توسط شرکت های راپل کار نماشویی می شوند.

یکی دیگر از کاربرد های راپل کمک رسانی به مردم در بحران و سوانح است که باید به نیروهای آتش نشانی، انتظامی و نیروهای مسلح  آموزش داده شود تا بتوان از این قابلیت در مواقع ضروری استفاده نمود.

پیچ و رول پلاک نمای ساختمان ها و برجها یکی دیگر از کاربردهای راپل است.

راپل نما
نیرو در حال راپل زدن

راپل را کجا استفاده میکنیم؟

از راپل در بخش های مختلف صنعتی که هزینه های داربست بالایی دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

مثلا برای پیچ کردن یک شهرک بزرگ در کرج یا تهران که حدود ۱۰ تا بلوک بزرگ هستند فکر کنید که چقدر باید پو داربست بدهید.

حالا همین کار را با طناب انجام بدهیم و هزینه ی شما در عین حال نصف خواهد شد.

هیچکس فکرش را نمیکرد تا در چنین روزی راپل به ابزاری برای کم کردن تورم و خرج کردن پول از جیب مردم شود.

 

توضیحات تکمیلی راجع به راپل کار در تهران و کرج

راپل کار می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما رایج ترین مفهوم آن در محیط های شهری، مربوط به انجام خدمات نمای ساختمان های مرتفع است که تحت عنوان راپل کار ساختمان نیز مصطلح می باشد.

راپل کار یا همان کار در ارتفاع، هم نیاز به مهارت ورزشی داشته و هم جسمی توانا و آماده می طلبد، اگر کار در ارتفاع برای انجام خدمات نما باشد، علاوه بر مهارت های مذکور، تخصص انجام امور مربوط به نمای ساختمان ها نیز، از جمله الزاماتی است که راپل کار ساختمان باید فرا گرفته و در فهرست توانایی خود داشته باشد.

کار در ارتفاع، شجاعت، جسارت، دقت، سرعت عمل، ظرافت، تکنیک، قوای بدنی، انعطاف جسمی و هوشیاری و آمادگی ذهنی می طلبد، این حرفه، یک ورزش تمام عیار است که سختی کار بالایی داشته و در عین حال موجب ورزیدگی جسمی و فکری می شود و در کنار ریسک بالا، در صورت رعایت ایمنی، می تواند لذت بخش باشد.

 

راپل کار نمای ساختمان
راپل کار با طناب بدون داربست

راپل کار بهتر است یا داربست؟

وقتی ساختمان های مرتفع، برج های بلند، بناهای عظیم در شهرهای بزرگ جهان ساخته شد، یکی از مسائل، زیباسازی، پاک سازی و تعمیرات مربوط به نمای سازه ها بود، با وجود این ارتفاع، به نظر می رسید باید کارهای نمای این ساختمان ها را، به صخره نوردان و کوهنوردان حرفه ای، سپرد! شاید این شوخی، زمینه ساز ایده راپل کار ساختمان شد.

راپل کار، به افرادی اطلاق می شود که توسط طناب های مخصوص و تجهیزات ایمنی، از یک ارتفاع مانند کوه و ساختمان و پل های مرتفع، آویزان می شوند. این اصطلاح برگرفته از رشته های کوهنوردی است و خب برج ها و آپارتمان ها نیز به نوعی کوه های بلند شهری محسوب می شود.

با وجود ارتفاع بسیار زیاد برج ها، کمبود فضای شهری، معماری مدرن و سختی استفاده از داربست در این محیط، نیاز به انجام خدمات نما، توسط راپل کار، غیر قابل اجتناب بوده و در شرایطی که استفاده از داربست نه تنها سخت است، بلکه زمانبر، هزینه بر و نیز گاهی خطر آفرین می باشد، راپل کار ساختمان، یک حرفه ضروری برای سازه های شهری و ایمن سازی نما و تامین ظاهری تمیز و زیبای شهر به حساب می آید.

 

راپل کار با طنابب
خدمات راپل کاری

خدمات نما چه ضرورتی دارد؟

شاید فکر کنید منظور از خدمات نما، صرفا شست و شو و زیبا سازی است، اما محکم کاری مصالح مورد استفاده در نما و تعمیر آن، از جمله موارد حیاتی و ضروری است. بسیار پیش می آید که مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان های بزرگ، در اثر عوامل محیطی مانند باران و باد و …، دچار فرسودگی شده و به ناگاه سقوط کنند و این یکی از خطرات بالقوه تردد در مجاور ساختمان ها و برج های مرتفع است که می تواند تهدید جدی برای شهرنشینان و عابران، تلقی شود. بنابراین رسیدگی، بازبینی، ایمن سازی، ترمیم و تقویت نمای ساختمان ها، اهمیت حیاتی دارد.

 

پیچ و رولپلاک نما با راپل
پیچ و رولپلاک نما با راپل کار ساختمان

 

راپل کار، یک شغل یا یک مهارت؟

راپل یعنی فرود آمدن از سطوح مرتفع؛ بر اساس این تعریف، به نظر می رسد که راپل کار، در واقع بیشتر از اینکه یک شغل باشد، یک حرفه تخصصی است و نیاز به مهارت و توانایی بالا دارد. احتیاط و ایمنی در این کار، حرف اول را می زند. این حرفه، مستقیما با جان راپل کار ارتباط دارد و البته که بسیار ریسک پذیر است.

راپل در دو دسته کلی تقسیم بندی می شود: راپل ورزشی و راپل صنعتی.

 

راپل کار ساختمان زیر مجموعه راپل صنعتی است.
راپل کار، علاوه بر گذراندن آموزش های تخصصی مربوط به ارتفاع، باید مهارت های تخصصی ساختمان و نمای ساختمان را نیز بگذراند، این مهارت ها شامل شست و شوی نما، تعمیرات نما، سفت کاری و پیچ و رولپلاک نما، و … می باشد.

 

راپل کار چیست؟

راپل کار یا طناب کار ساختمان، فردی است که بدون استفاده از داربست، به واسطه معلق ماندن با یک طناب، روی نمای ساختمان های مرتفع کارهایی را انجام می دهد. اما چرا به جای استفاده از داربست، از راپل استفاده می شود؟

در بسیاری مواقع مانند فضاهای کم جا و یا حیات خلوت ها امکان استفاده از داربست نیست و نیز در مواردی که کارهایی مانند شست و شوی منظم نما را شامل می شود، نصب داربست برای هربار، هزینه بر، زمان بر و سخت است و به خصوص برای ساختمان های بسیار مرتفع و برج ها، استفاده از داربست برای کارهای نما، تقریبا نشدنی است.

برعکس داربست که پایه آن بر زمین استوار است، راپل، بر ارتفاع، اتکا دارد به این معنی که طناب های راپل کار، در بالای ساختمان توسط یک سیستم مجهز، نگهداری می شود و این طناب ها امکان تغییر ارتفاع و حرکت به بالا و پایین را ایجاد می کنند تا راپل کار ساختمانی با آزادی عمل و حرکت، به قسمت های مختلف نما در ارتفاعات گوناگون، دسترسی داشته باشد.

با افزایش روز به روز، ساخت و ساز عمودی، نیاز به وجود راپل ساختمان نیز، بیش از پیش احساس می شود.

 

نکات مهم در مورد راپل کار چیست؟

در درجه اول آنچه در مورد راپل اهمیت دارد، این است که برای این کار، گذراندن دوره آموزشی مبتدی و حرفه ای اهمیت دارد.

در دوره آموزشی مبتدی، مقدمات و کلیات راپل آموزش داده می شود و در محیط بازسازی شده، تمرین می شود، و در دوره حرفه ای، آموزش اصول پیشرفته در حین کار در محیط واقعی، انجام می شود.

موضوع بسیار مهم بعدی در خصوص استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب و ایمن است. برای راپل کاری باید از دو رشته طناب استفاده نمود تا در صورت اشتباهات فردی، حادثه ای رخ ندهد، یک رشته طناب برای عملیات اصلی و به عنوان طناب فرود یا همان راپل است و رشته دوم طناب محافظ است که نقش حمایت کننده دارد.

نکته مهم دیگر در راپل کاری، شیوه اتصال و بستن طناب است.

بستن طناب حتما باید به پایه های محکم و قابل اطمینان مانند قلاب سقف اتاقک آسانسور، شاسی موتور آسانسور، دور خرپشته، ستون های پشت بام، و … انجام شود. جایی که طناب ها به دور آن بسته می شود، تحت عنوان کارگاه نامیده می شود.

 

یکی از مزیت های راپل کاری این است که فرد بلافاصله بعد از گذراندن دوره آموزشی، به عنوان راپل کار حرفه ای، وارد بازار کار می شود.

 

خدمات راپل اجرای راپل
اجرای راپل در تهران

 

درامد راپل کار، به ریسک آن می ارزد؟

معمولا مشاغل سخت، علاوه بر توجهات خاص و اصول ایمنی دقیق، نیاز به دستمزد بالاتر دارند و این دستمزد هر چقدر هم که باشد، در مقابل ریسک و سختی این حرفه ها، ارزشی ندارد؛ اما در مرتبه انصاف و عدالت، لازم الاجرا است. معمولا درامد راپل کار، برحسب میزان کار و توانایی او محاسبه می شود. راپل کار باید توسط کارفرما و شرکت طرف قرارداد بیمه شود. رعایت قواعد ایمنی، تعهدی است که هم بر گردن کارفرما است و هم جز وظایف اصلی راپل کار می باشد.

متاسفانه با وجود ریسک بالای کار در ارتفاع، درامد این کار به نسبت سختی انجام آن، کافی نبوده و چه در پروژه های ساختمانی و چه در صنایع دیگر مانند صنایع دریایی و هوایی و .. آن طور که شایسته است، دستمزد دریافت نمی کند.

مانند کار در معدن، کار در ارتفاع نیز، علاوه بر اینکه نیازمند مهارت و دقت است، با شرایط سخت همراه بوده و در فضایی نامساعد و خطرناک، با فعالیت بدنی سنگین، انجام می شود اما نه از نظر قدر شناسی در مرتبه اجتماعی و رفتاری، و نه از لحاظ پرداخت مالی و منزلت کاری، به نحو شایسته و منصفانه، مورد توجه و حمایت قرار نمی گیرد.

فلذا متقاضیان کار در ارتفاع، با وجود افزایش روزافزون اشتغال برای راپل کار، باید سختی کار، دقت، رعایت ایمنی، را همراه با درامد معمولی در نظر بگیرند.

 

لذت و تفریح یا حقوق راپل کار، کدام یک باعث جذابیت این حرفه است؟

البته که کار در ارتفاع همواره با خطرات جدی رو به رو است، اما در صورتی که کلیه نکات ایمنی از طرف کارفرما و از طرف راپل کار رعایت شود، کار در ارتفاع ایمن بوده و حتی با لذت همراه است. این کار شالوده ای از ورزش و تجربه خطر است و با افزایش آدرنالین، مانند تجربه شهربازی و ترن هوایی، یا کوهنوردی و فرود از قله های مرتفع است؛ بنابراین حقوق راپل کار، برای فرد علاقه مند به این حرفه، در برابر لذتی که تجربه می کند، صرفا جنبه رفع نیاز اقتصادی داشته و ارزش چندانی ندارد. بنابراین کار در ارتفاع، به دو اصل مهم نیاز دارد، یکی علاقه و دوم مهارت بالا.

راپل کار حرفه ای نیاز به تقویت مهارت های خود دارد، او باید قوای جسمی بالایی داشته و همواره بدن خود را آماده نگه دارد بنابراین ورزش و تامین سلامتی بدنی، برای موفقیت در این کار، الزامی است و مشاغل اندکی در جهان هستند که مانند این حرفه، موجب ورزیدگی جسمی هم شوند.

 

استخدام راپل کار، استخدام یک ورزشکار حرفه ای

راپل کار، بیش از هرچیزی، یک ورزشکار جسور با انعطاف بدنی بالا، هوشیاری و دقت، سرعت عمل و قدرت تشخیص وضعی است. آنچه در استخدام راپل کار اهمیت دارد، این است که فرد داوطلب حتما تمام دوره های لازم را گذرانده باشد و ساعات استاندارد آموزش و تمرین را به صورت کامل، پشت سر گذاشته و در آزمون های حرفه ای و مهارت سنجی، مورد تایید واقع شود.

بنابراین علاوه بر رزومه حرفه ای و سابقه آموزشی، تعهد راپل کار به رعایت نکات ایمنی، دقت و هوشیاری او، توانایی فیزیکی و آمادگی جسمانی، از جمله مهارت های لازم در هنگام استخدام است.

شرکت خدمات نما و راپل کاری ساختمان جهان فرود آماده همکاری با راپل کار حرفه ای می باشد و متقاضیان می توانند رزومه و درخواست خود را جهت بررسی به این مجموعه ارائه دهند و در صورت تایید و قبولی در مراحل راستی آزمایی و سنجش مهارت و توانایی ها، استخدام توسط جهان فرود انجام می شود.

ما در جهان فرود به دلیل اهمیتی که برای سلامتی و جان کارکنان خود قائل هستیم، ضمن تعهد کاری در مقابل اعتماد کارفرما برای انجام دقیق و ایمن خدمات نمای ساختمان، موجب شده است که برای استخدام راپل کار حرفه ای، با دقت و ریزبینی بیشتری، به بررسی وضعیت و توانایی های داوطلبان، بپردازیم.

از طرفی داوطلبین کار در ارتفاع برای خدمات نما، لازم است که آموزش های تخصصی در مورد این خدمات را نیز فرا بگیرند، از جمله شست و شوی نما، تعمیر نما، رولپلاک و محکم کاری نما و شناخت انواع نما و …

 

قیمت راپل کار برای خدمات نما، بر چه اساسی تعیین می شود؟

برای تعیین قیمت راپل کار، یک نرخ ثابت و مشخص وجود ندارد و هزینه های مربوط به خدمات نما، و کار در ارتفاع، به نوع کار، محیط و شرایط کار، مساحت کار، سختی کار، فضای راپل کاری، بستگی داشته و از دیگر دست، کیفیت خدمات ارائه شده، تجهیزات و اصول ایمنی که توسط شرکت مجری خدمات نما ارائه می گردد، مهارت و دقت ارتفاع کار و … نیز در تعیین قیمت موثر است.

مسلما شرکت هایی که از تجهیزات با کیفیت و ایمن تر استفاده می کنند و نیروی کاری ماهرتری دارند و مشمول بیمه تعهد رعایت نکات اصولی همراه با تخصص بر انجام کارهای نما هستند، قیمت بالاتری نیز دارند.

 

اهمیت حضور راپل کار در تهران برای خدمات نما

تهران، به عنوان یک کلان شهر بزرگ و پر جمعیت و پایتخت کشور، بیشترین و بلندترین سازه های مرتفع در ایران را به خود اختصاص داده، و وجود برج های مسکونی و تجاری مرتفع، آپارتمان های چندین طبقه، مراکز تفریحی بلند و بزرگ، مجتمع های عظیم و …. چه برای پروژه های شخصی و چه برای پروژه های شهری، به خدمات مختلف برای کارهای نما نیاز دارد.

راپل کار در تهران، به خصوص با توجه به تراکم بالای ساخت و ساز و وجود فضا و شرایط دشوار که امکان استفاده از داربست را از بین می برد، چه برای ساکنین و چه برای مجریان پروژه های ساختمانی و شهرسازی، اهمیت دارد. جهان فرود با تخصص در انجام خدمات نما، نیروی متخصص و مجرب طناب کار در تهران را آموزش داده و برای انجام پروژه های مختلف، آماده خدمت دارد.

 

 

راپل کار در کرج

جهان فرود، علاوه بر شهر تهران، کرج را نیز تحت پوشش خدمات نما و راپل کاری خود قرار می دهد. کرج نیز که تا همین چند وقت پیش، از توابع استان تهران به شمار می آمد، به واسطه نزدیکی به پایتخت و حضور بسیاری از نیروهای کاری پایتخت در سکونت گاه های این شهر، شهری پویا و بزرگ با سازه های مدرن و عظیم و ساختمان های مرتفع است که برای خدمات نما، نیروی کار زیاد می طلبد. به همین دلیل برای انجام تمام موارد مربوط به نمای ساختمان ها و کار در ارتفاع، می توانند با خیال آسوده و اطمینان از ایمنی و کیفیت کار و مهارت راپل کار، از خدمات نمای ساختمان گروه جهان فرود کمک بگیرند.