نصب لوله بخاری در ارتفاع

نصب لوله بخاری روی ارتفاع

با فرا رسیدن فصل سرما، احتیاج به داشتن سیستم گرمایشی مناسب در دستور کار خانواده ها قرار خواهد گرفت. اما بیشتر خانواده های ایرانی دنبال وسیله ی گرمایشی با قیمت و هزینه ی مصرفی مناسب و دارای گرمایش بالا می باشند که پیشنهاد شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور نصب بخاری گازی می باشد که از همه نظر برای افراد مقرون به صرفه و مناسب باشد و از نظر ایمنی و استاندارد تایید شده باشد. اما بسیاری از صاحبان ساختمانی به دنبال نصب اصولی و مطمئن لوله بخاری خود در ارتفاعات ساختمانی هستند به طوری که پس از استفاده از سیستم گرمایشی بخاری در فصل سرد دچار حوادث ناگوار و غیر منتظره نشوند. شرکتهای معتبر خدمات نما، با داشتن نیروی متخصص کار در ارتفاع بدون داربست و به کمک استفاده از متد نوین استفاده از طناب برای کار در ارتفاعات ساختمانی و نصب و تعمیر و تعویض لوله ی بخاری نیرو جوان و ماهر خود را به محل گزارش شده اعزام می نمایند تا کار در ارتفاع را آغاز نمایند در ادامه ی مطالب با ما همراه شوید.

 

موارد مهم در نحوه ی نصب لوله بخاری در ارتفاع چیست؟

یکی از موارد مهمی که باید در نصب لوله بخاری در ارتفاع به آن توجه داشت این است که قطر لوله دودکش در خروجی ساختمان باید برابر یا بزرگتر از قطر لوله ای باشد که به عنوان خروجی دستگاه گاز سوز مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن دودکش وسایل گاز سوز به هیچ عنوان نباید در تماس مستقیم با شیشه پنجره ساختمان باشد. زیرا حرارت باعث شکسته شدن شیشه ها می گردد و می تواند خطر آفرین و دردسرساز باشد.

 

نظافت شیشه نما    –     نانو کردن نمای ساختمان

 

نکته: یکی از موارد مهمی که در نصب لوله بخاری و دودکش باید به آن توجه داشت این است که همواره محل اتصالات لوله بخاری و دودکش باید به طور صحیح مورد بررسی قرار گیرد تا از درستی آب بندی و ثبات آنها اطمینان کامل ایجاد گردد.اندازه استاندارد لوله بخاری و جنس آن باید به گونه ای باشد که در برابر حرارت مقاوم باشد. درضمن در بخش بدنه ی دودکش نباید منافذی برای نشت دود یا گاز سمی باشد.

 

نحوه نصب لوله بخاری در ارتفاع

در نحوه ی نصب اصولی دودکش و لوله بخاری باید بدانید که باز کردن کمی از پنجره مشکل کمبود اکسیژن در فضای داخلی و سرد شدن لوله بخاری را حل می نماید.اما گاهی سرد شدن لوله بخاری بخاطر سرد بودن بیش از اندازه ی هوا می باشد. این سرما از طریق لوله بخاری فلزی غیر استاندارد منتقل می گردد و منجربه سنگین شدن محصولات سوخت می گردد و خارج شدن آنها خیلی کند انجام می گردد.
بهتر است بدانید برای نصب اصولی و صحیح دودکش و لوله بخاری و برای بر طرف کردن مشکلات بالا نصب استاندارد دودکش و لوله بخاری، بکار گرفتن کلاهک اچ شکل در پشت بام روی دودکش و رعایت فاصله ی دودکش از دیوارجانبی و ارتفاع دودکش حداقل 60 سانتی متر بالاتر از سطح پشت بام باشد .البته همه ی موارد نصب تنها از طریق نیروی ماهر و آموزش دیده انجام می شود.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما   –    اب بندی نما  –   ضد اب سازی نما   

 

نصب لوله بخاری در ارتفاع با طناب و بدون داربست

در نظر داشته باشید نصب لوله بخاری در هر شرایطی تنها از طریق افراد حرفه ای و با تجربه شرکت معتبر خدمات نما صورت می گیرد و برای نصب به هیچ عنوان از داربست استفاده نمی شود. زیرا نصب داربست زمان بر است و هزینه ی نصب بالا می باشد و برای اجرای نصب داربست باید از همسایگان مجاور اجازه گرفته شود. همچنین امنیت لازم با نصب داربست برای کارگر وجود ندارد. برای نصب لوله بخاری در ارتفاعات از طناب و بدون داربست استفاده می شود که جای کمی اشغال می کند در ضمن هزینه و زمان کمتری به نسبت روش قدیمی نصب داربست خواهد داشت. امنیت، کیفیت، سرعت در پیشبرد استفاده از طناب، بدون داربست برای کارگران متخصص کار در ارتفاع بالا می باشد.

نماشویی با طناب    –  نماشویی با راپل

انواع لوله بخاری

اما پیشنهاد شرکتهای معتبر خدمات نما برای استفاده از انواع لوله برای بخاری هایی که گازی هستند از نوع لوله بخاری متوسط و کوچک باید مورد استفاده قرار گیرد. برای بخاری های نفتی از لوله بخاری ساده با قطر بزرگ مورد کاربرد می باشد. اما لوله بخاری فنری یا آلمینیومی به علت ساختار پیچیده ای که دارند به آسانی خم می شوند و طول آنها با کشیدن زیاد می گردد.

 

جمع بندی

به یاد داشته باشید دودکش و لوله بخاری باید به شکل اصولی توسط افراد ماهر، کار در ارتفاع نصب و تا پشت بام هدایت شود. اگر دودکش و لوله ی بخاری به شکل اصولی و استاندارد نصب شود مانع از نشت گاز منواکسید کربن که نتیجه ی سوختن ناقص گاز است می شود. این گاز سمی، بی رنگ ،بدون بو است و در مقادیر کم هم باعث مرگ افراد خواهد شد و در مقادیر غلظت زیاد باعث خفگی و پایان آن مرگ دلخراش افراد خواهد بود. پس نتیجه آن که برای نصب لوله بخاری در ارتفاعات و جلوگیری از ورود گازهای سمی به درون ساختمان تنها از نیروی متخصص در این زمینه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *