مهار سنگ نمای ساختمان
زمان مطالعه: 2 دقیقه
Rate this post

مهار سنگ نما

مهار کردن سنگ نما به مجموعه ای از فعالیت های روی سنگ گفته میشود که از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری میکند.مهار سنگ نما به دو روش انجام میشود که اولی پیچ و رولپلاک کردن میباشد و دومی استفاده از چسب است که در مواقعی استفاده میشود که اجرای پیچ و رولپلاک نما امکانپذیر نمیباشد.

مهار کردن سنگ نمای ساختمان به دلیل جلوگیری از اتفاق های ناگوار انجام میشود و اگر سنگ نما مهار نشود ممکن است هر لحظه روی ماشین یا عابرین بریزد.

مهار نمای ساختمان اصولی دارد که باید کسانی که روی ارتفاع کار میکنند رعایت کنند و کسانی که با طناب روی ارتفاع معاق میشوند بیشترین خدمات را در این زمینه برای مردم انجام میدهند.

استفاده از پیچ مناسب و چسب قوی در مهار سنگ ها بسیار مهم میباشد و طول عمر ماندگاری سنگ روی دیوار را بالا خواهد برد.

 

مهار سنگ نما با طناب
مهار سنگ نما با طناب

 

مهار سنگ نمای ساختمان با پیچ رولپلاک در تهران و کرج

برای مهار کردن نمای ساختمان یک پیچ برای هر یک تا 3 پیچ کافی میباشد.سنگ های بیست سانتی بلا استثنا یک تا دو پیچ خورده میشود چون قدیمیو شکننده هستند و اگر تعداد زیادی پیچ به بدنه ان زده شود موجب ترک در عمق سنگ میشود. سنگ های تراورتن که جدید ترین نوع سنگ ها میباشد ابعاد 40 در طول چند متر میباشند که از یک تا 4 عدد پیچ میتوان در انها بکار برد.تراورتن سنگ نرم و شکننده ای نمیباشد و میتوان در هر متر از ان سه پیچ بکار برد.ولی به طور کلی مهار کردن استاندارد با پیچ رولپلاک اینگونه است که برای هر نیم متر باید یک عدد پیچ بکار برد.

 

 

مهار سنگ نما بدون داربست یا با طناب

وقتی سنگ نما ریزش میکند مردم دنبال راحت ترین و کم هزینه ترین روش برای اجرای مهار سنگ نما هستند. مهار سنگ نما توسط افراد خبره انجام میشود که وزن کمتر از 100 کیلو دارند و میتوانند به راحتی روی ارتفاع اجسام را مهار کنند و یک نمای ایمن را به ساکنین هدیه بدهند. کسانی که خدمات نما را بدون داربست انجام میدهند ریز و درشت کار روی ساختمان را میدانند و تشخیص میدهند که سنگ ها چگونه باید محکم سازی بشوند.پس نمای خود را به دست تیم جهان فرود بسپارید تا در کمترین زمان مشکل شما را حل و فصل بکنند.

 

قیمت مهار سنگ نما با پیچ و رولپلاک و چسب

قیمت مهار سنگ نمای ساختمان بسته به نوع سنگ و متراژ و شکل ساختمان دارد که توسط کارشناس و اجرا کننده کار تعیین میشود.ساختمان بدون بازدید و دیده شدن قابل قیمت گذاری نیست و حتما باید یک شخص کاربلد از نمای شما بازدید کند تا بتواند قیمت اجرای کار را به شما اعلام کند.پشت گوشی و تلفن قیمت دادن کار سخت و غیر ممکنی است.

قیمت حدودی مهار سنگ نما با طناب توسط پیچ به صورت متری از 40تا 60 هزارتومان میباشد که بسته به نوع ساختمان و جنس سنگ و متراژ قیمت متغییر میباشد.

قیمت مهار نمای ساختمان بدون داربست توسط چسب به صورت متری از 60 تا 80 هزارتومان میباشد که تغییر هزینه به متراژ ساختمان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *