کار در ارتفاع در تهرانپارس
زمان مطالعه: 6 دقیقه

کار در ارتفاع و راپل در تهرانپارس و نارمک

بعضی از افراد با شنیدن واژه ی  کار در ارتفاع  دچار ترس و دلهره می شوند و فکر می کنند بالا رفتن از ارتفاعات بسیار خطرناک است و ممکنه هر لحظه اتفاق ناگواری را در پی داشته باشد. به جرات می توانیم عنوان کنیم که هر فردی جرات بالا رفتن از ارتفاع را ندارد و شرط ورود به این حرفه داشتن شهامت و جرات زیاد می باشد. امروزه جوانان بسیاری به علت علاقه ی شدید و هیجانات ناشی از ارتفاعات وارد شغل راپل کاری شدند. راپل کاری نوعی حرفه ی نوین می باشد و افرادی که وارد این کار می شوند به علت نوع سختی کار، حقوق و دستمزد بالایی را دریافت می کنند. رعایت قوانین و ضوابط مربوط به بالا رفتن و کار کردن در ارتفاعات باعث می شود که راپل کاری با طناب ،بدون داربست نوعی حرفه ی بی خطر به شمار آید و کارگر متخصص در کمال آرامش و اطمینان به این حرفه بپردازد .امروزه در سراسر کشور شرکتهای معتبر خدمات نما وجود دارند که نیروهای کارآمد و متخصص را برای بالا رفتن از ارتفاعات بدون نصب داربست استخدام می نمایند در شهرهای پرجمعیت و بزرگی مانند تهران این شرکتها در مناطق مختلف شهر مانند تهرانپارس و نارمک دایر می باشند در ادامه در این باره به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

 

راپل در تهرانپارس و نارمک
راپل در تهرانپارس و نارمک

 

راپل کار در نارمک و تهران پارس

فردی که در ارتفاعات مختلف مشغول به کار باشد را  راپل  کار گویند.اما بهتر است بدانید خدمات راپل بسیار گسترده می باشد و همه ی کارهایی که در چند سال گذشته توسط داربست انجام می شده ،امروزه بدون داربست و با طناب بهتر و کم هزینه تر انجام می شود. زیرا در بخش راپل نیازی به نصب داربست نداریم. پس این جا هزینه ی نصب و برداشت داربست حذف می گردد. درضمن با راپل فضا و جا کمتر گرفته می شود. کارها با کیفیت و سرعت بیشتری انجام می شود. راپل کار در زمان انجام پروژه ی کار در ارتفاع باید از لوازم و تجهیزات استاندارد استفاده نماید در غیر این صورت مسئولیت هر گونه حادثه ی ناگواری با خودش می باشد. طناب، هارنس، هشتی، چکش و ..از مهمترین لوازمی هستند که فرد راپل کار باید به همراه داشته باشد.

 

مهمترین خدماتی که راپل کار در ارتفاعات ساختمانی انجام می دهد؟

اما گسترش شهرها و ازدحام بی سابقه ی جمعیت در شهرهای بزرگ کشور مانند تهران باعث شده نیاز افراد مختلف و صاحبان ساختمانی در مناطقی مانند تهرانپارس و نارمک برای انجام خدمات مختلف نمای ساختمانی بی سابقه بالا رود تا جایی که در بیشتر اماکن نصب داربست غیرممکن می شود و نتیجه ی آن استفاده از تکنیک های جدید استفاده از طناب محکم و بدون داربست می باشد که البته کاربران عزیز تنها برای اجرای این عملیات در ارتفاعات ساختمانی مختلف باید از شرکتهای معتبر  خدمات نما  استفاده نمایند.

 

نصب بنر، تابلوی تبلیغاتی، کولر، تهویه با راپل (تهرانپارس و نارمک )

به طور کلی برای نصب موارد بالا فقط باید با گروه راپل کاران هماهنگ شوید زیرا بعضی مواقع برای نصب تابلو تبلیغاتی و ..امکان دسترسی در بخشهای پایین تر وجود ندارد بنابراین باید از افرادی که دوره های آموزشی راپل کاری را دیده اند استفاده نمود. با توجه به شلوغی و ازدحام جمعیت در مناطق تهرانپارس و نارمک تنها از طناب، بدون داربست استفاده می شود تا فضای زیادی گرفته نشود.

 

نقاشی یا رنگ آمیزی نما در تهرانپارس و نارمک

برای افزایش زیبایی نمای ساختمان و تمیز نگه داشتن آن باید از نیروهای کار در ارتفاع راپل کار استفاده نمود. این افراد با مهارت خاصی که دارند اقدام به نقاشی نما در بخش های مختلف ساختمانی به کمک ابزار ویژه رنگ آمیزی می پردازند. آنها کار بالا رفتن از ارتفاع را به آسانی بلد هستند و مانند بندبازی بر روی طناب مشغول کار هستند. این راپل کاران ترجیح می دهند در اماکن پر ازدحامی مانند تهرانپارس و نارمک فقط از طناب استفاده کنند تا کارها با سرعت بیشتر و زمان کمتری صورت گیرد.

آبندی نما درتهرانپارس و نارمک

هر ساختمانی پس از نما شدن باید آببندی شود و این کار توسط استاد کار با مهارت صورت خواهد گرفت. اگر آببندی نما انجام می شود به این خاطر است که نمای ساختمان با گذشت زمان دچار دستخوش تغییرات مختلف محیطی خواهد شد و همین امر سبب تخریب نمای ساختمان و مصالحش خواهد شد. عوامل محیطی شامل: سرما، گرمای شدید، باران، برف، وزش باد شدید، رطوبت و ..می باشد. برای پیشگیری از باز شدن درز لای سنگها و جلوگیری از هر گونه شکاف داخل سنگ عملیات ضدآب سازی یا آببندی توسط راپل کار با مهارت و تجربه ی بالا صورت می گیرد. اگر به موقع جلوی ورود آب و رطوبت به درون سنگ گرفته نشود پس از مدت زمان کوتاهی صاحبان منازل ساختمانی مخصوصا درشهرهای بزرگ پر جمعیت و در مناطقی مانند تهرانپارس و نارمک که جز شلوغترین مناطق تهران هستند شاهد ریزش سنگ از نمای ساختمان به علت نفوذ آب در پشت سنگ و پرتاب آن به پایین ارتفاعات خواهند بود که این باعث بروز خسارت مالی و حتی جانی برای ساکنین پایین ارتفاعات ساختمانی خواهد شد.

عملیات پیچ و رولپلاک (تخصصی)مناطق تهرانپارس و نارمک

 جلوگیری از ریزش سنگ نما و دیگر مصالح ساختمانی بر اثر گذشت زمان و تاثیر عوامل محیطی مختلف بر نما، نیروهای راپل کار در حرفه ی خود با تخصص و تجربه ای کامل وارد عمل می شوند. نکته اینجاست که برای انجام عملیات اجرایی پیچ و رولپلاک تخصص بالا و مهارت بی نظیر لازم است. بهتر است بدانید که پیچ کردن سنگها در نما برای تثبیت و محکم ساختن سنگ و مصالح از نما می باشد که جایگاه سنگ در نما را محکم می سازد. از خطر لق شدن و شل شدن سنگ جلوگیری می کند .برای این کار بهتر است از پیچ های گالوانیزه ی ضد زنگ استفاده شود. راپل کاران یا ارتفاع کاران با مطالعه و تحقیقی که در مناطق مختلف شهر مانند تهرانپارس و نارمک دارند می دانند که عملیات پیچ و رولپلاک باید به سرعت با لوازم استاندارد صورت گیرد.زیرا اقدام کردن دیر به هنگام خطر سقوط سنگ به پایین ارتفاعات و خسارات ناشی از آن را خواهد داشت که در این بخش مسئولیت با صاحبان ساختمانی و سازنده خواهد بود. راپل کاران به همه ی نقاط دور دست ساختمان به کمک طناب ،بدون داربست دسترسی دارند و بنابراین استفاده از این افراد در بخش خدمات نمای معتبر ساختمانی بهترین و موثرترین گزینه برای صاحبان ساختمانی خواهد بود. ارتفاع کاران پس از پیچ کردن سنگها در پایان از بتونه همرنگ نمای ساختمانی برای پوشاندن جای پیچ و رویت و بدمنظره نبودن آن استفاده می نمایند که این باز خود نکته ای دارای اهمیت است که برای اجرای صحیح کار در ارتفاعات باید رعایت شود.

 

محاسبه ی هزینه و قیمت انواع خدمات مختلف نمای ساختمانی به روش کار در ارتفاع در مناطق تهرانپارس، نارمک به چه شکلی می باشد؟

برای محاسبه ی قیمت و هزینه ی دقیق انواع خدمات مختلف نمای ساختمانی، صاحبان ساختمانی باید از نمای ساختمان خود و مناطقی که قرار است کار در ارتفاع در آن صورت گیرد عکسی دقیق به شماره ی واتساپ شرکت خدماتی معتبر در آن منطقه (تهرانپارس و نارمک )بفرستند تا کارشناسان و مشاوران فروش شرکت قیمت نهایی را پس از دیدن تصاویر یا بازدید رایگان از محل مورد نظر اعلام نمایند.

چرا در استفاده از عملیات راپل از 2 رشته طناب باید استفاده نماییم؟

به خاطر اشتباهات فردی و یا حوادثی که ممکن است در حین کار صورت گیرد حتما باید از 2 رشته طناب استفاده نمود. طناب اول که طناب اصلی یعنی فرود می باشد و طناب دوم که طناب حمایت کننده و محافظ می باشد.

 

چه نوع خدماتی با راپل قابل اجرا می باشد؟

هر نوع خدماتی که در بخش ارتفاعات باشد را می توان با راپل کاری انجام داد. مزیت استفاده از راپل در مقایسه با روش سنتی نصب داربست در گرفتن فضای کم و عدم ایجاد مزاحمت برای عابرین و ساکنین مجاور ساختمان مورد نظر و افراد پایین آن می باشد.

 

آموزش راپل یا کار در ارتفاع در تهرانپارس و نارمک

افرادی که آموزش راپل را می بینند نباید ترس و دلهره از بالا رفتن از ارتفاعات و معلق شدن را داشته باشند. زیرا فردی که دلهره دارد پس از بالارفتن از ارتفاعات نمی تواند کار را به درستی انجام دهد و خطر سقوط و پرتاب را از بالای ارتفاع خواهد داشت. نخستین بحث از یادگیری راپل آموزش و دانستن لوازم و آشناشدن با نحوه ی استفاده از هر یک می باشد. پس از آن فرد راپل کار را به صورت آزمایشی از یک نقطه ی 2یا 3 متری آویزان می کنند تا ترسش از بالارفتن از ارتفاع و معلق بودن در آن بریزد. در طول 1 هفته آمورش راپل کار از ارتفاعات کم آغاز می شود تا به نقاط مرتفع و دورتر و بلندتر برسد. پس از 1 هفته کار باید آشنایی با مکانی که قرار است از ارتفاع بالا رود کسب نماید به طور مثال: مناطق تهرانپارس، نارمک جز دسته اماکن پر ازدحام و شلوغن باید تصمیمات لازم برای نحوه ی صحیح کار در این مناطق برای استفاده از طناب به جای داربست به شیوه ی راپل گرفته شود و سپس کار آغاز گردد.

 

جمع بندی

حرفه ی کار در ارتفاع جز مشاغل مهم و سختی است که از عهده ی هر فردی بر نخواهد آمد. افرادی که به این حرفه وارد می شوند مشتاق و شیفته ی بالارفتن از ارتفاع هستند و عاشق هیجانات و ارتفاعات می باشند. در کشورهای خارجی حرفه ی راپل را به خاطر نوع سختی کار با ارزش تلقی می کنند و درآمد و حقوق بالایی را بابت انجام آن به کارگران متخصص پرداخت می نمایند. امروزه به علت پیشرفت های تکنولوژی و افزایش جمعیت استفاده از راپل در ایران رو به گسترش است تا جایی که در مناطق پر ازدحام جمعیت مانند تهرانپارس و نارمک به جای داربست برای انجام خدمات مختلف نما از طناب استفاده می شود تا فضای کمتری اشغال نماید و به نوعی با صرفه جویی در هزینه های نصب داربست و زمان مواجه شویم. شرکتهای بزرگ خدمات نما در ایران که پروژه های سنگین دارند حقوق بالایی به کارگران کار در ارتفاع پرداخت می کنند همین امر سبب شده جوانان بسیاری در ایران برای استخدام به این شرکتها رجوع نمایند.