عایق دیوار خارجی ساختمان به صورت راپل با شرکت جهان فرود

دیوارهای خارجی ساختمان مانند دیوار جانبی و نما و پشت ساختمان همیشه در معرض باد و باران و برف قرار دارند. دیوارهای جانبی خارجی اکثرا از جنس سیمان هستند که پس از مدتی ترک میخورند و نیاز به ترمیم پیدا میکنند. بعد از ترک خوردگی اب راه خودش را پیدا میکند و با نفوذ به درون سیمان تمام قسمت های دیوار تا طبقه مرتبط را خیس و نم دار میکند.  شرکت جهان فرود  متخصص در عایق کاری دیوار خارجی نمای ساختمان میباشد که با چسب کاری دیوار خارجی نما تمام  منافظ اب را میبندد.

 

عایق دیوار خارجی با طناب بدون داربست
عایق دیوار خارجی با طناب بدون داربست

 

قیمت عایق کاری دیوار خارجی نمای ساختمان با راپل در تهران و کرج

قیمت عایق کاری دیوار خارجی ساختمان هم مانند تمام  کارهای خدماتی نیاز به بازدید دارد. ولی برای اینکه قیمت و هزینه حدودی دستتان بیاید برایتان مختصری توضیح میدهم. ولی به یاد داشته باشید که این قیمت ها حدودی هستند و ممکن است با واقعیت خیلی متفاوت باشد مثلا با یک نما را حدودی بگوییم ۴ میلیون ولی در واقعیت پس از رویت کار ۲ میلیون هزینه در بر داشته باشد. پس قیمت حدودی ملاک بر قطعی بودن هزینه نمیباشد. قیمت برای عرض ۱۰ متر و ۵ طبقه سنگ از ۴ میلیون و تا ۷ میلیون در تهران و کرج قیمت گذاری میشود. برای نماهای سیمانی هم از ۵ میلیون تا ۹ میلیون قیمت گذاری میشود که برای ساکنین شمالی کشور قیمت فرق میکند.

 

برای انجام عایق کاری دیوار خارجی نما از قلمو استفاده میشود یا پیستوله؟

بسیار شفاف عرض کنم خدمت شما عزیزان که پیستوله بخاطر راحتی و سرعت کار استفاده میشود و ممکن است بسیار از منافظ و سوراخ سمبه های موجود در دیوار را پر نکند ولی قلمو هم کار سختر است و تمام جاهایی که ممکن است اب نفوذ کند را پر میکند. پس نتیجه میگیریم برای عایق دیوار خارجی از قلمو استفاده شود و شرکت جهان فرود هم از همین زوش برای عایق نما دیوار خارجی استفاده میکند.

 

ویدیو عایق دیوار خارجی و جانبی

 

 

عایق کاری نمای ساختمان با طناب یا بدون داربست در تهران و کرج

شرکت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ب ا سالها تجربه در عایق کاری نما و تمامی سطوح اماده خدمات رسانی به شما هموطنان میباشد  در ادامه قیمت عایق کاری نمای ساختمان و همچنین نوع مواد و چگونگی انجام کار  را توضیح میدهیم.

 

امروزه به دلیل پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان سازی صورت گرفته و ساختمان ها در اندازه های متفاوت و البته بزرگتر ساخته می شوند توجه بیشتر به عواملی از جمله نمای ساختمان، مواد و مصالح به کار برده شده باعث شده تا بشر به فکر ابداعات جدید در نمای ساختمان بیفتد عوامل جوی هم در متریال های مورد استفاده بی تاثیر نیست استفاده از ماده ای که در مقابل باد و باران و برف و خورشید مقاومت داشته باشد و در طول سال های طولانی پابرجا بماند کمی کار را سخت کرده است، استفاده از عایق کاری نما نه تنها پاسخگوی موارد نام برده می باشد بلکه با عایق کاری نمای ساختمان از هدر رفت انرژی هم جلوگیری می شود، در زمستان گرما از طریق دیوار ها به بیرون نمی رود و خانه سرد نمی شود و در تابستان هم گرما به داخل رسوخ نمی کند و اتاق های خانه را گرم نمی کند عایق کاری نما با چسب اب بندی در انواع مختلفی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم؛

 

عایق کاری سنگ نما
عایق کاری سنگ با طناب

 

عایق پلیمری:

یکی از انواع پوشش های عایق کاری نمای ساختمان است، پوشش دهنده قوی است که بر پایه آب ساخته شده است و هدف از استفاده از عایق پلیمری در عایق کاری نما ایجاد لایه ای مقاوم در برابر رطوبت و آب بر روی سطوح مختلف می باشد هم در انواع رنگی و هم در انواع بی رنگ تولید می شوند، قابل استفاده بر روی هر نوع سطحی می باشد.

 

 

عایق کاری دیوار نمای سیمانی
عایق کاری دیوار نمای سیمانی در تهران و کرج

 

مواد عایق پلیمری
عایق پلیمری نمای سیمان

 

عایق نانو پلیمر:

فناوری نانو نیز به کمک عایق کاری نمای ساختمان ها آمده است عایق کاری نمای نانو پلیمر یک لایه پوششی را در روی نمای ساختمان ایجاد می کند و ساختمان را در برابر رطوبت های ناشی از بارش باران و برف مصون می دارد ایجاد پوشش نامرئی و درخشش از ویژگی های عایق کاری نما با روش نانو پلیمر می باشد.
عایق های معدنی: پشم شیشه را با پشم سنگ و پشم سرباره ترکیب می کنند و عایق های معدنی را تولید می کنند، حاصل ترکیب این مواد تولید عایقی مقاوم در برابر رطوبت، جلوگیری از هدر رفت انرژی و مقاومت حرارتی بسیار بالا در محدوده ۷۰۰-۴۰۰درجه سانتی گراد می باشد، در صورت آتش سوزی ساختمان در برابر آتش مصون می ماند.

 

 

عایق کاری نما با طناب

 

 

مواد عایق نمای ساختمان
مواد عایق پلیمری

قیمت عایق کاری نمای ساختمان

قیمت عایق کاری نمای ساختمان تحت تاثیر عوامل مختلفی است مثلا محلی که عایق کاری نما آن صورت می گیرد، نوع عایقی که مشتری درخواست می کند چرا که عایق کاری نما انواع مختلفی مانند عایق حرارتی، عایق رطوبت و … دارند و متراژی که مشتری می خواهد آن را عایق کند، هزینه ها با توجه به موارد نام برده متغیر است، اگر قصد ساختن ساختمانی ایمن را دارید و می خواهید سال های طولانی دوام داشته باشد همچنین هدر رفت انرژی نداشته باشد صرف هزینه بالا برای عایق کاری نما نه تنها ضرر محسوب نمی شود بلکه به صرفه نیز می باشد زیرا ساختمان پس از چند ده سال احتیاج به ترمیم و صرف هزینه اضافی نخواهد داشت، مواد عایق کاری نما و نحوه انجام عمل عایق کاری نما هم بی تاثیر در قیمت عایق نیست،

 

در زیر برای شما بیشتر توضیح می دهیم؛

نوع عایق: مواد عایق کاری نما در انواع متفاوت و مختلفی تولید می شوند و قیمت های متفاوتی هم دارند، انتخاب عایق مناسب جهت عایق کاری نما با توجه به عوامل محیطی تعیین می گردد، عایق حرارتی را معمولا برای این به کار می برند تا از هدر رفت انرژی ساختمان جلوگیری شود، به کار بردن عایق های رطوبتی جهت جلوگیری از ورود رطوبت به ساختمان به کار برده می شوند، عایق های صوتی در دیوارهای مشترک بین دو خانه مجاور از ورود و خروج صدا جلوگیری می کنند، هزینه های استفاده از هریک از اینها با یکدیگر متفاوت است و بدون شک میزان عایق مصرفی و ضخامت عایق در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است، انواع عایق های رطوبتی ساختمان و قیمت های آن ها را در زیر بررسی می کنیم؛
عایق کاری نما با قیر و گونی: در گذشته برای محافظت ساختمان در برابر رطوبت ناشی از برف و باران از این نوع عایق استفاده می کردند مزایایی هم داشت از جمله این که در مقابل موادشیمیایی از خود مقاومت نشان می داد ولی یک عیب بزرگ دارد که استفاده از آن را نگران کننده می کند و آن هم خطر ناک بودن است قیمت عایق قیر گونی نسبت به سایرین پایین می باشد.

عایق کاری نما با ایزوگام: ایزوگام هم یک عایق رطوبتی است که جهت عایق کاری نما استفاده می شود، ایزوگام از پیش تولید و روانه بازار می شود و مشتری آن را آماده تحویل می گیرد، از مزایای آن مقاومت در برابر انقباض و انبساط و عدم پوسیده شدن و شکسته شدن می باشد، با توجه به کیفیت ایزوگام قیمت های متفاوتی دارد.
عایق کاری نما با عایق رطوبتی مایع: همانطور که از نامش پیداست به حالت مایع می باشد، می توان آن را اسپری نموده و با کمک یک قلم جهت استفاده بر روی سطوح اعمال می گردد، عدم اشتعال و رنگ پذیر بودن از مزایای عایق رطوبتی مایع می باشد. مزیت های بخصوص این نوع عایق در قیمت آن تاثیر گذار است.

عایق کاری نما با عایق رطوبتی پلیمری پاششی: یک نوع ماده پلیمری را در ساخت این نوع عایق به کار می برند، نحوه اجرای آن به صورت پاشیدن و پخش کردن است و نیازی به حرارت ندارد.
عایق کاری نما با عایق آرت فلکس: یک عایق جدید است و نام آرت فلکس را به دلیل انعطاف پذیری اش به آن اختصاص داده اند، این نوع عایق مقاومت خوبی در مقابل رطوبت دارد به همین دلیل از آن در سرویس های بهداشتی، حمام و استخرا ستفاده می شود.

بدون شک استفاده از هرکدام از عایق های نام برده جهت عایق در پشت بام یا عایق کاری نمای ساختمان بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوساز بودن ساختمان یا اینکه ساختمان قدیمی شده و عایق آن ازبین رفته باشد و بخواهید دوباره عایق کاری نمایید یا عایق آن را ترمیم کنید باید توجه کنید که عایق قبلی از چه نوعی بوده است این مواردی است که در قیمت عایق تاثیرگذار می باشد و قطعا هر یک از موارد نام برده قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

 

انجام پروژه عایق کاری نما
انجام پروژه عایق کاری نما با طناب بدون داربست

 

انجام عایق کاری نما با طناب

انجام عایق کاری نما با طناب هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمانی بسیار مقرون به صرفه می باشد اما متاسفانه در کشور ما ایران عایق کاری نمای ساختمان را زیاد جدی نمی گیرند در حالی که این کار باعث کاهش هزینه های مربوط به انرژی و تعمیرات می شود عایق بندی ها همان طور که در قسمت های قبلی متن اشاره شد و در قسمت های بعدی نیز اشاره خواهد شد به سه دسته عایق بندی صوتی، عایق بندی حرارتی و عایق بندی رطوبتی تقسیم می شوند اما روش هایی برای ایجاد هریک از آن ها بر روی نمای ساختمان نیاز است، استفاده از داربست یا طناب جهت انجام عایق کاری نمای ساختمان از روش های مرسوم می باشد اما نصب داربست هم هزینه بر است هم زمان طولانی تری جهت نصب آن و سپس انجام عمل عایق کاری نما نیاز است اما استفاده از طناب جهت انجام عمل عایق کاری نما علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه راحت تر نیز می باشد، یک دستگاه را در بالای ساختمان نصب می کنند سپس فردی که عمل عایق کاری نما را انجام می دهد آن را به خود وصل می کند و در روی دیوارهای ساختمان راحت جابه جا می شود و عایق را اعمال می کند، این کار دسترسی به همه جای ساختمان را هم برای شخص عایق کار راحت تر می کند و حتی اگر کاری عجله ای برایش پیش بیاید سریع می تواند از طناب پایین بیاید ولی در داربست محدودیت جابجایی بسیار است و شاید هم دسترسی شخص به همه جای نمایی که عایق را بر روی آن اعمال می کند برایش ممکن نباشد و بعدا ساختمان دچار مشکلاتی مانند نفوذ آب به داخل را پیدا کند، طناب هایی که در عایق کاری نمای ساختمان از آن استفاده می شود شبیه همان طناب هایی است که صخره نوردان از آن استفاده می کنند البته همه وسایل صخره نوردی را هم شخص عایق کار یا به اصطلاح راپل کار به همراه دارد، همه موارد ایمنی در این روش رعایت می شود، راپل کار بدون هیچ نگرانی از طناب برای انجام عایق کاری نما استفاده می کند، تجربه راپل کار هم در خوب در آمدن کار و همه پوشانی نمای ساختمان در انجام عایق کاری نما با کمک طناب نیز بی تاثیر نیست علاوه بر اینها طناب مانند داربست نیست که دسترسی کامل به همه جای عایق نداشته باشد، راپل کار خیلی راحت می تواند همه جای عایق را لمس کند و اگر بعد از انجام عمل عایق کاری مشکلی داشت آن را رفع کند تا بعدها خودش را با نم یا رطوبتی یا هر چیز دیگری نشان ندهد، استفاده از طناب برای عمل عایق کاری نما به این صورت است که شخص عایق کار طناب را به یک جای ساختمان که تحمل وزن او و وسایلش را داشته باشد وصل می کند معمولا پشت بام بهتر از هر جای دیگر ساختمان است) از بالای ساختمان یا همان آخرین طبقه کار عایق کاری نما را آغاز می کند و به مرور زمان به پایین می آید تا به طبقه اول برسد.

 

عایق نمای ساختمان
عایق کاری نمای سیمانی و سنگی

انجام عایق کاری نما بدون داربست

استفاده از داربست جهت اجرای عایق کاری نمای ساختمان یکی از روش های تقریبا قدیمی است علاوه بر عایق جهت انجام رنگ آمیزی، تعبیه پنجره و انجام کارهای پایانی بر روی قسمت بیرونی ساختمان از داربست استفاده می شد، امروزه این روش به دلیل مشقت هایی که در استفاده از آن وجود دارد خیلی مرسوم نیست و از روش طناب استفاده می کنند که هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و شخص عایق کار هم زمان کم تری را صرف عایق کاری نما می کند، شاید تعجب کنید اگر بگویم که استفاده از طناب امنیت بیشتری نسبت به داربست دارد ولی این واقعیت دارد طنابی که در عایق کاری نمای ساختمان استفاده می شود طناب صخره نوردان است، بسیار محکم و مطمئن است، قابلیت دسترسی به بنا با استفاده از طناب راحت بوده و عایق کار با دسترسی بیشتری می تواند کارش را انجام دهد در واقع خود داربست یک نوع محدودیت و عدم دسترسی محسوب می شود زیرا با اینکه به حالت شطرنجی و کاملا در جلوی نما بسته می شود ولی گاهی یک جاهایی از بنا وجود دارد که به دلیل حساس بودن یا کوچک بودن از داربست نمی توان به راحتی بدان دسترسی پیدا کرد ولی با طناب شخص خیلی راحت از همه جای ساختمان آویزان می شود و به همه بخش ها و قسمت های بنا هم دسترسی کامل دارد اگر ایرادی هم باشد بر طرف می کند علاوه بر همه این ها هزینه ای که برای داربست استفاده می شود واقعا یک هزینه بی خودی و اضافی است. خصوصا اینکه ساختمان طبقات زیادی داشته باشد و بسیار مرتفع باشد، علاوه بر اینکه عایق کاری نما دیر تمام می شود، زمان راه اندازی و نصب اولیه داربست بسیار طولانی و زمان بر می باشد و هزینه زیادی هم صرف بستن آن می شود بعد از اتمام کار عایق کاری نما یک هزینه و زمان دیگری را هم باید صرف برداشتن داربست ها از جلو ساختمان کرد، از مزیت های استفاده نکردن از داربست و به کار بردن طناب یا راپل در نمای ساختمان علاوه بر سهولت در عایق کاری نما می توان به مواردی مانند قابلیت دسترسی شخص راپل کار به پیچ ها و رولیلاک نمای ساختمان، چسب کاری آسان نمای ساختمان، امکان آسان شستشوی نمای ساختمان می باشد، انعطاف پذیری عایق ساختمان یکی از موارد بسیار مهم و ضروری در عایق کاری نمای ساختمان می باشد اگر عایق کاری نما به طور کامل و صحیح انجام نشود بعدها دچار مشکلاتی از قبیل خراب شدن، از بین رفتن یا نفوذ آب به داخل ساختمان می شود، در عایق کاری نما حتی باید کوچک ترین مکان های ساختمان هم مد نظر قرار بگیرد که این امکان با داربست بسیار پایین می آید ولی راپل کار راحت می تواند به همه جاها و نقطه های کوچک ساختمان دسترسی پیدا کند و عایق را بر روی آن اعمال کند.

خدمات عایق کاری نمای ساختمان
اجرای عایق نمای ساختمان

 

عایق کاری نما در تهران

امروزه به دلیل پیشرفت های فراوانی که در صنعت ماشینی صورت گرفته است و خیابان های شهر پر از خودروهای گوناگون شده است، اطراف شهر پر از کارخانجات گوناگون شده است، حرفه های گوناگون که هر کدامشان از وسایل برقی پر سرو صدا استفاده می کنند مجموع همه این ها یک سروصدایی را ایجاد می کند که برای سیستم شنوایی و روانی انسان بسیار خطرناک است، اگر زمانی را که انسان در خانه خود در حال استراحت است یا بیماری در بستر خوابیده باشد یا نوزادی در گهواره باشد این سروصدا ها باعث وحشت شده و آرامش را از انسان سلب می کنند، سازندگان ساختمان ها برای رفع این مشکل در شهرهای بزرگ به ویژه تهران از عایق صوتی برای ساختمان استفاده می کنند که در زیر به نقش عایق صوتی نانو در تهران و مزیت های آن می پردازیم؛
نقش عایق نانو در عایق صوتی نما در تهران: عایق های صوتی ساخته شده از نانو را از مواد درجه یک و با کیفیت نانو می سازند، یک محلول رنگی می باشد که بر روی نمای ساختمان قرار می گیرد و به آن عایق صوتی نما در تهران می گویند. عمل عایق کاری نما با عایق صوتی نانو یک مرحله ای می باشد یعنی در یک مرحله کل ساختمان را عایق کاری می کنند این عمل باعث افزایش عمر سازه و مصالح استفاده شده در نمای ساختمان می شود، از ویژگی های نانو ضدحرق بودن، نسوز بودن است و سرعت نفوذ آن هم بسیار بالاست و بلافاصله به درون سازه نفوذ نموده و مقاومت آن را افزایش می دهد.
مزیت عایق صوتی نما در تهران: عایق صوتی ساختمان های تهران را در برابر سروصدا مقاوم نموده به طوری که این عایق ها صدا را تا ۸۵ درصد جذب می کنند، آلودگی هایی که در هوای تهران وجود دارد باعث آلودگی نمای ساختمان ها می شود اما عایق های نانو دارای خاصیت خود پاک شوندگی هستند و آلودگی را به خود نمی چسبانند و خیلی راحت بر روی نما می چسبند.
کارایی عایق صوتی نما در تهران: عایق صوتی نما در تهران را برای انواع نماها مانند سالن سینما، محیط های آموزشی و پژوهشی و مسکونی به کار می برند، عایق کاری نما با عایق صوتی صداهای بیرونی را کاهش می دهد. صوتی نما در تهران را بر اساس ویژگی های هر کدام برایتان توضیح می دهیم؛ عایق
عایق بندی صوتی اتاق ها: دیوارها، پنجره، سقف و حتی رادیاتورها نیز ممکن است که صدایی را از خود عبور دهند بنابراین آن ها را هم باید عایق کرد.
عایق بندی صوتی به صورت یک طرفه: حتی لوله ها و مصالح به کار برده شده در دیوار ساختمان ممکن است صدا را از خود عبور دهند و باید عایق شوند که عایق نانو را برای آن ها به کار می برند
عایق بندی صوتی هوایی: کف و سقف اتاق ها هم حتی ممکن است که منبع ایجاد سروصدا باشند عایق بندی را که روی آن ها انجام می دهند عایق بندی صوتی هوایی اس ت
عایق بندی صوتی ضربه ای: حتی قدم زدن و راه رفتن در اتاق ها هم ممکن است منجر به ایجاد سروصدا و مزاحمت شود برای حل این مشکل از عایق هایی که شدت ضربه های حاصل از راه رفتن را کاهش می دهد عایق های ضربه ای قابل استفاده در کف و سقف ساختمان می باشند.

 

عایق کردن با نانو

عایق کاری نما در کرج

نمای ساختمان علاوه بر اینکه باید جلوه زیبایی را نشان دهد باید در مقابل نور خورشید، نم و رطوبت های حاصل از برف و باران هم مقاومت داشته باشد، استفاده از مواد نانو در عایق ساختمان را بدون آنکه رنگ مصالح مورد استفاده در نمای آن تغییری پیدا کند در برابر رطوبت حفظ می کند، عایق های رطوبتی شفاف نانو را در نمای ساختمان های کرج به کار می برند این عایق ها علاوه بر مقاومت در برابر سرما، گرما و رطوبت در مقابل گرد و غبار هم بسیار مقاوم هستند ولی یک عیب عمد دارد و آن عدم مقاومتش در مقابل مواد شیمیایی و اشعه فرابنفش خورشید می باشد، استفاده از عایق های نانو علاوه بر مقاوم کردن ساختمان در برابر نم و رطوبت در برابر گرد و غبار هم بسیار مقاوم بوده و اصلا گرد و غبار را به خود جذب نمی کند.
پوشش ضد آب سازی نما در کرج: محلولی را که برای این امر به کار می رود حتما باید بی رنگ باشد تا بعدا اثر آن روی نما باقی نماند، بعضی مواقع بعضی از افراد از رزین به عنوان عایق استفاده می کنند که این امر بسیار اشتباه است و رزین خاصیت ضد آب سازی ندارد بلکه برای براق کردن نمای آجری مناسب است.

عایق کاری حرارتی نمای ساختمان

امروزه جهت افزایش مقاومت ساختمان در برابر بلایای طبیعی علی الخصوص زلزله سعی می کنند ساختمان ها را از مواد و مصالح سبک بسازند و ضخامت جداره های ساختمان را کاهش دهند، جهت کاهش هدر رفت حرارتی و جلوگیری از برودت سرما و گرما با قرار دادن عایق در پوسته ساختمان هدایت حرارتی ساختمان را کاهش داده اند خصوصا دیواره های خارجی اتلاف حرارتی بیشتری دارند که عایق حرارتی این اتلاف را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، کاهش ضخامت دیوارها و مواد و مصالح کم تر هزینه ها را هم به میزان قابل توجهی کاهش می دهد گرچه خود عایق کمی گران می باشد ولی از به کارگیری مواد و مصالح اضافه جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند و این خود یک صرفه اقتصادی است، تفاوت دمایی در دو طرف دیوار ساختمان باعث رسوخ آب ناشی از باران به داخل ساختمان می شود عایق حرارتی این مشکل را بر طرف نموده و مانع از ورود آب به داخل شده و از هدر رفت انرژی هم جلوگیری می نماید، عایقهای حرارتی تا ۷۰ در صد مصرف انرژی را کاهش می دهند، انواع مختلفی از عایق های حرارتی در نما استفاده می شود، اتیکس یکی از انواع عایق های حرارتی بوده که در همه جای جهان استفاده می شود زیرا مزایای فراوانی علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی در ساختمان ها دارد، سامانه مرکب عایق حرارتی بیرونی نیز یکی از انواع مرسوم عایق های حرارتی مورد استفاده در عایق کاری نمای بیرونی ساختمان می باشد که می تواند تا ۵۰ در صد از تلفات حرارتی ساختمان جلوگیری نماید البته خوشبختانه هنگامی که در ساختمان های ایران مورد استفاده قرار می گیرد میزان جلوگیری از هدر رفت انرژی آن بسیار بیشتر از این مقدار اعلامی جهانی است و دلایل آن را می توان این موارد ذکر کرد؛ ساختمان هایی که درایران ساخته می شوند از لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی به آن استاندارد مورد نظر جهانی نمی رسند و زمانی که سامانه مرکب عایق حرارتی بیرونی در ساختمان های ایران اجرا می شود تاثیر بیشتری دارد، در ساختمان هایی که در خارج ساخته می شوند به دلیل تدابیری که در داخل ساختمان جهت صرفه جویی انرژی استفاده می شود درجه حرارت آن در فصل سرد زمستان مابین ۲۱-۱۸ درجه سانتی گراد می باشد پس طبیعی است که همان مقدار استاندارد۵۰ درجه سانتی گراد در جلوگیری از هدر رفت انرژی تاثیرگذار باشد اما در ساختمان های ایران این اختلاف مابین۲۶-۲۴ درجه سانتی گراد است بنابراین استفاده از سامانه مرکب عایق حرارتی جهت عایق کاری نمای ساختمان تاثیر بیشتری در صرفه جویی انرژی حرارتی دارد چیزی حدود۷۰ درجه سانتی گراد صرفه جویی در مصرف انرژی دارد.
عایق حرارتی را در چه قسمت هایی به کار می برند؟ در همه جای ساختمان به غیر از مابین طبقات عایق حرارتی را می توان اعمال نمود به ویژه در سقف و پشت بام ، زمانی که از عایق حرارتی در پشت بام استفاده می شود باید همزمان از عایق رطوبتی نیز استفاده گردد، عایق حرارتی پشت بام و سقف ها تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از هدررفت انرژی ساختمان دارد به ویژه اگر در ساختمان های قدیمی استفاده گردد بسیار تاثیرگذار است و مشکل تلفات حرارتی را حل می کند؛

 

استفاده از عایق حرارتی علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی چه مزایای دیگری دارد؟

منجربه زیبایی نمای بیرونی ساختمان می شود زیرا در انواع طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارد
درساختمان هایی که تعداد طبقات بیشتری دارد هزینه عایق حرارتی را از بخش تاسیسات سیستم های برقی و حرارتی تامین می نمایند
زمانی که سال های طولانی از عمر ساختمان بگذرد به دلیل فرسودگی در ساختمان و … احتیاج به ترمیم پیدا می کند استفاده از عایق های حرارتی این هزینه را کاهش می دهد
به دلیل اینکه از دیوارهای خارجی محافظت می کند و مانع از ورود نم از بیرون به داخل می شود عمر مفید ساختمان را افزایش می دهد
به دلیل اینکه ضخامت عایق های حرارتی کم است در مقابل زلزله نیز مقاومت بسیاری نشان می دهد از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است.
نسبت به سایر تدابیری که برای جلوگیری از هدر رفت حرارتی در ساختمان ها انجام می شود هزینه های کم تری در بر می گیرد و ارزان تر است.
سرعت اجرای عایق حرارتی بسیار بالاست و از استفاده بیش از حد مصالح در ساختمان جلوگیری می نماید.
در صورت بروز مشکل و خرابی هزینه تعمیر بسیار کمی دارد.
قابل استفاده در مناطق مختلف با شرایط جوی متفاوت می باشد و دوام خود را در شرایط آب و هوایی مختلف ثابت کرده است.

عایق دیوار خارجی ساختمان

عایق کاری نمای دیوار خارجی ساختمان بسیار در کاهش تلفات حرارتی تاثیر گذار است این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان۵۵-۳۵ درصد از مقدار حرارت سقف و دیوارهای خارجی و کف را کاهش می دهد، در اصل عایق کاری دیوار های ساختمان بیشتر به شرایط اقتصادی وابسته است و عواملی از جمله: وضعیت جدارهای ساختمان، هزینه ای را که می توان صرف عایق کاری نما نمود و نمای بیرونی دیوارهای ساختمان و بسیاری عوامل دیگر وابسته است، روش عایق کاری هم در ساختمان ها متفاوت می باشد مثلا عایق کاری نمای ساختمانی که تازه احداث شده با ساختمانی که کار ساخت آن به اتمام نرسیده است بسیار متفاوت است، عایق ها قیمت های متفاوت دارند هم گران و هم ارزان هستند.

 

از چه روش هایی برای انتخاب عایق دیوار خارجی سازه استفاده می شود؟

انتخاب عایق مناسب برای عایق کاری نمای خارجی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد مثلا باید تحقیق کنید ببینید چه عایقی مناسب دیوار های خارجی ساختمان شماست، ساختمان را در چه منطقه ای ساخته اید، شرایط محیطی و جوی محیطی که ساختمان در آن ساخته شده است چگونه است، انواع عایق ها را با ویژگی هایشان بشناسید و اینکه چه مقدار می توانید صرف خرید عایق کنید، همه این عوامل در انتخاب عایق مناسب جهت عایق کاری نمای دیوار خارجی تاثیر گذار است.

 

انواع روش های عایق کاری دیوارهای خارجی

دیوارهای خارجی را بدین صورت که ابتدا یک لایه عایق حرارتی را بر روی دیوار قرار داده سپس یک نما از سنگ ، آجر یا گچ را بر روی آن می کشند.
عایق کاری نمای دیوار با استفاده از سازه:این روش برای عایق کاری حرارتی معدنی که دارای انعطاف پذیری بالایی است استفاده می شود با توجه به ویژگی انعطاف پذیری این عایق ها نمی توان مستقیما آن را در دیوار خارجی به کار برد بلکه عایق را درون یک قاب چوبی یا فلزی قرار می دهند و نما را بر روی آن اجرا می کنند.
عایق کاری نمای دیوار بدون سازه: عایق های بدون سازه صلب می باشند و قابلیت انعطاف ندارند و می توان آن ها را به طور مستقیم و بدون نیاز به هیچ سازه ای بر روی نمای خارجی استفاده نمود، معمولا از این نوع نما جهت عایق کاری نمای دیوارهای دوجداره استفاده می شود.
نمای عایق مرکب برای دیوارهای خارجی: از این روش جهت عایق نمودن همه دیوار های خارجی استفاده می شود و مزیت ویژه ای که نسبت به سایر نماها دارد این است که بسیار سبک می باشد.
عایق رطوبتی دیوارهای خارجی: عایق های رطوبتی را برای ضد آب کردن دیوارهای خارجی که از جنس چوبی، فلزی هستند یا قسمت هایی که درز داشته و از هم فاصله دارند به کار می برند، نشت آب باران به داخل دیوار علاوه بر پوسیدگی و از بین رفتن دیوار منجر به ایجاد قارچ و کپک در لایه های میانی می شود به همین خاطر عایق رطوبتی را اکثرا برای دیوارهای خارجی که بیشتر در معرض باران هستند به کار می برند به ویژه اگر دیوار از جنس چوب باشد حتما باید یک عایق رطوبتی در لایه های میانی دیوار تعبیه شود، عده ای برای دیوارهای خارجی و باران گیر از ایزوگام استفاده می کنند که روش خیلی مناسبی نیست زیرا ایزوگام بسیار سنگین می باشد و پس از چند سال که از عمر ساختمان بگذرد احتیاج به ترمیم پیدا می کند بهتر است که به جای ایزوگام از عایق های ضد رطوبت که هم سبک می باشند و هم طول عمر طولانی تری دارند استفاده گردد.

 

عایق کاری سنگ نما

در گذشته از عایق رطوبتی سنگ نما جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و نم های حاصل از نزولات آسمانی به داخل ساختمان استفاده می شده است پیش تر از آن عایق سنگ نما را فقط برای پشت بام ها به کار می بردند اما امروزه بر روی عایق رطوبتی سنگ نما نیزعایق کاری انجام می دهند تا از تخریب آن جلوگیری شود زیرا ممکن است که حتی در صورت استفاده ازعایق رطوبتی سنگ نما رطوبت به داخل ساختمان نفوذ کند و منجربه خرابی و تخریب ساختمان گردد، عایق های رطوبتی سنگ نما بر اساس شیوه ای که اجرا می شوند به چند دسته مختلف تقسیم می گردند؛
عایق بندی به شیوه سرد اجرا: خود شخص سازنده می تواند عایق رطوبتی سنگ نما را تهیه کند به این صورت که پودر و مایع را با هم به نسبت های مناسب ترکیب نموده و از آن عایق رطوبتی سنگ نما را تهیه نماید و با استفاده از قلم های رنگ رزی آن را مورد استفاده قرار دهد، RCI,MCI دو نمونه از عایق های رطوبتی سنگ نما به شیوه سرد اجرا هستند، محل استفاده آن معمولا زیر عایق هایی مثل قیرگونی می باشد.

عایق رطوبتی سنگ نما بر اساس ساختار آن در زمان اجرای آن

عایق رطوبتی سنگ نما درجا: بعضی از عایق ها جهت عایق کاری نمای ساختمان را در همان محلی که می خواهند استفاده کنند تولید می نمایند عایق های رطوبتی سنگ نمای MCI و قیرگونی از این دسته می باشند.
عایق های رطوبتی سنگ نما پیش ساخته: این گونه عایق ها همان طور که از اسمشان پیداست از ابتدا در کارخانه تولید و آماده مصرف می گردند و سپس در محل با کمک چسب های مخصوص یا حرارت اجرا می شوند، ایزوگام ها و ژئو ممبران جزء این دسته هستند.

عایق های رطوبتی سنگ نما براساس مواد تشکیل دهنده

عایق های رطوبتی سنگ نمای پلیمری: این نوع عایق ها بر پایه پلیمر هستند، ولی استفاده از این نوع عایق برای دیوار خارجی اصلا مقرون به صرفه نیست و بسیار گران قیمت می باشد.
عایق های رطوبتی سنگ نما بر پایه آب: این نوع عایق ها نیز بر پایه پلیمر هستند و به دو دسته یک جزئی و دو جزئی تقسیم می شوند از لحاظ کیفیت عایق های رطوبتی سنگ نمای یک جزئی برای استفاده به عنوان عایق رطوبتی سنگ نما اصلا مناسب نیستند.
مزایای استفاده از عایق رطوبتی سنگ نمای پلیمری
استفاده از این نوع عایق از لحاظ محیط زیستی بسیار سالم بوده و هیچ گونه خسارتی بدان وارد نمی کند .
امکان گردش هوا به طور کامل در داخل سازه و ساختمان
دارای رنگ بندی می باشد.
چسبندگی بسیار بالایی دارد و به هر نوع مصالح ساختمان حتی سنگ هم به طور کامل می چسبد.
قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد بنابراین دچار ترک نمی شود.
باعث زیبایی و تمیزی نمای شهر می شود.
از ویژگی های منحصر به فرد این عایق دفع کردن آب است.
امروزه عایق های سنگ نما را از مواد نانوی تهیه می کنند که دارای مزیت های بسیاری از جمله آب گریزی عایق سنگ نما، ضد باکتری بودن عایق سنگ نما و دوام بالا و استحکام زیاد این نوع از عایق های نانویی سنگ نما اشاره کرد.

 

عایق سیمان ساختمان نما

این نوع عایق ها یک پوشش بسیار قوی می باشد که بر روی دیوارهای خارجی انجام می شود، هدف از استفاده از این نوع عایق جلوگیری از نفوذ رطوبت و باران به داخل ساختمان می باشد، از ویژگی های دیگر عایق رطوبتی سیمانی چسبندگی بالای آن است و بر روی تمامی سطوح حتی بر روی عایق های سنتی هم قابل استفاده است، عایق های رطوبتی سیمانی نیز همانند عایق های سنگ نما به دو دسته یک جزئی و دو جزئی تقسیم می شوند، در عایق های رطوبتی سیمانی تک جزئی عایق را با در صدی از آب که مقدار مشخصی باید داشته باشد ترکیب می کنند ولی در عایق های دو جزئی عایق را از فناوری نانو تولید می کنند از رزین های اکریلیک تقویت شده به عنوان ماده اضافی و رقیق کننده استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از عایق رطوبتی سیمانی

حتی اگر فرد هیچ مهارتی در عایق کاری نما نداشته باشد می تواند خیلی سریع این عایق را بر روی نما اجرا کند.
در مقابل اشعه های خطرناک خورشیدی از جمله اشعه فرابنفش و یو وی مقاوم بوده و هیچ آسیبی نمی بیند.
عاری از هرگونه بوی بد و نامطبوع می باشد
الیافی را که در آن استفاده می کنند غیر قابل احتراق می باشند
به محیط زیست هیچ آسیبی نمی رساند
ضد سایش بوده و عمر طولانی دارد
موارد استفاده عایق رطوبتی سیمانی
می توان هم پشت بام و هم دیوارهای خارجی را با عایق های رطوبتی سیمانی عایق کاری کرد.
یک عایق مناسب برای عایق کاری نمای ساختمان می باشد همچنین برای عایق کاری سرویس های بهداشتی نیز بسیار مناسب است.

نحوه اجرای عایق رطوبتی سیمانی

سطحی را که می خواهید عایق کاری کنید از همه آلودگی ها مانند خاک، چربی و نقاطی که سست هستند پاک سازی نمایید.
اگر نقاط سست و ترک بیش از حد باشند آن ها را ترمیم کنید
سطح مورد نظر را خیس کنید
نسبت همه اجزای محیط را مشخص نمایید و در صورت امکان از همزن برقی جهت اختلاط استفاده نمایید
می توان با توجه به نوع کاربری، عایق پایه سیمانی را با موادی مانند فایبرگلاس مخلوط کرد
عایق پایه سیمانی در محدوده دمایی۴۰-۸درجه سانتی گراد قابل اجرا است.
عایق پایه سیمانی در عرض سه ساعت کامل خشک می شود.

انواع عایق نما

عایق هایی که در عایق کاری نمای ساختمان به کار می روند به چهار دسته عایق رطوبتی ، عایق صوتی، عایق حرارتی و عایق آتش تقسیم می شوند؛ که چند نمونه از انواع مختلف را به شما معرفی می کنیم؛
پشم شیشه: از ترکیب الیاف نازکی از تارهای شیشه ای که حالت اتصالی دارند تشکیل شده است، از مزیت های آن نسوز بودن ابعاد آن، پایدار بودن ، نم و رطوبت به آن رسوخ نمی کند و هیچ بویی هم ندارد و کاملا بی بو است، امکان رشد قارچ و کپک در این نوع عایق اصلا وجود ندارد، طریقه استفاده پشم شیشه در بام های تخت و شیب دار متفاوت است در بام های شیب دار عایق پشم شیشه را در روی ورقه هایی که به عنوان پوشش زیرین هستند قرار می دهند و در بام های تخت پشم شیشه را در زیر آسفالت یا نمد تعبیه می کنند توسط یک لایه نایلونی در مقابل رطوبت محافظت می شود، وزن بسیار پایینی داشته و نصب آن هم بسیار آسان می باشد.

پشم سنگ: یکی از عایق های حرارتی متداول و سالم پشم سنگ می باشد، از ویژگی های ظاهری آن میتوان به سبک بودن، کاربرد آسان، عدم تخریب در هنگام ازدیاد آب بر روی آن،حفظ ویژگی های ظاهری پس از خشک شدن، سازگاری با تمامی مصالح ساختمانی، ضد حریق بودن، عمر طولانی معادل عمر ساختمان، مقاومت کم در برابر بخار آب اشاره کرد زیرا رطوبت ساختمان های تازه بنا شده به حالت بخار در می آیند و اگر بخار امکان خروج از ساختمان را داشته باشد منجر به خنکی داخل ساختمان می شود که عایق پشم سنگ این امکان را به راحتی فراهم می کند و به دلیل سلولی بودن بخار آب در آن نفوذ می کند و منجربه خراب شدنش می شود برای محافظت از آن یک بخاربند بدان نصب می کنند.

پلی استایرن: فرآیند اکستروژن را در تولید پلی استایرن به کار می برند فرآیند اکستروژن از اختلاط استایرن با عواملی که فوم کننده هستند تولید می شود از ویژگی های این عایق؛ سرشار از گازهای مخرب محیط زیست مانندCFC می باشد بنابراین قوانین پروتکل مونترال استفاده از پلی استایرن را برای عایق کاری نمای ساختمان منع کرده است.

پرلیت: یک نوع سنگ آتش فشانی بوده که زادگاه آن مناطق مرطوب می باشد، از ویژگی های پرلیت می توان به این موارد اشاره کرد: سبک بودن، غیر قابل اشتعال، جاذب صوت، چون یک ماده غیر آلی است با اسیدها واکنش نمی دهد، مقاومت در برابر پوسیدگی دارد و مقاوم در برابر حمله موریانه ها می باشد البته معایبی هم دارد مانند مقاومت فشاری پایین به علت شکل ظاهری اش که اسفنجی مانند است آب را به داخل خود می کشاند.

تخته های فیبری: یک نوع عایق حرارتی جهت عایق کاری نما می باشد که از عمل فشرده سازی پشم نمد و الیاف گیاهی ساخته می شود، از ویژگی های این عایق مقاومت مکانیکی و حرارتی در حد متوسط، پایداری ابعاد بسیار بالا دارد، از عیوب آن این است که جاذب رطوبت بوده و بعد از جذب رطوبت مقاومت مکانیکی و حرارتی اش کامل از بین می رود اما چون قیمت ارزانی دارد و همچنین ابعاد آن پایدار می باشد آن را به همراه عایق پلاستیکی زمینه آسفالت و پوشش نمدی می کنند.

 

انواع مواد عایق نما

در این قسمت قصد داریم انواع موادی را که در ساخت عایق های حرارتی به کار برده می شود برای شما توضیح دهیم؛ در همه عایق های حرارتی حباب های حرارتی محبوس شده اند تا از هدایت حرارت جلوگیری شود، عایق های حرارتی بر پایه معدنی انواع گوناگونی دارند که در زیر به معرفی آن می پردازیم؛

عایق های حرارتی بر پایه مواد معدنی

همانطور که از نامش پیداست مواد اولیه این گونه عایق ها را از معادن به دست می آورند و سپس عملیاتی را بر روی آن ها انجام می دهند ولی این عملیات ساختار مولکولی این مواد را تغییر نمی دهند اکثر عایق های حرارتی را بر پایه عنصر سیلیسیم می سازند، انواع مختلفی هم دارند که در زیر به معرفی هریک از آن ها و مواد تشکیل دهند شان می پردازیم؛

۱- پشم های معدنی:

سنگ مذاب، شیشه و سرباره مواد تشکیل دهنده این نوع عایق ها هستند

۲-پشم شیشه:

از قرار دادن الیاف نازک شیشه ای بر روی کاغذهای قیری ، آلومینیومی و سربی به دست می آید

۳- پشم سنگ:

این نوع عایق را از ذوب کردن سنگ های طبیعی بازالات و… به دست می آورند مذاب حاصل تبدیل به الیاف می شود

۴-پشم سرباره:

یکی از محصولات فرعی کوره های بلند ذوب آهن پشم سرباره است، ماده حاصل تبدیل به الیاف می شود.

۵- عایق سرامیکی نسوز:

این الیاف غیر آلی نتیجه اکسیداسیون فلزات و یا رس می باشند

۶- عایق های سیلیکات:

مواد معدنی را با ذرات سیلیکا و فلزات قلیایی اکسید شده به اضافه الیاف سرامیکی با استفاده از دمای بالا به یکدیگر می دوزند و عایق های سیلیکات را تولید می کنند.

عایق کاری دیوار سیمانی

دیوارهای سیمانی خیلی راحت نم و رطوبت را از دیوارهای خارجی به دیوارهای داخلی منتقل می کنند عایق کاری نمای دیوارهای سیمانی با مواد نانو یک روش بسیار مناسب برای جلوگیری از ورود نم به داخل ساختمان می باشد، عایق کاری نمای دیوارهای سیمانی با فناوری نانو منجر به افزایش طول عمر دیوار های ساختمان شما می شود، مواد نانو قابلیت انعطاف دارند و به طور کامل و صد درصدی محیط را آب بندی می کنند، عایق بندی ساختمان سیمانی با فناوری نانو ساختمان شما را در برابر اشعه های مخرب خورشیدی مانند اشعه فرابنفش مقاوم نموده و از آسیب حفظ می کند، مواد نانو در برابر اسید ها از خود مقاومت نشان می دهند بنابراین عایق کاری نمای دیوار سیمانی با این عایق های نانویی ساختمان را به طور کامل در برابر باران های اسیدی محافظت می کند، اگر در دیوارهای بیرونی که با سیمان پوشش داده شده اند درز یا ترکی داشته باشد و باعث هدر رفت انرژی شود عایق های نانو این درزها و ترک ها را پوشش داده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می نمایند.

مزیت های عایق کاری دیوار سیمانی

محدوده تحمل دمایی نانو هم در گرما و هم در سرما بسیار بالاست چیزی بین۷۰- درجه الی ۱۲۴ درجه سانتی گراد می باشد.
زمان عایق کاری نما با نانو بر روی دیوار های سیمانی بسیار کوتاه می باشد
مواد نانویی ابدی هستند و تا زمانی که بخواهید از ساختمان استفاده کنید بدون تغییر باقی می مانند
مواد نانویی خاصیت خود پاک شوندگی دارند و هیچ آلودگی را به خود جذب نمی کنند مگر اینکه گرد و غباری روی آن ها بنشیند که با مواد شوینده به راحتی می توانید آن را برطرف کنید.

عایق کاری نمای ساختمان

در حالت کلی از عایق کاری نمای ساختمان به منظور جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما به فضاهای مختلف ساختمان استفاده می شود.

استفاده از این شیوه که یکی از عوامل بسیار مهم و ضروری در تنظیم درجه حرارت محیط داخلی و همچنین تأمین شرایط آسایش افراد ساکن در ساختمان محسوب می شود باعث می شود تا تمامی دیواره های بیرونی محیط و به عبارتی نمای ساختمان با یک عایق حرارتی با کیفیت پوشانده شده و مانع از ورود و خروج هوای مابین فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می گردد.

ضد اب کردن نما

چسب عایق کاری نمای ساختمان در تهران و کرج

چسب عایق کاری نمای ساختمان عبارت است از موادی که بتواند جلوی اب را بگیرد و در صورت خوردن اب به سطح انرا از خود دفع کند.

جهان فرود از چسب سواش که ترکیه ای است استفاده میکند. این چسب بیرنگ میباشد و طول عمر بالایی دارد.

برای اب بندی با چسب سواش باید مواد دیگری با ان ترکیب شود که از افشا کردن نام ان چسب ها معذوریم.

بهترین عایق برای نمای ساختمان

بهترین عایق نمای شما مواد نانویی است که در شرکت جهان فرود برای نمای شما استفاده میشود.

کمتر شرکتی فعالی وجود دارد بتواند عایق مناسبی برای نمای شما استفاده کند.

شرکت جهان فرود به دلیل تخصص در عایق کاری نمای ساختمان تمام چسب ها و مواد های مناسب را میشناسد.

عایق سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج

بعد از ساختن و اتمام ساختمان سنگ ها به مرور زمان دچار ترک و درزهایی میشود که اب به راحتی ار انها عبور میکند.

برای رفع این مشکل ما عایق سنگ نمای ساختمان را به شما معرفی میکنیم که مناسب برای عایق کاری هر سنگ نمایی میباشد.

نمای عایق ساختمان

عایق حرارتی نمای ساختمان

عایق حرارتی همان عایقی میباشد که از خروج و ورود دما جلوگیری میکند.

عایق حرارتی ایزوگام از معروف ترین انها میباشد که از ورود و خروج حرارت به داخل و بیرون دیواره ساختمان جلوگیری میکند.

عایق نمای خارجی ساختمان

برای عایق کردن نمای خارجی ابتدا باید سطح نما را بررسی کنیم تا بفهمیم چه چسب و موادی برای عایق مناسب میباشد.

بهترین عایق برای نمای ساختمان

عایق سنگ نمای ساختمان

درباره عایق کاری نمای ساختمان و شیوه اجرای آن چه می دانید؟

در حالت کلی از عایق کاری نمای ساختمان به منظور جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما به فضاهای مختلف ساختمان استفاده می شود. استفاده از این شیوه که یکی از عوامل بسیار مهم و ضروری در تنظیم درجه حرارت محیط داخلی و همچنین تأمین شرایط آسایش افراد ساکن در ساختمان محسوب می شود باعث می شود تا تمامی دیواره های بیرونی محیط و به عبارتی نمای ساختمان با یک عایق حرارتی با کیفیت پوشانده شده و مانع از ورود و خروج هوای مابین فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می گردد.

در نهایت موجبات کاهش مصرف انرژی را در فصول مختلف برای ساختمان فراهم می آورد. به همین دلیل است که امروزه استفاده از این نوع عایق حرارتی توجه بسیاری از مهندسین سازه های مختلف و حتی مالکین را به خود جلب نموده است. ما در این بخش از مطلب خود بر آنیم تا همه آنچه که مربوط به نمای عایق ساختمان است در اختیارتان قرار دهیم.

برای گرفتن قیمت لطفا تماس بگیرید و یا به لینگ های قرمز وارد شوید

قیمت عایق کاری کردن نما

با عایق کاری نمای ساختمان آشنا شویم عایق کاری نمای ساختمان

درباره عایق کاری نمای ساختمان و انواع آن گفتنی های بسیاری است. نمای عایق ساختمان نقش بسیار مهم و ارزنده ای در مطلوب نگه داشتن دمای محیط داخلی ساختمان در فصول مختلف دارد در واقع به کمک آن می توان یک ساختمان را فرقی نمی کند تجاری باشد یا خانگی در فصل زمستان چند درجه گرم تر و در فصل تابستان خنک تر از ساختمان معمولی نگه داشت.

امروزه با رشد روز افزون جمعیت و به روز شدن فناوری های ساخته شده دست بشر و بسیاری عوامل دیگر، ضخامت خارجی پوسته ساختمان های مختلف تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.

این میزان کاهش سبب گردیده تبادلات حرارتی میان فضای داخلی و بیرون ساختمان به طرز قابل ملموسی آسان و افزایش گردد. از رو مهندسین و تولید کنندگان سازه های مختلف ساختمانی به منظور جلوگیری از این تبادلات حرارتی و کاهش ورود و خروج دما مابین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان نسبت به تولید انواع عایق نمای خارجی ساختمان اعم از عایق رطوبتی ساختمان اقدام به عمل آوردند.
اهمیت عایق کاری نمای ساختمان

نمای عایق ساختمان

از آنجایی که صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند به عنوان مهم ترین پروسه در افزایش بهره وری ساختمان های گوناگون به حساب آید واضح است استفاده از عایق کاری نمای ساختمان بهترین گزینه انتخابی برای مهندسین پروژه های ساختمانی مختلف و مالکین در جهت رسیدن به این هدف است. زیرا این تجهیزات که شامل مصالحی از قبیل سیستم مرکبی است به خاطر تأثیرات بالا بر کاهش میزان مصرف انرژی و همچنین حفاظت از دیواره های داخلی و خارجی ساختمان در برابر خوردگی، به میزان قابل ملاحظه ای مانع از این تبادل حرارتی می شود.

به علاوه آنکه مانع از افزایش هزینه های اقتصادی گرمایشی و سرمایشی فضاهای داخلی می شود. به همین دلیل است که انواع نمای عایق ساختمان با طیف گسترده ای از انواع مواد و ترکیبات نقش مبرهنی را در صنایع گوناگون به ویژه صنعت ساختمان سازی ایفا می کند. این تمامی ماجرا برای اهمیت نمای عایق اعم از عایق رطوبتی ساختمان نیست. چرا که به جز موارد گفته شده استفاده از این تجهیزات پیشرفته و با کیفیت می تواند اهداف دیگری از کاربران را به ثمر برساند.

همچنین  شما میتوانید برای خدمات پیچ و رولپلاک نمای سنگی خودتان از ما کمک بگیرید یا ما را به دوستانتان معرفی کنید.

از جمله آن ها می توان به مواردی از قبیل:

کاهش آلودگی های صوتی
حفاظت از ساختمان در برابر اتفاقات احتمالی از قبیل آتش سوزی
افزایش دوام و مقاومت ساختمان در برابر خطرات احتمالی
افزایش میزان سازگاری ساختمان با محیط زیست
فراهم آوردن میزان آسایش تا حد مطلوب برای تمامی ساکنان ساختمان
حفظ تندرستی و سلامت ساکنان
معرفی انواع عایق کاری نمای ساختمان

انواع عایق کاری نمای ساختمان

از زمانی که زیبا سازی نمای ساختمان و جذابیت دکوراسیون آن و آسایش کاربرانش در برابر بسیاری عوامل و همچنین صرفه جویی میزان مصرف انرژی های مختلف مد نظر طراحان و مهندسین پروژه های ساختمانی قرار گرفت انواع عایق کاری نمای ساختمان و کاربرد آن ها نیز به طرز قابل ملاحظه ای اهمیت پیدا کرد. با پیدایش انواعی از این تجهیزات، روش های گوناگونی برای عایق نمای خارجی ساختمان به کار گرفته شد که در ادامه به معرفی متداول ترین آن ها می پردازیم:
عایق پشم شیشه
عایق پشم سنگ
عایق پلی استایرن حجم شده
عایق پلی استایرن حجم شده با پوشش فلزی
عایق پلی استایرن حجم شده همراه با بتن
عایق فوم pvc
عایق اسفنج اوره فرم آلدئید
عایق سلولزی
و…
فاکتورهای مهم در عایق کاری نمای ساختمان

عایق رطوبتی سنگ نما

فاکتورهای مهمی وجود دارند که بایستی به انتخاب یکی از انواع شیوه های عایق کاری نمای ساختمان آن ها را در نظر گرفت. ی

کی از مهم ترین آن ها میزان مقاومت حرارتی نمای عایق ساختمان است. بنابراین می توان گفت هر اندازه که این میزان مقاومت بالاتر باشد به همان اندازه عایق نمای خارجی ساختمان میزان حرارت کمتری را از خود عبور داده و در نتیجه میزان صرفه جویی که با خود برای فضای مورد نظر به ارمغان می آورد به طرز فزاینده ای افزایش می یابد.

گرچه استفاده از این متد نوین ممکن است با تا اندازه هزینه ساخت و بهای نمای شده ساختمان مربوطه را افزایش دهد اما مهم این است که در مدت زمان نه چندان طولانی به دلیل مزیت های پرباری که به همراه دارد می تواند تمامی هزینه های اولیه را برای مالکین جبران نماید. مهم تر از همه آنکه زمینه را برای آسایش دائمی و صرفه اقتصادی ساکنین ساختمان به وجود آورد.
از دیگر مشخصه های مهمی که در هنگام انتخاب و عایق نمای خارجی ساختمان اعم از عایق رطوبتی سنگ نما، باید مد نظر قرار داد به شرح زیر است:
مقاومت حرارتی
مقاومت در برابر احتراق
درجه سمیت
چروک خوردگی
مقاومت فشاری
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش
مقاومت در برابر قارچ و میکروب
برخورداری از ضریب چگالی
خنثی بودن در برابر انواع مواد شیمیایی
برخورداری از ضریب انبساط و انقباض
و…
یکی از اصلی ترین مسائلی که در بسیاری ساختمان های مختلف به چشم می خورد وجود نم و رطوبت در بخش های مختلف به ویژه سنگ نمای خارجی آن است. در واقع وجود چنین مشکلاتی باعث می شود تا خسارات متعددی به ساختمان وارد آید. از این رو بایستی ترفندهای به روز تری از عایق کاری حرارتی به نام عایق رطوبتی سنگ نما به شیوه مناسبی انجام شود. منظور از انجام چنین کاری پوشاندن سطح مربوطه توسط یک یا چند لایه از مواد عایق حرارتی است تا از ورود آب و رطوبت به درون ساختمان جلوگیری به عمل آید.

3 thoughts on “عایق کاری دیوار نمای خارجی ساختمان با طناب بدون داربست در تهران کرج”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.