قیمت خدمات نماشویی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
Rate this post

قیمت نماشویی چگونه محاسبه میشود؟

قیمت نماشویی ساختمان با فرمول متری محاسبه میگردد. عرض و طول ساختمان باهم ضرب میشود و متراژ دقیق نمای ساختمان به دست می اید. در اخر متراژ را ضرب در قیمت متری میکنیم و حاصل ضرب هزینه نماشویی ساختمان را برای شما معلوم میکند. به صورت کلی قیمت نماشویی به صورت متری از 30 تا 60 هزارتومان میباشد که برای هر نمایی متغییر میباشد.

این قیمت برای نماشویی در تهران و کرج میباشد و در شهرستان ها یک مقدار افزایش پیدا خواهد کر.

قیمت نماشویی با طناب
قیمت نماشویی با طناب – جهان فرود

 

ویدیو جذاب از نماشویی ساختمان

 

قیمت نماشویی با طناب

قیمت نماشویی با طناب بسیار ارزان میباشد. راپل کاران با طناب تمام نماها را تمیز میکنند و متخصص در نماشویی ساختمان میباشند. به دلیل اینکه نیاز به داربست ندارید نماشویی ارزان است و یک نمایی که 100 متر است در کمتر از 4 ساعت شسته میشود ولی اگر با کمک داربست شسته شود 3 روز زمان نیاز است. قیمت نماشویی با طناب از متری 30 تا 60 هزارتومان برای شما اب خواهد خورد.

 

اجرت نماشویی
نماشویی اجر زرد که با طناب شسته شده است و با قیمت ارزان

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت نماشویی

  1. اندازه ساختمان
  2. جنس نمای ساختمان
  3. ارتفاع ساختمان
  4. شرایط پشت بام
  5. منطقه جغرافیایی ساختمان
  6. مقدار کثیفی سطح مورد نظر
  7. نوع شستن نما

اندازه ساختمان از عوامل اصلی تاثیر گذار روی نماشویی است. عرض و طول ساختمان مدت زمان کار را تعیین میکند. مثلا یک نمای 4 طبقه با یک ساختمان 8 طبقه زمان نماشویی متفاوتی دارند و به طبع هزینه انها هم بایک دیگر فرق میکنند.

جنس نمای ساختمان به دلیل متفاوت بودن انها نوع نماشویی نیز تغییر میکند. بعضی از روش ها کار و مواد زیادی میخواهد و به همین دلیل قیمتشان تغییر زیادی میکند. مثلا نماشویی سنگ تراورتن ارزانتر از سنگ های بادبر و سمیرم میباشد.

ساختمان های 15 طبقه یا 20 طبقه را هر شرکتی نمیتواند نظافت کند و شرکت های کمی در تهران و کرج وجود دارند تا بتوانند از پس این ارتفاع بلند بر بیاییند. قیمت نماشویی ساختمان هایی که طبقات بیشتری دارند بیشتر میباشد.

بستن طناب برای اجرای نماشویی باید هموار باشد. مثلا بعضی از ساختمان ها به دلیل نداشتن جای بستن طناب کار را دشوار میکنند و نماشویی هزینه بیشتری میخواهد. مقصر هم کسی نیست و یک امر طبیعی میباشد.

موقعیت جغرافیایی ان ساختمان در هزینه های شستشوی نما تاثیر دارد. مثلا اگر یک نما در شهرستان های اطراف بخواهد شستشو شود هزینه دوبرابر نسبت به تهران و کرج خواهد داشت.

یکی دیگر از مهمترین دلایل قیمت دهی نماشویی درصد کثیفی روی سطح مورد نظر است. مثلا یک نما نیاز به مواد داشته باشد هزینه بیشتری میخواهد مانند نماهای اجری که گل و لای را به خود جذب میکنند.

روش های شستشو هم تاثیر بسزایی در هزینه های نماشویی دارند. مثلا یک ساختمان اگر برق سه فاز نداشته باشد باید ان نما را با اسید شستشو داد و هزینه ها بسیار بالا خواهد رفت. دلیل ان هم استفاده نکردن از واترجت سه فاز است.

 

هزینه نماشویی ساختمان در تهران
هزینه نماشویی ساختمان در تهران

قیمت شستشوی نما به صورت متری

نمای سنگ تراورتن: شستشوی سنگ تراورتن روی ارتفاع به صورت متری اگر شستشو شود از 20 تا 35 هزارتومان هزینه خواهد داشت.

نمای اجری: نماهای اجری به دلیل استفاده کردن مواد درون انها هزینه نماشویی بیت 40 تا 70 هزارتومان میباشد.

نمای سیمانی: نماهای سیمانی هم مانند سنگی اسان و راحت است که قیمت نماشویی به صورت متری بین 18 تا 28 هزارتومان قیمت گذاری شده است.

نمای سنگ سمیرم و بادبر: سنگ های بادبر و سمیرم گرد و خاک را جذب میکنند و پس از مدتی نمای ساختمان کدر و سیاه میشود. این نوع نماها اگر نماشویی شوند قیمت متری از 30 تا 50 هزارتومان میباشد.

نمای سنگ گرانیت: سنگ گرانیت خا ک و گل زیادی ندارد و با واترجت های تک فاز شسته میشود که هزینه ای بین 18 تا 25 به صورت متراژی خواهد داشت.

سطح شیشه ای: تمیز کردن شیشه های نمای ساختمان هم به صورت متری از 20 تا 30 هزارتومان میباشد.

نماشویی قبل و بعد با قیمت ارزان
نماشویی قبل و بعد با قیمت ارزان

 

کلیپ شستشوی نما و پاسیو ساختمان دژاوو

 

قیمت شستشوی نما به صورت کنترات

قیمت نماشویی در تمام موارد و ساختمان ها اگر متراژ زیر 20 متر باشد به صورت کنترات محاسبه میشود. بخشی از قیمت ها را به صورت حدودی توضیح خواهم داد. قیمت نماشویی هایی که یک روز طول بکشد از 5 تا 15 میلیون هزینه دارد. نماهای زیر صد متر از 4تا 8 میلیون و نماهای زیر 200 متر از 8 تا 15 میلیون هزینه دارد که میتوانید با ارسال عکس از هزینه های دقیق مطلع شوید.

نماشویی سیمان با قیمت ارزان
نماشویی سیمان با قیمت ارزان

 

قیمت نماشویی به صورت طبقه ای

قیمت شستشوی نمای ساختمان طبقه ای هم به صورت کنترات گفته میشود بستگی به متراژ و موقعیت ان واحد دارد. ولی زیر صد متر از 4 تا 8 میلیون هزینه دارد. بالای صد متر بستگی به سطح و کثیفی ان ساختمان دارد.

هزینه های ابروطی شیشه نمای ساختمان

قیمت ابرو طی و شستشوی ششیشه های نمای ساختمان از متری 20 تا 30 هزارتومان قیمت داده میشود و البته این قیمت برای متراژهای بالا میباشد و قیمت اندازه های زیر صد و 200 متر کنتراتی از 4 تا 12 میلیون قیمت گذاری شده است.

قیمت نماشویی شیشه با طناب
قیمت نماشویی شیشه با طناب

 

قیمت نماشویی با سندبلاست

نماشویی با سندبلاست  به دلیل استفاده از ابزارهای اضافی و استفاده از مواد های متفاوت در حین کار قیمتی حدودا بین 50 تا 80 هزارتومان میباشد که به دلیل متفاوت بودن درصد کثیفی و متراژ نمیتوان دقیق قیمت داد. متراژهای زیر 100 و 2000 متر هم به صورت کنتراتی از 7 تا 18 میلیون هزینه خواهد داشت.

قیمت نماشویی با سندبلاست
قیمت نماشویی با سندبلاست

 

 

هزینه شستشوی هر عدد پنجره در ارتفاع

قیمت هر عدد پنجره از 1200 شروع میشود و هرچقدر تعداد پنجره بیشتر باشد هزینه به صورت مجموع برای شما کمتر میشود. مثلا دو پنجره 1800 هزینه دارد و سه پنجره 2400 و همینطور درصورت اضافه شدن تعداد پنجره ها هزینه نیز کمتر خواهد شد. پنجره های برج هزینه متفاوتی دارند و به صورت کنترات قیمت داده میشود.

قیمت نماشویی شیشه با طناب
قیمت نماشویی شیشه با طناب

قیمت نماشویی کف حیاط از جنس موزاییک و سنگ

کف تمام ساختمان ها پس از مدتی دچار کثیفی و سیاهی میشود که دلیل ان هم تردد افراد ساختمان و ماشین ها میباشد. بعضی از ماشین ها به دلیل ریزش روغن و پخش شدن ان در کف پارکینگ موزاییک و سنگ را دچار رسوب میکنند که باید با واترجت تمیز شوند. قیمت نماشویی کف پارکینگ اگر متراژ بالا باشد متری 20 هزارتومان میباشد و اگر متراژ زیر 500 متر باشد به صورت کنتراتی از 5 تا 25 میلیون تومان قیمت گذاری میشود. این فرق قیمت بخاطر متراژ و درصد کثیفی روی کف حیاط میباشد.

قیمت نماشویی کف حیاط
قیمت نماشویی کف حیاط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *