نماشویی
زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

نماشویی ارزان

نماشویی جلوه یک نما را تازه میکند و باعث نشاط و طراوت روی نمای ساختمان میشود.  نماشویی در البرز و پایتخت بیشتر در بهار و تابستان به دلیل بارش کم باران مورد استفاده قرار میگیرد. در فصل زمستان بیشتر نماهای اجری و ساختمان هایی که اتش گرفته اند نماشویی را انجام میدهند. تمیز کردن نما را باید را راپل انجام بدهید چون راپلکاران متخصص در نظافت تمامی سطوح هستند و میدانند چه موادی برای چه نمایی استفاده میشود. همچنین برای دیوار و سطوحی که کثیفی زیادی دارد راپل کارها میدانند چه مواد شوینده ای استفاده کنند تا دیوار و نمای شما خراب نشود. نماشویی با طناب ارزان و کم هزینه است و کم هزینه ترین خدمات ما روی طناب میباشد. چرا ارزان است؟ چون اب و برق را از ساختمان میگیریم و هیچ هزینه و مصالح مصرفی را استفاده نمیکنیم مگر اینکه نما به مواد شوینده نیاز داشته باشد.

نماشویی ساختمان

به مجموعه فعالیت هایی که جهت تمیز شدن نمای ساختمان با اب انجام میگیرد را نماشویی میگویند.نماشویی به وسیله  واترجت و ابروطی و دستمال روی انواع نماها اجرا میگردد.

 

نماشویی برج
نماشویی شیشه و سنگ

 

قیمت نماشویی به صورت کلی

قیمت نماشویی به صورت کلی و حدودی از متری 15 تا 35 هزارتومان میباشد و به صورت کنترات نیز کار باید اول بازدید شود یا عکس از طریق شبکه اجتماعی ارسال شود.

نرخ نماشویی هر ساله با توجه به تورم موجود در کشور تغیرات زیادی میکند و به دلیل اینکه همه ساختمان ها هرچند سال یک بار نیاز به نظافت پیدا میکنند شرکت جهان فرود میتواند با مالکان عزیز به صورت 5ساله قرارداد امضا کند و هر سال به صورت 10 درصد افزایش قیمت را لحاظ بکند.

بعضی از کارفرماها نمیدانند با چه روشی باید ساختمان خود را تمیز کنند. این وظیفه کارشناس شرکت است که توضیحات کامل راجع به نوع نماشویی به کارفرما ارائه کند.

 

قبل و بعد دیوار اجر بهمنی - نماشویی
قبل و بعد دیوار اجر بهمنی – نماشویی کرج

 

نماشویی چیست؟

تمیزکاری نمای ساختمان توسط واترجت را نماشویی میگویند.نماشویی توسط طنابکاران متخصص انجام میشود که وزن زیر 100 کیلو دارند و قدرت نگه داشتن نازل واتر روی ارتفاع را دارند.

نازل واترجت وقتی اب درون ان جریان پیدا میکند بسیار سنگین میشود و افرادی که قدرت بدنی کمی دارند ممکن است روی طناب اسیب ببینند.

دمای اب هنگام نماشویی ساختمان باید چقدر باشد؟

دمای اب تاثیر زیادی در شستشوی نمای ساختمان ندارد اما در بعضی مواقع ساختمان دچار چربی زیادی میشود که اب سرد انرا سفت تر میکند.اب گرم به مرتب بهتر از اب سرد است و کثیفی را زودتر از روی نمای ساختمان پاک میکند. اکثر ساختمان ها دارای اب سرد میباشند و تا به امروز در هیچ ساختمانی از اب گرم استفاده نکرده ایم.

 

بیمه افرادی که نماشویی میکنند؟

افرادی که روی طناب خدمات نماشویی ساختمان را اجرا میکنند باید دارای بیمه حوادث تا در مواقع حادثه کارفرما ثلب مسعولیت باشد. برای نماشویی ساختمان از افراد با تجربه استفاده کنید چون کارکرد راپل کار با برق خواهد بود و ممکن است دچار برق گرفتگی شود. شرکت جهان فرود در تمام امور نمای ساختمان دارای بیمه حوادث میباشد تا کارفرمای عزیز با خیال راحت اجازه نماشویی ساختمان را به راپلکار بدهد.

 

نماشویی شیشه ساختمان

شیشه های ساختمان به دلیل گرد و غباری که بر اثر باد و طوفان و اب باران دچار کثیفی میشود.شیشه هایی که از دسترس مالکان به دور است راهی جز راپل ندارند.قیمت اجرای نماشویی شیشه ساختمان به دلیل اسان بودن ارزان خواهد بود و هرپنجره در صرف متر از نیم ساعت تمیز خواهد شد. برای نماشویی شیشه های ساختمان به صورت تکی با ابرو تی و پارچه تمیز میشود و اگر تعداد شیشه ها زیاد بود ابتدا با واترجت سه فاز شسته میشود و بعد از ان تمامی اب شیشه با ابرو تی گرفته میشود.

نماشور
نماشور

 

نماشویی اجر 

فرق بین قبل و بعد تمیز شدن نمای ساختمان را در تصویر میبینید. این معجزه ی واترجت سه فاز است که با فشار زیادی که دارد تمام کثیفی و گل و لای را از روی سطح نما برمیدارد. نماشویی با واترجت یک روش لذت بخش در بخش نماشویی ساختمان میباشد. تصویر زیر سطح اجری مانند روز اول تمیز شده است. توجه کنید برای نماشویی اجر مواقعی که دیوار کثیفی زیادی دارد باید از سندبلاست استفاده کرد. سندبلاست موادی است که از طریق دستگاه سیلیس پاش همراه با اب روی سطح مورد نظر پاشیده میشود و سنگ ریزه های درون سیلیس رنگ و شورابه را از روی دیوار برمیدارند. شستشوی نما اجری سختر میباشد و هزینه بیشتری نیز دارد چون ابزار و مصالح بیشتری را طلب میکند.

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان با واترجت

 

نماشویی دیوار سیمانی ساختمان قبل از رنگ امیزی یا عایق کاری

نماشویی در بحث نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. مثلا برای رنگ امیزی دیوارهای ساختمان از هرجنسی که باشد باید ابتدا نما را با واترجت شستشو بدهیم و پس از ان اقدام به رنگ امیزی کنیم. به این علت روی دیوار سیمانی واترجت زده میشود که خاک و کثیفی روی ان پاک شود و رنگ به صورت اصولی روی سطح سیمانی بنشیند. اگر این اتفاق نیوفتد رنگ روی دیوار بعد از چند وقت پوسته پوسته خواهد شد.

نماشویی برای دیوارهایی که نیاز به عایق کاری دارند نیز بکار میرود.

 

 

نماشویی سنگ

دیدن تصویرهایی از این قبیل حس تمیزی و زیبایی به انسان میدهد. برای نماشویی سنگ ها به سندبلاست نیازی ندارید و میتوان تمام نما را با واترجت سه فاز شستشو کرد ولی بعضی از نقاط به دلیل شورابه های سنگین تمیز نمیشوند و باید از اسید یا وایتکس استفاده کرد. اسید را به مدت پنج دقیقه روی شورابه ها میریزیم و پس از ان با واترجت شستشو میدهیم. میبنید که اسید به راحتی رسوبات را از بین میبرد.

نماشویی ساختمان
نماشویی بدون داربست با واترجت در تهران

 

 

نماشویی کامپوزیت

برای نماشویی کامپوزیت حتما باید از کف و مواد شوینده استفاده شود تا جرم موجود در عمق کامپوزیت را برداشت کند. در غیر این صورت فقط خاک و گل های سطحی از روی کامپوزیت پاک میشود و همچنان کثیفی باقی خواهد ماند. در بعضی مواقع اگر شورابه ها با مواد و اب هم پاک نشد میتوان از اسید و الکل برای پاک کردن انها استفاده کرد. در نظر داشته باشید که الکل و اسید را سریعا بشویید تا موجب خرابی کامپوزیت نشود.

نماشویی کامپوزیت جزو سخت ترین کارهای نظافتی نمای ساختمان میباشد. کامپوزیت دیر شسته شود و کمی قدیمی شود لگ های روی انها دیگر از بین نمیرود و حتما باید رنگ کامپوزیت روی انها زده شود. 

 
شرکت نماشویی جهان فرود
اجرای نماشویی توسط شرکت جهان فرود در کرج شهریار

 

شستشوی کف حیاط و پشت بام و استخر

شستشوی کف پارکینگ و حیاط و پشت بام با واترجت های سه فاز انجام میشود که میتوانید یک معجزه را ببینید. هزینه شستشوی کف حیاط ارزان است و اگر بالای 200 متر باشد متری 20 هزارتومان هزینه دارد و اگر زیر 200 متر باشد به صورت کنتراتی 6میلیون میشود.

 

شستشوی کف حیاط با واترجت
شستشوی کف حیاط با واترجت

 

نماشویی ساحتمان

نماشویی ساختمان به سه روش اجرا میشود:

  1. نماشویی با واترجت
  2. نماشویی با اسیدشویی
  3. نماشویی با ابرو طی
  4. نماشویی با سندبلاست

نماشویی با واترجت: این روش برای تمام نماها انجام میشود. وقتی خاک و گل و لای درون سطوح نفوذ میکنند تنها راه بیرون کشیدن انها واترجت است. واترجت با فشاری که دارد به لابه لای نمای ساختمان نفوذ میکند و هرچه کثیفی و گل و لای باشد را با خود بیرون میکشد. دو نوع واترجت در بازای داریم یکی سه فاز و دیگری تک فاز که فشار اب هرکدام متفاوت است. نماشویی با واترجت سه فاز برق قوی نیاز دارد که بتواند اب را با فشار بیشتری به بیرون پرتاب کند اما تک فاز با برق معمولی خانگی هم کار میکند. برای اجرای عایق کاری نما و رنگ امیزی نمای ساختمان از نماشویی برای تمیز کردن سطح مورد نظر استفاده میکنند تا مواد روی سیمان و سنگ و یا کامپوزیت بنشیند.

نماشویی با اسیدشویی: در بعضی از نماها مثل اجر نماشویی با واترجت امکان پذیر نیست یا ساختمان برق سه فاز ندارد. در این زمان اسید به کمک راپل کار می اید و با پاشیدن مواد های اسیدی روی سطح نما شورابه و کثیفی های عمقی به راحتی پاک میشود. مدت زمان استفاده از اسید بسیار مهم میباشد و نیاید بیشتر از 5 دقیقه روی دیوار باقی بماند. اسید بسیار خطرناک است و اگر مراقب نباشید ممکن است طناب شما را پاره کند پس نکات ایمنی را موقع استفاده از اسید رعایت کنید.

تمیزکاری با ابروطی: ابروطی برای نماهای شیشه ای و کامپوزیتی استفاده میشود. ساختمان هایی که نمای کامپوزیت و شیشه دارند ابتدا با واترجت شسته میشود و به دلیل لک هایی که در عمق شیشه و کامپوزیت باقی میماند باید حتما انها را با مواد شوینده مثل ریکا و یا تاید مجدد تمیز کنید. این الاینده ها بیشتر چربیهایی هستند که از دود دم ماشین الان روی سطوح مینشیند.

نماشویی با سندبلاست

وقتی اسم سندبلاست وسط می اید یعنی یک نمایی بسیار کثیف است و حتما نیاز به فشار و زور بیشتری دارد.دیواره های ساختمان وقتی دچار رنگ و شورابه و رزین میشوند باید از این روش برای پاک شدن استفاده کرد.سیلیس ترکیب در اب فشار قوی به راحتی هر کثیفی و هر رنگی را از روی دیوار پاک میکند. به یاد داشته باشید که نمای شیشه ای و دیوار سیمانی سندبلاست نمیشوند و فقط روی دیوارهای سنگی و اجری جواب میدهد.

 

نماشویی ساختمان قبل و بعد
نماشویی ساختمان قبل و بعد

 

عنواع روش ها برای خدمات نماشویی

  • نماشویی بدون داربست
  • نماشویی با بالابر
  • نماشویی با نردبان

نماشویی بدون داربست: نماشویی کردن نمای ساختمان بدون داربست روش نوین و جدید است که توسط کشور انگلیس ابداع شده است. نظافت نما بدون داربست هزینه ارزان و وقت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد و شما در هر زمان میتوانید نماشویی را در کمترین زمان انجام بدهید. با روش نماشویی بدون داربست شما در یک روز میتوانید ساختمان خود را تمیز کنید.

نماشویی با بالابر: در بعضی نقاط نمیتوان ساختمان را بدون داربست نماشویی کرد. در این مواقع میتوان از بالابر کمک کرفت که اجاره ان هزینه زیادی دارد. بالابر میتواند ارتفاع کمی را پوشش دهد و ساختمان های بلند مثل 5 طبقه را نمیتوان نماشویی کرد.

نماشویی با نردبان: نماهای یک طبقه نیازی به داربست و طناب ندارد و با نردبان به راحتی قابل نماشویی میباشد. موقع استفاده از نردبان مواظب فشار واترجت باشید تا شما را روی زمین پرت نکند.

 

نماشویی دیوار اجری و سنگی
نماشویی دیوار اجری و سنگی

 

کلیپی از نماشویی ساختمان

 

نماشویی با دستگاه سندبلاست
نماشویی با دستگاه سندبلاست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نماشویی اجر نما با واترجت
نماشویی اجر نما با واترجت

 

 

خدمات نماشویی ساختمان
خدمات نماشویی ساختمان با روش واترجت

 

نماشوی ارزان در تهران و کرج

 

شستشوی نما ارزان جهان فرود

 

 

 

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان در تهران نازی اباد

 

 

نماشویی با طناب
نماشویی با طناب راپل برای از بین بردن رنگ

 

 

قبل و بعد نماشویی ساختمان
قبل و بعد نماشویی ساختمان

 

 

 

 

نماشوی
نماشوی اجر

 

 

نماشویی اجر بهمنی
نماشویی اجر بهمنی

 

 

 

شستشوی اجر بهمنی
شستشوی اجر بهمنی

 

نماشویی سنگ تیشه ای
نماشویی سنگ تیشه ای

 

شستشوی دیوار سیمانی
شستشوی دیوار سیمانی
 

 

 

 

 

 

نماشویی نمای ساختمان
نماشویی نمای ساختمان

 

 

نماشویی قبل و بعد ساختمان
نماشویی قبل و بعد ساختمان

 

شستشوی قبل و بعد ساختمان
شستشوی قبل و بعد ساختمان

 

شستشوی اجر قرمز
شستشوی اجر قرمز – قبل و بعد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *