ایزوگام دیوار جانبی ساختمان با طناب

ایزوگام و آب بندی نما در ارتفاع و درزگیری دیوار جانبی

نمای یک ساختمان هویت اصلی یک شهر را به نمایش می گذارد. اگر نمای ساختمان با پوشش مناسبی آببندی و عایق کاری شود باعث می شود ساختمان را در برابر عوامل محیطی مختلف گرما ،سرما، باد، باران، طوفان، سر، صدا و .. محفوظ نگه دارد. شکل مناسب آببندی در ساختمان باعث می شود رفاه و آسایش را برای ساکنین درون ساختمان به وجود آورد. از آسیب های ساختاری پیشگیری می نماید. در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید و آب و هوای دلپذیری درون خانه ایجاد می نماید.گاهی اوقات باز ماندن درز لابه لای سنگها باعث می شود نم و رطوبت به راحتی وارد ساختمان شود و یا گرما از درون ساختمان به بیرون رود و سرما به درون ساختمان راه یابد. این موارد مزاحمت های بیشماری برای ساکنین درون منزل به وجود می آورد و علاوه بر کوتاه شدن طول عمر ساختمان، امکان تخریب بالا در سایر بخشهای ساختمانی را به زودی به وجود خواهد آورد. دیواری که نم زده می شود در اثر مرور زمان می پوسد و پوسیدگی زمینه ی به وجود آوردن انواع آلودگی و امراض را به دنبال خواهد داشت در ادامه ی مطالب با همراه شوید.

فیلم ایزوگام دیوار سفالی

 

 

قیمت اب بندی نمای ساختمان

آب بندی دیوار جانبی

آب بندی و عایق کاری ۲ گزینه ی مهم و امری تخصصی هستند که از عهده ی هر فرد عادی بر نخواهد آمد. لازمه ی انجام آنها داشتن دانش، تجربه بالا، آموزش لازم کار در ارتفاع، آشنایی با مواد مصالح و تجهیزات استاندارد می باشد و در ضمن استادکارانی که در زمینه ی آببندی و عایق کاری نما کار انجام می دهند باید صبر و حوصله ی لازم را داشته باشند و در کمال آرامش کار را در ارتفاع انجام دهند تا سالیان سال آببندی با دوامی را برای نمای ساختمان داشته باشید و در ضمن پس از یک آب بندی مناسب حالا می توانید سطوح نمای ساختمان را شست و شو دهید و هر گونه کثیفی، آلودگی را از روی سطح نما پاک نمایید. البته بهتر است بدانید که امروزه این کار توسط شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمان به کمک ارتفاع کاران به کمک طناب، بدون داربست انجام می گردد. استفاده از طناب و تجهیزات استانداردی که شرکت در اختیار ارتفاع کار قرار می دهد در مدت زمان کوتاه، با کیفیت بالا، صرفه جویی در وقت و انرژی و اشغال نمودن فضای کم در برابر استفاده از شکل سنتی ،داربست ارجحیت خواهد داشت. درضمن در زمان کار در ارتفاعات بدون داربست و به کمک طناب ،افراد ماهر با آرامش و امنیت خاطر به کار می پردازند و علت این امر این است که بیمه شرکت هستند و در ضمن دوره های کوتاه مدت کار با طناب در ارتفاعات را دیده اند و به کار و استفاده از طناب و بالا رفتن از آن تسلط کافی دارند. در اصل شهامت و شجاعت این افراد باعث شده در کار خود موفق شوند.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما پاسیو 

 

آب بندی نماهای سیمانی

در نظر داشته باشید بعضی از ساختمانهایی که نمای آنها از سیمان است پس از گذشت چند سال به خاطر بارندگی دچار نشتی و ایجاد ترک هایی بر روی سطح دیوار خواهند شد. ایجاد رنگ زرد بر روی سطح دیوار نمای ساختمان را بسیار زشت خواهد کرد و در ضمن بوی رطوبت در فضا بسیار زننده و برای افراد ناراحت کننده خواهد بود که با آببندی این مشکل حل خواهد شد.

 

آب بندی نمای آجری

اما در آب بندی نمای آجری هم می توان از چسب های قوی استفاده نمود که در برابر فشار ،استقامت زیادی خواهند داشت و با توانایی بالایی که دارند مانع از ایجاد کپک خواهند شد. درضمن این چسب ها بی بو هستند ،دارای قدرت انعطاف پذیری و خشک شدن سریع هستند. این چسب ها از جمله پلی اورتان توانایی پوشاندن همه ی درزهای لابه لای آجر را خواهند داشت و مانع از ورود رطوبت و آب به سطح نما و درون آن خواهند شد. ارتفاع کاران و نیروی متخصص در زمینه ی آب بندی نمای ساختمان آجری بهتر است این اصل را بدانند که پیش از عملیات آببندی ابتدا باید کار درزگیری نما، را به درستی انجام دهند و لای درز را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی نمایند بعد از آن کار آببندی نما را آغاز نمایند. اما نوعی چسب قوی که برای کار عایق بندی نمای ساختمان باید استفاده شود می تواند در پوشاندن درز لابه لای آجر موثر باشد تا رطوبت نفوذ نکند. ابزار مخصوص و سطل حاوی چسب باید به گونه ای به ارتفاع کار بر طناب متصل باشد که کار را به سرعت و بدون معطلی انجام دهد.در بین چسب هایی که برای کار آببندی و عایق بندی سطوح نما استفاده می شود رزین دارای مقاومت بالا ،کیفیت بی نظیر و قیمت مناسب می باشد.برای جلوگیری از نگرانی های به وجود آمده در ساختمان این چسب نوعی ضد آب قوی به شمار خواهد آمد.

 

راپل کار در ارتفاع

آببندی نمای ساختمان با نانو

اما عملیات آببندی و عایق کاری نما با مواد نانو در محکم ساختن سطوح نمای ساختمانی در برابر عوامل مختلف محیطی مانند آب، رطوبت، گرما، سرما، باد موثر خواهد بود. زمانی که از مواد نانو استفاده می کنید باعث طول عمر بالای ساختمان در برابر عوامل مختلف جوی خواهید شد. نمای ساختمان در برابر عوامل جوی مستحکم می شوند.در ضمن سرعت خشک شدن مواد نانو بی نظیر خواهد بود و درضمن مواد نانو سازگاری بسیار بالایی با عوامل مختلف داخلی و خارجی برقرار خواهد نمود. اگر از کارگران ماهر و متخصص برای آب بندی دیوار جانبی، درزگیری نما استفاده کنید مطمعن باشید در آینده ساختمانتان دچار مشکلات بعدی نخواهد شد.

 

قیمت بندکشی نمای ساختمان

درزگیری دیوار سنگی

ضد آب سازی نمای سنگی استفاده می شود .نکته قابل توجه اینجاست که برای کار آببندی نمای سنگی، اگر قسمتی از ساختمان دچار آسیب دیدگی شده باشد ابتدا باید تعمیرشود و بعد عملیات آببندی انجام گردد. ارتفاع کار متخصص ابتدا درون ترک های ایجاد شده را باید با این مواد پر کند (پلی اورتان، سیلیکون )بعد سطح نمای سنگی را از این ماده پوشش خواهند داد این ماده ی آببندی کل سطح نما را پوشش و مقاوم می نماید. اگر آببندی نمای سنگی به کمک ارتفاع کاران ماهر صورت می گیرد تنها برای جلوگیری از ورود آب به درون ساختمان نیست، بلکه برای جلوگیری از جرم گرفتگی و آلودگی سطوح صورت می گیرد.چسب سیلیکون و پلی اورتان دارای مقاومت بالا، برای پیشگیری از رشد قارچ و گیاهان ،دارای انعطاف پذیری زیاد در لابه لای سنگها جهت درزگیری نما مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در نظر داشته باشید در نماهای سنگی آب و رطوبت از ترک، شکاف ،شکستگی لابه لای سنگ به درون نفوذ می نماید.

 

نماشویی و شستشوی نما

مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

پوشش ایزوگام دیوار جانبی، برای پیشگیری از ورود نم و رطوبت، گرمای شدید، سرمای زیاد موثر می باشد. در اصل یکی دیگر از نمونه کارهایی که شرکتهای معتبر خدمات نما به مشتریان عزیز معرفی می کنند. پوشش ایزوگام دیوار و سقف ساختمان می باشد که بهترین و مطلوبترین راه کار برای آببندی و عایق کاری موثر شناخته شده است. پوششی که با نصب آن همه ی مشکلات ورود آب به سطوح و درون ساختمان بر طرف می شود. اما از جمله مزایای استفاده از ایزوگام دیوار جانبی دارا بودن وزن کم، طریقه ی نصب آن به شکل راحت و سریع است. البته برای اجرای عملیاتی نصب به کمک نیروی ماهر کار در ارتفاع بدون داربست و به کمک طناب کار انجام می شود. قیمت ایزوگام مناسب می باشد. عایق کاری مناسب در برابر گرما، سرما، آب و رطوبت و نم می باشد. ایزوگام پوشش مناسبی برای پیشگیری از آسیب لایه های سیمانی و در ضمن ایجاد نمای ارزان قیمت برای ساختمان مورد نظرتان خواهد بود.

 

نصب ایزوگام نما با طناب

اجرای عملیاتی نصب ایزوگام به چه شکلی می باشد؟

در نظر داشته باشید ایزوگامی که قرار است به عنوان ماده ی مهم آببندی و عایق کاری نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرد دارای علامت استاندارد باشد و تنها توسط افراد با مهارت و متخصص از سوی شرکت معتبر خدمات نما باید این کار انجام شود. ایزوگام مورد استفاده باید با کیفیت مطلوب ساخته شده باشد. اگر ایزوگام با کیفیت پایین تولید شده باشد باید طی سالهای دیگر منتظر خرابی این عایق حساس باشیم. گاهی اوقات باید روی ایزوگام قبلی مجدد ایزوگام شود. بهتر است لایه فلزی آلمینیومی روی ایزوگام زیرین را به منظور چسبندگی بیشتر و بهتر ایزوگام جدید بر دارید.
با فرارسیدن فصل سرما ،به علت ریزش برف و رطوبت به پشت بام منازل، رطوبت به داخل ساختمان نفوذ خواهد کرد و همین نفوذ باعث زنگ زدگی اجسام درون ساختمان، زرد شدن اجسام و وسایل خانه خواهد شد. وجود رطوبت باعث نشست ساختمان و به وجود آمدن پیامدهای ناگوار بعدی خواهد شد.برای جلوگیری از به وقوع پیوستن این موارد ایزوگام باید انجام شود.

شرکت جهان فرود 

نصاب ایزوگام

نصاب ایزوگام که از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما اعزام می شود دارای مهارت ویژه و تجربه ی چندین ساله در کار می باشد این فرد با تجهیزات کامل و مورد نیاز استاندارد آنقدر کار بلد و توانمند است که با استفاده از طناب و بدون داربست از ارتفاع بالا می رود و با حرارت دادن سطح زیرین ایزوگام را به آن وصل و می چسباند. در این مرحله ایزوگام به عنوان یک ماده ی عایق (ضداب و رطوبت )عمل می نماید و مانع از ورود آب به داخل سازه خواهد شد.
اما برای نصب صحیح ایزوگام باید سطح مورد نظر کامل تمیز شود و عاری از هر گونه آلودگی و کثیفی باشد. در ضمن بهتر است تا حد امکان سطح زیرین برآمدگی نداشته باشد و صاف باشد. تا عمر سازه بیشتر گردد. درضمن در طریقه ی نصب ایزوگام باید در قسمت های مختلف گوشه ی پشت بام چسبانده شود تا آب به درون ساختمان راه پیدا نکند. برای جلوگیری از نشتی آب ،باید چند سانتی متر از رول ایزوگام روی رول موازی خود قرار گیرد.
نکته: درضمن نکته مهم این جاست که ایزوگام را روی چوب، فلز ،کاشی، سرامیک نمی توان انجام داد.

 

عمر مناسب ایزوگام چقدر است؟

بهتر است بدانید که ایزوگام فرآورده نفتی مهمی است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است .ایزوگام دارای عمر حداقل ۱۰ سال می باشد. درضمن پوشش قوی و مناسبی برای پشت بام ،استخر، حمام، سرویس بهداشتی و ..می باشد.

 

بهترین نوع ایزوگام کدام است؟

ایزوگامی که تاشدگی و چروک در رول های آن دیده نشود. که باید تقریبا یکدست باشد. بهترین نوع ایزوگام محسوب می شود. در نظر داشته باشید ایزوگام به کمک حرارت دیدن روی سطوح مورد نظر چسبانده می شود البته این کار ساده نیست و لازمه ی اجرای آن د اشتن تخصص و تجربه ی کاری است و تنها به کمک نیروی متخصص کار در ارتفاع بدون داربست انجام می شود. توجه داشته باشید ایزوگامی که خریداری می شود فاسد نباشد و تاریخ تولید و انقضا داشته باشد. زیرا پس از آن در دوام و عمر نما تاثیر خواهد گذاشت. ایزوگام در برابر هر گونه شرایط و عوامل محیطی مختلف باید دارای پایداری و مقاومت لازم باشد. در برابر آب، باران ،برف، سرما ،گرما و …ایزوگام مرغوب: ایزوگامی است که هر ماده ی شیمیایی که بر روی آن ریخته شود به آن ضرر نرساند.

تعمیر ایزوگام

اگر از افراد غیر حرفه ای برای کار نصب ایزوگام دیوار جانبی استفاده شود در نتیجه امکان آسیب دیدگی ایزوگام و ترک بر روی آن زیاد خواهد بود. رطوبت زیاد باعث آسیب زدن به بافت ایزوگام می گردد. اما وجود اجسام سنگین مثل کولر ضربه ی غیر قابل جبرانی به کولر خواهد رسانید.

 

آببندی شیشه

حتما برای بسیاری از افراد پیش آمده که در زمان بارندگی شدید و یا نماشویی ساختمان آب زیادی از پنجره های ساختمان به درون راه پیدا کرده است. ورود آب به داخل منزل از لابه لای درز پنجره آنقدر ناراحت کننده است که باعث می شود صاحبان منازل برای پیشگیری از ورود آن به فکر چاره بیافتند. اگر آببندی شیشه خراب شود یا لاستیک دور شیشه فرسوده شود زمینه ای برای ورود آب به داخل ساختمان اتفاق خواهد افتاد.نکته این جاست که برای حل این مشکل ما از نیروهای کار در ارتفاع استفاده می کنیم. این افراد بدون داربست و به کمک طناب از ابزار چسب آببندی استفاده می نمایند. کوتاهی در امر آببندی شیشه ،باعث می شود آب به درون ساختمان راه یابد. ورود آب، باعث ایجاد زطوبت و نم شدید و بوی نامطبوع در فضای داخل ساختمان می گردد. تاثیر وجود آب به داخل ساختمان آنقدر زیاد است که بر روی همه ی وسایل منزل اثر منفی خواهد گذاشت. به مرور باعث خرابی وسایل خواهد شد. نم و رطوبت پایه و اساس بنای خانه را سست و از بین خواهد برد.

 

قیمت و هزینه ی آببندی نما به چه صورت محاسبه می گردد؟

برای محاسبه ی قیمت واقعی و هزینه ی تمام شده ی آببندی نما در سطوح مختلف نمای ساختمان ،صاحبان ساختمانی باید عکس و تصاویری از نمای ساختمان، را به شماره ی واتساپ شرکت معتبر خدمات نمای ساختمانی مورد نظر ارسال کنند تا درباره ی قیمت و هزینه ی واقعی به مشتری مورد نظر اعلام شود. اما قیمت آببندی نما، با توجه به نوع نما، میزان آببندی ،متراژکار متغییر می باشد. در بیشتر شرکتهای معتبر خدمات نما، انجام عملیات مشاوره ،کارشناسی درباره ی سطوح مختلف نما و بازدید از آن رایگان می باشد.

 

کاربرد های مهم آببندی نما

پیش از اجرای عملیات آببندی یک سازه باید این اصل مهم فراموش نشود که جایگاه سنگ در نمای ساختمان سفت و محکم باشد و نیروی کار در ارتفاع از سفت بودن سنگ به نما اطمینان کامل را داشته باشند. پس بهتر است عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما برای اعتماد از محکم بودن سنگ در جایگاه و خطر پیشگیری از سقوط سنگ از نما انجام شود. که البته پیچ و رولپلاک امری تخصصی است و تنها افراد متخصص از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما از عهده ی آن به راحتی بر خواهند آمد.اگر از سفت بودن سنگ اطمینان ندارید کار آببندی را انجام ندهید. زیرا سنگ شل شده از نمای ساختمان به پایین ارتفاع سقوط می نماید و منجر به بوجود آمدن خسارت های مالی وحتی جانی خواهد شد.

نمونه هایی از کاربرد اب بندی در ارتفاع

۱_اگر آب بندی نما انجام می شود برای جلوگیری از ورود آب به داخل و جلوگیری از رطوبت و نم انجام می گردد.
۲_آب بندی نما باعث می شود که سطح نمای ساختمانی دیگر دچار شوره زدگی نگردد.
۳_اگر آب بندی نما صورت می گیرد برای پیشگیری از آلودگی های بعدی نما انجام گردیده است.
۴_آب بندی نما برای جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل ساختمان انجام می شود .نوعی پوشش و محافظ مهم برای ساختمان می باشد که بسیار کارآمد خواهد بود.
۵_اگر آب بندی نما به شکل مطلوب انجام نشود و توسط افراد معمولی که تخصصی در این زمینه ندارند انجام شود باعث ایجاد خسارت های مختلف به سطح نما و ساختمان می گردد.
۶_اگر عملیات آب بندی انجام شود باعث می شود از به وجود آمدن قارچ بر روی سطح نما جلوگیری شود.
۷_اگر آببندی نما به صورت صحیح با افراد متخصص بدون داربست و به کمک طناب صورت گیرد درآینده برای عملیات مجدد آب بندی دیگر نیازی به کمک گرفتن از افراد نیست. زیرا از پیش کار به درستی انجام گرفته است.

 

آب بندی نمای ساختمان با چسب ۹۰z

بر اساس آمار و تجربه ای که در استفاده از چسب ۹۰z صورت گرفته است. این نوع چسب دارای خاصیت کاربردی قوی برای آب بندی می باشد. و تنها استفاده از این چسب در ریختن بند سنگ نما ،از ورود آب به داخل ساختمان جلوگیری خواهد کرد. البته این چسب را با مواد دیگر ترکیب کردند تا لابه لای درز سنگ جهت پوشاندن درز ریخته و محکم شود.

 

آب بندی نمای ساختمان با فوم اسپری

مهمترین ویژگی کاربردی فوم اسپری فشرده بودن آن است که مانع از رشد قارچ و باکتری می گردد. البته به عنوان یک عایق صدا و حرارت هم عمل می نماید. فوم اسپری قابل سمباده زدن، برش است. در ضمن نوعی آب بندی قوی است که حجم بالایی از شکاف باز شده را پر خواهد نمود.

 

آب بندی نما با داربست بهتر است یا بدون داربست ؟

در پاسخ به سوال بالا بنابر تجربه ای که شرکتهای معتبر خدمات نما در طی سالیان سال کسب نمودند باید بگوییم که روش استفاده از داربست قدیمی شده و به علت پیشرفت روز افزون شهرها و افزایش ساختمان ها با تعداد طبقات بالا، استفاده از روش سنتی داربست با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد و در بسیاری از مواقع نمی توان در خیلی از مکان ها از آن استفاده نمود. روش آب بندی نما و ایزوگام آن به کمک طناب بهترین گزینه ی انتخابی صاحبان منازل و شرکتهای معتبر خدمات نما خواهد بود. اما استفاده از طناب و بدون داربست را هر فردی قادر به انجامش نیست زیرا هر نمایی ویژگی خاص خود را دارد و تنها افرادی که کار در ارتفاع کار می کنند و دوره های لازم را آموزش دیدند می دانند که برای انجام خدمات مختلفی مانند آب بندی یا ایزوگام فلان ساختمان باید چه روشی و چه ابزار و مصالحی را به کار ببرند. پس اگر می خواهید هزینه های شما مضاعف نگردد تنها از افراد متخصص و کار بلد در این راستا استفاده نمایید. اگر از روش استفاده از طناب استفاده شود فرد ارتفاع کار به خوبی درزهای باز یا شکاف لابه لای سنگهای ساختمان را می تواند شناسایی و برای پر کردن آنها با مواد خاص اقدام نماید. کار با طناب سریع انجام می شود و هزینه های مجدد نصب و برداشت داربست حذف می گردد. از افزایش انرژی های هدر رفته جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

جمع بندی

امروزه بیشتر کارهایی که در ارتفاعات نمای ساختمان انجام می شود بدون داربست و به کمک طناب می باشد.آب بندی نما و ایزوگام نما ۲ راه کار اساسی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون ساختمان می باشد. اما در عصر امروز حضور نانو تحولات بزرگی را به همراه داشته است. پوشش نانو یکی از موثرترین روش برای محافظت از سازه در برابر انواع اثرات تخریبی حاصل از ورود آب شناخته شده است. نانو دارای استحکام بالا در برابر ریزش انواع باران اسیدی، محافظت از سازه در برابر اشعه uv خورشید، محافظت از رنگ ساختمان در برابر پوسته پوسته شدن و ..می باشد. اما ایزوگام نوعی عایق رطوبتی پیش ساخته است و به منظور آب بندی بخش های مختلف سازه های ساختمانی و تاسیساتی به کار گرفته می شود.ایزوگام نام تجاری نوعی عایق آماده ضد آب برای پوشاندن پشت بام ،سرویس بهداشتی، پی ساختمان، دیوارهای بیرونی استخر و مانند آن است که مانند پوششی برای پیشگیری از نفوذ نم و رطوبت عمل می نماید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.