درزگیری پنجره برای جلوگیری از ورود اب باران

جهان فرود متخصص جلوگیری از ورود اب باران از پنجره باران گیر میباشند. درزگیری پنجره های باران گیر با چسب و مواد بسیار مناسب در تهران و کرج انجام میشود. جهان فرود متخصص در خدمات درزگیری پنجره برای باران میباشد.

چرا درزگیری پنجره برای باران الزامی است؟

نشتی پنجره‌ها و درب‌های پاسیو می‌تواند مشکلات بزرگی از جمله آسیب‌های ساختاری و زیبایی ایجاد کند. این مشکلات معمولا افزایش قبوض گرمایشی و سرمایشی را به همراه دارد. ما با درزگیری پنجره ها می توانیم از افزایش این هزینه ها جلوگیری کنیم.

چرا درزگیری پنجره ها الزامی است؟

نشت اب از پنجره در خانه های قدیمی بسیار رایج است. تغیرات دما، شرایط آب و هوایی متفاوت و وجود ترک در دیوار های اطراف پنجره از جمله مواردی هستند که در نشتی آب تاثیر دارند. گاهی اوقات آسیب دیدن فریم پنجره ها و شکسته شدن درزگیرهای شیشه سبب ورود آب به ساختمان می شود.
به طور عمده می توان گفت پنجره های قدیمی بیشتر با نشت آب مواجه می شوند، اما پنجره های جدیدتر نیز ممکن است در معرض خطر نشت آب قرار بگیرند. به طور کلی می توان گفت، طراحی خانه، نصب و نگهداری درزگیر پنجره از جمله مواردی هستند که بیشترین تاثیر را در نشتی آب به داخل ساختمان دارند.
برای شناسایی دلیل نشتی پنجره‌ها، مهم‌ترین نکته این است که بفهمید نشتی از کجا اتفاق می افتد.
نشتی روی دیوارهای اطراف پنجره ها اغلب به این معنی است که در جایی از دیوار سوراخی وجود دارد که به آب اجازه ورود می‌دهد.
همچنین نشتی در بالا یا پایین پنجره اغلب نشانه نشتی در ساختار پنجره است.
اگر نشتی پنجره در ناحیه ای که ارسی پنجره به لبه می رسد باشد یا نشتی روی قاب پنجره مشاهده شود؛ به احتمال زیاد مشکل در خود پنجره است. گاهی ممکن است شیار های تخلیه ی پنجره به درستی کار نکنند و سبب نشت آب شوند.

 

درزگیری پنجره برای باران به چه صورتی انجام می شود؟

شما می توانید به راحتی و با انجام چند کار ساده مشکل نشتی آب را برطرف کنید این کارها عبارتند از:
درزبندی خارجی آسیب دیده را بردارید، قاب پنجره را تمیز کرده و دوباره درزبندی کنید.
واشر بین قاب پنجره و شیشه را بررسی کنید. شیشه را دوباره با درزگیر سیلیکونی شفاف به واشر ببندید.
اطمینان حاصل کنید که درزبندی اطراف و بیرون پنجره به درستی مهر و موم شده باشد. تعویض درزبندی می تواند وضعیت آب بند را به حالت اولیه بازگرداند.
اگر یک نوار لغزنده قابل اجرا یا پنجره آویزان دارید، حتماً تمیزی کانال های زهکشی آن را بررسی کنید.
هنگامی که آب باران از پشت بام و دودکش به داخل راه یابد، نشتی رخ دهد. اغلب، آب یک مسیر غیرمعمول را در امتداد تیرچه های سقف دنبال می کند تا زمانی که به قاب پنجره می رسد و سپس می تواند به داخل آن چکه کند. اطمینان حاصل کنید که زونا سقف آسیب دیده نباشد. همچنین در اطراف دودکش های شومینه شکاف وجود نداشته باشد.

درزگیری پنجره با استفاده از چسب سیلیکونی

شما باید به صورت دوره ای، پنجره های خود را ارزیابی کنید و در صورت وجود نشت آب،اقدام به درزگیری پنجره برای باران نمایید.
امروزه درزگیری پنجره برای باران به روش های مختلفی صورت می گیرد. نوار های درزگیر، یکی از ابزار هایی هستند که از نفوذ آب می توانند جلوگیری کنند.
بهترین درزگیری پنجره برای باران، چسب سیلیکونی می باشد. چسب های سیلیکونی از مواد پلیمری و شیمیایی ساخته شده اند. مقاومت بسیار بالای این چسب اجازه ی ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان را نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *