طناب کار در شهریار و اندیشه کیست؟

 

طناب کار کیست؟

بیشتر افراد با شنیدن نام ارتفاع و کار در ارتفاع یک کار پرخطر را متصور می‌شوند، اما قابل ذکر است که کار در ارتفاع برخلاف نام پرخطری که دارد، کاری بسیار ایمن و بدون خطر است. البته باید گفت که هر کاری حتی آشپزی در خانه خودتان هم اگر بدون اصول و قواعد ایمنی انجام شود باعث بروز خطر و آسیب جانی و مالی می‌شود.
به طور کلی هر کاری که در ارتفاع 1 یا 2 متر بیشتر از سطح زمین انجام شود را کار در ارتفاع می‌گویند. یک متخصص کار با طناب یا طناب کار باید با مهارت‌های صخره نوردی،سنگ نوردی و غار نوردی به صورت پیشرفته آشنا باشد. چرا که این کار نیازمند تجربه بسیار در ارتفاعات است. طناب کار به کسی می‌گویند که با استفاده از تجهیزات مناسب و مهارت بالای خود بتواند انواع خدمات در در ارتفاعات را برای کارفرما ارائه دهد. نام دیگر طناب کار، راپل کار است.

راپل کار

خدمات یک طناب کار در شهریار و اندیشه

برخی از خدماتی که یک طناب کار در شهریار و اندیشه ارائه می‌دهد، شامل انواع کار با نما مثل نقاشی نما، نصب نما، استحکام سنگ نما، نورپردازی نما و یا شست و شوی نما است. تعویض شیشه و جوشکاری در ارتفاع، بارگیری و انتقال اجسام سنگین به صورت عمودی از طریق راپل کاران در ارتفاعات انجام می‌شود.
از دیگر کاربردهای صنعتی کار با طناب به بازرسی، نگهداری و ساخت پل‌ها، نقشه‌برداری سدها، توربین‌های بادی، ساختمان‌ها، برج‌ها، و تأسیسات صنعتی می‌توان اشاره کرد.

بیمه راپل کار در اندیشه و شهریار

با اینکه گفته شد کار در ارتفاع یکی از کارهای کم خطر می‌باشد، اما بدون خطر هم نیست. بیمه کردن طناب کار در شهریار و اندیشه یکی از مهم‌ترین مسائل در خصوص این دسته از مشاغل دارای ریسک می‌باشد. فردی که این شغل را انتخاب می‌کند حتما باید بیمه جانی معتبر داشته باشد که از آسیب‌های احتمالی در امان باشد.
بیمه طناب کار در شهریار و اندیشه معمولا توسط شرکتی که آن فرد را به استخدام در می‌آورد انجام می‌شود.

طناب کار در شهریار و اندیشه

امنیت کار در ارتفاع

تامین امنیت طناب کار به عهده تجهیزاتی که در حین کار استفاده شده و روش انجام کار است. در ادامه سه روش که برای کار در ارتفاع در اندیشه و شهریار به کار می‌رود را به ترتیب بیان می‌کنیم.
سامانه محدود کننده سقوط
سامانه محدود کننده شامل طناب ایمنی افقی و عمودی، لنیارد نگهدارنده، ابزار قفل شونده، کمربند حمایل‌بند کامل بدن و شوک گیر می‌باشد. کارکرد این سامانه بدین شکل است که طناب کار باید به وسیله تجهیزات ذکر شده به صورت کاملا اصولی و ایمنی به ساختمان و پایه‌های استحکام متصل شود و به این ترتیب با امنیت کامل به انجام کار خود مشغول شود.
لازم به ذکر است که کمربند ایمنی برای کار در ارتفاع ممنوع می‌باشد و تنها در همین روش سامانه محدود کننده سقوط می‌توان از آن استفاده کرد.
سامانه متوقف کننده سقوط
در این سامانه افراد به وسیله یک طناب محکم به قرقره‌ای متصل می‌شوند که سقوط را کنترل می‌کند و سقوطی بدون آسیب و یا با کمترین آسیب ممکن را فراهم می‌آورد. این سامانه معمولا در سازه‌های بتنی و فولادی اجرا می‌شود.

سامانه متوقف کننده سقوط
دسترسی با طناب
روش دسترسی با طناب به دو صورت طناب دسترسی و طناب پشتیبان انجام می‌شود و به این شکل است که یک بند ایمنی و مستحکم توسط طناب به یک نقطه لنگر ایمن متصل می شود و به کارگران اجازه می دهد تا کارهای مختلف در ارتفاع را با امنیت کامل انجام دهند.
مهاربندها توسط کارگران ساختمانی استفاده می شوند و برای محافظت از کاربر هنگام صعود یا کار در ارتفاعات زیاد طراحی شده‌اند.
تجهیزات مناسب برای کار در ارتفاع در شهریار و اندیشه
همانطور که از اسم کار پیدا است، برای کار در ارتفاع یا بند باز در شهریار و اندیشه اولین تجهیزات مورد نیاز شما یک طناب ایمن و استاندارد است. این طناب نباید دارای شکستگی، سوختگی و پوسیدگی باشد چرا که حفظ جان کارگر به آن بستگی دارد. توجه داشته باشید که اضافه طناب حتما باید در انتهای طناب حلقه شود که زیر دست و پای طناب کار گیر نکند.
هشتی وسیله‌ای فلزی به شکل هشت انگلیسی است که دایره کوچک‌تر آن مخصوص اتصال به طناب است. کارابین نیز در اتصالات مختلف طناب راپل استفاده می‌شود. کارابین و هشتی یکی از تجهیزات حساس این کار است و در صورت برخورد آن با سطحی سفت دیگر نباید از آن استفاده کرد زیرا ممکن است کارایی خود را از دست داده باشد.

هشتی
هارنس که از تسمه و نایلون تشکیل شده مانند صندلی برای راپل کار است؛ چرا که توانایی تحمل تمام وزن یک انسان را دارد و کارگر به راحتی می‌تواند روی آن بنشیند و مشغول به کار شود. آساپ یکی دیگر از تجهیزات مهم این کار است. این وسیله فلزی در صورت سقوط ناگهانی به طناب قفل می‌شود و از سقوط جلوگیری می‌کند. به علاوه از لغزیدن طناب کار در سطوح لغزنده جلوگیری می‌کند.
آی دی وسیله‌ای خود چفت شونده است که هم در صعود و هم در سقوط فرد موثر است و به صورت ایستا عمل می‌کند. یومار دستگیره‌ای فلزی است که به صورت عایق عمل می‌کند و روی طناب‌های یخ زده، مرطوب و گل آلود کار می‌کند.
همانطور که می‌دانید سر حیاتی‌ترین و مهم‌ترین عضو بدن است. بنابراین استفاده از کلاه ایمنی بسیار واجب و ضروری می‌باشد. کلاه‌های ایمنی مخصوص این کار دارای سوراخ‌هایی هستند که باعث جریان هوا در کلاه و راحتی بیشتر فرد می‌شود. از ویژگی‌ها این کلاه‌ها به راحتی، سبک بودن و نرم بودن آن می‌توان اشاره کرد. یک طناب کار در شهریار و اندیشه برای امنیت جان خود حتما باید از تجهیزات ایمنی کامل استفاده کند.

تجهیزات طناب کار در شهریار و اندیشه

هزینه طناب کار در شهریار و اندیشه

هزینه کار با طناب در اندیشه و شهریار نسبت به استفاده از داربست بسیار ارزان‌تر می‌باشد. استفاده از داربست نیازمند هزینه‌هایی چون تجهیزات، نصب، اجرت کارگران نصاب و در نهایت اجرت خود کارگر یا کارگران اصلی مجری کار است.
با استفاده از یک طناب کار در شهریار و اندیشه از تمامی هزینه‌های ذکر شده جلوگیری کرده و تنها هزینه تجهیزات و کارگران اصلی را متحمل می‌شوید. به علاوه با این کار از صرف وقت بیهوده برای نصب و برداشت داربست جلوگیری می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *