درزگیری دیوار جانبی سیمانی
زمان مطالعه: 9 دقیقه
Rate this post

درزگیری دیوار کناری و جانبی از جنس سیمان و سنگ

دیوار های جانبی همیشه در معرض بارندگی قرار دارند و نیاز به درزگیری و درزبندی دارند. درزبندی ها به وسیله مواد عایق که جهت بستن ترک ها و بندها انجام میشود. شرکت جهان فرود متخصص در درزگیری و درزبندی دیوار سیمانی و سنگی کنار ساختمان میباشد که این کار سخت و تخصصی را به وسیله طناب و بدون داربست انجام میدهد. لطفا پس از تماس باما کار و تشخیص و نوع انجام کار را به شرکت بسپارید تا به صورت تضمینی کاری بکنیم تا دیگر نم و رطوبت را روی دیوار داخلی ساختمان نبینید. جهان فرود طی سالها تجربه در ضمینه دیوارهای سیمانی و سنگی هزاران پروژه بزرگ و کوچک را در تهران و کرج و شمال کشور انجام داده است. برای دیدن نمونه کارهای ما میتوانید لینک قرمز را کلیک کنید.

قیمت درزگیری و درزبندی دیوار سیمانی و سنگی 

قیمت درزبندی دیوار کناری و جانبی ساختمان به صورت متری گفته میشود. یعنی شما متراژ به ما میگویید و شرکت ما قیمت را به صورت کنترات به شما اعلام میکند. تمام لوازم کار برعهده شرکت میباشد. چون خودمان تضمین میکنیم و گارانتی ده ساله میدهیم بخاطر همین موارد باید مواد خودمان را استفاده کنیم. پس تماس بگیرید و متراژ دیوار سنگ و سیمان را به ما بگویید تا بلافاصله قیمت اعلام گردد.

 

جنس مواد مصرفی برای درزگیری دیوار سیمانی

جنس مواد یک نوع ماده شیشه ای رنگ که به صورت ژله ای در می اید. اکثر موادهای درزبندی که برای ساختمان ها استفاده میشود ترک میخورند یا با بارش باران شسته میشوند. ولی مواد نانویی که جهان فرود استفاده میکند بسیار مرغوب و عمر بالایی دارد. همچنین چندین نوع چسب با رنگ های مختلق موجود است و میتوانید دیوارهای سیمانی خود را به هررنگی که دلخواه شما است در بیاورید.

 درزگیری دیوار جانبی

نمای یک ساختمان هویت اصلی یک شهر را به نمایش می گذارد. اگر نمای ساختمان با پوشش مناسبی درزگیزری شود باعث می شود ساختمان را در برابر عوامل محیطی مختلف گرما ،سرما، باد، باران، طوفان، سر، صدا و .. محفوظ نگه دارد. شکل مناسب آببندی در ساختمان باعث می شود رفاه و آسایش را برای ساکنین درون ساختمان به وجود آورد. از آسیب های ساختاری پیشگیری می نماید. در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید و آب و هوای دلپذیری درون خانه ایجاد می نماید.گاهی اوقات باز ماندن درز لابه لای سنگها باعث می شود نم و رطوبت به راحتی وارد ساختمان شود و یا گرما از درون ساختمان به بیرون رود و سرما به درون ساختمان راه یابد. این موارد مزاحمت های بیشماری برای ساکنین درون منزل به وجود می آورد و علاوه بر کوتاه شدن طول عمر ساختمان، امکان تخریب بالا در سایر بخشهای ساختمانی را به زودی به وجود خواهد آورد. دیواری که نم زده می شود در اثر مرور زمان می پوسد و پوسیدگی زمینه ی به وجود آوردن انواع آلودگی و امراض را به دنبال خواهد داشت در ادامه ی مطالب با همراه شوید.

فیلم درزگیری دیوار سیمانی کناری ساختمان

 

قیمت اب بندی نمای ساختمان

درزبندی دیوار جانبی

آب بندی و عایق کاری 2 گزینه ی مهم و امری تخصصی هستند که از عهده ی هر فرد عادی بر نخواهد آمد. لازمه ی انجام آنها داشتن دانش، تجربه بالا، آموزش لازم کار در ارتفاع، آشنایی با مواد مصالح و تجهیزات استاندارد می باشد و در ضمن استادکارانی که در زمینه ی آببندی و عایق کاری نما کار انجام می دهند باید صبر و حوصله ی لازم را داشته باشند و در کمال آرامش کار را در ارتفاع انجام دهند تا سالیان سال آببندی با دوامی را برای نمای ساختمان داشته باشید و در ضمن پس از یک آب بندی مناسب حالا می توانید سطوح نمای ساختمان را شست و شو دهید و هر گونه کثیفی، آلودگی را از روی سطح نما پاک نمایید. البته بهتر است بدانید که امروزه این کار توسط شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمان به کمک ارتفاع کاران به کمک طناب، بدون داربست انجام می گردد. استفاده از طناب و تجهیزات استانداردی که شرکت در اختیار ارتفاع کار قرار می دهد در مدت زمان کوتاه، با کیفیت بالا، صرفه جویی در وقت و انرژی و اشغال نمودن فضای کم در برابر استفاده از شکل سنتی ،داربست ارجحیت خواهد داشت. درضمن در زمان کار در ارتفاعات بدون داربست و به کمک طناب ،افراد ماهر با آرامش و امنیت خاطر به کار می پردازند و علت این امر این است که بیمه شرکت هستند و در ضمن دوره های کوتاه مدت کار با طناب در ارتفاعات را دیده اند و به کار و استفاده از طناب و بالا رفتن از آن تسلط کافی دارند. در اصل شهامت و شجاعت این افراد باعث شده در کار خود موفق شوند.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما پاسیو 

 

درزبندی نماهای سیمانی

در نظر داشته باشید بعضی از ساختمانهایی که نمای آنها از سیمان است پس از گذشت چند سال به خاطر بارندگی دچار نشتی و ایجاد ترک هایی بر روی سطح دیوار خواهند شد. ایجاد رنگ زرد بر روی سطح دیوار نمای ساختمان را بسیار زشت خواهد کرد و در ضمن بوی رطوبت در فضا بسیار زننده و برای افراد ناراحت کننده خواهد بود که با آببندی این مشکل حل خواهد شد.

 

آب بندی نمای آجری

اما در آب بندی نمای آجری هم می توان از چسب های قوی استفاده نمود که در برابر فشار ،استقامت زیادی خواهند داشت و با توانایی بالایی که دارند مانع از ایجاد کپک خواهند شد. درضمن این چسب ها بی بو هستند ،دارای قدرت انعطاف پذیری و خشک شدن سریع هستند. این چسب ها از جمله پلی اورتان توانایی پوشاندن همه ی درزهای لابه لای آجر را خواهند داشت و مانع از ورود رطوبت و آب به سطح نما و درون آن خواهند شد. ارتفاع کاران و نیروی متخصص در زمینه ی آب بندی نمای ساختمان آجری بهتر است این اصل را بدانند که پیش از عملیات آببندی ابتدا باید کار درزگیری نما، را به درستی انجام دهند و لای درز را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی نمایند بعد از آن کار آببندی نما را آغاز نمایند. اما نوعی چسب قوی که برای کار عایق بندی نمای ساختمان باید استفاده شود می تواند در پوشاندن درز لابه لای آجر موثر باشد تا رطوبت نفوذ نکند. ابزار مخصوص و سطل حاوی چسب باید به گونه ای به ارتفاع کار بر طناب متصل باشد که کار را به سرعت و بدون معطلی انجام دهد.در بین چسب هایی که برای کار آببندی و عایق بندی سطوح نما استفاده می شود رزین دارای مقاومت بالا ،کیفیت بی نظیر و قیمت مناسب می باشد.برای جلوگیری از نگرانی های به وجود آمده در ساختمان این چسب نوعی ضد آب قوی به شمار خواهد آمد.

 

راپل کار در ارتفاع

درزگیری نمای ساختمان با نانو

اما عملیات درزگیری با مواد نانو در محکم ساختن سطوح نمای ساختمانی در برابر عوامل مختلف محیطی مانند آب، رطوبت، گرما، سرما، باد موثر خواهد بود. زمانی که از مواد نانو استفاده می کنید باعث طول عمر بالای ساختمان در برابر عوامل مختلف جوی خواهید شد. نمای ساختمان در برابر عوامل جوی مستحکم می شوند.در ضمن سرعت خشک شدن مواد نانو بی نظیر خواهد بود و درضمن مواد نانو سازگاری بسیار بالایی با عوامل مختلف داخلی و خارجی برقرار خواهد نمود. اگر از کارگران ماهر و متخصص برای درزبندی دیوار جانبی، درزگیری نما استفاده کنید مطمعن باشید در آینده ساختمانتان دچار مشکلات بعدی نخواهد شد.

 

قیمت بندکشی نمای ساختمان

درزگیری دیوار سنگی

ضد آب سازی نمای سنگی استفاده می شود .نکته قابل توجه اینجاست که برای کار درزگیری نمای سنگی، اگر قسمتی از ساختمان دچار آسیب دیدگی شده باشد ابتدا باید تعمیرشود و بعد عملیات آببندی انجام گردد. ارتفاع کار متخصص ابتدا درون ترک های ایجاد شده را باید با این مواد پر کند (پلی اورتان، سیلیکون )بعد سطح نمای سنگی را از این ماده پوشش خواهند داد این ماده ی آببندی کل سطح نما را پوشش و مقاوم می نماید. اگر آببندی نمای سنگی به کمک ارتفاع کاران ماهر صورت می گیرد تنها برای جلوگیری از ورود آب به درون ساختمان نیست، بلکه برای جلوگیری از جرم گرفتگی و آلودگی سطوح صورت می گیرد.چسب سیلیکون و پلی اورتان دارای مقاومت بالا، برای پیشگیری از رشد قارچ و گیاهان ،دارای انعطاف پذیری زیاد در لابه لای سنگها جهت درزگیری نما مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در نظر داشته باشید در نماهای سنگی آب و رطوبت از ترک، شکاف ،شکستگی لابه لای سنگ به درون نفوذ می نماید.

 

 

نصب ایزوگام نما با طناب

شرکت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جهان فرود 

 

درزگیری شیشه

حتما برای بسیاری از افراد پیش آمده که در زمان بارندگی شدید و یا نماشویی ساختمان آب زیادی از پنجره های ساختمان به درون راه پیدا کرده است. ورود آب به داخل منزل از لابه لای درز پنجره آنقدر ناراحت کننده است که باعث می شود صاحبان منازل برای پیشگیری از ورود آن به فکر چاره بیافتند. اگر آببندی شیشه خراب شود یا لاستیک دور شیشه فرسوده شود زمینه ای برای ورود آب به داخل ساختمان اتفاق خواهد افتاد.نکته این جاست که برای حل این مشکل ما از نیروهای کار در ارتفاع استفاده می کنیم. این افراد بدون داربست و به کمک طناب از ابزار چسب آببندی استفاده می نمایند. کوتاهی در امر آببندی شیشه ،باعث می شود آب به درون ساختمان راه یابد. ورود آب، باعث ایجاد زطوبت و نم شدید و بوی نامطبوع در فضای داخل ساختمان می گردد. تاثیر وجود آب به داخل ساختمان آنقدر زیاد است که بر روی همه ی وسایل منزل اثر منفی خواهد گذاشت. به مرور باعث خرابی وسایل خواهد شد. نم و رطوبت پایه و اساس بنای خانه را سست و از بین خواهد برد.

 

قیمت و هزینه ی درزگیر به چه صورت محاسبه می گردد؟

برای محاسبه ی قیمت واقعی و هزینه ی تمام شده درزبند نما در سطوح مختلف نمای ساختمان ،صاحبان ساختمانی باید عکس و تصاویری از نمای ساختمان، را به شماره ی واتساپ شرکت معتبر خدمات نمای ساختمانی مورد نظر ارسال کنند تا درباره ی قیمت و هزینه ی واقعی به مشتری مورد نظر اعلام شود. اما قیمت آببندی نما، با توجه به نوع نما، میزان درزگیری ،متراژکار متغییر می باشد. در بیشتر شرکتهای معتبر خدمات نما، انجام عملیات مشاوره ،کارشناسی درباره ی سطوح مختلف نما و بازدید از آن رایگان می باشد.

 

کاربرد های مهم درگیر نما

پیش از اجرای عملیات آببندی یک سازه باید این اصل مهم فراموش نشود که جایگاه سنگ در نمای ساختمان سفت و محکم باشد و نیروی کار در ارتفاع از سفت بودن سنگ به نما اطمینان کامل را داشته باشند. پس بهتر است عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما برای اعتماد از محکم بودن سنگ در جایگاه و خطر پیشگیری از سقوط سنگ از نما انجام شود. که البته پیچ و رولپلاک امری تخصصی است و تنها افراد متخصص از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما از عهده ی آن به راحتی بر خواهند آمد.اگر از سفت بودن سنگ اطمینان ندارید کار آببندی را انجام ندهید. زیرا سنگ شل شده از نمای ساختمان به پایین ارتفاع سقوط می نماید و منجر به بوجود آمدن خسارت های مالی وحتی جانی خواهد شد.

نمونه هایی از کاربرد برزگیر نما در ارتفاع

1_اگر آب بندی نما انجام می شود برای جلوگیری از ورود آب به داخل و جلوگیری از رطوبت و نم انجام می گردد.
2_آب بندی نما باعث می شود که سطح نمای ساختمانی دیگر دچار شوره زدگی نگردد.
3_اگر آب بندی نما صورت می گیرد برای پیشگیری از آلودگی های بعدی نما انجام گردیده است.
4_آب بندی نما برای جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل ساختمان انجام می شود .نوعی پوشش و محافظ مهم برای ساختمان می باشد که بسیار کارآمد خواهد بود.
5_اگر آب بندی نما به شکل مطلوب انجام نشود و توسط افراد معمولی که تخصصی در این زمینه ندارند انجام شود باعث ایجاد خسارت های مختلف به سطح نما و ساختمان می گردد.
6_اگر عملیات آب بندی انجام شود باعث می شود از به وجود آمدن قارچ بر روی سطح نما جلوگیری شود.
7_اگر آببندی نما به صورت صحیح با افراد متخصص بدون داربست و به کمک طناب صورت گیرد درآینده برای عملیات مجدد آب بندی دیگر نیازی به کمک گرفتن از افراد نیست. زیرا از پیش کار به درستی انجام گرفته است.

 

درزبندی نمای ساختمان با چسب 90z

بر اساس آمار و تجربه ای که در استفاده از چسب 90z صورت گرفته است. این نوع چسب دارای خاصیت کاربردی قوی برای آب بندی می باشد. و تنها استفاده از این چسب در ریختن بند سنگ نما ،از ورود آب به داخل ساختمان جلوگیری خواهد کرد. البته این چسب را با مواد دیگر ترکیب کردند تا لابه لای درز سنگ جهت پوشاندن درز ریخته و محکم شود.

 

درزگیری نمای ساختمان با فوم اسپری

مهمترین ویژگی کاربردی فوم اسپری فشرده بودن آن است که مانع از رشد قارچ و باکتری می گردد. البته به عنوان یک عایق صدا و حرارت هم عمل می نماید. فوم اسپری قابل سمباده زدن، برش است. در ضمن نوعی آب بندی قوی است که حجم بالایی از شکاف باز شده را پر خواهد نمود.

 

درزگیری با داربست بهتر است یا بدون داربست ؟

در پاسخ به سوال بالا بنابر تجربه ای که شرکتهای معتبر خدمات نما در طی سالیان سال کسب نمودند باید بگوییم که روش استفاده از داربست قدیمی شده و به علت پیشرفت روز افزون شهرها و افزایش ساختمان ها با تعداد طبقات بالا، استفاده از روش سنتی داربست با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد و در بسیاری از مواقع نمی توان در خیلی از مکان ها از آن استفاده نمود. روش درزگیری آن به کمک طناب بهترین گزینه ی انتخابی صاحبان منازل و شرکتهای معتبر خدمات نما خواهد بود. اما استفاده از طناب و بدون داربست را هر فردی قادر به انجامش نیست زیرا هر نمایی ویژگی خاص خود را دارد و تنها افرادی که کار در ارتفاع کار می کنند و دوره های لازم را آموزش دیدند می دانند که برای انجام خدمات مختلفی مانند آب بندی یا ایزوگام فلان ساختمان باید چه روشی و چه ابزار و مصالحی را به کار ببرند. پس اگر می خواهید هزینه های شما مضاعف نگردد تنها از افراد متخصص و کار بلد در این راستا استفاده نمایید. اگر از روش استفاده از طناب استفاده شود فرد ارتفاع کار به خوبی درزهای باز یا شکاف لابه لای سنگهای ساختمان را می تواند شناسایی و برای پر کردن آنها با مواد خاص اقدام نماید. کار با طناب سریع انجام می شود و هزینه های مجدد نصب و برداشت داربست حذف می گردد. از افزایش انرژی های هدر رفته جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

جمع بندی

امروزه بیشتر کارهایی که در ارتفاعات نمای ساختمان انجام می شود بدون داربست و به کمک طناب می باشد.آب بندی نما و ایزوگام نما 2 راه کار اساسی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون ساختمان می باشد. اما در عصر امروز حضور نانو تحولات بزرگی را به همراه داشته است. پوشش نانو یکی از موثرترین روش برای محافظت از سازه در برابر انواع اثرات تخریبی حاصل از ورود آب شناخته شده است. نانو دارای استحکام بالا در برابر ریزش انواع باران اسیدی، محافظت از سازه در برابر اشعه uv خورشید، محافظت از رنگ ساختمان در برابر پوسته پوسته شدن و ..می باشد. اما ایزوگام نوعی عایق رطوبتی پیش ساخته است و به منظور آب بندی بخش های مختلف سازه های ساختمانی و تاسیساتی به کار گرفته می شود.ایزوگام نام تجاری نوعی عایق آماده ضد آب برای پوشاندن پشت بام ،سرویس بهداشتی، پی ساختمان، دیوارهای بیرونی استخر و مانند آن است که مانند پوششی برای پیشگیری از نفوذ نم و رطوبت عمل می نماید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *