اب بندی نمای ساختمان
زمان مطالعه: 22 دقیقه
4/5 - (12 امتیاز)

اب بندی نمای ساختمان

اب بندی نمای ساختمان به معنی استفاده از عایق روی بند و سطوح نمای ساختمان میباشد که باعث بستن شدن راه نفوذ رطوبت و گرما و سرما به داخل ساختمان میشود.

اب بندی نمای ساختمان راه ورود و نفوذ اب به پشت سنگ و گچ داخل ساختمان را از بین میبرد.مواد اب بندی نمای ساختمان بیرنگ و شفاف است و یک جنس ژله ای دارد که میتوان تمام درز ها و ترک های کوچک و عمقی را با ان پر کرد. الویت اب بندی نما برای دیوارهای کناری و نمای ساختمان است چون بیشتر در معرض باران و برف قرار دارند.

 

 

اب بندی ساختمان
اب بندی دیوار کناری ساختمان

قیمت اب بندی نمای ساختمان

 • سنگ تراورتن: متری 58هزارتومان و کنترات از 3 میلیون تومان
 • نمای رومی: متری 75هزارتومان و کنترات از 3 میلیون تومان
 • سنگ مرمر: متری 63هزارتومان و کنترات از 4میلیون تومان
 • سنگ سمیرم: 60هزارتومان و کنترات از 3میلیون تومان
 • سنگ انتیک: از متری 80هزارتومان و کنترات از 5میلیون تومان
 • شیشه نما: متری از 45هزارتوومان و کنترات از 6میلیون تومان
 • کامپوزیت نما: متری از 70هزارتومان و کنترات از 4میلیون تومان
 • کف پشت بام: متری از 100هزارتومان و کنترات از 5میلیون تومان

قیمت اب بندی نما به صورت حدودی است و برای استعلام دقیق منتظر تماس شما عزیزان هستیم.

قیمت اب بندی نمای ساختمان بدون داربست در تهران و کرج
اب بندی نمای ساختمان در تهران منظقه ظفر

 

 

نحوه اب بندی نما

به واسته زیبایی نمای ساختمان اب بندی باید با مواد بیرنگ اجرا گردد. مواد اب بندی نما پس از اجرا پس از چند دقیقه محو میگردد و هیچ اثاری از چسب و مواد روی انها باقی نمیماند. بهتر است قبل از ساخت ساختمان داخل ملات بندکشی چسب ترکیب شود تا پس از مدتی نما دچار رطوبت و نم نشود. اب بندی ساختمان اگر از جنس سنگ باشد باید بیرنگ اجرا شود و اگر دیوار سیمانی باشد حتما باید از سیمان های قوی برای ترکیب کردن درون چسب استفاده کرد.

 

اب بندی ساختمان

به طور کلی تمام نقاط ساختمان را میتوان به وسیله چسب عایق بی رنگ اب بندی کرد. اب بندی ساختمان که نمای بیرونی را شامل میشود جزو خدماتی است که حتما باید با طناب یا همان راپل اجرا کرد. وقتی اب بندی ساختمان با طناب اجرا میشود شما این اجازه را دارید که هروقت اب مجدد به ساختمان نفوذ کرد از گارانتی شرکت اجرا کننده کار استفاده کنید. اما اگر کار اب بندی ساختمان با داربست اجرا شود شما قادر به بستن مجدد داربست نیستید و باید حتما از راپل کار کمک بگیرید.

 

 

آب بندی نما با طناب در تهران و کرج با شرکت جهان فرود

قبل از اینکه بخواهید قیمت اب بندی نمای ساختمان را بدانید باید بگویم که در بحث ابندی ساختمان کیفیت و مواد مصرفی بسیار مهمتر از قیمت میباشد.

ابتدا باید بدانید چه موادی با چه کیفیتی روی سنگ و سیمان شما زده میشود.

چند صد نوع مواد نانو و ابگریز درون بازار با قیمت های محتلف وجود دارد.

در بحث اب بندی نما مواد و طریقه اجرا شرط اول کار است وگرنه پول خود را داخل جوی اب ریخته اید و مجدد باید هزینه کنید.

پس برای خود وقت بگذارید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

شرکت ما هم یک گروه راپل جهت اب بندی سنگ و سیمان نما است ولی میخواهیم خیلی چیزهایی که نمیدانید را برایتان بگوییم. 

 اب بندی نمای ساختمان با بهترین و مرغوب ترین چسب های خارجی که نفوذ اب را به طور کامل از بین میبرد و شما هیچگونه نم و رطوبت و ترک دیگر روی ساختمان و دیوار بقل ساختمان مشاهده نخواهید کرد.

شرکت جهان فرود متخصص اب بندی نمای ساختمان از جنس سنگ و شیشه و سیمان در تهران و کرج میباشد. در ادامه…

 

اب بندی دیوار سنگ و سیمانی
اب بندی دیوار سنگ و سیمانی با طناب در قیطریه

مزایای اب بندی نما

اب بندی کردن نمای سنگ و سیمان فواعد زیادی دارد که چندتای انها را برایتان میگویم.

یکی از دلایل اصلی که افراد ابندی دیوار را انجام میدهند نم هایی است که بر اثر بارش باران و برف ایجاد میشود.

نم ها دیوار داخل را زشت میکند و پس از مدتی کامل از بین میبرد. جلوگیری از ورود اب از مزایای دیگر اببندی دیوار میباشد.

 

اب بندی سنگ نما
اب بندی نما پونک تهران

خطرات اب بندی نکردن نمای ساختمان

خطرات اب بندی نکردن دیوار تخریب شدن پس از نفود اب است. دیوار اگر اب نفوذ کند صدرصد پس از چندین سال پوک و خراب خواهد شد.

دیوار ممکن است با تمام کلفتی و سفتی ریزش کند . ترک های عمقی و عظیم درون دیوار ساختمان یکی دیگر از خطرات و خسارات اب بندی نکردن نما و دیوار است.

 

مواد مصرفی برای اب بندی کردن دیوار ساختمان

اسم برند مصرفی ما سوباش است که ساخت کشور ترکیه میباشد. این مواد شفاف و سفید رنگ است و پس از استفاده و خشک شدن بیرنگ میشود.

انعطاف پذیری چسب سوباش باعث شده است که اب و نور خورشید هیچ تاثیری روی ان نگذارد. این چسب را داخل حمام و دستشویی خود هم میتوانید استفاده کنید.

ما چندین سال قبل از موادهای ایرانی استفاده میکردیم و هیچوقت به ان چیزی که دلخواه بود نرسیدیم و امروز با معرفی این مواد نانو توستیم تمام 100 درصد از مشتری های خودمان را راضی نگه داریم.

 

چگونه میشود فهمید مواد مورد نظر اصل و درجه یک است؟

چسب ها و مواد مصرفی باید ابتدا تست شود. یعنی اگر فردی برای عایق کردن دیوار بیرونی نزد شما امد حتما قبل از شروع نمونه روی دیوار بزند تا ببیند تاثیر ان چقدر است.

مواد باید بیرنگ باشد و جنس شیشه ای به خود بگیرد.

از موادهای ایرانی مانند زد90 و چسب بتن اصلا استفاده نکنید چون اصلا تاثری روی ابند کردن ساختمان ندارند و الکی نمای شما را کثیف خواهند کرد.

موادهای ما بیرنگ هستند و هیچ تاثیری روی زیبایی نمای سنگ و سیمان ندارند.

 

هزینه اب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج با طناب بدون داربست

هزینه اب بندی سنگ و سیمان نما با طناب و بدون داربست بسیار ارزانتر از داربست برای شما اب میخورد. 

موادی که مورد استفاده قرار میگیرد بسیار تاثیر چشمگیری در قیمت عایق کاری نمای ساختمان دارد. مواد عایق نانو در بازار از 100 هزارتومان داریم تا 8 میلیون تومان که تاثیر و عمر انها زمین تا اسمان باهم فرق دارد.

پس ابتدا باید محل و سطح مورد نظر بازدید شود و بعد مصالح و مواد مصرفی تعیین گردد و در اخر قیمت اعلام گردد و این را هم بگویم که در انجام اب بندی نمای ساختمان دنبال قیمت ارزان نباشید چون به دلیل تجربه ای که دارم اگر جنس های ایرانی استفاده کنید صدرصد اب مجدد نفوذ خواهد کرد.

ولی به صورت میانگین نماهای 4 و 5 طبقه که بر 10 متر و یا زیر ده متر دارند از 5 تومن قیمت گذاری مشوند و تا 10 میلیون ادامه دارد. قیمت را نمیتوان پشت تلفن گفت و باید توضیحات را بما بگویید. پس همین الان با ما تماس بگیرید.

 

ویدیو اب بندی نما

 

 

 

اب بندی سنگ نما چگونه انجام میشود؟

دلیل اینکه اب از سنگ ها عبور میکنند در 80 درصد ساختمان ها بندکشی نامناسب در هنگام سنگ کاری میباشد و یا مواد مصرفی در بندکشی نامناسب میباشد.

در اکثر بندکشی ها پودر سنگ و سیمان سفید بکار میرود که کاملا اشتباه است و باید مواد سفت کننده درون ان قاطی شود تا گیرایی و عمر بیشتری داشته باشد.

شرکت جهان فرود برای اب بندی نمای سنگ ساختمان از عایق ترکیه ای استفاده میکند. خداراشکر در هیچکجا از محیط هایی ک اب بندی کردیم هیچگونه نم به  داخل ورود نکرده است. 

 

اب بندی نمای ساختمان با راپل
اب بندی نمای ساختمان با راپل در افسریه

 

اب بندی سیمان روی دیوار بقل یا حاعل ساختمان چگونه انجام میشود؟

سیمان ها به دلیل استفاده نکردن سیمانکار از مواد مناسب درون ملات خود دچار ترک میشوند که این ترک ها اب را به داخل ساختمان هدایت مبکنند و چون در ارتفاعات قرار گرفته حتما باید با طناب و بدون داربست انرا درست کنید.

برای اب بندی ترک های سیمانی عایق سوباش را با پودر سوباش ترکیب کرده و به صورت حجم بالا درون ترک ها تزریق میکنیم تا هم جلوی اب گرفته شود و هم استحمکلم سیمان و بنا حفظ بشود.

آب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج
اب بندی نما در شهران

اب بندی نمای سنگ مرمر تراورتن و چینی و سرامیک

در نمای ساختمان به مرور زمان و بعد از مدتی برخی درزهایی ایجاد می شود که موجب نفوذ آب به دیوار داخل خانه می شود مخصوصا در نما های سنگی مانند مرمریت و سنگ تراورتن که دارای درصد جذب آب بالایی می باشد و در موقع بارندگی آب را جذب نموده و مستقیما به دیوار داخل هدایت می کند و باعث ایجاد رطوبت و نم بر روی دیوارهای خانه می شود گرفتن این درز ها و سایر خراب کننده های سطح نمای ساختمان را آب بندی نما می گویند.

 

دلیل نم دادن نمای ساختمان و اب بندی ساختمان در فصل زمستان

این مخرب های سطح نما ناشی از برف و باران و گرد و غبار و باد و نور شدید خورشید می باشد که در طول سال و در تمامی فصل های سال با آن رو به رو هستیم.

از آب بندی نما به منظور جلوگیری از رطوبت و نفوذ باران استفاده می شود و همچنین آب بندی نما مانع نفوذ گرما و همچنین سرما در فصل های مختلف به داخل ساختمان می شود.

و می توان گفت این روش مانع شوره زدگی نما می شود و از مهمترین کاربرد آن می توان برای جلوگیری از آلودگی نما نام برد .

 

 

اب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج
اب بندی نمای ساختمان در ونک

 

فیلم عایق کاری دیوار سیمانی

 

 

اب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج

مطلب پیشنهادی جهان فرود     راپل و راپل کار

 

توضیح آب بندی نما در تهران و کرج

البته لازم به ذکر می باشد که آب بندی نما از جمله کارهایی می باشد که در صورت نیاز بهتر است انجام شده چون اگر چه یک نما به خوبی کار شود دلیلی ندارد تا موجب نفوذ آب به داخل شده و در این اوضاع نا به سامان اقتصادی بهتر است در صورت عدم نفوذ نم و رطوبت به داخل هزینه ی اضافی نکنید.

ولی زمانی که نم و رطوبت به داخل ساختمان شما نفوذ پیدا کرده است بهتر است هر چه سریع تر اقدام به آب بندی نمای ساختمان کنید چون به مرور زمان و با گذشت زمان ممکن است هزینه های اضافی را در پی داشته باشد به این صورت که علاوه بر هزینه ی آب بندی نما باید هزینه نقاش و گچ کار داخلی برای دیوار های خانه خود پرداخت نمایید.

از دیگر دلایل ضرورت آب بندی نما برای همین علت است از آن جایی که اکثر مصالح ساختمانی دارای سوراخ ها و حفره هایی هستند جاذب آب بوده و آب را دوست دارند چون در سطح گروه های هیدروکسیل می باشد برای همین علت آب بندی نما مانع از خیس شده زیاد آن ها و در نتیجه جذب آب توسط آن ها می شود.

 

اب بندی نما با راپل8
اب بندی نما با راپل

مطالب پیشنهادی ما برای نما    پیچ و رولپلاک سنگ نما

درزها چگونه بر روی سنگ نمای ساختمان ها نمایان می شود؟

بعد از گذشت مدت زمانی از ساخت ساختمان و کار کردن نمای ساختمان ممکن است بندکشی آن که توسط سنگ کار انجام شده بود از بین برود و آب از همین بندهای باز به داخل سنگ ها مفوذ پیدا کرده و ممکن است سنگ ها را نیز لق نماید و هم موجب زمانی که شما نمای خود را آب بندی می کنید و یا به اصلاح درز گیری می کنید دیگر امکان نفوذ هیچ گونه ماده ای به سطح نمای ساختمان شما وجود ندارد در غیر این صورت بعد از گذشت مدت زمانی این رطوبت های ایجاد شده توسط درزهای نمای بیرونی بر روی رنگ دیوار و وسایل منزل اثر گذاشته و موجب ایجاد نمای زشت بر روی ساختمان می شود علاوه بر این موضوع ممکن است بر روی سنگ های نمای ساختمان نیز اثر گذاشته و موجب لق شدن آن ها و ریختن سنگ ها نیز شود.

برای همین خاطر قبل از سنگ کردن نمای بیرونی در ابتدا اقدام به آب بندی نمای ساختمان کنید چون این اتفاق به جز ایجاد خسارت و پرداخت هزینه های اضافی برای افرادی که در این ساختما ساکن می باشند را ندارد.

در صورتی که درزگیری نمای ساختمان به درستی صورت پذیرد هیچ کدام از عوامل بالا تاثیری در خرابی نمای ساختمان نخواهد داشت.

برای این که آب بندی نمای ساختمان به صورت درست انجام گیرد در ابتدا باید بدانید که نفوذ آب از کدام قسمت و نقاط می باشد و بعد از این که محل هدایت نفوذ آب را به داخل پیدا کردید اقدام به تهیه ماده عایق کننده مناسب برای این درزها نمایید.

راپل اب بندی نما با طناب
اب بندی کار نمای ساختمان جهان فرود

 

مطلب پیشنهادی     خدمات نما  بدون داربست

آب بندی نمای ساختمان در نما های متفاوت به چه صورت می باشد:

آب بندی سنگ نمای ساختمان به این صورت می باشد که اکثر سنگ هایی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد دارای جذب آب بالایی می باشند و زمانی که از دیوار نازک و تیغه ای استفاده شده باشد موجب هدایت آب به صورت مستقیم بر روی دیوار های داخل می شود.

و از آن جایی که امروزه اکثرا سنگ های تراورتن برای نماهای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد چون دارای بافت نرم و شکننده ای می باشند به مرور زمان دچار خرابی و باز شدگی می شود که موجب هدایت نفوذ آب به داخل می شود در آب بندی نمای ساختمان باید به این موضوع دقت لازم را داشته باشید تا بندکشی های بین سنگ ها از بین نرفته باشد در غیر این صورت شما باید در اسرع وقت اقدام به بندکشی بین سنگهای به کار رفته در نمای خود نمایید.

بعد از اتمام بند کشی توسط نانو سنگ برای ضد آب کردن سطح نمای ساختمان می باشد تمامی سطح نمای بیرونی ساختمان را آب بندی نمایید.

آب بندی سیمان نمای ساختمان به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا ساختمان هایی که ساخته می شود معمولا در سه سال اوایل ساخت خود موجب نشست خیلی جزئی از طرف خاک زیر بنا می شوند و این کار باعث پیدایش برخی از ترک هایی جزئی در دیوار ها و نمای ساختمان می شود از طرف دیگر همین ترک ها موجب هدایت نفوذ آب به هنگام بارندگی به سمت داخل می شوند و منجر به تبله شدن رنگ داخلی و یا شوره زدن گچ دیوار داخل می شود.

برای این که از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنیم باید در ابتدا برای پر کردن ترک های سیمانی نمای بیرون با چسب سوسیسی آب بندی اقدام نماییم.

و بعد در کل نمای بیرونی ساختمان و یا فقط در همان محدوده می توانیم از نانو جهت آب بندی نما استفاده کنیم .

همچنین در صورت مشاهده زیاد بودن وسعت ترک ها بهتر است بعد از ترمیم آن ترک ها اقدام به رنگ آمیزی نمای بیرون کرد تا علاوه بر جلوه ی زیبایی که به نمای بیرونی ساختمان می دهد باعث شود نمای ساختمان توسط اکرویلیک یا همان رنگ مخصوص فضای بیرونی نما آب بند شود.

برای آب بندی نمای آجری ساختمان می توان گفت که در نماهای آجری ممکن است در طول گذشت سالهای زیاد بندهای آجرها از بین برود و یا در اثر تخریب بندها و یا در اثر ضربه آب بندی نما به صورت کامل از بین رفته باشد و این موضوع یک عامل مهم برای هدایت نفوذ آب به داخل می شود.

 

اب بندی نمای ساختمان22

انواع عایق بندی با استفاده از چسب های آب بندی نما کدام ها هستند؟

آب بندی ساختمان و پر کردن درزهای ساختمان جزئی از اصول مهندسی می باشد که در پروژه ها از اجزای لاینفک می باشد چون از مهم ترین دلایل کاهش آسایش ساکنین آن ساختمان ورود هوای سرد و گرم و نفوذ آب و رطوبت به هنگام به هنگام بارندگی می باشد .

این یک نوع معضل بوده که در ساختمان های چه نوساز و چه کلنگی می تواند وجود داشته باشد و موجب بالا رفتن مصرف سوخت تا 25% می شود. ضد آب کردن نمای بیرونی ساختمان ( آب بندی ساختمان ) و همچنین عایق بندی

انواع سطوح داخلی و خارجی به شرح زیر می باشد:

لکه گیری کردن و اجرای سیمان کاری جهان فرود
ترمیم و بازسازی انواع نماهای ساختمانی جهان فرود
با ورق گالوانیزه یا توری و یا پلاستوفوم پوشش دهی درزها جهان فرود
در برابر حرارت و رطوبت و صوت عایق بندی کردن نما جهان فرود
پر کردن و بندکشی درز و فاصله بین سنگ ها جهت ضد آب نمودن نمای ساختمان و مقاوم سازی نما و جهت جلوگیری از هدایت و نفوذ آب به داخل ساختمان از پشت نما
آب بندی ساختمان اعم از فضاهای داخلی و نمای خارجی و سازه ها

اببندی نما در کرج هشتگرد فردیس

 

 

آب بندی نما با توجه به شرایط اقلیمی به چه شرح می باشد؟

ضد آب سازی و مقاوم کردن انواع سطح های خارجی ساختمان ( نمای بیرونی ) در مقابل عوامل جوی به شرح زیر می باشد:

عایق بندی کردن نما: این روش به عنوان عامل اصلی و مهم جهت کاهش هزینه های انرژی می باشد عایق بندی کردن جهت پیشگیری و کنترل صوت, عایق بندی کردن برای کنترل و پیشگیری حرارت , عایق بندی کردن برای کنترل و پیشگیری رطوبت ( با روش کار با طناب )

بند کشی کردن نمای ساختمان: با استفاده از ملات هم رنگ نما پر کردن فاصله های ما بین سنگ ها برای جلوگیری از نفوذ و ورود آب و رطوبت و نم به سطح پشتی نما ( با استفاده از روش راپل )

عوض کردن شیشه ها: آّب بندی نما به این صورت که با تعویض شیشه ها و آب بندی نمای شیشه های و درزبندی با استفاده از انواع چسب های پلی اورتان و سوپر سیلیکون جهت مقاوم سازی در برابر uv در ارتفاع بدون نیاز بودن به بالابر و داربست

عوض نمودن بازشوهای کلنگی و قدیمی نماهای شیشه ای: تعویض بازشو نمای کرتینوال و تعویض بازشو نمای فریم لس در ارتفاع بدون نیاز به داربست

ترمیم نمای ساختمان و بازسازی آن: نمای فریم لس, نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم, نمای کرتین وال, نمای شیدر دوکی, نمای لوور آلومینیومی بدون محدودیت ارتفاع و به روش راپل

لکه گیری و سیمان کاری نما توسط راپل کار با سابقه و حرفه ای

آب بندی نما سنگی, آب بندی نما آجری, آب بندی نما کامپوزیتی, آّب بندی نما رومی, آب بندی سطوح سیمانی( خدمت کار در ارتفاع )

پوشش دهی درزهای انقطاع ساختمان: درز انقطاع را با استفاده از کاور کردن با ورق های یونولیت و یا گالوانیزه و اسپری فوم پوشش دهی کردن به روش خدمات راپل

 

خدمات اب بندی و اجرا اببندی ساختمان

آب بندی نما  جهان فرود و ضد آب سازی نمای ساختمان با جهان فرود به روش نانو به چه شکل می باشد؟

زمانی که یک ساختمان که سطح آن محافظت نشده است ممکن است در مقابل بارانی که با سرعت 30 کیلومتر در ساعت در حال بارش می باشد ظرف مدت زمان شش ساعت می تواند بیشتر از 10 لیتر آّب باران را به ازای هر متر مربع به خود جذب نماید. در سازه های بتنی با همین شرایط بیشتر از 20 لیتر آب را به ازای هر متر مربع به خود جذب می کند که موجب هدایت نفوذ آب به داخل و ایجاد صدمات متعدد و جبران ناپذیری به ساختمان و انواع سطوح آن می شود.

آسیب ها و صدماتی که آب می توان به ساختمان و نمای آن بیاورد به شرح زیر می باشد:

آسیب های ظاهری که ناشی از رطوبت و آب می باشد به این صورت است که موجب پوسته پوسته شدن رنگ ها شده و باعث ایجاد کپک ها و قارچ ها و شوره زدگی می شود و منجر به کثیف شدن زود هنگام می گردد.

و اما آسیب های ساختاری که ناشی از آب و رطوبت و نم زدگی می شود می توان به این موارد اشاره کرد: یخ زدگی و ذوب شدن های پیاپی در مصالح ساختمانی, واکنش سیلیکات قلیایی, سولفاته شدن, باران های اسیدی, ایجاد ترک در اثر کاهش انعطاف و افزایش پیدا کردن حجم, ایجاد خوردگی در آهن آلاتی که در اسکلت ساختمان به کار رفته است.

 

اب بندی کار در ارتفاع

 

آب بندی نما به چه صورت انجام می پذیرد؟

برای آب بندی نما در ابتدا بعد از شناسایی نقاط نفوذ آب به داخل بر حسب نیازی که دارد اقدام به تهیه چسب برای مناطقی که آب از آن ها به داخل نفوذ می کند می کنیم.

البته این چسب ها دارای انواع متفاوتی می باشد مانند:

چسب یک دو سه , چسب های تیوپی, چسب های بتن, چسب های آکواریوم, چسب های آنتیک , چسب های کاشی, چسب های z90 که بعد از تهیه و خرید آن برای این که بدانید کدام چسب را با هم ترکیب نمایید این موضوع بستگی به جنس نمای شما دارد.

برای آب بندی نما با استفاده از طناب زمانی که از روی نما قصد آویزان شدن را دارید سطل پر از چسب را به خود متصل نمایید و شروع به چسب زدن نقاط مورد نظر با استفاده از قلم مو می کنید.

باید چسب کاری به صورتی انجام شود تا لکه ها و درزهایی که توسط آب بندی نما گرفته می شود نمایان نشده و جلوه ی زشتی به نمای ساختمان ندهد. قبل از این که شروع به درزگیری کنید باید برخی از نقاط را رعایت نمایید به این صورت که در ابتدا با تمیز کردن ناحیه باز شده توسط دستمال و بعد از انجام این کار زمانی که خشک شد با یک قلمو اقدام به پوشش دهی نقاط باز شده می کنیم البته لازم به ذکر است که اگر ناحیه مورد نظر زیاده از حد کثیف بود برای تمیز کردن آن می توان از واترجت استفاده نمود.

البته نماهایی که برای پوشاندن درز آن ها اقدام می کنید دارای انواع متفاوتی می باشد مانند نمای سنگی و نمای کامپوزیت و نمای سیمانی

 

مطالب مرتبط      قیمت کار در ارتفاع

 

قوی ترین چسب ها و مواد برای انجام آب بندی کردن نمای ساختمان کدام موارد هستند:

یکی از روش های اصولی و کاربردی برای عایق بندی ساختمان و یا آب بندی نمای ساختمان چسب آب بندی نما می باشد که برای جلوگیری از ورود سرما و گرما و صدا و عدم نفوذ نم و رطوبت به داخل فضای ساختمان می شود.

از چسب های آب بندی نما برای درزگیری نما و چهارچوب های در ها و پنجره ها و درزگیری فاصله های بین درب و پنجره و همچنین برای پر کردن ترک های ایجاد شده مورد استفاده قرار می گیرد

جهت مقاوم سازی و آب بندی نما با استفاده از چسب در ساختمان ها برای اکثر مردم این مشکل به وجود آمده است که با صحنه های ناخوشایند مانند تخریب نمای داخلی منزل یا نم زدگی به دلیل عبور و نفوذ رطوبت به دیوار بیرونی رو به رو و مواجه شده باشید.

مطمئنا شما به عنوان یک مالک یا مستاجر خانه به هنگام رو به رو شدن با این چنین صحنه هایی نمی دانید که برای این که جلوی این اتفاق ها را بگیرید چکار باید کنید.

برای همین دلیل که یکی از اصلی ترین و مهم ترین مباحث به هنگام ساخت و ساز یک سازه و یا تکمیل یک ساختمان این است که مراحل آب بندی نما و عایق بندی نمای ساختمان به درستی انجام شود تا بعد از گذشت مدت زمان خیلی کم دچار ایجاد مشکل برای ساکنین نشود.

استفاده از چسب آب بندی نما می تواند گزینه ی مناسبی برای حل این چنین مشکل هایی برای سازنده های ساختمان و مهندسان پروژه باشد.

از جمله مزایای استفاده از چسب آب بندی نما در ساختمان ها علاوه بر این که موجب ضد آبّ شدن و جلوگیری از رطوبت وارد شده به داخل ساختمان از طریق نمای بیرونی می شود موجب ایجاد استحکام و مقاومت نمای بیرونی و ساختمان نیز می شود.

در صورت عایق بندی به وسیله چسب آب بندی نما موجب عدم نفوذ حرارت نیز شده و موجب ایجاد صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن می شود. همچنین چسب آب بندی نما موجب قطع مشکلاتی هم چون ایجاد آلودگی در نما و شوره زدگی ساختمان می شود.

 

قیمت اب بندی نمای ساختمان در تهران1
قیمت اب بندی نمای ساختمان در تهران در کرج با طناب و بدون داربست

 

و در صورت عدم استفاده از آب بندی نما با استفاده چسب عایق کاری نماهای بیرونی ساختمان موجب ایجاد مشکلات زیر می شود:

ترک خوردگی
در نمای ساختمان ایجاد شوره زدگی
پوسیده شدن رنگ نمای ساختمان
پوسته پوسته شدن و ایجاد کپک و قارچ بر روی نمای ساختمان
نفوذ آب در اثر یخ زدگی و ذوب شدن آّب در روی نما
سولفاته شدن
نفوذ باران های اسیدی
واکنش باران های اسیدی با آهن هایی که در مصالح ساختمان به کار رفته است.

آب بندی نما در کرج و آب بندی نما در تهران به چه صورت می باشد:

برای همه این مشکل شاید اتفاق بیفتد که چه ساختمان قدیمی و کلنگی باشد و یا نوساز ممکن است رطوبت بیرون ساختمان را به داخل هدایت کند که منجر به آسیب دیدن دیوار های داخلی ساختمان می شود و ممکن است بر روی رنگ دیوار ها و همچنین بر روی اثاث این خانه نیز تاثیر بگذارد آب بندی نما در کرج و همچنین آببندی نما در تهران در صورت ورود نم و آب به داخل ساختمان در بروز این نوع مشکلات جلوگیری می کند.

با انجام یک بار تعمیرات بر روی نمای بیرونی ساختمان خود به راحتی به روش آب بندی نما در کرج می توانید دیگر نگران بروز این نوع مشکلات و گریز آب از سطح بیرونی نمای خود به داخل خانه نشوید.

آب بندی نما در تهران کار هر کسی نمی باشد برای کاری که قصد انجام آن را دارید و می خواهید برای همیشه از نفوذ آب به داخل ساختمان خود و همچنین به دلیل این که تهران در فواصل تابستان بیش از اندازه گرم می شود برای عایق بندی و جلوگیری از نفوذ حرارت که خود موجب کاهش انواع هزینه های اضافی جهت کنترل مصرف انرژی می شود باید دارای معلومات زیادی بر روی انواع چسب های ضد آب را داشته باشید تا بدانید کدام چسب برای کدام نما خوب بوده و باید به کار رود.

در برخی موارد با قاطی کردن برخی چسب ها می توان یک مواد ضد آب و عایق گرما و سرمای خیلی قوی را برای نمای بیرونی ساختمان تولید کرد و به وجود آورد.

البته با استفاده از مواد نانو نیز برای آب بندی نما می تواند پوشش دهنده ی خیلی قوی باشد.

به دلیل سادگی و راحتی استفاده از این نوع ماده برای آب بندی نما بسیار گسترده می باشد چون دارای قطر ذاراتی بیشتر از صد نانومتر می باشد که در اکثر نقاط دنیا از این مواد بر روی نمای ساختمان ها استفاده می شود. بزرگی این ذرات می تواند مانع از نفوذ رطوبت و نم به داخل منافذ شده مخصوصا در نما های سنگی .

توانایی مقاومت این مواد نانو به عنوان آب بندی نما در برابر اشعه فرابنفش زمانی که این پوشش دچار آسیب دیدگی شود از بین می رود.

این پوشش برخی نقاط ضعف را برای خود دارد که در صورت این که دچار هرگونه آسیب دیدگی در مقابل اشعه ی فرابنفش شود موجب گریز آب از آن ترک ها به داخل ساختمان نیز می شود.

اب بندی نمای ساختمان

ایا از ورود اب به داخل نما خسته شدید و دنبال راهی برای از بین بردن نم و نفوذ اب میگردید؟

ایا چندین بار برای اب بندی کردن نمای ساختمان اقدام کردید و نتیجه ای نگرفتید؟

شرکت جهان فرود با تضمین 5ساله نمای شما را اب بندی(واترپروف) میکند تا دیگر نگران نم دادن نمای ساختمان نباشید.

آب بندی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست

آب بندی سنگ یا آببندی نما ساختمان :  آب بندی نمای ساختمان یا درزگیری سنگ نما از جمله کارهایی است که بهتر است به هنگام نیاز انجام شود ، اگر برای  شما هزینه مهم نیست و بیشتر به عمر نما و دکوراسیون خانه می اندیشید، شرکت جهان فرود برای انجام آببندی نما ساختمان در خدمت شماست ، ولی اگر نمای ساختمان نم نمی دهد پیشنهاد می کنیم در این اوضاع اقتصادی هزینه اضافه نکنید چون اگر یک نما خوب کار شود دلیلی ندارد که نم را به داخل ساختمان بدهد .

برای تماس با ما روی شماره کلیک کنید 09370340232

اما آب بندی نمای ساختمان ، آب بندی نمای کامپوزیت یا آب بندی سنگ در صورتی که رطوبت به ساختمان نفوذ کرده است ضروری است زیرا با گذشت زمان هرینه های بیشتری برای شما به همراه دارد مانند هزینه کچ کاری و نقاشی که بعد از آب بندی یا آببندی سنگ باید صورت گیرد .

تماس با کارشناس 0937034023209308877798 استوار

شرکت جهان فرود این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که به راحتی میتواند مشکل نفوذ نم را به کلی حل کند .

در صورت ورود آب و نم زدگی به داخل ساختمان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند. با ورود اب به داخل ساختمان و گذشت از این موضوع میتواند ضرر های تکراری برای شما داشته باشد.

با یکبار تعمیرات نما از بیرون دیگر نگران گریز اب از سطح رویی نما نداشته باشید. ما با دیدن نمای ساختمان شما میتوانیم از روزنه های ورود آب و مشکلات چنینی جلوگیری کنیم.

آب بندی نمای ساختمان و آب بندی سنگ از جمله کارهایی هست که بهتر است به هنگام نیاز انجام شود اگر فکر می کنید نمای شما نم نمی دهد هزینه اضافه نکنید .

آب یک مایه مخرب برای گچ های داخل ساختمان است که اگر این مشکل را از بیرون ساختمان حل نکنیم دوباره این اتفاق ها پیش می اید.

پس ضد آب سازی نمای خود را به ما بسپارید تا در کمترین زمان سنگ کامپوزیت یا شیشه های نما با برای شما ضد اب کنیم تا دیگر نم به داخل خانه نزند.

در مورد محکم سازی و مقاوم سازی سنگ نما بیشتر بحوانید .

رزین نما آب بندی نما ساختمان
رزین نما آب بندی نما ساختمان

رزین آب بندی نمای ساختمان و سنگ

چسب رزین از بهترین چسب های آب بندی نمای ساختمان می باشد که بیشتر روی سنگ های آنتیک زده میشود.

رزین یک مایه ای است که در ان چسب نیز قاطی شده است که هم خاصیت محکم سازی دارد و هم ضد اب سازی.

ازین چسب برای سنگهای تراورتن استفاده نمیشود و تاکید میکنم اصلا استفاده نشود.

به این دلیل عرض میکنم که اببندی کردن سنگ با همچین موادی در دراز مدت باعث پوسته شدن روی نما میگردد و بعد دراز مدت به رنگ زرد در می اید که ان زمان شما باید هزینه شستشو نما را دوباره بپردازید تا رزین را پاک کنید.

چسب آب بندی z90 بهترین چسب برای آب بندی نمای ساختمان می باشد که قیمت آن نیز به صرفه است .چسب آب بندی z90 برای آب بندی نمای ساختمان

چسب آب بندی z90

چسب آب بندی z90 نوعی دیگر از چسب ضد آب سازی میباشد که برای سنگ های تراورتن استفاده میشود.

این نوع چسب ها را با چندین مواد آبکی دیگر به هم میزنیم و با قلم مخصوص میان بندهای سنگ ها میزنیم تا دیگر ابی از ان منطقه نفوذ نکند.

همچنین از چسب زد90 به صورت تکی برای اببندی کردن روی سنگ ها بسیار استفاده میشود که شرکت ما(استوار راپل) ازین چسب به صورت مداوم در نمای عزیزان تهرانی و کرجی استفاده میکند و بسیار رضایت بخش نیز بوده است.

از دیگر چسب ها برای اببندی کردن نمای ساختمان میتوان به چسب های چون:

 • چسب بتون
 • چسب کاشی
 • چسب آنتیک

هر کدام از این چسب های بالا باید با دیگر مواد های مقاوم کننده قاطی شوند تا مکمل خوبی برای انجام اببندی روی نما باشند ، به تنهایی نیز کارایی کمی دارند.

پیشنهاد می کنیم مقاله پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب را مطالعه کنید .

اببندی شیشه

شیشه ها حساسترین قسمت نما هستند که باید در هنگام بارش باران از بیرون انها مطمعن بود تا نم به داخل نزند.

پنجره ها امروزه دوجداره هستند و میتوان 80 درصد از انها مطمعا بود ولی باز هم در بعضی جاها دیده شده که از چنین پنجره هایی اب وارد خانه شده.

برای اببندی شیشه از چسب های سیلیکون و اکواریوم استفاده میکنیم.

اببندی کامپوزیت نما

کامپوزیت را فقط باید با بندکشی پلاستیکی عایق بندی کرد چون از نظر زیبایی خراب میشود.

پلاستیک ها را باید لای درزهای کامپوزیت مانند روز اول که ساختمان را میسازند درست کرد و غیر این هرکاری انجام دهیم دوباره اب نفوذ میکند.

درزگیری سنگ نما

امروزه سنگ های تراورتن بیشترین نماها را به خود اختصتص داده است.

به دلیل نرم بودن و شکننده بودن دجچار باز شدن و خرابی و ریختن دوغاب لای سنگ میشود که باعث ورود اب از لای سنگ میشود.

خطرناک بودن سنگ این است که از پشت به تمام نقاط نما سرایط میکند که باعث ریزش سنگ نیز میشود و به یک باره حادثه ای بسیار وحشتناک به وقوع مییوندد.

بهترین چسب اب بندی نما چیست؟؟

انواع چسب های اب بندی برای کارهای نمای سنگ و سیمان میتوان به چسب بتن که دارای شاخه های زیادی میباشد اشاره کرد.

چسب بتن را باید ابتدا با دو نوع مواد قوی دیگر ترکیب کرد و به بدنه نما زد که کاملا بیرنگ نیز میباشد.

چسب آب بندی نمای ساختمان با چسب بندکشی کاملا متفاوت است.

برای بندکشی کردن درز سنگ ها و سیمان ها باید ملات قوی و سفت با چسب بتن ساخت و به صورت صحیح روی درز مورد نظر بزنید.

حتما برای خرید چسب بتن خوب تماس بگیرید وگرنه ممکن است از محل مورد نظر دوباره اب نفوذ کند.پ

اب بندی نما در کرج

کرج به دلیل داشتن ساخت و ساز زیاد و نماهای سنگی و شیشه های که ارتفاع بالایی دارند در معرض اب و باران قرار میگیرند که در دسر هایی هم دارد. نم و رطوبت بیشتر به واحد های بالایی صدمه میزند و در بیشتر در معرض بارندگی هستند. پس از نم باید حتما در کرج اب بندی نمای ساختمان انجام شود که گروه جهان فرود مستقر در کرج این کارهای ضروری را انجام میدهد.

 

تصویر زیر در حال اب بتدی ساختمان میباشد که دیوار کناری شروع به نم دادن کرده است. ترک های دیوار سیمانی به صورت دو دست غلیط مواد خورده است و پس از ان کلیه دیوار با رنگ سفید پوشش داده شده است. این مواد بیرنگ میباشد و جزو چسب های بسیار قوی و نفوذ پذیر در سیمان میباشد.  قیمت اب بندی ساختمان زیر به صورت کنترات 21 میلیون اجرا شده است.

 

اب بندی ساختمان در تهران و کرج
اب بندی ساختمان در تهران با قیمت ارزان

 

اب بندی نمای ساختمان در استان البرز

با ساخت و ساز غیر اصولی سازنده های ساختمان سنگ های نما هم غیر اصولی تولید و فروخته میشود. سنگ ها غیر استاندازد و سنگ کاری هم غیر اصولی است و این باعث ورود اب به داخل ساختمان میشود. وقتی باران میبارد اب از طریق همین سنگ ها به داخل ساختمان ورود میکند و اینجاست که نیاز به اب بندی نما در کرج نیاز پیدا میکنیم. برای اب بندی نما در کرج از چسب عایق کریستالی استفاده میشود و برای اب بندی دیوار سیمانی از مواد رنگی و سیمانی استفاده میشود.

 

اب بندی نما در تهران

به دلیل سردی زیاد استان تهران سنگ ها از جای خود تکان میخورند و بندکشی انها از بین میرود. این تغییر سنگ باعث ورود اب میشود که به ابندی نیاز دارد. مجموعه جهان فرود اماده خدمت رسانی به شهروندان تهرانی میباشد.

 

4 thoughts on “قیمت اب بندی نمای ساختمان – آب بندی سنگ و سیمان در تهران و کرج”

 1. سلام.من مهدی پور خسروان هستم..شما خدمات آب بندی منو انجام دادید..ساختمان برادر هم نیاز ب آب بندی دارد…لطفا لقای جهان فرود بامن برای آب بندی نمای ساختمان با طناب تماس بگیرید
  09354151868

  1. سلام اقای پور خسروان برای انجام خدمات پیچ ولپلاک ذیوار ساختمان باید حتما تماس بگیرید و عکس نمای ساختمان روب رام بفرستید.

 2. سلام
  از آقای استوار پور به دلیل مهارت و تعهد شان کمال تشکر را دارم
  این استاد توانمند که سابقه بازی در تیم ملی فوتبال جوانان را هم دارند اخیرا نمای ساختمان اینجانب را با مهارت تمام آب بندی نمودند

  1. خیلی مردی داداش.اشنا شدن با شما افتخار بزرگی بود محمد اقای گل. کار نما داشتی بامن تماس بگیر .. موفق باشی برادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *