زمان مطالعه: 4 دقیقه

نصب ایزوگام بر روی دیوار کناری و یا بقلی ساختمان چگونه انجام میگیرد؟

به راحتی. کافی است تماس بگیرید و عرض و طول جایی که میخواهید ایزوگام روی ان نصب بشود را به ما بگویید و بعد از ان قیمت اعلام میگردد. پس از تایید شما تمامی صفر تا صد کار را برای شما انجام میدهیم. بدون بستن داربست و یا اشغال فضایی از ساختمان در سریعترین زمان ممکن کار نصب ایزوگام بر روی دیوار انجام خواهد گرفت. این خدمات در استان های تهران و کرح و تمام نقاط شمال و ایران عزیز انجام خواهد گرفت. شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان فرود متخصص در نصب ایزوگام دیوار ساختمان در تمام سطوح ها میباشد.

قیمت ایزوگام با نصب چقدر است؟

همه ی ما می دانیم که اگر ساختمان ها در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی نداشته باشند بسیار سریع آسیب دیده و خرابی هایی را به وجود می آید. از کارهایی که توصیه می شود حتما آن را برای ساختمان خود انجام دهید تا از هزینه های بیشمار بعد از آن جلوگیری نمایید ایزوگام کردن ساختمان است. ایزوگام کردن ساختمان از کارهایی است که هزینه ی مناسبی دارد و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. قیمت ایزوگام با نصب با معیار های متفاوتی تعیین می شود. همه ی ساختمان ها چه کوچک و چه بزرگ باید ایزوگام شوند و قطعا هزینه ی نصب ایزوگام برای هر کدام متفاوت خواهد بود.
به طور مثال اگر فردی بخواهد برای ساختمان خود از کیفیت های عالی  بازار استفاده کند هزینه ای که او باید بپردازد بالاتر از حد معمول خواهد بود. در این متن موارد موثر در تعیین قیمت ایزوگام و قیمت نصب ایزوگام در کرج و شیوه ی نصب کردن ایزوگام را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

( ایزوگام کردن ساختمان )
 چگونگی تعیین قیمت ایزوگام با نصب

ایزوگام عایقی مقاوم و مستحکم است که از ساختمان در مقابل آب و رطوبت و سرما و … محافظت می نماید. پشت بام ها و دیوار های ساختمان و کانال های آب و … محل هایی هستند که آب و رطوبت از آنجا به داخل ساختمان نفوذ کرده و مشکلات بسیاری را ایجاد می کند. ایزوگام روش مدرن و جایگزین قیرگونی و آسفالت کردن می باشد. عوامل بسیاری در تعیین قیمت ایزوگام نقش دارند که در این بخش هر کدام را جداگانه نام برده و توضیحاتی در مورد آن بیان می کنیم.

 

 

عوامل موثر در تعیین قیمت ایزوگام با نصب

اولین عامل موثر در تعیین قیمت ایزوگام با نصب آن ماده ی اولیه ایزوگام می باشد. مواد تشکیل دهنده ی ایزوگام قیر و الیاف پشم شیشه و الیاف پلی استر می باشد. اصلی ترین ماده ی ایزوگام قیر است. دلیل تفاوت کیفیت ایزوگام ها با یکدیگر تفاوت در قیر آنها می باشد. به علت قیمت تقریبا بالای قیر بعضی از شرکت ها از قیر های بی کیفیت استفاده می نمایند همین باعث به وجود آمدن ایزوگام های با کیفیت پایین می شود. دومین عامل موثر در تعیین قیمت ایزوگام نوع استفاده شده ی آن می باشد. ایزوگام ها در بازار به صورت فویل دار و ساده و دو لایه و بدون فویل وجود دارند. در بخش هایی چون پشت بام ها باید از مواد با کیفیت بالاتر استفاده شود. به همین خاطر از ایزوگام های دو لایه و فویل دار استفاده می نمایند. اما بخش هایی نیز مانند : پی ساختمان که نیاز به مقاومت بالایی ندارد از ایزوگام های ساده و بدون فویل استفاده می شود.

سومین عامل موثر در تعیین قیمت ایزوگام با نصب آن آب و هوای منطقه می باشد. در مناطقی که آب و هوای سرد دارند باید از ایزوگام های مرغوب برای سقف و دیوار های ساختمان استفاده شود. به همین خاطر هزینه های پرداختی افزایش پیدا می کند. چهارمین عامل در تعیین قیمت میزان تقاضا است. در فصل های زمستان و پاییز که باران و برف و رطوبت وجود دارد مردم تقاضای بیشتری برای ایزوگام کردن ساختمانشان  دارند. این دلیل نیز می تواند باعث افزایش هزینه شود. پنجمین عامل در تعیین قیمت سطحی است که باید ایزوگام شود. به دلیل این که پشت بام ها و دیوار های ساختمان با آب و رطوبت و هوای آزاد و نور خورشید و … به صورت مستقیم ارتباط دارند باید از مواد با کیفیت بالاتری استفاده شود.
عواملی دیگری چون میزان ایزوگامی که در محل مورد نظر استفاده شده است و تعداد کانال و هواکش هایی که در یک ساختمان وجود دارد. تعداد ایزوگامی که باید استفاده شود. همچنین هزینه ی دستمزد پرسنل نصب کننده ایزوگام مواردی هستند که در اعلام قیمت ایزوگام با نصب تاثیر گذار هستند. اگر ساختمان شما دارای شیب و یا ارتفاع زیادی باشد نیاز به چندین نفر نصب کننده ی ایزوگام می باشد. برای نصب ایزوگام دیوار ساختمان از داربست و راپل و یا طناب استفاده می شود.

 

( مزیت های ایزوگام کردن )
نحوه ی نصب ایزوگام

ایزوگام باید توسط افراد متخصص در این زمینه نصب شود تا کار با کیفیت و به درستی انجام شود. در زمان نصب ایزوگام برای دیوار های ساختمان نصب کننده ها باید از داربست و راپل و یا طناب استفاده کنند. امروزه استفاده از داربست کمتر شده و بیشتر شرکت هایی که کار ایزوگام کردن انجام می دهند از راپل کار ها و طناب کار ها استفاده می نمایند. چرا که راپل و طناب نسبت به داربست زمان کمتری را برای نصب کردن ایزوگام نیاز دارد. راپل کار ها با استفاده از تجهیزات از ساختمان مورد نظر آویزان شده و با گرما مناسب ایزوگام را نصب می نمایند. راپل کار ها و طناب کار ها افرادی با مهارت و تجربه هستند.
اگر ارتفاع ساختمان شما بسیار باشد از این روش استفاده می شود. دلیل استفاده بیشتر از راپل این است که راپل و طناب به ساختمان شما هیچ صدمه و آسیبی وارد نمی کند. با توجه به مواردی که بیان شد نمی توان قیمت دقیقی برای ایزوگام کردن ساختمان اعلام نمود. شما می توانید برای اطلاع پیدا کردن از قیمت دقیق از نصب کننده های ایزوگام بخواهید ساختمان را دیده و قیمت دقیق را به شما اعلام کنند.

( ایزوگام کردن با روش طناب و راپل )
سخن پایانی

برای بالاتر بردن مقاومت و استحکام یک ساختمان می توانید آن را ایزوگام کنید. انجام این کار شما از مشکلاتی چون ورود آب و رطوبت و سرما و … به داخل ساختمان حفظ می نماید. قیمت ایزوگام با نصب آن بسیار مناسب است. ورود اب و رطوبت می تواند به نمای داخلی ساختمان آسیب وارد کند و دیوار ساختمان نم زده شود ظاهری نامطلوب برای ساختمان ایجاد کند و … . احتمالا از هزینه های تعمیر و بازسازی نیز اطلاع داشته باشید و هزینه ی ایزوگام کردن ساختمان نسبت هزینه ی ترمیم بسیار کمتر است و نیاز به صرف وقت و مشکلات فراوان نمی باشد. امروزه حتی از ایزوگام ها به جای نما نیز استفاده می شود. چرا که هم مقاومت ساختمان را در مقابل آب و سرما و … بالاتر می برد و هم هزینه ی پایین تری نسبت به نما دارد.