کنیتکس نما

کنیتکس نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در تهران و کرج

خدمات کنیتکس نمای ساختمان به وسیله راپل با قیمتی ارزان انجام میشود.

شما برای کنیتکس کردن دیوار نمای ساختمان خود در تهران و کرج دیگر نیازی به داربست ندارید و ما به راحتی به وسیله طناب نمای فرسوده شما را کنیتکس میزنیم.

همچنین اگر طرحی مد نطر شماست میتوانیم انرا روی نمای شما اجرا کنیم.

اجرای کنیتکس نمای ساختمان برای اولین بار به وسیله طناب در ایران با شرکت پیچ و رولپلاک نما جهان فرود انجام میشود.

قیمت کنیتکس نمای ساختمان

قیمت کنیتکس نمای ساختمان با طناب از متری 35 هزار تومان اغاز میشود و تا 70 هزار تومان ادامه دارد که بستگی به طرح و نقش و نگاری دارد که شما میخواهید روی نما کار کنید .

این قیمت هایی که گفته شده نیازی به بستن داربست ندارد و همگی به وسیله راپل کار حرفه ای انجام میشود.

 

کنیتکس ساختمان در تهران با طناب راپل
کنیتکس ساختمان در تهران با طناب راپل

 

ویدیو فوق با داربست میباشد و ولی شما نیازی به داربست ندارید. در هر نقطه از ایران بخواهید ما در سریعترین زمان در خدمت شما هستیم.

 

 

کنیتکس پوششی بسیار مناسب از نوع ضد آب، مرکب از آلاستومر، رزین پلاستیکی پلی استر می باشد. سازندگانی که به دنبال دوام و پایداری مناسب طولانی مدت بر پوشش ساختمان خود هستند از کنیتکس استفاده می نمایند. این پوشش قوی از سال 1962درسراسر آفریقا استفاده شده است .

واز طول عمر و استفاده ی آن بالغ بر 20 سال می گذرد. این ماده آنقدر حائز اهمیت است که نیروی دریایی آمریکا برای پوشش و محکم کاری ناوگان های جنگی خود از آن استفاده نموده است.

زیرا هر گونه تغییر شرایط آب و هوایی و اشعه فرا بنفش در آن اثری نخواهد داشت. این رنگ به قدری مقاوم است و دارای ضخامت بیشتر نسبت به سایر رنگهای دیگر که از سرمای سرد کانادا تا گرمای شدید و سوزان آفریقا راجواب می دهد. تنوع رنگ در نمای کنیتکس بالا می باشد.

کنیتکس یک رنگ نوین و جدید می باشد که هم در بخش دکوراسیون داخلی و هم در اجرای رنگ نمای بیرون ساختمانی مورد کاربرد قرار می گیرد.

اما به دلیل ازدحام جمعیت و ترافیکهای بالا سیستم استفاده از داربست کمرنگ تر از قبل شده است تا جایی که برای کنیتکس نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در تهران و کرج توسط شرکتهای معتبر خدمات نما در شهرهای مورد نظر می توان به سادگی و با اطمینان خاطر بیشتری اقدام نمود در این مطلب به بررسی بیشتر درباره ی این موضوع می پردازیم پس تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

مطالب پیشنهادی ما با لینک قرمز

 

اب بندی نما

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

نماشویی

 

کنیتکس نمای ساختمان در تهران و کرج
کنیتکس نمای ساختمان در تهران و کرج

کنیتکس نما با طناب درتهران وکرج

شرکتهای معتبر زیادی در تهران و کرج در زمینه ی خدمات کنیتکس نماهای مختلف در حال فعالیت هستند.

یکی از روشهای ایجاد یک پوشش زیبا و دارای جلوه برای دید افراد برای دیوارها انجام عملیات کنیتکس می باشد. امروزه کنیتکس در تهران و کرج طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

اگر از خصوصیات اصلی این رنگ بخواهیم توضیح بیشتری استفاده کنیم در اصل کنیتکس شبیه به چرم می باشد.

این رنگ به علت داشتن موادی مثل پرلیت، موادرنگی، رزین سنتیک، پنبه ی نسوز دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشد و تا سالها عمر می کند.

برای پی بردن به وجود رنگ کنیتکس در بخشهای مختلف مثل نمای ساختمان، دیوارها ،سقف با احساس لمس به برجستگی سطح رنگ در بخشهای مختلف یاد شده پی خواهیم برد.

از مزایای بسیار مهم رنگ کنیتکس در تهران و کرج دوام ،ماندگاری، طول عمر بالا، پوشش دهنده ی مناسب نما، مقرون به صرفه بودن این نوع رنگ می باشد که امروزه بسیاری از مشتریان برای بخشهای مختلف ساختمانی خود آن را طلب می نمایند.

 

کنیتکس نما بدون داربست
کنیتکس نما بدون داربست

کنیتکس و رولکس چیست؟

کنیتکس نوعی رنگ پلاستیکی است که دارای خاصیت مهمی از جمله هیچ گونه شرایط آب و هوایی در آن نفوذ نمی کند و دارای طول عمر بالایی است افرادی که به دنبال دوام بالا و پوشش مناسبی برای ساختمان خود در مقابل عوامل محیطی دور و بر هستند از این ماده به عنوان محافظی مناسب و ارزان استفاده می نمایند.

رولکس نوعی از رنگ کنیتکس است اما دارای بافتی نرم تر و دانه ریزتر است که نام دیگری بنام رولکس کنیتکس دندانه دار هم نامیده می شود. رنگ کنیتکس و رولکس دارای خاصیت بالایی هستند و آن میزان دوام آن دو و مقاومت بالایشان در برابر عوامل خارجی می باشد. این دو برای اجرای عملیات نمای ساختمانی و دیوار نمای بیرونی ساختمان کاربرد مناسبی دارند.

اما اجرای عملیات رولکس برای ساختمان با کنیتکس متفاوت است به این صورت که رولکس در چندین مرحله انجام می شود. طراحی رولکس به این صورت است که از چندین رنگ متنوع استفاده شده است .به این حالت که از زمینه ی رنگ روشن با نقش و دانه های رنگی روی آن می توان عملیات رنگ کاری را انجام داد.

 

کنیتکس نما با طناب
کنیتکس نما با طناب

 

نمای ساختمان با کنیتکس بدون داربست

کنیتکس در اصل نوعی رنگ به شمار میرود که به دلیل ترکیب خوبی که دارد برای پوشش و نوعی حفاظت دیوارهای داخلی و بیرونی نما مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ کنیتکس بر اساس حلال به 3 نوع روغنی، پلاستیکی، اکرلیکی دسته بندی می شود.

برای اجرای عملیات نمای ساخنمان با کنیتکس این نکته حائز اهمیت است که باید توسط افراد ماهر که در شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمان در تهران و کرج آموزش لازم را دیده باشند این کار صورت گیرد. این افراد متخصص طی دوره های کوتاه مدت آموزشی توسط این شرکتها برای انجام کار در ارتفاعات مختلف ساختمانی استخدام می شوند.

این افراد شیفته و علاقمند شدید به کار با طناب محکم و بدون داربست در ارتفاعات ساختمانهای مختلف هستند و نوع تکنیک و روشی که از آن استفاده می کنند همانند کوهنوردان و صخره نوردان می باشد و به طور کامل و شهامت لازم بر طناب تسلط دارند.

این افراد با استفاده از نوع تجهیزات لازمی که شرکت در اختیارشان قرار می دهد کار را به راحتی انجام می دهند.

توجه به این نکته مهم است که کار با طناب راحت نیست و هر فردی عادی نمی تواند از عهده ی آن بر بیاید. یکی از انتخابهای سازندگان برای بهتر جلوه دادن و زیباتر شدن نمای ساختمانی استفاده از رنگ کنیتکس است.

این رنگ علاوه بر پوشش دادن به مقاوم سازی نمای بیرونی ساختمان در برابر عوامل مختلف محیطی، آسانی در اجرا، قیمت مناسب برای ساختمان های قدیمی، ساختمان با ارتفاع زیاد،برج ها مورد توجه مردم قرار می گیرد. رنگ کنیتکس تحت لیسانس شرکت سوئیسی می باشد.

کنیتکس نما با راپل
کنیتکس نما با راپل

اجرای کنیتکس ساختمان(کنیتکس سیمانی)

نحوه ی اجرای کنیتکس نمای بیرونی ساختمانی به وسیله ی شرکتهای معتبر خدمات نما در تهران و کرج به این صورت است که مالک ساختمان برای بهتر جلوه داده شدن و پوششی محکم و مقاوم در برابر عوامل محیطی و زیباتر شدن سطح نمای بیرونی ساختمانی از این شرکتهای با تجربه تقاضا می نماید که از کنیتکس برای پوشش نمای بیرونی و گاهی نمای داخلی سلیقه ای است استفاده نمایند.

این شرکتها از متقاضیان برای انجام عملیات رنگ کنیتکس درخواست می نماید تا تصاویر نمای ساختمانی خود را برایشان ارسا نمایند تا با دیدن عکسهای نمای بیرونی ساختمان های مورد نظر کلیه ی لوازم و خدماتی که مورد نیاز است در سریعترین شکل ممکن در محل مورد نظر آماده و فرستاده شود.

در بیشتر اوقات عملیات کنیتکس برای نمای بیرونی ساختمان بر روی نمای سیمانی صورت می گیرد. نیروی متخصص اعزام شده در محل ساختمان مورد نظر به کمک طناب محکم و بدون داربست و با استفاده از تجهیزات استاندارد مورد نظر مثل دستگاه های پمپ باد کار اجرایی کنیتکس را شروع می نمایند.

در آغاز کار سطح سیمانی برای چسبندگی بیشتر باید به کمک دستگاه واترجت صنعتی نماشویی شود.

توجه کنید اگر سطح سیمان یا کنیتکس قدیمی پوسته پوسته شده باشد باید با کارتک برداشته شود و صاف شود اگر هم دارای ترک باشد باید به کمک سیمان یا چسب پر شود.

بعد این موارد سطوح نمای ساختمانی باید کامل خشک شود. اگر سطح کار انجام شده سیمان است و شما برای اولین بار می خواهید کنیتکس انجام دهید باید از پرایمر برای زیر کار استفاده نمایید.

درنظر داشته باشید کنیتکس دارای دانه رنگهای متنوعی است که استفاده از هریک می تواند به طور کامل سلیقه ای باشد. این موارد یاد شده توسط نیروهای ماهر بندباز مسلط بر طناب، بدون داربست در ارتفاعات مختلف ساختمانی با هزینه ی کم ،صرفه جویی در بخش انرژی، سرعت و کیفیت بالا در مقابل سیستم استفاده از داربست انجام می شود. برای اجرا این نیروی متخصص ابتدا سطح زیرین را مورد بررسی قرار می دهند بعد بر اساس نیاز و موارد مورد بررسی نوع کنیتکس برای سطح انتخاب می گردد. هر کنیتکسی قیمت خاص خود را دارد.

و انتخاب کنیتکس بر قیمت تمام شده اثر می گذارد. این نیروی ماهر و زبردست به وسیله ی کمپرسور رنگ کنیتکس را به دیوار می پاشنند و خیلی به سرعت اجرای رنگ کنیتکس به پایان می رسد. رنگهای کنیتکس دارای بوی بدی نیستند اما در نظر داشته باشید کنیتکس روغنی نباید در کنار مواد اشتعال زا باشد باید خیلی سریع خشک شود. در غیر این صورت باعث ایجاد خسارت شدید خواهد شد.

قیمت کنیتکس نمای ساختمان

با بررسی های انجام شده درباره ی قیمت کنیتکس نمای ساختمان مشاهده شده است که قیمت کنیتکس پلاستیکی ارزان و نوع کنیتکس اکرولیک از همه گرانتر می باشد. کار کردن با رنگ کنیتکس نیاز به تخصص خاصی دارد و تنها استادکاران ماهر می توانند از عهده ی آن برآیند.

قیمت اجرای کنیتکس بستگی به هزینه های روز دارد و می تواند متنوع باشد. این رنگ از فروشگاه های ابزار و رنگ فروشی ها می توان تهیه نمود. افراد متخصصی که با طناب و بدون داربست از سوی شرکت به ساختمانهای مختلف در تهران و کرج اعزام می شوند.

با توجه به سطوح ارتفاعاتی که از آنها بالا می روند قیمت کنیتکس را تعیین می کنند.

اگر ارتفاعات زیاد باشد قیمت کنیتکس و هزینه افزایش می یابد اما درمورد ارتفاعات کم هزینه و قیمت کنیتکس هم کاهش می یابد.

کیفیت مواد از جمله رنگی که استفاده شده است و نوع برندش بر قیمت و هزینه ی تمام شده ی کنیتکس اثرگذار می باشد.

گاهی اوقات ممکن است زیرسازی سیمان یا گچ نیاز به تعمیر داشته باشد مثلا مجدد این کار صورت گیرد درنتیجه برقیمت کنیتکس می تواند اثرگذار باشد. مساحت کاری با متراژ پایین می تواند قیمت بیشتری داشته باشد در نتیجه هزینه ی کنیتکس بالا می رود. درهر صورت قیمت نمای کنیتکس نسبت به نماهای دیگر خیلی ارزان است.

کنیتکس نمای ساختمان با طناب بدون داربست
کنیتکس نمای ساختمان با طناب بدون داربست

اجرای کنیتکس با غلطک

غلطک درون سینی که با رنگ رقیق شده پر کردیم می گذاریم و بعد چندین مرتبه، غلتک بر روی سطح شیبدار جمع آوری رنگ اضافه حرکت دهید. بعد غلتک بر روی دیوار قرار داده و بالا و پایین کنید. سپس این کار را آنقدر تکرار کنید تا سطح پرداخت و یکسان گردد.

بعد 2 مرتبه غلتک را بر روی دیوار بگذارید تا سطح به پوششی یکدست برسد. گوشه های دیوار را هم با دقت کافی انجام دهید.

مزایای رنگ کنیتکس

این رنگ با سرعت قابل ملاحظه ای به عنوان پوشش دهنده ی خوب و مقاوم نمای خارجی ساختمان را در برابر شرایط محیطی خارجی محافظت می نماید.
2-رنگ کنیتکس در رنگهای متنوعی می باشد و طول عمر بالایی دارد.

این رنگ به هیچ عنوان پوسته پوسته نمی شود و در مقابل اشعه ی فرابنفش پوست نمی اندازد.

3-رنگ کنیتکس دارای خاصیت بسیار مهمی و آن پوشاندن کلیه ی نقص ساختاری نمای ساختمانی مثل لکه ها، درزها، سوراخ ها و ..بدون هر گونه تغییری در بخش معماری ساختمان می باشد.

4-رنگ کنیتکس دارای ویژگی مهمی است که برای جلوگیری از پوسته یا ورقه شدن فلزات بکارب

رده می شودو به ظاهر بی روح فلزات جلوه و زیبایی بی نظیری می بخشد.
5-مزیت بسیار خوبی که این رنگ دارد این است که زمانی که از آن در سطوح داخلی استفاده می شود باعث می شود که غلظت رطوبت روی دیوار، لوله، تجهیزات داربست کاهش یابد. در اصل به عنوان نوعی پوشش برای محافظت مورد استفاده قرار می گیرد.

6-رنگ کنیتکس با هر ضخامتی ایجاد می شود و نوعی پوشش ضدخوردگی عالی دارد.

7-رنگ کنیتکس دارای خاصیت مهمی است و آن به کمکش دیگر احتیاجی به گچکاری وجود ندارد. زیرا استفاده از رنگ کنیتکس باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها و افزایش کیفیت و جذابیت هر چه بیشتر ساختمان خواهد شد.

8-رنگ کنیتکس پوشش مناسبی برای نقص های ظاهری دیوار می باشد و جز عایق حرارت و صوتی مناسب می باشد.

 

کنیتکس طرح دار نما با طناب
کنیتکس طرح دار نما با طناب

معایب رنگ کنیتکس

رنگ کنیتکس دارای معایبی از جمله از دست دادن کیفیت مطلوب اولیه در مقابل تابش مستقیم و پیاپی نورخورشید می باشد. اگر اشعه ی خورشید بصورت مداوم بتابد تاثیری در رنگ کنیتکس بوجود خواهد آمد و آن از دست دادن اثرات مطلوبش می باشد.

استفاده از این رنگ برای جاهایی که شرایط آب و هوایی بسیار گرمی دارند توصیه نمی شود. در ضمن انواع رنگ کنیتکس به کمک بنزین حل می شود. به همین علت استفاده از این رنگ برای فضاهای داخلی توصیه نمی شود.

به این علت که بوی بنزین حلال دیر از بین می رود در نتیجه خطر حادثه ی آتش سوزی افزایش می یابد. یکی دیگر از معایب رنگ کنیتکس این است که عایق خوبی برای صوت و حرارت نیست و در نتیجه در هدر رفتن انرژی کمک می نماید.مواد اولیه یی که درون رنگ کنیتکس بکار برده شدند دارای کیفیت مناسبی نیستند و همین مساله باعث شده قیمت کنیتکس ارزان باشد.

همچنین دوام نمای ساختمانی به علت بی کیفیت بودن مواد درون کنیتکس پایین است و بعد ممکن است دچار نقص شود. نمای کنیتکس برای داشتن طرح ویژه از قوانین خاصی پیروی نمی کند اما در رنگ بندی مختلفی می باشد.

یکی دیگر از معایب رنگ کنیتکس خاصیت جرم پذیری بالای آن است به این صورت که خیلی سریع هر گونه کثیفی و آلودگی را به خود جذب می نماید و به زودی کیفیت رنگ خود را از دست خواهد داد.

وزن نمای کنیتکس بالا نیست ما نمی توانیم آن را به عنوان یک مزیت خوب قلمداد کنیم .یکی از پرخطرترین معایب از این رنگ این است که به علت خاصیت آتش زایی که درون رنگ کنیتکس استفاده شده است آتش را می تواند شعله ورتر نماید از این رو عیب بزرگی به شمار می رود.

کنیتکس دیوار ساختمان در تهران و کرج
کنیتکس دیوار ساختمان در تهران و کرج

چه مواقعی برای اجرای رنگ کنیتکس مناسب است؟

در فصول گرم سال دمای بالای 40 درجه و در فصول سرد سال دمای زیر صفر درجه و زمان بارندگی به علت چسبیدن باران به نما و عدم جذب مناسب رنگ کنیتکس به نمای ساختمانی استفاده از این نوع رنگ به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد.

انواع بافت برای رنگ کنیتکس

1-بافت درشت: این رنگ از نوعی بافت درشت درشت ساخته شده است. همچنین این رنگ برای دیوارهایی که نیاز به تعمیر دارند. سطح آنها صاف نیست همه ی برآمدگی ها را می پوشاند.
2-بافت متوسط: این رنگ دارای بافتی متوسط برای نماهای خارجی ساختمانی می باشد. در برابر شرایط جوی مناسب است.
3-بافت ریز: رنگ کنیتکس دارای بافت ریز برای داخل و نمای بیرونی ساختمانی می باشد و با ایجاد خطوط طراحی شده بر روی سطح باعث ایجاد تغییر در سبک معماری ساختمان می شود.

نمونه کار کنیتکس

در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران و کرج اگر فردی بخواهد رنگ کنیتکس را خریداری نماید می تواند برای خرید انواع رنگ کنیتکس در طرح ها و بافتهای مختلف از طریق سایت فروش معتبر رنگ کنیتکس اقدام نماید. یا این که از طریق فروشگاه های معتبر رنگ اقدام نماید.

فروشندگان یا متصدیان فروش انواع رنگ کنیتکس با در اختیار قرار دادن نمونه کارهای رنگهای مختلف کنیتکس و یا نشان دادن انواع کاتالوگ در زمینه های مختلف استفاده از انواع رنگ مختلف کنیتکس بر روی نمای ساختمانی از مشتری در خواست می کنند تا رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمودند و برای خرید آن هر چه سریعتر اقدام نمایند.

رنگهای کنیتکس در انواع و اقسام مختلف با برندهای مختلف تولید می شوند و بنا به سلیقه ی مشتری در انواع سطوح نمای ساختمانی، دیوار، سقف، نمای داخلی کاربرد دارندو همچنین برای زیبایی و جلوه ی هر چه بیشتر و پوشش مقاوم عایق کاری بر روی سطح نمای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ کنیتکس به علت تنوع بالایی که در رنگ دارد در بیشتر شعبات فروش رنگ کشور موجود می باشد و هر شعبه با ارائه دادن نمونه کاتالوگ ها از این رنگها به مشتری اقدام به فروش می نماید. قیمت رنگ کنیتکس در فروشگاه های فروش رنگ بیشتر از نمایندگی و عمده فروشی ها می باشد.

اگر این رنگ از نمایندگی و عمده فروشی به صورت عمده خریداری شود باز هم قیمت آن به نرخ پایین تری خواهد رسید.

موارد مصرف رنگ کنیتکس

از رنگ کنیتکس در موارد مختلفی برای بخش های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رنگ برای نمای بیرونی ساختمان سیمانی به عنوان نوعی پوشش دهنده در برابر عوامل محیطی و نمای داخلی ساختمان، دیوارهای سیمانی، سقف سیمانی، پارکینگ و ..مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ کنیتکس اکرولیک

این نوع از رنگ به شکل تکسچر در انواع ریزدانه، دانه های ریز، درشت می باشد. این نوع رنگ پوشش دهی خوبی دارد و سرعت قابل ملاحظه ای در خشک شدن دارد. نحوه ی توزیع این کالا بصورت آنتی باکتریال و سیلیکونایز می باشد.نوع سیلیکونایز آن آب گریز و غبارگریز می باشد. نوع دیگر در برابر باکتری ها، گلسنگ، خزه مقاوم می باشد.

اجرای کنیتکس اکرولیک

در بخش اجرایی این قسمت نیازی به استفاده از بنزین و تینر وجود ندارد که این خودش یک نوع حسن مهم تلقی می شود برای استفاده از کنیتکس اکرولیک باید به کمک آب رقیق شود. بهتر است بدانید استفاده از کنیتکس اکرولیک هر گونه خلل و فرجی را از روی سطوح سیمانی حذف می نماید.

در اصل هدف بسیار مهم از اجرای این بخش اصلاح زیر ساختهای نمای ساختمانی می باشد. گاهی بر روی سطوح نمای ساختمانی سیمانی پستی و بلندی هایی وجود دارد که استفاده از اجرای عملیات کنیتکس اکرولیک باعث از بین بردن این پستی و بلندی ها خواهد شد.

شرکتهای معتبر خدمات نما در تهران و کرج با توجه به بررسی شرایط نمای ساختمانی و زیر ساختها و مواردی که برای اجرای کنیتکس اکرولیک مورد احتیاج است اقدام به این عمل می نمایند.

این شرکتها با به کارگیری تجهیزات استاندارد و کاربردی و به کمک نیروهای ماهر، بدون داربست و به کمک طناب محکم به شکل استفاده از اسپری اجرای رنگ کنیتکس اکرولیک را آغاز می نمایند. و برای رقیق کردن آن از آب استفاده می نمایند.

کنیتکس ها در رنگهای متنوع و مختلفی در بازار عرضه شدند که با صحبت با یک نقاش حرفه ای ماهر از شرکتهای معتبر خدمات نما در تهران و کرج بهترین و مناسبترین نوع رنگ کنیتکس برای فضای نمای بیرونی ساختمان و داخلی و حتی شرکت محل کارتان می توان فراهم نمود.

مقاومت نوری کنیتکس اکرولیک

از بهترین، مقاومترین و با کیفیت ترین رنگهای کنیتکس، اکرولیک است. زیرا زمانی که این رنگ به عنوان پوششی برای نمای ساختمانی به کاربرده می شود میزان پوسته پوسته شدن و کنده شدن آن به حداقل میزان ممکن می رسد. یعنی به نوعی دارای استحکام کافی در بین رنگهای کنیتکس می باشد.

توجه داشته باشید که این رنگ در مقابل نور به اندازه ی 8 سال می تواند مقاومت کافی داشته باشد.

مزایای رنگ کنیتکس اکرولیک

این رنگ دارای مزایای زیادی است برای صاحبان ساختمان هایی که به دنبال نظافت و شستشوی مکرر هستند استفاده از این رنگ گزینه ی مناسبی می تواند باشد. این رنگ توانایی بالایی در سریع خشک شدن دارد.

به این صورت که بلافاصله پس از اجرا توسط نیروی ماهر از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما خشک می گردد. این رنگ در مقایسه سایر رنگهای کنیتکس نحوه ی اجرای راحتری دارد.همچنین دارای توانایی بالا در پوشش نمای ساختمانی می باشد.

از جمله خصوصیات مهم آن ظاهر و جلوه ی بسیار شیک و امروزی به شکل مات دارد که دارای انعکاس نور پایین می باشد. رنگ کنیتکس اکرولیک با محیط سازگاری کافی دارد و بدون هر گونه بوی بد و نامطبوع می باشد.

یکی از ویژگی های مهم این رنگ پوشش دادن همه ی ترک ها و شکاف و نقص هایی است که در سطح نمای ساختمانی وجود دارد. زمانی که از این رنگ استفاده می شود نوعی پوشش زیبا ایجاد می نماید.به طوری که احتیاجی به رنگ نما دیگر وجود نخواهد داشت.

مزیت دیگری که رنگ کنیتکس اکرولیک می تواند داشته باشد این است که به هیچ عنوان رطوبتی به خود جذب نمی نماید.

این نوع رنگ از خاصیت مهم آکوستیک برخوردار است و هنگامی که از رنگ کنیتکس اکرولیک برای نمای ساختمانی مورد نظر استفاده می شود دیگر احتیاجی به گچ کاری نداریم.

معایب رنگ کنیتکس اکرولیک

در مقابل حرارت و صوت در نقاشی ساختمان عایق نیست. رنگ کنیتکس اکرولیک دارای دوام بالایی نیست.

این رنگ دارای خاصیت جرم پذیری بالایی می باشد که این می تواند نوعی عیب مهم به شمارآید. در زمان آتش سوزی وجود رنگ کنیتکس اکرولیک به فوران زدن میزان آتش سوزی کمک شایانی می نماید.

برای تمیز نگه داشتن رنگهای کنیتکسی چه راه حلی پیشنهاد می گردد؟

در اصل راز تمیز نگه داشتن رنگ کنیتکس به علت عدم جذب آب هر چند وقت یکبار شلنگ آب را بر روی پوشش کنیتکس بر روی سطح نمای ساختمانی هر گونه آلودگی از بین می رود.

اما اگر به کمک آب تنها این آلودگی و کثیفی بر روی پوشش نمای ساختمانی از بین نرفت به کمک صابون و مقدار فراوانی آب از بین خواهد رفت. مانند لباسی که با شستن آن توسط آب پاک نمی شود و تنها لکه ها به کمک مواد شوینده مخلوط با آب به طور کل تمیز خواهند شد.

چگونه ترک های ایجاد شده در رنگ کنیتکس پر نماییم؟

رنگ کنیتکس دارای کیفیت و خصوصیات مهمی است و در واقع نوعی ضد آب می باشد. این رنگ یک عایق مناسب، مقاوم در برابر موریانه، دارای استحکام و مقاومت کافی در برابر آتش، نوعی عایق خوب صدا، رنگ کنیتکس به نوعی پوشش دهنده ی همه ی نواقص و مشکلات ساختاری ساختمان می باشد.

این رنگ دارای خصوصیات خوبی است که باعث می شود سالیان سال باقی بماند از جمله خاصیت مهم در محو نشدن و تکه تکه نشدن دارد.اما بر اثر مرور زمان ممکن است ترک های کوچکی در بخش ساختاری آن به وجود آید.

که با توجه به روش های تعمیر و پر کردن ترک و انعطاف پذیری بالای کنیتکس، در زمانی که ترک های ساختاری دوباره آشکار شوند. به شکل کم تری پدید می آیند.

در این حالت به چیزی که احتیاج است استفاده از یک مقدار کنیتکس و یک چوب کبریت می باشد و به این صورت پوشش عایق در کل سطح ساختمان را فرا می گیرد. در این مرحله از برس رنگ استفاده نمی شود زیرا استفاده از آن باعث می شود بخش تعمیر شده به چشم بخورد.

رنگ کنیتکس روغنی

این رنگ برای ساکنین نماهای خارجی ساختمان های شمال کشو به علت بارندگی شدید مناسب می باشد.

از این رنگ برای نمای داخلی ساختمان هم استفاده می کنند. در ضمن این رنگ عیبهای بزرگی دارد قابلیت اشتعال زودبه هنگام و آتش سوزی شدید را دارد. بوی بسیار نامطبوعی هم تولید می کند. این رنگ زود خشک نمی شود.

این گونه رنگها بر پایه ی رزین آلکیدی می باشند. این گونه از رنگها پوششی سخت و با دوام و مات را به وجود می آورند. مزیتی که این گونه از رنگها می توانند داشته باشند در مقابل ترک ،پوسته شدن، بارندگی، تابش آفتاب، اشعه ی ماورا بنفش مقاوم می باشند.

کنیتکس روغنی به دلیل داشتن رزین دارای چسبندگی خاصی است و قابل شستشو می باشد. مزیت دیگری که رنگ کنیتکس روغنی دارد پس از خشک شدن دانه های پرلیت به هیچ وجه از سطح جدا نمی شوند. عیب بزرگی که این رنگ دارد با کوچکترین جرقه ای شعله ور می شود.

رنگ کنیتکس پلاستیکی

از این نوع رنگ برای فضای داخلی ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چون نوع پلاستیکی کنیتکس خاصیت ضد آب ندارد. و دارای خاصیت آب گریز بودن نمی باشد. در نتیجه احتمال ایجاد رطوبت و نم بالا می باشد. به همین علت مناسب برای فضای بیرونی نمی باشد.

این کنیتکس سرعت خشک شدنش بالا می باشد .و دارای بوی نامطبوعی نیست. به همین علت بیشتر طراحان و افراد برای زیباتر شدن نمای داخلی ساختمانی از این نوع رنگ استفاده می کنند. برای اجرای کنیتکس پلاستیکی توسط شرکتهای معتبر خدمات نما در تهران و کرج از پمپ های هوا و دستگاه های ایرلس، پیستوله های ویژه، نیروی کنیتکس کار توانمند، پاشش کنیتکس انجام می شود.

این نیروی ماهر و استاد کار در نقاشی ساختمان پیش از اجرای کنیتکس پلاستیک برای جلوگیری از طبله ،ریزش، لکه های زرد رنگ از پرایمر خاص چسب آکاکیم و آب استفاده می کنند. این نیرو متخصص سطل های کنیتکس پلاستیک را در دمای بالای صفر درجه نگهداری می کنند.

خاصیت مهمی که کنیتکس پلاستیک دارد به خاطر میزان چسبندگی زیاد و انعطاف پذیری پوسته نمی گردد و قابل شستشو نمی باشد. جهت نگهداری کنیتکس پلاستیکی سطل محتوا را زیر مستقیم تابش نور آفتاب قرار ندهید.

زیرا در این حالت حلالهای موجود در ظروف به سرعت بخار می شود و محتوای ظروف به حالت خمیر بسیار سفت و غیر قابل مصرف در می آید. از قرار دادن ظروف محتوای کنیتکس پلاستیک و رولکس حلال در آب زیر مستقیم تابش نورآفتاب خودداری گردد.

ترمیم کنیتکس قدیمی

بعضی از ساختمان ها که قبلا کنیتکس بر روی آنها انجام شده بود به مرور زمان دچار ترک، کندگی می شوند. شما می توانید این بخشها را ترمیم نمایید.

نیروهای ماهر در شرکتهای معتبر خدمات نما برای ترمیم کنیتکس قدیمی ساختمانی به کمک داربست و با طناب محکم مراحل کار را به این صورت انجام می دهند که که بخشهای خراب شده به وسیله ی کارتک از سطح زیر کار بر داشته می شود تا زمانی که به قسمت سفت و محکم رنگ دسترسی پیدا کنیم بعد یک پوشش پرایمر به زیر کار که گچ یا سیمان می باشد اعمال می نمایند و مرحله ی بعدی کنیتکس را با مد نظر قرار دادن اندازه دانه بندی کنیتکس پیشین اجرا می نمایند.

اجرای سریع کلیه ی موارد یاد شده با هزینه ی کم و صرفه جویی در انرژی و بخش هزینه ها توسط این نیروی توانمند با کیفیت بالا صورت می پذیرد.

کثیفی و خراب شدن کنیتکس قدیمی

اگر سطح دیوار ساختمان خود را در گذشته کنیتکس کرده اید و بعد از گذشت زمان کثیف و خراب شده باشد بهتر است به جای اجرای کنیتکس جدید بر روی نمای ساختمانی اقدام به رنگ آمیزی نما بر روی آن نمایید. این عمل باعث می شود تا سطوح رنگ آمیزی ضخامت زیادی پیدا نکند تا دچار تبله شود.

رنگ آمیزی نما مثل روز اول کنیتکس شما را تمیز و یکنواخت می نماید. اما بخشهایی که احتیاج به ترمیم دارند پیش از اجرای رنگ بر روی کنیتکس باید ترمیم شوند.

زیرسازی کنیتکس

در زمان زیرسازی کنیتکس در مرحله ی نخست باید سطح مورد نظر و سطح زیرین آن مورد بررسی قرار گیرد و برپایه ی احتیاجات و موارد ضروری کنیتکس مورد نظر انتخاب شده و سپس خریداری صورت گیرد. قیمت انواع کنیتکس با هم فرق می کند و انتخاب هر نوع کنیتکس در قیمت پایان یافته و کار تاثیر می گذارد.

کنیتکس پلاستیکی نسبت به سایرین از قیمت پایین تری برخوردار است و شما به آسانی می توانید با قیمت بسیار پایین این توع از کنیتکس را خریداری نمایید.

کنیتکس ها معمولا قابل شستشو هستند و زمان ماندگاری زیادی دارند به خاطر همین مساله بیشتر مورد کاربرد قرار می گیرند.

اگر دیواره ای آمادگی عایق یا عملیات ضدآب شدن را نداشته باشدو در آن اثر ترک و خرابی باشد احتیاج به زیرسازی می باشد و همه ی دیوارها باید به شکل زیر ترمیم گردند.

در کنیتکسها باید با سیمان سفید و پودر خاک سنگ، دیواره یا سطح مورد نظر را زیرسازی نماییم و بعد برای اجرای آن عمل کنیم.

کنیتکس دیوار حیاط

قبل از انجام عمل کنیتکس باید از یک استاد کار ماهر نقاشی برای این کار کمک بگیرید و تنها با تماس با شرکتهای خدمات نما در این راستا از نیروهای ماهر و متخصص در این حرفه کمک بگیرید قبل شروع انجام کار از میزان هزینه و دستمزد آگاهی یابید.

اگر می خواهید کنیتکس دیوار حیاط بدون هیچ گونه ایراد و مشکلی انجام شود به طور حتم از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

برای این که زمان اجرای این عمل دچار ناراحتی و استرس نشوید. اگر فردی این کار را بلد نباشد و در این رشته تخصص لازم را نداشته باشدو اطلاعاتی نادرست درباره ی میزان غلظت این ماده رنگی داشته باشد باعث می شود تا دوام، کیفیت، ظاهر این رنگ بر سطوح بسیار ضعیف شود.

این فرد اشتباه بزرگ خود را پس از انجام مراحل اجرای کنیتکس و خشک شدن مشاهده می نماید. گاهی دیده می شود که دیوار پس از گذشت مدت زمانی پوسته می گردد و رنگها بعضی نقاط سطح تغییر می یابد.

در ضمن این موارد باعث ایجاد خسارت مالی به صاحب کار خواهد شد.

همه ی مراحل اجرای کنیتکس مقرون به صرفه و مناسب می باشد.

به همین دلیل با گرفتن فرد ناوارد و بی تجربه هزینه های خود را زیاد نکنید. مراحل اجرای کنیتکس بر روی دیوار خیلی به سرعت اتفاق می افتدوخیلی سریع هم خشک می شود.

رنگ کنیتکس بر روی همه ی سطوح مثل چوبی، فلزی، گچی، سیمانی انجام می شود. کنیتکس بر روی همه ی سازه ها ،حتی سطوح خشن قابل اجرا است.

رنگ کنیتکس همه ی ایرادات و ترک ها را پنهان می نماید. استادکاران نقاش ماهر از سوی شرکتهای معتبر در زمینه ی خدمات نما به کمک تجهیزات لازم و با استفاده از طناب محکم و بدون داربست اول جهت تست و آزمایش یک بخش کوچک از دیوار را انتخاب و رنگ خود را بر روی آن میزنند تا از نتیجه ی کار مطمئن شوند.

برای این که همه ی سطوح دیوار به صورت یکدست و یک رنگ شود بهتر اینجاست رنگ به شکل یکجا در یک مرحله آماده شود و درون یک ظرف دربسته قرار گیرد. به این روش کل سطح، رنگی یکنواخت و بدون هیچ تضادی خواهد داشت .

 

جمع بندی

امروزه شرکتهای معتبر زیادی در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، کرج در زمینه ی انواع خدمات نما از جمله رنگ کنیتکس فعالیت می کنند. این شرکتها با در دست داشتن تجهیزات استاندارد و مناسب به کمک طناب محکم و بدون داربست در بخش ارتفاعات مختلف ساختمانی نیروهای جوان آموزش دیده در این راستا را به ساختمان های مورد نظر اعزام می نمایند.

این نیروهای با تجربه و ماهر با گذراندن دوره های آموزشی و کسب گواهینامه ی بین المللی با شجاعت، مهارت و تسلط کامل بر روی طناب هم مانند بندبازی دربخش ارتفاعات مختلف ساختمانی کار می کنند.

روش جدید استفاده از طناب و بدون داربست با هزینه ی کمتری نسبت به روش سنتی استفاده از داربست مواجه است. استفاده از طناب و تجهیزات محکم و استاندارد با سرعت عملکردی و کیفیت بالاتری مواجه است.

صرفه جویی در انرژی و هزینه ها و امنیت کافی برای کارگران متخصص در حین انجام وظیفه بر روی طناب یکی از خصوصیات مهم کار با طناب محکم می باشد. از داربست برای کار در ارتفاعات همیشه نمی توان استفاده نمود.

گاهی اوقات نصب داربست در اماکن شلوغ مقدور نمی باشد و یا نصب آن با هزینه ی بالایی مواجه است. یا این که همسایگان مجاور امکان نصب داربست را نخواهند داد.

یا برای کار در ارتفاع برای نقاط دور دست ساختمانی نمی توان از داربست استفاده نمود. البته نصب داربست با خطرات بسیاری مثل عدم امنیت کارگران در بخش ارتفاعات مواجه است. زیرا کوتاهترین اشتباهی از سوی کارگر باعث سقوط کارگر از بخش ارتفاعات خواهد شد و نتیجه آن مرگ ناگهانی کارگر به همراه خواهد داشت. از سوی دیگر کار با داربست زمان بر و با سرعت عملکردی پایین انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *