پیچ و رولپلاک سرامیک ساختمان با طناب

ریزش سنگ نما در نورگیر و پاسیو و خطر بسیار زیاد برای طبقه و اول و همسایه

در اکثر ساختمان ها نورگیرهای زیادی دارند که بیشتر از جنس سنگ و سرامیک میباشند. این نوع نماها به دلیل سنگین بودن ریزش میکنند و باید پیچ و رولپلاک بشوند. این ریزش ها باعث خسارت و مرگ افراد در طبقات اول میشوند. چون سنگ مستقیم فقط روی طبقه اول میوفتد و در بعضی مواقع با برخورد مجدد به دیوار و کمانه کردن روی دیوار همسایه ممکن است به همسایه  دیوار به دیوار هم صدمه بزند. لطفا با ما تماس بگیرید تا مشاوره تلفنی رایگان به شما بدهیم و حتی برای بازدید رایگان هم میتوانید خدمت شما دوستان تهران و کرج برسیم.

 

پیچ کردن سنگ نمای حیاط خلوت و نورگیر
پیچ کردن سنگ نمای حیاط خلوت و نورگیر

 

طریقه پیچ و رولپلاک پاسیو که از جنس سرامیک:

طریقه پیچ رولپلاک حیاط خلوت اگر از جنس سرامیک باشد به این صورت است که حتما باید از واشر و پیچ گالوانیزه انجام یود. تمام پیچ ها حتما باید در چهارطرف سرامیک زده شود. یعنی هیچوقت نباید پیچ و واشر را در وسط سرامیک بزنیم چون از هر ده عدد چندتا ترک میخورد. سرامیک با سنگ بسیار متفاوت هستند و به راحتی خورد میشوند.

 

طریقه پیچ کردن نمای نورگیر از جنس سنگ:

پیچ و رولپلاک کردن نورگیری که از جنس سنگ باشد به طریق عادی محکم سازی میشود. ابتدا پیچ به درون سنگ میرود و با دستگاه سفت میشود و در اخر روی پیچ بتونه هرنگ زده میشود. این روش مانند نما و سایر نقاط غیر سرامیکی است.

 

 

پیچ رولپلاک پاسیو به صورت طنابی و راپل کار

 

جهان فرود متخصص پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نمای پاسیو نورگیر و حیاط خلوت به صورت طنابی و با طناب و بدون داربست میباشد و با این روش سریعا میتوانید مشکل ریزش سنگ را برطرف بکنید. ریزش نمای پاسیو و نورگیر و حیاط خلوت که جدیدا یک معظل برای مالکین شده است در این مطلب مورد بحث قرار میگیرد و قیمت انجام انرا برای شما توضیح خواهیم داد.

 

پیچ و رولپلاک کردن سرامیک بدون داربست
پیچ نمای پاسیو در منطقه غرب تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو نورگیر و حیاط خلوت با طناب 

قیمت انجام کارهای نما بدون داربست که در نورگیر هستند به دلیل نبود هوای کافی برای انجام کار بیشتر میباشد. پر شدن خاک و سخت شدن تنفس یکی دیگر از عوامل دشوار بودن کار درون پاسی و نورگیر میباشد. قیمت انجام پیچ رولپلاک در حیاط خلوت به صورت عددی بین 3 تا 6 هزارتمان میباشد ولی به دلیل اینکه نورگیر ها درتهران و کرج بسیار برگ نیستند اکثرا به صورت قیمت کنتراتی گفته میشود که بسیار به صرفه برای شما عزیزان میباشد. ولی ما موظف هستیم که برایتان قیمت را بشکافیم و توضیح بدهیم. برای قیمت گرفتن پیچ کردن حیاط خلوت لطفا تماس بگیرید.

 

جلوگیری از ریزش سنگ حیاط خلوت

جلوگیری از ریزش سنگ های نورگیر پاسیو و حیاط خلوت به صورت طنابی انجام میگیرد. بعد از ساختن ساختمان داخل پاسیو و نورگیر به سختی میشود داربست بست و باید حتما از طریق بدون داربست اقدام کنید تا کارتان با هزینه کمتر و بهتر انجام شود. 

اغلب حیاط خلوت ها از جنس سرامیک میباشند که باید انها را با واشر پیچ رولپلاک کرد تا مجدد ریزش نکنند. بعد از استفاده از واشر میتوان روی انها را با رنگ سرامیک یکی کرد تا دید بدی نداشته باشد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما  پاسیو و نورگیر و حیاط خلوت ساختمان از موارد مهمی است که درجهت جلوگیری از شل شدن سنگ از نما پس از مدتی از عمر ساختمان و برای جلوگیری از به وجود آمدن خسارت مالی و یا جانی باید صورت گیرد. پیچ و رولپلاک سنگ نمای حیاط خلوت از موارد با اهمیت برای جلوگیری از سقوط سنگ نما می باشد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو و نورگیر

 

کیفیت پیچ رولپلاک برای پاسیو و نورگیر

در نظر داشته باشید با اجرای با کیفیت پیچ و رولپلاک نما با راپل  برای پاسیو و نورگیر با پیچ های گالوانیزه و ضد زنگ و بتونه کردن روی سنگ و هم چنین اجرای ماهرانه ی عملیات به کمک نیروی ماهر می توان کار با کیفیت و درجه یک با ماندگاری بالا اجرا نمود. سنگ نمای ساختمان ها شل می شوند و هر زمان احتمال ریزش دارند اما این مشکلات همه با پیچ و رولپلاک نما پاسیو با طناب حل خواهد شد و برای رفع آن نمی توانید به راحتی اقدام نمایید.

زیبایی نمای حیاط خلوت قبل از پیچ و رولپلاک کردن

اگر در نظر بگیرید در طول روز تعداد افراد زیادی از جلوی ساختمان های دارای نمای سنگی عبور می کنند. در حالتی که یکی از سنگ های نمای ساختمان شل شده باشد و صاحب ساختمانی در جریان این موارد نباشد و یا اهمیتی به موضوع ندهد در این صورت مشکل جانی برای افرادی که در پایین ارتفاع در حال تردد هستند به وجود خواهد آمد و آنها را تهدید خواهد نمود. در ادامه ی مطلب درباره ی پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو نورگیر و حیاط خلوت با  کار در ارتفاع  به بررسی بیشتر خواهیم پرداخت.

 

 

پیچ و رولپلاک حیاط خلوت و نورگیر و پاسیو و مزایای استفاده از طناب و بدون داربست

با استفاده از پیچ و رولپلاک بدون داربست و به کمک طناب محکم به طور حتم در کار خود موفق می شوید. زیرا در استفاده از این روش شما هرینه های آتی خود را کاهش دادید و در این امر کمال صرفه جویی در بخش هزینه، انرژی، زمان را داشته اید. کارها در شکل استفاده از طناب با سرعت قابل ملاحظه تر و کیفیت بالاتری انجام می گیرد و امنیت و اطمینان کاری در استفاده از طناب وجود دارد. اما در شکل استفاده از داربست هزینه و زمان بالاتری برای ایجاد و نصب داربست در محل نمای ساختمانی وجود دارد و در ضمن اجرای کیفیت کار و سرعت عملکردی در سطح پایین تر قرار دارد. کوچکترین اشتباه از طرف کارگر باعث سقوطش به پایین ارتفاعات و مرگ حتمیش خواهد شد.

 

پیچ و رولپلاک:

عملیاتی در جهت محکم کاری سنگ نمای شل شده از محل نمای ساختمان درجهت جلوگیری از ریزش و سقوط سنگ نما به کمک پیچ گالوانیزه ضد آب و ابزار دریل مخصوص جهت   سوراخ کاری سنگ، که توسط نیروهای متخصص آموزش دیده در ارتفاعات مشخص انجام می گیرد را پیچ و رولپلاک می گویند.
رولپلاک نوعی بست است که روی دیوار نصب می شود .جنس رولپلاک به طور معمول پلاستیک و مخروطی شکل است.

نکته: بهترین نوع پیچ که در اسکوپ کردن سنگ به کار می رود پیچ گالوانیزه است. زیرا در برابر شرایط جوی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. بهتر است این پیچ ها بر روی بتونه کار گردد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نمای سرامیکی در نورگیر پاسیو و حیاط خلوت

امروزه در سطح کشور شرکتهای معتبر خدمات نمای زیادی هستند که کار پیچ و رولپلاک سنگ نما از جنس سرامیک را هم به بهترین شکل ممکن بدون داربست و با استفاده از طناب محکم در بخش ارتفاعات انجام می دهند. این شرکتها هر سرامیک که لق و یا ریخته باشد را مانند روز اول ترمیم می نمایند. توجه به این نکته دارای اهمیت است که سرامیک برای نما نباید استفاده شود. اما امروزه می بینیم برای ساختن ساختمان و انجام نما از سرامیک استفاده می شود. بیشتر سازنده های نمای پاسیو و نورگیر را سرامیک می کنند که کار بسیار اشتباهی می کنند. علت این اشتباه در این است که سرامیک نوعی سنگ ظریف و نازک است که با ضربه ی کوچکی سریع شکسته و خرد می گردد.

نکته: برای محکم سازی سرامیک باید بصورت بسیار هوشمندانه آن را توسط نیروهای ماهر و با تجربه ی دوره دیده پیچ رولپلاک کرد و در صورت عجله و بی دقتی در کار سرامیک درجا خواهد شکست.

 

 

روش اجرایی پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو، نورگیر و حیاط خلوت به چه صورت می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید عنوان نمود که با چندین روش سرامیک را مقاوم سازی می نمایند که شرکتهای معتبر خدمات نما از این روش ها چیز اصولی را انجام می دهند.این شرکتها برای عملیات محکم سازی نمای پاسیو، نورگیر و حیاط خلوت در مواردی که از سرامیک استفاده شده باشد. پیچ و رولپلاک و واشر را در کنج سرامیک ها می زنند. با این کار دیگر سرامیک خورد نمی شود و در نتیجه سالم می ماند. اما در بعضی جاها که سرامیک خیلی محکم باشد این نیروهای با تجربه وسط سرامیک پیچ می زنند. اما به شرطی که هیچ لقی نداشته باشد. درضمن این نیروی ماهر از واشر گالوانیزه برای انجام تثبیت سرامیک استفاده می کنند تا مبادا زنگ نزند و نما بدشکل نگردد.

نکته: درنورگیرها و پاسیوها 80 درصد بیشترین میزان ممکن سرامیک کار می شود و این می تواند برای واحدی که در بخش هم کف قرار دارد خطرآفرین باشد. سرامیک در بیشتر موارد تیکه تیکه ریزش می نماید. پس از نشت ساختمان سرامیک ها جابه جا می شود و به مرور ریزش آغاز می گردد.
نکته: اگر سنگی قابلیت رولپلاک کردن را نداشته باشد از چسب های مرغوب مانند: مگامکس، پلی یورتان، اپوکسی و ..برای محکم نگه داشتن سنگ نماها و جلوگیری از خطر سقوط و افتادن آنها می توان استفاده نمود.

 

اب بندی نما در تهران و کرج

 

چرا سنگ نمای پاسیو، نورگیر، حیاط خلوت باید پیچ و رولپلاک گردد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم نمای پاسیو، نورگیر، حیاط خلوت هم مانند نمای بیرونی ساختمان پس از مدتی تحت عوامل محیطی مختلف مانند: آب، نفوذ رطوبت به داخل سنگ، زلزله، گرما و سرمای شدید و ..ممکن است دچار تنش شود و سپس ریزش را در بر داشته باشد. برای جلوگیری از این اتفاق و برای مقاوم سازی سنگ پاسیو، نورگیر و حیاط خلوت در برابر این موارد و جلوگیری از خطرات پرتاب و ریزش سنگ به پایین ارتفاعات و جلوگیری از خسارت مالی و جانی کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو ،نورگیر و حیاط خلوت توسط کادر حرفه ای کار در ارتفاع بدون داربست صورت خواهد گرفت.

 

نماشویی

عمر پیچ و رولپلاک روی نمای پاسیو و نورگیر

استفاده از پیچ و رولپلاک بر عمر سنگ در نمای پاسیو و نورگیر می افزاید. همچنین به کمک رولپلاک در زمان زلزله های خفیف، وزش های باد شدید، سنگ نما ثابت بر جای خود باقی خواهد ماند و هرگز ریزش نمی کند. استفاده از پیچ و رولپلاک باعث حفظ و زیبایی نمای ساختمان در بخش پاسیو ،نورگیر، حیاط خلوت خواهد شد. درضمن استفاده از پیچ و رولپلاک پیش از بستن توری مرغی در بخش پاسیو، نورگیر، حیاط خلوت برای محکم ساختن سنگ و جلوگیری از ریزش آن امری ضروری می باشد.

  

 

پیچ و رولپلاک پاسیو و نورگیر سرامیکی

بیشتر نماهای نورگیر و پاسیو را از سرامیک میپوشانند و دلیل ان هم ارزانی سرامیک مسبت به سنگ میباشد که به دلیل کم کاری سازنده انجام میشود. برای محکم سازی حیاط خلوت سرامیکی باید از واشر و پیچ استفاده کرد تا به دلیل شکننده بودن سرامیک از روی سر پیچ عبور نکند و مجدد ریزش نکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *