زمان مطالعه: 4 دقیقه

برای ایزوگام کردن دیوار اپارتمان باید چه کار کنیم؟

ایزوگام دیوار های اپارتمان را باید به وسیله طناب که در عکس زیر مشاهده میکنید انجام بدهید. ایزوگام دیوار اپارتمان در ارتفاع نیاز به بستن داربست دارد و لی شرکت جهان فرود این کار را اسان کرده است و با طناب به راحتی میتوان این کار را در ارتفاعات بلند هم انجام داد. از ایزوگام های جنس خوب که در بازار میفروشند استفاده کنید تا عمر دیوارتان بالا برود. اجرای ایزوگام اپارتمان توسط شرکت جهان فرود با ضمانت نامه کتبی و ده ساله انجام میشود. ضمانت جوری انجام میشود که در صورت کنده شدن ایزوگام شرکت موظف است انرا تعمیر کند

هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان بر چه اساسی حساب می شود؟

از کارهایی که برای افزایش مقاومت ساختمان در برابر نفوذ آب و رطوبت انجام می دهند ایزوگام کردن ساختمان است. ایزوگام عایقی است که ساختمان شما را در فصل های زمستان و پاییز که باران و برف می بارد محافظت می نماید. از ایزوگام ها فقط برای عایق نمودن پشت بام ها استفاده نمی کنند از ایزوگام ها برای دیوار آپارتمان ها نیز استفاده می شود. همانطور که میدانید دیوار های ساختمان همیشه در معرض نور خورشید و و هوای آزاد و رطوبت و سرما و … قرار دارند. شما می توانید با استفاده از ایزوگام مقاومت دیوار های ساختمان را در مقابل موارد نام برده شده بالاتر ببرید. ایزوگام کردن ساختمان مزایای بسیاری دارد. در این متن در مورد هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان و هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان کرج, استان البرز و نحوه ی نصب ایزوگام و مزیت های استفاده از ایزوگام را به صورت کامل برایتان بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

 

( ایزوگام کردن ساختمان )
ایزوگام دیوار ساختمان

ایزوگام کردن ساختمان از کارهایی است که باید آن را انجام دهید. در غیر این صورت با مشکلات فراوانی روبرو خواهید شد. مشکلاتی از جمله: خراب شدن نمای داخلی ساختمان شما و ایجاد ظاهری زشت و نامطلوب در ساختمان و ریختن گچ سقف و دیوار های ساختمان و … که ترمیم و بازسازی آنها زمان و هزینه ی فراوانی را نیاز خواهد داشت. ایزوگام کردن دیوار ها و پشت بام از ورود آب و رطوبت و سرما جلوگیری کرده و مقاومت و استحکام ساختمان را بالاتر می برد. همچنین این کار ساختمان را عایق می کند و از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می شود. ایزوگام ها در بازار در طرح ها و کیفیت های متفاوتی موجود است که شما می توانید با توجه به شرایط هر کدام را که مایل بودید انتخاب کرده و نصب نمایید.

 

هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان و نحوه ی نصب آن

در بخش بالا گفتیم که ایزوگام ها در انواع کیفیت ها و طرح ها در بازار وجود دارد. به همین دلیل هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان ها نیز متفاوت می باشد. احتمالا در شهر دیده باشید که ساختمانی نما ندارد اما ظاهری مطلوب دارد و سیمان و آجر آن نیز مشخص نمی باشد. این ساختمان ها به دلایل بسیاری چون هزینه ی پایین ایزوگام نسبت به سنگ نما از ایزوگام  های طرح دار برای ایجاد جلوه ای بهتر برای ساختمان و همچنین ایجاد مقاومت بالاتر در برابر مشکلات استفاده کرده اند. ایزوگام ها در بسته بندی های رولی وکیوم شده در بازار موجود است که با استفاده از گرمای مناسب و توسط فرد متخصص بر روی پشت بام و دیوار آپارتمان ها نصب می شوند.
برای نصب کردن ایزوگام بر روی پشت بام و دیوار های ساختمان ها نیاز به حداقل دو فرد ماهر در این زمینه است اگر متراژ بیشتر باشد به افراد بیشتری برای اتمام کار نیاز است. اگر ساختمان شما دارای طبقات و ارتفاع بسیاری باشد برای ایزوگام کردن دیوار آپارتمان نیاز به استفاده از داربست و یا راپل می باشد که هر دو این موارد نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارد. امروزه کمتر از داربست برای ایزوگام استفاده می شود بیشتر از راپل و طناب استفاده می شود. به این دلیل از راپل بیشتر استفاده می شود که به ساختمان صدمه و یا آسیبی وارد نشود. نحوه ی کار راپل کار ها و طناب کار ها بسیار راحت است و آنها با استفاده از تجهیزات از ساختمان آویزان شده و با استفاده از شعله ی مناسب ایزوگام ها را نصب می نمایند. انجام کار با استفاده از راپل و طناب نسبت به داربست بسیار راحت تر است و زمان زیادی را نیاز ندارد.

 

( انواع ایزوگام )
مزایای ایزوگام کردن ساختمان

هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان مهم ترین مزیت آن است چرا که هزینه ی بسیار مناسبی دارد و همچنین شما را از مشکلات بسیاری رها می کند. مشکلاتی چون : نفوذ آب و رطوبت و نم ساختمان و …. . اولین مزیت استفاده از ایزوگام جلوگیری از ورود آب و رطوبت می باشد. دومین مزیت ایزوگام کردن آپارتمان هزینه ی پایین آن در مقابل هزینه های ترمیم و بازسازی است. سومین مزیت استفاده از ایزوگام برای آپارتمان ها جلوگیری از خروج گرما ساختمان و ورود سرما به داخل ساختمان در فصل زمستان می باشد. چهارمین مزیت استفاده از ایزوگام به جای نما زدن می باشد. ایزوگام ها در دو مدل طرح دار و ساده در بازار موجود می باشد که شما می توانید از ایزوگام های طرح دار به جای سنگ نما استفاده کنید. در این صورت هم ظاهری مطلوب را برای ساختمان خود ایجاد کرده اید و هم هزینه ها را کمتر کرده اید.

 

( ایزوگام کردن با طناب )
هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان کرج , استان البرز

در بخش های بالاتر در مورد مزیت ها استفاده و نحوه ی نصب ایزوگام ها صحبت کردیم. در این بخش در مورد هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان صحبت می کنیم. هزینه های ایزوگام بر اساس معیار ها بسیاری تعیین می شود. همه ی مواردی که در ادامه خواهیم گفت در تعیین هزینه ی ایزوگام کردن ساختمان شما نقش دارند. متراژ محل مورد نظر – قیمت قیرگونی – قیمت ایزوگام در بازار – هزینه و دستمزد پرسنل نصب کننده ایزوگام – انتخاب نوع ایزوگام – تعداد لایه هایی که ساختمان شما نیاز دارد- تعداد کانال ها و هواکش هایی که در پشت بام ساختمان شما وجود دارد- ناهمواری هایی که در پشت بام آپارتمان شما وجود دارد. 
هزینه ایزوگام دیوار آپارتمان با توجه به این که پشت بام شما صاف است یا دارای شیب می باشد نیز متفاوت است. اگر ساختمان شما دارای ارتفاع زیادی باشد و بخواهید دیوار های آن را نیز ایزوگام نمایید باید از راپل و یا طناب استفاده کنید. اگر در معرض نور خورشید قرار است کار ایزوگام کردن را انجام دهید باید از ایزوگام های فویل دار استفاده کنید. کیفیت های متفاوتی از ایزوگام ها در بازار موجود است که شما می توانید هر کدام را که مایل بودید انتخاب کرده و نصب کنید. طبق صحبت هایی که کردیم نمی توان قیمت دقیقی را برای ایزوگام کردن آپارتمان بیان نمود. برای اطلاع از قیمت می توانید با کارشناسان این زمینه تماس گرفته و شرایط خود را شرح داده تا قیمت دقیق را به شما اطلاع دهند.