نم گیری نمای ساختمان
زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

نم گیری سنگ سیمان نمای ساختمان و دیوار بقلی ساختمان

شرکت جهان فرود متخصص در نم گیری نمای ساختمان و دیوار کناری ساختمان میباشد که این کارها را با طناب و بدون داربست انجام میدهد. نم زدایی دیوار سیمانی و سنگی را در این محتوا برایتان توضیح دادیم و گفتیم چه موادی برایتان استفاده میکنیم و چگونه کار را انجام میدهیدم. برای استعلام قیمت لطفا تماس بگیرید.

نم گیری سنگ و سیمان
نم گیری سنگ و سیمان

نم گیری ساختمان با راپل

تصور کنید در یک روز بارانی کنار پنجره ی اتاق نشستید و در حال تماشا کردن قطرات آب از فضای بیرون هستید به ناگهان خواهید دید که آب باران از درز کنار پنجره یا سنگ نما به درون ساختمان نفوذ کرد و ورود آب باعث رطوبت و نم زدگی شدیدی خواهد شد که فضای اتاق را بسیار زشت خواهد کرد و علاوه بر بد منظره شدن باعث به وجود آمدن خسارت زیادی خواهد گردید. نم زدگی دیوارها باعث زرد شدن سطوح دیوار و ریختن گچ و نقاشی ساختمان خواهد شد. اما گاهی اوقات تصور این که قطرات آب باران باعث ایجاد رطوبت در فضای درون ساختمان و خسارت و ضرر و زیان مالی می شوند برایمان سخت می شود. تا جایی که به این فکر می افتید که برای  جلوگیری از ورود آب  به درون ساختمان باید چه کاری صورت گیرد. خوشبختانه با پیشرفتهای سریع تکنولوژی شرکتهای معتبر خدمات نما امروزه بدون داربست و به کمک طناب روشهای موثری در بر طرف سازی مشکل مربوط به نفوذ آب به درون ساختمان را برای مشتریان عزیز ایجاد کردند که با بکارگیری اصولی و استاندارد آن دیگر برای نم زدن دیوارها استرس نخواهید داشت در ادامه ی مطلب در این باره به بررسی بیشتری خواهیم پرداخت.

 

نم گیری نما با راپل
نم گیری نما با راپل

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

نم گیری سنگ

نم سنگ به دلیلرعایت نکردن اصول بندکشی میباشد. سنگ ها 90 درصد نم دادنشان از بندهای بین انهاست که به درستی بندکشی نشده اند. در بعضی اوقات هم ممکن است سنگ نامرغوب کار شده باشد که نم را به خود میکشد و جذب میکند. بندکشی دیوار سنگی با مواد نانو المانی انجام میشود.

 

نم گیری سیمان

نم سیمان کناری ساختمان از بدترین نوع ان است که بیشتر ساختمان به نم دیوار سیمانی مبتلا هستند که خطرناک هم میباشد. نم دیوار سیمانی بقل ساختمان به دلیل ترک های ایجاد شده در لابه لای انها ایجاد میشود. نم دیوار های سیمانی اگر پیگیری نشود ممکن است تخریب شود و دیوار ریزش هم بکند. البته چشم پوشی از اب بندی در دراز مدت موجب این اتفاق میشود. نم گیری دیوار سیمانی با مواد سوباش ترکیه انجام میشود.

 

نم گیری شیشه

شیشه سخترین نوع نم گیری را دارد و باید با چسب های سلیکونی و پی وی سی انرا انجام داد. شیشه ها به دلیل وصله های زیادی که در قاب هایشان دارند اب از انجا نفوذ میکند. برای جلوگیری از ورود اب از شیشه پنجره و شیشه با جهان فرود تماس بگیرید.

 

نم گیری دور پنجره جدی  و قدیمی و اهنی

قسمت بالا هم عرض کردن که برای اب بندی شیشه و قاب پنجره باید از چسب های مرغوب سلیکونی استفاده شود.

 

خسارت ناشی از ورود آب از نما به درون ساختمان به چه شکلی می باشد؟

نم و رطوبت 2 عامل بسیار مخرب برای خراب کردن ساختمان است. حتما دیده اید منازلی که پس از مدتی از ورود آب و رطوبت بوی شدید خیسی یا رطوبت را به خود گرفتند و این بو آنقدر زیاد است که مجبور می شوید در و پنجره را باز کنید تا هوای سالم وارد خانه شود تا بلکه کمی از بوی رطوبت با جریان داشتن هوای پاک بر طرف شود. بر اثر ورود آب به داخل ساختمان خسارت هنگفتی برای صاحبان منازل به وجود خواهد آمد که گاهی پرداخت هزینه ی جبران خسارت بسیار بالا می باشد به طوری که صاحبان منازل در فکر بر طرف سازی حل مشکلات ناشی از نم زدگی منازل خود در تلاش می باشند. اما تغییر رنگ دیوارها، ترک ترک شدن گچکاری ،پوسته شدن گچ دیوار، پدید آمدن کپک در گوشه های نم زده، تولید باکتری و قارچ، بوی بد، اثر مخرب بر لوازم الکترونیکی منازل، آسیب دیدگی آویز روی دیوار، خرابی دیوار، پوسیده شدن چوبها، زنگ زدگی فلزات، بروز قارچها و حتی ورود حشرات به داخل ساختمان نتایج ورود آب و نم زدگی می باشد. اما فرایند نم گیری نمای ساختمان با طناب یک کار تخصصی است که تنها از عهده ی شرکتهای معتبر خدمات نما بر خواهد آمد.

 

نصب توری مرغی پاسیو و نورگیر

 

نم گیری ساختمان با راپل

یکی از راههای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان عملیات  آببندی نما  و درزبندی نما است که البته این کار با استفاده از راپل با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می شود. امروزه خدمات راپل جایگزین مناسبی برای شکل استفاده از روش سنتی به کارگیری داربست می باشد. استفاده از خدمات راپل به کارگیری طناب، بدون داربست باعث صرفه جویی در هزینه ها ،زمان نصب داربست خواهد شد و کارها با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.درضمن فضا و جا زیادی اشغال نخواهد شد.

 

کار در ارتفاع  –  راپل

 

ضدآب سازی نمای ساختمان جهان نم گیری

کلمه ی ضد آب سازی، واترپروف کردن، آب بندی نمای ساختمان همه راه هایی مناسب برای جلوگیری از ورود آب به درون ساختمان است که البته توسط راپل کاران ماهر که دوره های کوتاه مدت کار در ارتفاع را دیده اند به شکل صحیح انجام خواهند شد. از جمله سنگهایی که به دلیل داشتن خلل و فرج و سوراخ ریز آب را به راحتی از درون خود رد می کند و باعث نم زدگی ساختمان می شود سنگ تراورتن می باشد. اما نشست ساختمان به دلیل از بین رفتن و ریزش بندکشی بین سنگ یکی دیگر از عوامل مهم در نفوذ آب به داخل ساختمان است. اما برای بر طرف سازی این گونه مشکلات کارشناسان شرکت به صاحبان ساختمانی آببندی نما را پیشنهاد می کنند تا بلکه هزینه های اضافی حذف شود. این کارشناسان گزینه های مناسبی مانند استفاده از چسب پلی اورتان، چسب سیلیکون و چسب ضد 90 را در دستور کار خود برای آب بندی و درزگیری نما قرار خواهند داد.

جمع بندی

یکی دیگر از دلایل برای آببندی نما و  درزگیری نما  کاهش انرژی مصرفی مانند گرما، سرما از درزهای پنجره و شیشه به بیرون می باشد. به طوری که در فصل گرم تابستان دیگر شاهد گرمای شدید خورشید به داخل ساختمان نخواهیم بود و بالعکس در فصول سرد سال مانند زمستان شاهد ورود سرمای شدید به درون ساختمان و خروج گرمای داخل ساختمان به بیرون نخواهیم بود. البته همه ی عوامل گفته شده تنها از طریق ارتفاع کاران ماهر و با تجربه به شیوه های استفاده از راپل انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *