کنیتکس نما در مازندران با طناب و بدون داربست

در استان مازندران شرکت های راپل کمی دایر هستند که خدمات کنیتکس نمای ساختمان را انجام بدهند.  ولی شرکت جهان فرود با داشتن ابزارهای مدرن و کامل بودن اکیپ خود خدمات کنیتکس نما را در مازندران دایر کرده است تا همشهریان مازنی دیگر هزینه داربست را پرداخت نکنند و به راحتی با طناب و بدون داربست کارهای کنیتکس ساختمان در ارتفاع را انجام بدهند.

کنیتکس کردن نما با طناب

کنیتکس   یکی دیگر از انواع رنگ های ساختمانی است که برای پوشش دادن دیوار داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ دارای انواع مختلف روغنی، پلاستیکی، اکریلیکی می باشد. از نظر شکل بافت، طرح، رنگ هم متفاوت می باشد. درضمن در ترکیب رنگ کنیتکس از موادی مانند پرلیت نسوز، مواد رنگی، رزین استفاده شده است. درشهرهای پربارش مانند مازندران استفاده از رنگ کنیتکس بر روی بافت دیوار باعث می شود نوعی پوشش مقاومتی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ایجاد شود و سطوح بیرونی دیوار به طور کامل مقاوم گردد. این رنگ دارای ضخامت بیشتری در مقابل سایر رنگهای معمولی می باشد.برای همین شرکنهای معتبر خدمات نما برای پوشش دادن سطوح دیوار نمای ساختمان در مناطق پر بارش این مدل پوشش رنگ را برای صاحبان ساختمانی پیشنهاد می نمایند. این رنگ به کمک پیستوله با سرعت و شدت بسیار بالا به سطوح دیوار پاشیده می شود تا همه ی حفره ها، سوراخ، ترک سطوح پوشانده شود. البته این عمل با نوعی دقت و تخصص بالا توسط نیروهای کارآمد و آموزش دیده ی شرکتهای خدمات نما انجام می شود. در ادامه ی مطلب در این باره به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.

قیمت کنیتکس نمای ساختمان

کنیتکس نما بدون داربست در مازندران

در نظر داشته باشید یک نقاش حرفه ای وظیفه ای بالاتر از رنگ آمیزی دیوارها دارد، زیرا این فرد با مهارت ویژه ای که دارد سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی جان ساختمان دارد .این فرد مانند خالقی است که تلاش در خلق اثری هنری دارد. امروزه انجام عملیات نقاشی ساختمان توسط رنگ کنیتکس به صورت تخصصی و با ابزار مخصوص بدون استفاده از داربست و به کمک طناب محکم به شکل حرفه ای و با سرعت قابل ملاحظه ای توسط نیروهای توانمند دوره دیده انجام می شود.این نیروهای با تجربه ی جوان با صرفه جویی در هزینه ها و بخش انرژی از ارتفاعات مختلف ساختمانی بالا رفته و با تسلط ویژه ای که بر روی طناب دارند مانند بندبازی حرفه ای رنگ آمیزی نما را درکوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند. مزیت استفاده از طناب نوعی اطمینان بیشتر است. کلیه ی نیروهای کار در ارتفاع در این بخش برای محافظت از خطرات در ارتفاع بیمه شرکت هستند در نتیجه با آرامش به کار خود می پردازند. اما در روش سنتی قدیمی استفاده از داربست مشکلات زیادی را برای کارگران به همراه داشت. از جمله افزایش هرینه ی نصب داربست و جمع کردن داربست از محل مورد نظر، اشتباه کارگر در حین عملیات بر روی داربست که باعث به وجود آمدن خطراتی مانند سقوط کارگر از بالای داربست به پایین ارتفاعات و مرگ حتمی وی را به وجود آورد. اجازه ی نصب داربست در بیشتر مواقع با کسب موافقت همسایگان مجاور انجام می شد. سرعت و کیفیت پایین عملکردی کارگر بر روی داربست، ایجاد ترافیک بالا در زمان نصب داربست همه ی موارد یاد شده از جمله مشکلاتی است که برای کارگر به وجود می آمد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان 

 

ویژگی مهم کنیتکس

کنیتکس در برابر تغییرات مهم آب و هوایی، اشعه ی فرابنفش و ..به قدری مقاوم است که هر گونه تغییری درآن اثری نخواهد داشت. این رنگ به علت داشتن ضخامت بالا در مناطق بسیار سرد کانادا و مناطق بسیار گرم و سوزان آفریقا را جواب می دهد. این رنگ در شهرهای شمالی کشور ایران که مرتب باران زیاد در حال باریدن است برای جلوگیری از ورود آب، وخطر نم زدگی به درون ساختمان به عنوان پوششی محافظ و قوی در سطوح بیرونی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .درشهر مازندران استفاده از رنگ کنیتکس به صاحبان ساختمانی توصیه می گردد. این رنگ با پوشش خوب و محکم خود، جلوگیری از تخریب ساختمان و نشست شدید و ریزش سنگ نما از ارتفاعات ساختمانی را به دنبال دارد. کنیتکس در اصل نوعی رنگ نوین و جدید در صنعت ساختمانی به شمار می رود که برای کار دکوراسیون داخلی هم مورد استفاده قرار می گیرد. اما با انجام کار کنیتکس توسط نقاشان متخصص جلوه خاص و زیبایی به پوشش نمای ساختمانی داده می شود. به طوری که امروزه بسیاری از افراد در شهرهای مختلف کشور برای زیبایی چشم گیر سطوح ساختمانی و از همه مهمتر دوام، استقامت و عمر بیشتر این سطوح تا سالیان سال از این نوع پوشش رنگ استفاده می کنند.

اب بندی نمای ساختمان

 

قیمت کنیتکس کردن نما با طناب

برای محاسبه ی قیمت کنیتکس باید سطح زیرکار بررسی گردد. اگر دارای مشکل باشد ابتدا آن سطح بازسازی و تعمیر شود. در نظر بگیرید نوع رنگ اعم از پلاستیکی، روغنی، اکرولیک روی قیمت تهیه رنگ ودر نهایت قیمت کار تاثیرمی گذارد. اما درباره ی قیمت کنیتکس کردن نما با طناب و بدون داربست از متری 35 هزار تومان شروع می شود و تا 70 هزار تومان ادامه دارد. البته بستگی به طرح و نقش و نگاری دارد که قرار است نماکار روی آن کار کند. در اصل قیمت اجرای کنیتکس بستگی به هزینه های روز دارد و می تواند متنوع باشد.برای تهیه ی این رنگ از فروشگاه ها ی ابزار و رنگ فروشی اقدام نمایید.

 

چه زمان برای اجرای عملیات رنگ کنیتکس مناسب می باشد؟

استفاده از رنگ کنیتکس برای مواقعی از سال که بارندگی بسیار است پیشنهاد نمی شود زیرا به خاطر چسبیدن باران به نما و عدم جذب مناسب امکان رنگ آمیزی نما به کمک کنیتکس دشوار است .در مازندران که بیشتر مواقع سال بارندگی می باشد. فقط مواقعی از روز که بارندگی قطع شده و پیش بینی آب و هوایی برای کار در ارتفاع در آن روز مساعد گزارش شده است .کار کنیتکس نما توسط نیروهای ماهر شرکت بدون داربست و به کمک طناب محکم با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می شود. البته انجام کنیتکس نما در فصول گرم سال که دما بالای 40 درجه باشد و یا فصول سرد سال که دما زیر صفر درجه باشد پیشنهاد نمی شود.

راپل    –    کار در ارتفاع

 

کنیتکس کردن نمای قدیمی

در اغلب موارد کنیتکس در بخش بیرونی نمای ساختمان اجرا می گردد. اما عملیات کنیتکس بیشتر روی نمای سیمانی صورت می گیرد و این کار توسط نیروی ماهر به کمک طناب محکم، بدون داربست و به شکل حرفه ای با استفاده از دستگاههای پمپ باد اجرا می شود. اما این نیروی توانمند جهت چسبندگی زیاد و جلوگیری از تبله شدن کنیتکس اول سطح را با دستگاه واتر جت صنعتی نماشویی می کنند و در حالتی که قسمت هایی از سطح کنیتکس قدیمی یا سیمان پوسته کرده باید حتما ترمیم شود و یا با کارتک برداشته و صاف شود. همچنین ترکها باید به کمک چسب و یا سیمان به شکل عمقی پر شود. بعد سطح باید به طور کامل خشک شود و پوشش کنیتکس را اجرا نمود. در حالتی که سطح کار سیمان باشد و برای بار اول است که این پوشش بر روی سطح کار اجرا می شود بهتر است از پرایمر برای زیر کار استفاده شود.توجه کنید کنیتکس دارای دانه رنگ متنوع می باشد و رنگ پایه ی آن می تواند تغییر کند که این کار کاملا سلیقه ای می باشد.کنیتکس بر روی برج یا ساختمان های مرتفع هم بدون داربست و به کمک طناب محکم توسط نیروهای متخصص قابل اجرا می باشد. از آنجا که کارگر معمولی توان دسترسی به نقاط دورتر بخشهای مرتفع ساختمانی را ندارد .این نیروی آموزش دیده به هر نقطه ای توان دسترسی خواهند داشت. و به کمک وسایل، ابزار استاندارد اقدام به کار می نمایند.

 

پیچ و رولپلاک نما در کرج     –     پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

 

معایب رنگ کنیتکس

رنگ کنیتکس در مقابل تابش مداوم نور خورشید به طور مکرر کیفیت اولیه ی خود را از دست می دهد .به همین خاطر استفاده از رنگ کنیتکس در آب و هوای گرم برای نمای بیرونی توصیه نمی شود.2-انواع رنگ کنیتکس که به کمک بنزین حل می شود برای فضاهای داخلی پیشنهاد نمی شود. زیرا بوی بنزین حلال دیر از بین می رود .درنتیجه خطر آتش سوزی در حین اجرای کار افزایش می یابد.

 

چگونه رنگ کنیتکس را تمیز نگه داریم؟

برای تمیز نگه داشتن این رنگ به علت خاصیت مهم ضد آب بودنش لزومی ندارد مرتب مورد شستشو قرار بگیرد. ماهی 1 بار با آب می توانید غبار روی سطح رنگ کنیتکس را بر دارید. اما با صابون و آب آلودگی بیشتر سطوح نما را می توانید برداشته و پاک نمایید. همچنین برای پر کردن ترک های سطح نمای ساختمان از مقداری کنیتکس و چوب کبریت استفاده نمایید تا جای این ترک ها کامل پر شود.ومحفظه ی خالی باقی نماند. رنگ کنیتکس نوعی عایق محکم در برابر آتش، عایق صدا، آب می باشد که کاربردهای فراوانی برای پوشش دهی نمای بیرونی ساختمان به بهترین شکل موجود خواهد داشت. در شهرهای شمالی کشور از جمله مازندران که بارندگی زیاد است باعث می شود سطح نمای بیرونی ساختمان کثیف شود که شست و شوی سطح نمای بیرونی به کمک مواد شوینده ماهی 1 بار توصیه می شود.

 

مجری پیچ و رولپلاک نما

 

جمع بندی
رنگ های کنیتکس خاصیت مهم ضد آب ،دارای انعطاف پذیری بالایی هستند ،به همین دلیل در بیشتر کارهای ساختمانی از این مدل رنگ استفاده می شود. اگر می خواهید همه ی مراحل اجرای کنیتکس در بخش نمای بیرونی و داخلی ساختمان به بهترین شکل ممکن انجام شود برای این کار حتما از متخصصین حرفه ای از شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور استفاده نمایید. زیرا این افراد کار بلد هستند و به آسانی از عهده ی هر کاری بر می آیند. درضمن استفاده از رنگ کنیتکس به علت استحکام و مقاومت بالایی که در برابر آب و رطوبت دارد برای شهرهای شمالی کشور از جمله مازندران که بارندگی بیش از اندازه است پیشنهاد می گردد.