کار در ارتفاع در مازندران

کار در ارتفاع در مازندران

شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان فرود  اماده انجام تمامی خدمات کار در ارتفاع نما در مازندران بدون داربست میباشد.

میزان هیجان و ترس از بالا رفتن از طناب و کار در ارتفاعات مختلف ساختمانی آنقدر زیاد است که به جرات می توانیم بگوییم که حرفه ی   کار در ارتفاع   نیازمند داشتن شهامت و جرات کافی می باشد و شرط بالا رفتن از ارتفاعات، گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت می باشد. هر فردی توان بالا رفتن از ارتفاعات را ندارد و امروزه حرفه ی کار در ارتفاع یک شغل تخصصی و سخت می باشد. اما در مقابل همه ی این سختی ها آرامش خاص پس از انجام عملیات کار در ارتفاع وجود دارد. به طوری که این آرامش به دریافت حقوق های بالا ناشی از این حرفه ی سخت اختصاص یافته است. اگر مروری بر سالیان پیش بیافکنیم خواهیم دید که بیشتر پروژه های ساختمانی در ارتفاعات به کمک نصب داربست انجام می شده است اما در اثر مرور زمان استفاده از طناب، بدون داربست جایگزین مناسبی برای روش سنتی استفاده از داربست شد. کار در ارتفاع در شهرهای مختلف کشور بر اساس اصول و قوانین مربوط به شرایط آب و هوایی منطقه ای متفاوت می باشد .به طوری که اصول و دستورالعمل ایمنی باید رعایت گردد. در ادامه ی مطالب درباره ی کار در ارتفاع در مازندران به بررسی بیشتر خواهیم پرداخت.

 

کار در ارتفاع بدون داربست در مازندران

 

پیچ و رولپلاک نما در مازندران   –   اب بندی نما در مازندران   –     راپل در مازندران

 

ریسک وپذیرفتن خطر کار در ارتفاع در شهرهای پر بارش مازندران به چه شکلی می باشد؟

یکی از پر ریسک ترین و پر خطرترین مواردی که همه ی کارگران ساختمانی با آن مواجه می شوند کار در ارتفاعات ساختمانی می باشد. اما کار در ارتفاع مازندران، به دلیل بارش های مکرر باران سخت و مشمول رعایت قوانین خاصی برای کاهش ریسک ناشی از خطرات می باشد. اما بهترین و آسانترین روش برای انجام خدمات، کار در ارتفاع با طناب و بدون داربست می باشد. این روش یکی از مطلوبترین روشها و به عنوان سمبل تعمیرات ساختمانی شناخته شده است. یک فرد مناسب برای انجام کار در ارتفاع باید از نظر جسمانی و روحی سالم و تایید صلاحیت شرکت مورد نظر باشد. درضمن این فرد بدون داشتن سابقه ی کیفری و اعتیاد می باشد.تجربه و مهارت لازم در انجام همه ی فعالیت های کار در ارتفاع، شرط ورود فرد به این شغل می باشد. درضمن یک ارتفاع کار ماهر باید توان استفاده از همه ی تجهیزات و ابزارهای روز را داشته باشد. ارتفاع کار باید بیمه شرکت باشد. تا در کمال آسودگی در ارتفاعات به کار بپردازد.

 

ارتفاع کار پیش از انجام کار باید به بررسی و تجزیه و تحلیل موقعیت کاری و منطقه ای که قرار است کار مورد نظر در ارتفاع را انجام دهد بپردازد. داشتن دانش و آگاهی بالا به این فرد در انجام وظیفه کمک بسیاری می نماید. اما بررسی خطوط هوایی جریان برق ،حفاری های بدون پوشش، تاسیسات زیرزمینی و ..از جمله مواردی هستند که باید وضعیت آنها مورد بررسی دقیق قرار گیرند. به طوری که درصورت لزوم به قطع جریان برق پرداخت.

 

نکته: یکی از مواردی که باید ارتفاع کار برای انجام پروژه های کاری مد نظر قرار دهد. سرعت وزش باد و طوفان های شدید می باشد که در زمان وقوع چنین مواردی باید از انجام کار ممانعت نماید. زیرا خطر ریزش و پرتاب مصالح از ارتفاعات و سقوط کارگر و کنده شدن طناب وجود خواهد داشت.

 

نکته: بهتر است زمان بارندگی کار در ارتفاع انجام نگردد. زیرا بر اثر ریزش باران سطوح لغزنده می شوند و خطر سقوط بر اثر لغزندگی وجود دارد و در ضمن کار با ابزار برقی در زمان بارندگی ممنوع می باشد زیرا خطر برق گرفتگی کارگر وجود دارد.

نکته: یادتان باشد اگر قرار است کار در ارتفاعات ساختمانی را شب انجام دهید به دلیل کمبود نور کافی و تاریکی در محل ساختمان آن را تعطیل کنید. در زمان مه گرفتگی آسمان، روزهای برفی و یخچال هم ادامه ی کار در ارتفاع با خطرات بزرگی همراه خواهد بود به طوری که هر لحظه خطر سقوط کارگر، پاره شدن طناب ،سقوط مصالح و لغزندگی سطوح وجود خواهد داشت.

نکته: یکی دیگر از مواردی که درباره ی نیروی کار در ارتفاع باید بدانید این است که قدرت شنیدن بالایی داشته باشند. به این صورت که توان شنیدن صدای همکاران و اخطارهای ایمنی را در حد بالا قادر باشند.

نکته: شرکتهای معتبر خدمات نما همیشه سعی کردند از نیروهای سالم برای کار در ارتفاع استفاده کنند تا فرد بالای طناب دچار حمله قلبی یا صرع نگردد. زیرا افرادی که بسیار مظطرب هستند برای این حرفه پیشنهاد نمی شوند.

 

انواع خدمات نمای ساختمانی در مازندران

نماشویی: یکی از مواردی که برای نظافت و زیبایی هر ساختمانی باید در نظر داشت کار شست و شوی نما می باشد. البته برای شهرهای پربارشی مانند مازندران به دلیل ریزش باران و افزایش رطوبت شدید یکسری قوانین و ضوابط خاص در خصوص انجام کار در روزهای بارانی باید رعایت شود و ارتفاع کار از انجام عملیات نماشویی در این روزها جلوگیری نماید. بیشترین میزان ریزش باران اسیدی ،کثیفی و آلودگی در این روزها اتفاق می افتد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما: برای شهرهای پر بارش شمالی کشور در مازندران برای کار سفت و محکم کاری سنگ نما باید اصول و قوانین پیش از اجرا رعایت شود. از مصالح با کیفیت و مرغوب استفاده شود. کار محکم کاری توسط ارتفاع کار قبل از اتمام پروژه ی ساختمانی انجام گردد. در روزهای بارانی از انجام پیچ و رولپلاک خودداری شود. زیرا خطر ریزش و پرتاب سنگ از نما وجود خواهد داشت.

آببندی و درزبندی نما در مازندران

اما برای شهرهای پربارشی مانند مازندران برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت و آب باران به داخل سنگ پیش از اتمام پروژه ی ساختمانی کار آببندی و درزگیری نما به کمک انواع مواد نانو باید انجام شود و لابه لای درز سنگ پر شود تا از خطر ریزش و نفوذ آب و باران به نمای سنگ و داخل ساختمان پیشگیری به عمل آید.

جمع بندی
کار در ارتفاع نوعی حرفه و تخصص است که هر کسی توان انجام آن را ندارد. امروزه به عنوان شغلی مهم در بین جوانان شهرت یافته است و بسیاری از افراد برای کسب درآمد بالا به این حرفه ی نوین روی آوردند. اما کار در ارتفاع با توجه به شرایط جغرافیایی و ویژگی هر شهری با هم متفاوت می باشد. درشهرهای پر بارش مازندران به علت ریزش باران های مکرر و وجود رطوبت زیاد رعایت اصول و قوانین استاندارد باعث جلوگیری از بسیاری از خطرات ناشی از نمای ساختمان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *