نورپردازی نمای ویلایی با طناب
زمان مطالعه: 3 دقیقه
Rate this post

نورپردازی نمای ویلایی

نورپردازی نما ویلا، یکی از زیباترین و چشمگیرترین نورپردازی میباشد که به کمک ابزار و تجهیزاتی که بیشترین میزان نوردهی را برای صاحبان ملک ایجاد می کند ساخته شده است.

البنه نور دهی با قدرت بالا و میزان مصرف کم برق همراه است.

چیزی که همه صاحبان ساختمانی برایشان اهمیت دارد، نورپردازی نما ویلا،یکی از پر شکوه ترین نورپردازی ها میباشد که توسط مهندسین ماهر و نیروی کارگر متخصص به کمک طناب، بدون داربست در ارتفاعات ساختمان نما ویلا نصب میشود.

همه بارها از جذابیت و زیبایی ساختمان های مختلف شگفت زده شده اید.

زیرا نمای کلی ساختمان به همراه نورپردازی هایی که بر روی آن انجام شده است چشم انداز زیبایی را به وجود می آورند.

هزینه های نورپردازی نمای ساختمانی ویلایی با توجه به عوامل مختلف مانند مساحت محیط مورد نظر برای نورپردازی، کیفیت دستگاه ها برای نورپردازی و بسیاری از موارد دیگر متفاوت خواهد بود در ادامه مطالب با ما همراه شوید.

 

نورپردازی نمای ویلایی
نورپردازی نمای ویلایی

 

مزیت استفاده از نورپردازی نما برای ویلا چیست؟

برای نورپردازی نما برای ویلا مانند عملیات برق کشی عادی ساختمان نیست. بلکه به کمک روش های زیباسازی صورت خواهد گرفت.

اما در عملیات نورپردازی نما، توجه به این نکته دارای اهمیت است که علاوه بر زیباسازی نما، همه بخش های ساختمان را پوشش دهد.

از مزایای بسیار مهم برای برای نورپردازی نما برای ویلا، سایر بخش های ساختمان که دارای عیب و نقص باشد حذف خواهد شد(البته باید نورپردازی به شکل کاملا حرفه ی انجام شود)

در نورپردازی نما برای ویلا، از متخصصان ماهر در کار نصب نور با استفاده از تجهیزات و ابزار محکم در برابر شرایط داخلی و خارجی متغیر استفاده میشود.

البته استفاده از روش بکارگیری طناب به جای داربست پیشنهاد مناسب برای انجام کار مطلوب در ارتفاع ساختمانی خواهد بود.

به کمک طناب، به نوعی صرفه جویی در هزینه ها و زمان صورت خواهد گرفت. طناب دست و پا گیر نیست، فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

هزینه نصب و جمع آوری داربست حذف خواهد شد.

کارگرانی که به کمک طناب، کلیه عملیات ساختمانی از جمله نورپردازی را انجام میدهند،

دوره آموزشی لازم و نحوه استفاده از طناب و انواع ابزار و تجهیزات استاندارد مورد نیاز برای کار در ارتفاعات را به خوبی فرا گرفتند.

 

مناسبترین تجهیزات برای روشنایی ساختمان کدامند؟

تجهیزات روشنایی دارای انواع مختلفی میباشند که توسط طراحان و تولید کنندگان ساخته شده اند.اما با توجه به سلیقه صاحبان ساختمانی و نوع ساخت نما ساختمان و مصالح و سنگی که در بخش های مختلف نما به کار برده شده است، سیستم نورپردازی و حتی رنگ نور انتخاب شده و توسط نصاب ماهر در ساختمان نصب خواهد شد.
تجهیزات نورپردازی دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع و مدل ساخت نما ساختمانی انتخاب میشوند.
صاحبان ملک همیشه به دنبال ارزان ترین و به صرفه ترین تجهیزات نور پردازی میباشند، به طوری که در مصرف انرژی بی رویه صرفه جویی لازم شده باشد و عملیات نورپردازی با قدرت زیاد در کمترین زمان ممکن در همه بخش های ساختمانی انجام شود.

 

نورپردازی ویلا به روش وال واشر

در این نوع از نورپردازی برای ساختمان هایی که سطح صاف و ساده ای دارند، از یک نوع وسیله روشنایی با چراغ نور مناسب بنام وال واشر استفاده میشود.

نورپردازی ویلا به کمک تکنیک خطی
در این نوع از عملیات، نورپردازی بااستفاده از روش خطی از بالا و پایین صورت خواهد گرفت. به طوری که لامپ ها به شکلی در بالا یا پایین ساختمان نصب می شوند.

که پس از روشن کردن آن نور خطی در قسمت های مختلف ساختمان نمایان میشود. نورپردازی خطی یکی از رایج ترین انواع نورپردازی ویلاست که به شکل عمودی انجام خواهد شد.

 

نورپردازی ویلا به کمک روش نقطه ای
در این نوع از نورپردازی، به شکل نورهای نقطه ای در بعضی از قسمت های وبلا مانند:راهروی ساختمان، ستون برای زیبا جلوه دادن آن ها به کار برده خواهد شد.

این مدل از نورپردازی در ساختمان ها با نمای کلاسیک رایج میباشد.

نورپردازی ویلا به کمک روش نورافکنی
این روش به صرفه ترین میباشد، صرفه جویی مصرف انرژی و نور در آن به حداقل میزان ممکن خواهد رسید.

در این نوع از روش، نورپردازی به کمک تکنیک نور افکنی، نور به شکل پراکنده در محیط قرار می گیرد و به این علت عموما برای محیط های باز و با فاصله از اسکلت اصلی ساختمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جمع بندی
بسیاری از مردم بر این عقیده هستند که نورپردازی ساختمان یک فرایند ساده است و همه افراد توانایی انجام آن را دارند .

اما این تفکر اشتباه است. زیرا افراد متخصص فعال در زمینه نورپردازی نما ویلا به شکلی این پروسه را انجام خوهند داد.

تا در ایجاد چشم اندازی بی نظیر برای ساختمان ،حداقل انرژی لازم صورت بگیرد.

همچنین مصالحی که برای نمای ویلا بکار برده میشود، تاثیر بسیاری در نورپردازی نهایی دارد.

زیرا طراحان فعال در بخش نورپردازی که قصد افزایش درخشانی نمای فوق را دارند بر اساس رنگ، طرح مصالح مورد استفاده در ساخت ویلای مورد نظر از وسایل روشنایی مخصوص برای این کار استفاده می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *