چسباندن سنگ نما و چسب نمای ساختمان

جهان فرود اماده انجام خدمات چسباندن سنگ نمای ساختمان میباشد و این کار را با چسب های بسیار مرغوب انجام میدهد.

بعد از ریزش سنگ باید به فکر ترمیم سنگ و چسباندن سنگ مورد نظر باشیم.

برای چسباندن سنگ نیازی به داربست ندارید و میتوانید به راحتی با روش کار در ارتفاع با طناب سنگ های ریخته را با چسب مخصوص بچسبانید.

 

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

ساختمان های با نمای سنگ بعد از گذشت مدتی بر اثر بارش های برف و باران، زلزله و تغییرات دمایی آب و هوا ممکن است تعدادی از سنگ های نما شل شوند یا حتی سقوط کنند که در خیلی از ساختمان ها شاهد این قضیه بوده ایم، با بروز این مشکل، اغلب به فکر چسباندن سنگ نمای ساختمان می افتیم.

سقوط سنگ نما می تواند خطر آفرین باشد و باعث بروز مشکلات جانی و مالی بشود.

شل شدن یا سقوط سنگ های نما دلایل مختلف دارد مثل:

بی کیفیت بودن سنگ ها، باز سازی واحد ها که با ضربه به دیوار ها، سنگ های نما ممکن است سقوط کنند، سیمان استفاده شده به اندازه ی کافی رطوبت نداشته باشد و خشک باشد، ساختمان ساز ها بهتر است این نکات را رعایت کنند تا نما در زمان کوتاهی دچار این مشکلات نشود.

بهتر است قبل از سقوط سنگ ها اقدام به چسباندن سنگ نمای ساختمان کرد، چرا که با سقوط سنگ ها ممکن است که شکسته شوند و دیگر قابل استفاده نباشند همچنین پیدا کردن سنگ مشابه سنگ نمای ساختمان تان مشکل است.

سعی کنید چسباندن سنگ نمای ساختمان را به کسی بسپارید که در این کار حرفه ای است که به اصطلاح به آن ها نصاب سنگ می گویند، چرا که چسباندن سنگ های نما را از چند طریق می توان انجام داد ولی کسی که در این کار تجربه و تخصص کافی دارد می داند کدام راه مناسب تر است و برای ترمیم بنا از آن استفاده می کند.

چسباندن سنگ نمای ساختمان

 

استفاده از چسب نمای ساختمان چطور است؟

زمانی از چسب نمای ساختمان استفاده می شود که سنگی که برای نما استفاده شده کوچک باشد یا قیمتی و آنتیک باشد که امکان رولپلاک آن وجود ندارد.

رولپلاک در خیلی مواقع باعث شکستن سنگ ها می شود پس چسب گزینه ی مناسبی برای چسباندن سنگ نمای ساختمان است.

لازم است بدانید برای چسباندن سنگ نمای ساختمان چسب های مخصوصی وجود دارد و استفاده از هر نوع چسبی مانند چسب یک دو سه ممنوع است چون مخصوص این کار نیست و از استحکام کافی برخوردار نیست و سریعا سنگ ها ریزش و سقوط می کنند.

چسب های مخصوص نصب سنگ نما چسب های پلی استر و پودر های مکانیزه هستند که هر دو از قدرت بسیار بالایی در چسبندگی بر خوردارند همچنین چسب پلی استر بیشتر برای سنگ های بزرگ استفاده می شود.

چسب نما علاوه بر مقاومت بالایی که دارد در برابر گرما و سرما و همچنین رطوبت دوام بالایی دارد.

چسب نما بدلیل قدرت چسبندگی بالایی که دارد مدت طولانی تری عمر می کند و از شل شدن و سقوط سنگ نما جلوگیری می کند که امروزه استفاده از چسب نمای ساختمان در بین کسانی که کارشان نصب سنگ است رواج زیادی یافته و از آن در کارشان بیش از پیش استفاده می کنند.

استفاده ی سریع و آسان از چسب نما در کار یکی دیگر از دلایلی است که نصاب های سنگ آن را انتخاب می کنند.

آن ها می توانند در زمان کوتاهی حجم زیادی از کار را با استفاده از چسب نما به اتمام برسانند.

قیمت چسباندن سنگ نمای ساختمان

 

چسباندن سنگ نما با طناب چگونه انجام می شود؟

برای چسباندن سنگ نمای ساختمان بدلیل ارتفاع و غیر قابل دسترس بودن محل مورد نظر هم می توان از طریق نصب داربست و یا از طریق طناب این کار را انجام داد.

نصب داربست به دلیل هزینه ی بالا وآسیبی که ممکن است خود داربست به نما وارد کند امروزه خواهان زیادی ندارد و کسانی که تجربه کافی در این زمینه دارند ترجیح می دهند چسباندن سنگ نما با طناب باشد.

نصاب سنگ با ورود به محل، ابعاد سنگ را اندازه گیری می کند و بعد از تهیه ی سنگ ها، چسباندن سنگ نمای ساختمان انجام می شود.

برای چسباندن سنگ نمای ساختمان می توان با رولپلاک، چسب مخصوص و حتی سیمان اقدام به این کار کرد که نصاب سنگ با توجه به نوع سنگ نما و دیگر عوامل گزینه ی مناسب را برای چسباندن سنگ نمای ساختمان انتخاب می کند.

عموم مردم تصور می کنند استفاده از طناب برای این کار خطرناک است ولی این افراد آموزش های لازم را دیده اند و تجربه ی کافی برای این کار را دارند همچنین این طناب ها استحکام و قدرت زیادی دارند و نصب به طور کاملا ایمن و اصولی انجام می شود و اصلا جای نگرانی برای پاره یا آسیب دیدن این طناب ها وجود ندارد.

 

آیا چسباندن سنگ نما بدون داربست میسر است؟

نصاب های سنگ برای چسباندن سنگ نمای ساختمان برای ترمیم محل آسیب دیده با توجه به شرایط، گزینه ی مناسب را انتخاب می کنند.

اگر قسمتی که قرار است ترمیم شود در ارتفاع خیلی زیادی نباشد حتی با استفاده از نردبان هم می شود کار ترمیم و چسباندن سنگ نمای ساختمان را انجام داد، اما اگر قسمتی از ساختمان باشد که قابل دسترس نیست اگر نصاب نخواهد که کار چسباندن سنگ نما بدون داربست باشد، می تواند از طناب که امروزه متداول تر است و نیرو های کار آزموده ای در این زمینه فعال هستند استفاده کند که این کار را با ظرافت و دقت تمام انجام می دهند.

دلیل اینکه برای این طور کارها از نصب داربست استفاده نمی کنند این است که نصب داربست علاوه بر خطراتی که دارد هزینه ی بالایی هم برای نصب نیاز دارد و همچنین خود نصب هم کار پیچیده و زمان بری است که حتی ممکن است به نما هم آسیب بزند، به همین دلیل کسانی که در این حوزه فعال هستند تلاش می کنند راه های کم خطر، ارزان تر و مقرون به صرفه تر هم برای نصاب سنگ و هم برای صاحب کار یا کسی که ساختمانش آسیب دیده و احتیاج به ترمیم آن دارد و سریع تری را انتخاب کنند.

علاوه بر چسباندن سنگ نمای ساختمان کسانی که کار در این ارتفاعات را انجام می دهند، کار شستشو و نما شویی را هم انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *